Hepimiz Tek Milletiz


CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL, AZERBEYCAN ZİYARETİNİ TAMAMLAYARAK YURDA DÖNDÜ.

HEPİMİZ TEK MİLLETİZ

 

İKİ YIL ÖNCE, TARİH: 2008

Çay TV, 23 Temmuz 2008 Adnan Oktar: Bu kadar doğal. DİNİMİZ BİR, DİLİMİZ BİR, HERŞEYİMİZ BİR, AYNI KÖKLERDEN GELİYORUZ, KARDEŞİZ FAKAT AYRIYIZ. Bugün Azerbeycan`a desek ki hadi birleşelim. Bir gün düşünmezler kabul ederler. Yani bunun sadece resmi olarak talep edilmesi gerekiyor. Yani İKİ DEVLET BİR MİLLET OLARAK, çok rahat birleşebiliriz. Hiçbir engel yok.

 

Azerbaycan Halk gazetesi, 6 Ekim 2008 Adnan Oktar:

“En önce Azerbaycan`la Türkiye`yi birleştiriyoruz, İKİ DEVLET BİR MİLLET OLARAK... Ermenistan`ı da, Gürcüstan`ı da, Azerbaycan`ı, Kazakistan`ı, Türkistan`ı ... bütün Türk devletlerini kapsayacak şekilde Türk İslam Birliği oluşuyor. İnşaAllah.

 

Çay TV, 15 Ocak 2008 Adnan Oktar:

Bütün İslam ülkeleri bunu istiyor. Bütün Türk devletleri bunu istiyor. Azerbaycan`a sorun, direkt Türkiye`nin yönetiminde olmak istiyorlar. Türkiye ile sınırlarımızı kaldıralım, TEK MİLLET OLALIM diyor Azerbaycan.

 

Tercümana hiç gerek yok, Türkce biliyorum. (Hürriyet gazetesi, 6 Temmuz 2008)

Özlenen tablo. ( Hürriyet gazetesi, 6 Temmuz 2008)

Geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan Kazakistan`da biraraya geldiler. Bu dostane birliktelik 6 Temmuz`ta Hürriyet gazetesinde “Özlenen Tablo” haberiyle gündeme geldi.  

 

4 Haziran 2008/ Yeni Şafak Gazetesi

YENİ ŞAFAK

Azerbaycan ve Türkiye iki ayrı devlet tek millet

Üç devlet tek millet 

Hazar`da üç devlet tek millet (Sabah gazetesi, 30.11.08)

 

SAYIN ADNAN OKTAR`IN 1000`DEN FAZLA “Ne demişti, ne oldu” konularını okumak için www.harunyahya.org