Dr. Bernard Brandstater: Çocuklara Allah’ın Varlığının Anlatılması


SUNUCU: Bir sorum daha olacak; çocukların genç yaşta Yaratan’a inanması çok doğal gelişiyor. Bu yüzden buradaki bu güzel dekoru ve özellikle açık açık “Sizi Allah yarattı, Allah sizin yanınızda, Allah sizi daima sever” yazan pankartlar dikkatimizi çekti. Bir çocuğun yetiştirilmesinde bu oldukça önemli bir şey. Bize biraz daha çocuklardan bahseder misiniz ve onların bir Yaratıcının var olduğunu anlamalarını sağlamanın önemini anlatır mınız?

Dr. BERNARD BRANDSTATER: Burada kilisemizde ve Yedinci Gün Adventistleri olarak her yerde dediğiniz gibi küçük yaştan itibaren çocukları Allah’a inanmaları konusunda eğitmemiz gerektiğine inanıyoruz. Liseye gitme ve farklı cemiyetlere girme vakitleri geldiğinde, Allah’a inanmayan insanlar tarafından ortaya konulmuş medyaya, haberlere, gazetelere, dergilere ve televizyona maruz kalıyorlar. Allah’a iman ve inanç hakkında çok fazla bir şey okumazsınız, en azından günümüz gazetelerinde okumazsınız. Fakat biz inanıyoruz ki eğer onları ikna edersek ve yaklaşık 14 yaşına geldiklerinde bu inancın kalplerinde yerleşmesini sağlarsak, bu inanç onlarla birlikte kalır ve kolay kolay da sarsılmazlar.

SUNUCU: Evet, size katılıyorum. Dr. Leonard ile konuşuyorduk ve kendisi psikoloji dalında yapılan bir araştırmadan, çocukların genç yaşta doğal olarak Allah’a inanma eğiliminde olduğundan bahsetti. (Çocuklar) İçinde yaşadıkları dünyanın yaratılmış olduğunu anlıyorlar. Doğal olarak- inanmayan kişiler değiller, onların doğal eğilimi, bir Yaratıcının varlığına inanmak, bu yüzden sizin de bundan bahsetmeniz oldukça ilgi çekici oldu.. 


DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler

iddialaracevap.blogspot.com ahirzamanfelaketleri.blogspot.com ingilizderindevleti.net