Marksist Leninist, Komünist Terörü Savunan Che Guevara Ve Benzerleri Gençliğimiz İçin Örnek Olamaz

Lenin, henüz 1906 yılında, yani Bolşevik Devrimi'nden 11 yıl önce, Proletari dergisinde şöyle yazıyordu:

“BİR MARKSİST, kendini SINIF MÜCADELESİNE DAYANDIRIR, TOPLUMSAL BARIŞA DEĞİL.... Böyle dönemde marksistler, İÇ SAVAŞTAN YANA YERLERİNİ ALMAK ZORUNDADIRLAR. İÇ SAVAŞIN HERHANGİ BİR AHLAKİ SUÇLAMASI, MARKSİST AÇIDAN KESİNKES BENİMSENEMEZ. BİZİM İLGİLENMEKTE OLDUĞUMUZ OLGU, SİLAHLI MÜCADELEDİR; bu mücadele, bireyler ve küçük gruplar tarafından yürütülmektedir.... Silahlı mücadele, birbirlerinden kesinkes olarak ayrılması gereken, farklı iki amaca yöneliktir; ÖNCE, BU MÜCADELE KİŞİLERE, LİDERLERE VE ORDU VE POLİSTEKİ GÖREVLİLERE SUİKAST YAPMAYI AMAÇLAR, İKİNCİ OLARAK, HEM HÜKÜMETE AİT, HEM DE ÖZEL KİŞİLERE AİT PARA KAYNAKLARINA ELKOYAR.”

Görüldüğü gibi Marksist Leninist ideolojinin temel mücadele prensibi terördür. Yani, sivilleri katletmek, iç savaş çıkarmak, eğlence yerlerini bombalamak, intihar saldırıları düzenlemek, soygunlar yapmak, masum insanları kaçırmak bu ideolojinin kanlı yöntemlerinden bazılarıdır. Dolayısıyla Marksit Leninist devrimi savunanların gerçekte kast ettikleri, terör ve anarşiyle kan dökerek ve korku salarak hakimiyet sağlamaktır. İşte günümüzde bazı çevreler tarafından adeta kahraman gibi gösterilen Che Guevara da böyle bir dehşetin savunucularındandır.

Che’yi kendilerince kahramanlaştıranların ve kendileriyle özdeştirenlerin unuttuğu bir önemli gerçek daha vardır: Che’nin savunduğu ideoloji ve sistem, 40 yıldır Türkiye’de on binlerce insanımızın hayatını kaybetmesine sebep olmuştur. PKK lideri Abdullah Öcalan da, PKK’yı Marksist Leninist ideolojiyle şekillendirmiş ve Leninizm’in temel düsturu olan terörü yöntem olarak benimsemiştir. PKK’nın kuruluş kongresinde yer alan ifadeler, Marksist Leninist ideolojiye olan sadakatlerini net olarak ortaya koyar: 

''MARKSİST-LENİNİST TEORİ ÇOK İYİ ÖZÜMSENMELİDİR. Önder kadrolar sık sık Marksizm`e müracaat etmeli, Marksizm'in uygulanmasını başlangıç şekli yapmak için bu öğretiyi gerçekten özümsemeliler.... MEVCUT İKTİDARI PARÇALAMADA BİR ARAÇ OLARAK, bir eylem kılavuzu olarak kullanarak üzerimize düşeni yapacağız.''

Fidel Castro ve Che Guevara ikilisinin Küba'da gerçekleştirdiği komünist devrim, genelde romantik bir atmosfer içinde sunulur ve sanki bir kahramanlık öyküsü gibi anlatılır. Oysa komünizm Küba'ya sadece sefalet ve korkunç işkenceler getirmiştir. “La Kabana Kasabı” lakabıyla adlandırılan Che Guevara ise amacının “insanı soğuk bir ölüm makinesine” dönüştürmek olduğunu anlatmaktan çekinmez. Bunun için Marksist – Stalinist vahşetin hangi yöntemlerle uygulanması gerektiğini tarif eder:

“Mücadelenin bir unsuru olarak nefret, düşmanın nefreti, bizi, insanın doğal sınırlarını aşan ve onun ötesine geçecek; İNSANI ETKİN, ŞİDDETLİ, SEÇİCİ VE SOĞUK BİR ÖLÜM MAKİNESİNE DÖNÜŞTÜRMEYE ZORLAYACAKTIR. Bizim askerlerimiz böyle olmak zorundadır; düşmandan nefret etmeyen bir halk vahşi bir düşmanı yenemez.”[i]

PKK’nın saçtığı dehşetin benzerini, Che Guevara komünist devrim sonrasında Küba’da gerçekleştirmiştir. Bu zalim katliamların halkı nasıl hedef aldığı kendi sözleriyle sabittir:

“Savaş, düşman onu nereye götürüyorsa oraya kadar götürülmelidir: ONUN EVİNE, EĞLENCE YERLERİNE; TOPYEKUN SAVAŞ. DÜŞMANA KIŞLALARININ DIŞINDA VE HATTA İÇİNDE BİLE RAHAT EDEBİLECEĞİ BİR AN, BARIŞÇIL BİR AN BİLE BIRAKILMAMALI; NEREDE BULUNUYORSA ONA SALDIRMALI, GEÇECEĞİ HER YERDE ONA KÖŞEYE SIKIŞTIRILMIŞ BİR HAYVAN DUYGUSU VERİLMELİDİR. O zaman, ONUN MORALİ BOZULMAYA BAŞLAYACAKTIR.”[ii]

Görüldüğü gibi Che Guevara eğlence yerlerindeki masum insanları dahi katletmeyi savunan üstelik bunu büyük bir soğukkanlılıkla anlatan inanca sahiptir. Hatta Che, kafataslarının parçalanışını görebilmek için sık sık katlettiği kişin kafasına kurşun sıkmış, çalışmak zorunda kaldığı zamanlarda infazları izleyebilmek için odasının bir duvarını yıktırmıştır. Öldürmekten nasıl acımasızca zevk aldığını ise şöyle anlatır:

“Problemi beyninin sağ tarafına dayadığım 32 kalibre bir tabancayla bitirdim… Kişisel eşyaları artık benimdi.”[iii] “Barut ve kanın keskin kokusunun zevkini aldığımda burun deliklerim genişliyor.” “İtiraf etmek isterim ki Baba, şu anda öldürmeyi gerçekten sevdiğimi keşfettim.”

Che, politik infazları uygularken her türlü kanunsuzluğu makul gördüğünü ise şu sözleriyle belirtir:

“Bir insanı ölüm mangasının önüne göndermek için hukuki kanıta gerek yoktur. Bu prosedürler modası geçmiş ve burjuvazi detaylardır.”

Tüm bu gerçekler bir kısım insanların Che hayranlığının ve Che’yi gençlere örnek bir modelmiş gibi göstermesinin ne kadar büyük bir yanlış olduğunu gözler önüne sermektedir.

Bu çarpık mantığın bir diğer sözde kahramanı da Deniz Gezmiş ve arkadaşlarıdır. Hukukun verdiği kararlara saygı duymakla birlikte, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idam edilmesinin doğru bir uygulama olmadığını ifade etmek gerekir. İdam, bir insanın elinden ıslah olma, düzelme imkanını tamamen almaktır ve tasvip edilecek bir ceza değildir.

Ancak bu, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının silahlı mücadele ve kanlı bir devrimle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve vatandaşlarını hedef aldığı gerçeğini değiştirmez. Deniz Gezmiş kendi ifadesiyle profesyonel bir komünist devrimcidir. İstanbul Üniversitesi’ni işgal etmesi ve karşıt görüşlü öğrencilerle silahlı çatışmalara girmesiyle adını duyurmuştur. Hakkında tutuklama kararı verilmesi nedeniyle 1969 yılında Filistin’e kaçmış ve orada Marksist – Leninist örgütlerden bomba atma, silah kullanma, adam kaçırma, banka soyma gibi terör eylemleri üzerine eğitim almıştır. Daha sonra Deniz Gezmiş, 20 kişilik bir grup ile Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı silahlı mücadele için Nurhak'ta kamp kurmuş ve gençlere gerilla eğitimi vermiştir.

Dolayısyla Öcalan’ın “komünizmin en güçlüsünü PKK’da gerçekleştirmek hedefiyle” on binlerin kanını akıtması, Che Guevara’nın kanlı komünist devrimi veya Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının silahlı eylemleri arasında özünde bir fark yoktur. CHE GUEVARA GİBİ KANLI BİR DİKTATÖRÜ YOLDAŞI İLAN EDEREK ÖVENLER, GENÇLERİMİZİ “BİNLERCE İNSANI SADİST YÖNTEMLERLE KATLETMİŞ BİR KATİLİN YOLUNU İZLEMEYE” DAVET EDENLER, DENİZ GEZMİŞ BENZERİ KANLI DEVRİMCİLERİN ŞİDDETİ SAVUNAN İDEOLOJİLERİNİ MEŞRUYMUŞ GİBİ ANLATANLAR SEBEP OLDUKLARI TAHRİBATI GÖRMELİDİRLER.

Bu telkinler gençlerimizi kardeşlik, birlik, beraberlik, sevgi, şefkat, merhamet gibi güzel davranışlardan uzaklaştırılıp, şiddeti ve terörü yöntem olarak benimseyen karanlık örgütlerin tuzağına düşürmektedir. Devletimiz bu tehlikeye karşı çok hızlı davranmalı ve fikre fikirle cevap verecek komünist ideolojinin temel dayanak noktalarını ilmen bir bir ortadan kaldıracak bir sistem geliştirmelidir.

 

 

 

 

 

 

[i] Ernesto Che Guevara, “... İki, Üç Daha Fazla Vietnam” [Tricontinental'e Mesaj], http://kutuphane.halkcephesi.net/Che%20Guevara/chetricont.html

[ii] Barikat, 58. Sayı, Mart 2008, http://www.barikat-lar.de/barikat/58/seminernotlari5.htm

[iii] Sosyalist Katil Che Guevara’dan 10 Dehşet Verici Alıntı, Hür Fikirler, 29 Ağustos 2016, http://www.hurfikirler.com/sosyalist-katil-che-guevaradan-10-dehset-verici-alinti/DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ DURUŞMALARIN İLK HAFTASINDAKİ...
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.