Harika Bilim - 5. Bölüm

-Bu yılkı nobel ödülü büyük bir keşfe verildi.
-9 bin yıllık bizon fosili
-Rosetta uydusunun uzay yolculuğu
-Hayvanlar dünyasınd en zeki 10
-Görülmeyen bir nesnenin fotoğrafı nasıl çekilir?


 

HARİKA BİLİM 5

 

SUNUCU: Harika Bilim’e hoş geldiniz. Bu bölümde size bilim dünyasından en yeni gelişmeleri aktaracağız. Bilim dünyası son haftalarda neleri konuştu, önce hızlıca bunlara bir bakalım ve sonra detaylara geçelim.

 

DIŞ SES:

-10 Aralık’ta Nobel ödül töreni düzenlendi. Bu törende kimler hangi araştırmalarıyla ödüle layık görüldü?

-Sibirya’da bulunan 9 bin yıllık bizon fosili bilim insanlarını şaşkına çevirdi.

-Rosetta uydusunun uzay yolculuğu devam ediyor.

-Hayvanlar dünyasının en zeki 10’u kimler?

-Görülmeyen bir nesnenin fotoğrafı nasıl çekilir?

Harika Bilim başlıyor.

 

SUNUCU: Sibirya’da 9 bin yıllık, bütün olarak korunmuş bir step bizonu bulundu. Ancak bu antik bizonu diğer bulunan fosillerden ayıran önemli bir özelliği var. Tüyleri, derisi, tüm iç organları kısaca tüm beden olarak korunmuş halde bulunmuş olması. Biliyorsunuz bin yıllık, milyon yıllık hayvan fosilleri doğada kayaların arasında ancak sert dokuları yani kemikleri taşlaşmış halde bulunuyor. Ancak bu bizon Sibirya buzullarının içinde tüm bedeni korunmuş halde bulundu. Bu önemli, çünkü 9 bin yıllık bir bizonun günümüz bizonlarından hem görünüm hem fizyolojik açıdan bir farkı olmadığını görüyoruz. Peki bu ne anlama geliyor?

 

Bildiğiniz gibi evrimcilerin iddiası canlıların binlerce, hatta milyonlarca yıllık süreç içerisinde ilkelden gelişmişe doğru evrimleşerek bugünkü mükemmel yapılarına ulaştıklarıdır. Bakın burada 9 bin yıllık bizonu görüyoruz. O günkü haliyle olduğu gibi bugüne gelmiş. Dişleri, boynuzları, tüyleri, derisi, kuyruğu her şey bugün yaşayan bizonlarla birebir aynı. Peki ya iç organları?  Bilim adamları bu hayvana nekropsi yani hayvanlara yapılan otopsiyi yaptılar. Kalbinin, kan damarlarının ve sindirim sisteminin hala olduğu gibi yerinde olduğunu tespit ettiler. Hatta o kadar iyi korunmuş ki araştırmacılar her organdan incelemek üzere birer doku örneği almayı bile başardılar. Böylece evrimsel bir süreç olmadığı bir kez daha ispatlandı. Bu araştırmanın detaylı sonuçları yayınlandığında size bu ekranlardan bilgileri aktaracağız.

 

Kasım ayında bilim dünyasında son yılların belki de en önemli başarısı Avrupa Uzay Üssü’nden geldi. Rosetta isimli uydu, kuyruklu yıldızın üstüne bir sonda monte etti. Peki bu ne anlama geliyor, hayatımızda ne gibi bir değişikliğe yol açacak. Ayrıntılara birazdan bakacağız.  

 

Bir soruyla başlamak istiyorum. Görülmeyen bir cismin fotoğrafını çekmek sizce mümkün mü? Şaşırtıcı ama evet. Kuantum fiziği ile artık bu mümkün. Şimdi öyle bir fotoğraf çektiğinizi düşünün ki, ne fotoğrafını çektiğiniz cismi görebiliyorsunuz, ne de ondan yansıyan ışık, fotoğraf makinenize ulaşıyor. Ama kameranızda o cismin görüntüsü oluşuyor. Kulağa bilim-kurgu gibi geliyor ama bu tamamen gerçek. Bu deneyin ayrıntılarına girmeden önce görme olayını ve gözlerimizin basit birer kopyası olan fotoğraf makinalarının çalışma prensibine bir bakalım.

 

DIŞ SES: Karanlık bir odaya girdiğinizde ışığı yakarsınız. Lambadan çıkan ışık ışınları cisimlere çarpar, bir kısmı cisim tarafından tutulur, bir kısmı da gözünüze gelecek şekilde yansır. Böylece etrafınızdaki cisimleri görürsünüz. Fotoğraf makineleri de gözümüz gibi bu yansıyan ışık ışınlarını toplar ve fotoğraf haline getirir. Günümüzde farklı ışık türlerine göre farklı kameralar kullanılarak fotoğraf çekilebiliyor. Örneğin röntgende X ışınları kullanılarak vücudumuzun içi görüntülenebiliyor.

 

SUNUCU: Evet fotoğraf makinası ve kameralar prensipte, gözlerimizle aynı mantıkta çalışırlar. Ancak gözlerimizdeki mükemmel yaratılış ile fotoğraf makinaları arasındaki teknoloji arasında adeta bir uçurum vardır. Gözlerimiz görüntüyü 3 boyutlu algılar, ışık ve odak ayarları anında yapabilir. Bugün en gelişmiş fotoğraf makinalarının henüz bu teknolojiye ulaşamadığını biliyoruz. Peki cisimler eğer kendisine bir ışık ışını yani foton çarptığında görülebiliyor ve fotoğrafı çekiliyorsa, ortamda var olmayan bir cisim fotoğraf makinasıyla görüntülenebilir mi? Kuantum fiziğine göre evet görüntülenebilir. Bilim insanları geçtiğimiz günlerde bu tezlerini ispatlayan bir deney gerçekleştirdiler. Nature Dergisi’nde yayınlanan bu deneyde kuantum seviyesinde oluşan özel ışık ışınları ile bir cisim, ışık ona değmese de görüntülendi.  Şimdi dikkatle ekrana odaklanın çünkü deneyin detaylarına geçiyoruz.

 

DIŞ SES: Viyana Üniversitesi Kuantum Optik ve Bilim Merkezi’nden bilim insanları, temeli kuantum fiziğine dayanan devrim niteliğinde yeni bir görüntüleme metodu geliştirdiler. Bu deneyde kuantum fiziğinin öncü bilim insanı Schrödinger’in anısına bir kedi figürü ve dolanık fotonlar kullanıldı. Bu deneyin en çarpıcı yanı fotonların kedi figürü ile hiç etkileşime girmemiş olması. Yani kedi figürünü belirleyen fotonlar, onu kaydeden kamera tarafından algılanamıyor. Bilim insanları, kedi cisminin fotoğrafını direkt olarak çekmeden, kuantum bağlantısını kullanarak kedi görüntüsünün kamerada oluşmasını sağladılar. Bunu yaparken araştırmacılar sarı ve kırmızı dolanık foton çiftleri oluşturdular. Sarı fotonları kedi figürünün üstüne gönderdiler, kırmızı fotonları ise kameraya yönlendirdiler. Bu fotonların dolanıklılık özelliği sayesinde kırmızı fotonlar kedi figürünü kameraya yansıttılar. Kırmızı fotonlar bu görüntüyü, sarı ikizleriyle olan kuantum bağlantıları sayesinde oluşturdular. Silikon kedi maketi kırmızı ışığa karşı geçirgen yani üstüne kırmızı ışık tutulduğunda görülmüyor. Kamera ise sadece kırmızı ışıkta yansıyan görüntüleri algılıyor. Bu deney cisimlerin kendilerini algılayan fotonlara karşı duyarsız olsalar dahi görüntülenebildiklerini ortaya koydu.

SUNUCU: Evet oldukça ilginç. Bunu daha basit bir anlatımla şöyle düşünün. Zifiri karanlık bir odada kameranın karşısında duran bir kedi maketinin sizden görüntüsünü almanız istendi. Işık olmadan bu mümkün mü? Elbette hayır. Çünkü nesneleri görmek, fotoğraflamak için o nesneye çarpıp geri dönen ışınların yani fotonların ortamda var olması gerekir. Bu deneyde dikkat ederseniz kedi figürünün bulunduğu ortama kameranın algılayamadığı kırmızı ışık veriliyor. Yani diğer bir deyişle kamera kör. Buna rağmen klasik fizik kurallarına aykırı olarak kamerada kedi figürü görüntülendi. Bunun sebebi dolanık ikiz fotonların kuantum ilişkisi. Evet farkındayım kulağa çok karmaşık geliyor ancak şöyle düşünün; kamera sadece sarı ışığı algılıyor. Kediye ise kırmızı ışık veriliyor. Ancak yine de kamerada kedi görüntüsü oluşuyor. Bu durumda akla şu soru geliyor. Etrafımızda gördüğümüz nesneler peki gerçekten oradalar mı? Acaba gerçek versiyonları başka bir boyutta mevcutlar ve biz de bu deneydeki kamera gibi kuantum dolanıklığı sayesinde bu cisimleri gerçekte karşımızda var olmadıkları halde mi görebiliyoruz? Aslında bu tarihte yaşamış tüm fizikçilerin, filozofların cevaplayamadığı bir soru. Bugüne kadar klasik fizik de, kuantum fiziği de maddenin varlığını ispat edemedi. Bugün bilim, maddenin zihnimizin dışındaki varlığını sadece varsayımlara dayanarak kabul ediyor. Ancak bilimdeki gelişmeler yakında bu sorunun cevabına bizi ulaştıracak gibi görünüyor. En azından yakın zamanda kuantum görüntüleme tekniğinden tıp alanında faydalanılabilecek.

 

DIŞ SES: Birazdan doğadaki 10 akıllı ile tanışacaksınız.

 

SUNUCU: Bu yaz gök olayları açısından oldukça renkli geçti. 133 yılda bir dünyadan görülebilen Swift Tuttle kuyruklu yıldızıyla birlikte muhteşem Perseid meteor yağmuruna şahit olduk. Hatırlarsanız önceki programda bu muhteşem görüntüleri birlikte izlemiştik. Meteor yağmurunun ardından dünyamızın uydusu ayın, çeşitli evrelerini yaşadık; süper ay ve kanlı ay. Peki bu evrelerde gökyüzünde ne yaşandı? Bu isimler ne anlam ifade ediyor, birlikte bakalım.

 

DIŞ SES: Ay Tutulması, Güneş, Ay ve dünyanın aynı hizaya geldiği sırada dünyanın gölgesinin Ay üzerine düşmesi ile gerçekleşir.  Ay, dünyanın tam gölgesine girdiğinde saniyede yaklaşık 1 kilometre hızla hareket eder. Artık güneş ışıkları direkt olarak ayın üzerine düşemez. Dünyaya düşen güneş ışıkları atmosferden yansıyarak dolaylı olarak ay üzerine düşer. Bu durumda ayın yüzeyinin gri ya da koyu renk görünmesi hatta ayın görüntüden kaybolması beklenirken ay, bakır ve kırmızı bir renk alır. Bu astronomi olayına “kanlı ay” adı verilir. "Kanlı Ay Tutulması" son 500 yılda sadece 3 kez gerçekleşti. Bu tutulma esnasında Güneş, Ay ve Dünya aynı hizaya geliyor ve dünyanın gölgesi ayın üzerine düşerek kırmızı görünmesine neden oluyor. Bu, güneşin batışı sırasında gökyüzünün kırmızı renge bürünmesine benzer bir durum. Kanlı ay tutulması bu yıl özellikle Amerika kıtasında çok net olarak izlendi. 78 dakika boyunca süren bu tutulma, Türkiye'den, gündüz olması nedeniyle izlenemedi. Bu yaz gerçekleşen tutulma, 2014-2015 yılları içerisinde dört kez gerçekleşecek olan tutulmaların ilkiydi. İkinci tutulma 8 Kasım 2014’te gerçekleşti. Tutulma, NASA'nın canlı yayınıyla internetten de izlendi.

 

SUNUCU: Bir sonraki kanlı ay tutulması ne zaman yaşanacak? 4 Nisan 2015 ve 28 Eylül 2015 tarihlerinde. Peki kanlı ay tutulmalarını bu kadar ilgi çekici kılan nedir? Bu tarihlerde gerçekleşen önemli olaylar. Yıl 1493. Bu yıl, kanlı ay tutulmasının yaşandığı günlerde İspanyol Engizisyonu, Müslümanları ve Musevileri İspanya’dan sürgün etme kararını uygulamaya koydu. İkinci kanlı ay tutulması 1949’da yaşandı. Bu tarihte ise İsrail-Arap savaşı başladı. Üçüncü tutulmanın tarihi ise 1967. Bu yıl Ortadoğu’da 6 gün süren Arap-İsrail savaşı yaşanmıştı. Bundan sonraki tetrad yani dörtlü Kanlı Ay Tutulması Serisi 2032-2033 yıllarında yaşanacak. Genel kanıya göre bu yıllarda yaşanacak kanlı ay tutulması, Hz İsa (a.s)’nın yeniden gelişine işaret ediyor. Peki bu tutulma esnasında neden ay kızıl renge bürünüyor?

 

DIŞ SES: Işığın belli dalga boyları vardır, farklı dalga boylarındaki ışığı farklı renkler olarak algılarız. Görünür ışığın tüm dalga boyları aynı anda gözümüze geldiğinde de beyaz ışık olarak algılarız. Ay tutulması sırasında Dünya, Ay ve Güneş arasına girer ve dünyanın çevresinde dairesel bir ışık halkası oluşur. Bu halka, güneşten Ay’a ulaşması beklenen ışınların dünyanın etrafında oluşturduğu yansımadır.  Kızıl ay tutulmasında ayın kırmızı renk almasının nedeni kırmızı ışığın uzun dalga boyuna sahip olmasıdır. Gün ortasında gökyüzü mavi renktir, güneşin açısının eğilmesiyle birlikte gökyüzünün rengi kızıla döner. Atmosferden geçen ışınlar tıpkı güneşin batışında olduğu gibi çok küçük bir açıyla atmosfere girerek, uzun bir yol kat ederler. Bu sırada kısa dalga boyundaki ışıklar dağılırken, kırmızı renk uzun dalga boyuna sahip olduğu için dağılmadan önce dünyanın yüzeyine sonra da Ay’ın yüzeyine yansıyacak şekilde kırılır. Bu nedenle ay kızıl bir renk alır.

 

SUNUCU: Evet kızıl ayın sırrı böyle. Bakalım, 2015’te, bir sonraki kızıl ay tutulması ne zaman gerçekleşecek ve nereden izlenebilecek? Şimdi hazır olun. Sırada, yaratılıştan yetenekli, doğanın en akıllı 10 canlısı var.

 

SUNUCU: Hayvanlarda “bu kadarı da olmaz” dedirtecek bu akıllı davranışlar, doğadaki yaratılışın nasıl incelikli ve muntazam olduğunu bize anlatıyor.

 

Evet şimdi size bu yılki Nobel Tıp Ödülleri’nden biraz bahsetmek istiyorum. Bu yıl Nobel Tıp Ödülü aynı alanda çalışma yapan üç bilim insanına verildi. Yüzlerce yıldır bilim insanlarının, felsefecilerin cevabını aradığı bir sorunun sır perdesini kısmen aralayan tıp ödülünün sahipleri, O'Keefe ve Moser çifti, 870 bin euroluk para ödülüne de layık görüldü. Peki yüzlerce yıldır cevabı aranan bu soru nedir? İnsanlar konumlarını nasıl belirlerler ve uzaklık hissini nasıl algılarlar? Şimdi hep birlikte izleyelim.

 

DIŞ SES: Bu yıl Nobel Tıp Ödülleri beyindeki GPS sisteminin nasıl çalıştığını keşfeden üç bilim insanına verildi. İngiliz John O'Keefe ve Norveçli karı-koca, May-Britt Moser ve Edvard Moser insan beyninde adeta bir 'GPS' gibi çalışan, kişinin nerede olduğunu ve nereye gideceğini haritalayarak bu bilgileri hafızaya depolayan sinir hücrelerini keşfetti. Nörobilim profesörü John O'Keefe beyinde, hipokampusta bulunan konum hücrelerinin varlığını ortaya çıkardı. Bu hücreler grup halinde çalışarak, görme duyusundan bağımsız bir şekilde, kişinin nerede olduğunu anlamasını sağlayan hayali bir harita oluşturuyorlar. Hayvanlar üzerinde yapılan deneylerde, canlı, yeni bir yere girdiğinde konum hücrelerinin aktif hale geçip, hemen o bölgenin bir haritasını çıkardıkları anlaşıldı.

 

SUNUCU: Sabah uyanıp, gözümüzü açtığımız anda nerede olduğumuzu hemen biliriz. Mutfağın yeri, merdiven basamakları, işe gidilecek yol, bunların hepsi kare kare hafızamızdadır. Beynimiz mükemmel bir GPS sistemiyle çalışır. Bu sistemde devreler, elektronik çipler, kablolar yok. Sadece ve sadece çıplak gözle görmenin mümkün olmadığı mikro boyutta hücreler var. Birbirleriyle koordinasyon halinde çalışan bu hücreler gözümüzü açtığımız andan itibaren bize hayatımızı, benliğimizi veriyorlar. Neden mi? Çünkü bir düşünün beynimizde konum hücreleri olmasaydı neler oldu?

 

Sabah gözümüzü açtığınız andan itibaren her şeyi yeniden öğrenmek, yeniden tecrübe etmek zorunda kalırdınız. Her gün cevabını bulmak zorunda olduğunuz onlarca soru. “Ben neredeyim, bulunduğum yer tanıdık bir yer mi, güvenli mi, okulum bulunduğum yere göre hangi konumda, mutfak nerede?” gibi sorular olurdu. Bir değil, iki değil; bir ömür boyu, her gün bu durumu yeni baştan yaşamak ne kadar sıkıntılı olurdu değil mi? İşte bu yıl Nobel Ödülü’nü kazanan bilim insanları, varlıklarıyla bize müthiş bir hayat konforu sunan konum hücrelerinin işleyiş mekanizmasını çözdüler. Konum hücreleri süper akıllılar ancak tek başlarına hareket etmiyorlar. Bizim bulunduğumuz konumun farkında olabilmemiz için “şebeke hücreleri” ile koordinasyon halinde çalışıyorlar. Şimdi kılavuz hücrelerindeki süper yaratılış nedir bir bakalım.

 

DIŞ SES: Bu yıl Nobel Tıp Ödülü iki ayrı ekibe verildi. Ödülün diğer sahibi Norveçli Moser çifti, beynin bir başka bölgesinde, entorinal kortekste yer alan kılavuz hücrelerinin varlığını keşfetti. Kılavuz hücreleri hipokampustaki konum hücreleri ile işbirliği içinde çalışıyor ve kişinin nerede olduğunu anlamasına yardımcı oluyor. Bu hücreler beyinde bir koordinat sistemi kurulmasını ve hareket ettikçe yol bulmayı sağlıyor. 

 

SUNUCU: Biz yer değiştirdiğimizde kılavuz hücreleri hipokampustaki konum hücrelerine altıgen kodlar gönderiyorlar. En ufak bir yer değişilmesiyle birlikte konum hücrelerine yeni kodlar ulaştırılıyor. Onlar da noktalar halinde yer belirlemesi yapıyor. Tıpkı bir ustanın yer karolarını döşemesi gibi, canlının bulunduğu yerin hayali bir haritasının çıkarılmasını sağlıyorlar. Çok küçük alanlarda bile bu haritalama yapılabiliyor. Bir nokta daha var ki bu daha çok önemli; yön tayini yapan bu hücreler aynı zamanda bu bilgileri hafızalarında da tutuyor. İşte tüm bu gelişmeler Alzheimer ve diğer hafıza hastalıklarının tedavisinde yeni bir çığır açacak gibi görünüyor. Çünkü Alzheimer hastalarında beyinde ilk zarar gören kısımlar genelde hipokampus ve kılavuz hücrelerinin bulunduğu bölgeler oluyor. Şimdi sırada sokakların, evimizin vazgeçilmesi sevimli kedilerin maceraları var.

 

SUNUCU: Bu ay da harika bilimin sonuna geldik. Kapatmadan önce size vatozların bazı durumlarda hiç de tehlikeli olmadığını gösteren bir film göstermek istiyorum. Olay yeri Karayipler, Cayman adası. Burada yaşayan vatozlar bölge halkının hatta turistlerin elinden yemek yiyor, kendilerini sevdiriyorlar. Biliyorsunuz aslında vatozlar oldukça tehlikelidir. Kuyruklarında savunma anında kullanılan çok sayıda diken bulunur. Bu dikenler battığında ağrıya, enfeksiyona hatta bazen ölüme neden olabilirler. Ancak vatozlar oldukça akıllı çünkü bu savunma mekanizmalarını ancak riskli durumlarda düşmana karşı kullanıyorlar. Cayman adasındaki dikenli vatozlar çevredeki insanların kendileri için bir tehlike olmadığını anlamışlar. Çünkü onlarca yıldır aynı yerde balıkçıların av dönüşü balıkları temizlerken suya bıraktıkları parçalarla besleniyorlar. Bu yüzden vatozlar her motor sesi duyduklarında yemek vakti geldiğini anlayıp hemen sahile toplanıyorlar. Ve artık Dikenli Vatoz Şehri adını alan bu bölgeye gelen ziyaretçilere evcil bir hayvan gibi sevgi gösterip, onlarla oynayıp, ellerinden yemek yiyorlar. Sizi bu görüntülerle baş başa bırakmadan önce, unutmayın, bize soru ve fikirlerinizi Twitter’da @harika_bilim adresine yazabilirsiniz. Ayrıca Harika Bilim’in kısa videoları ve fotoğraflarına Instagram’da harika_bilim hesabını takip ederek ulaşabilirsiniz.  Tekrar görüşmek üzere.  Hoşça kalın.

 


DEVAMINI GÖSTER

iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
FİKREN İKTİDAR OLMAK, SAYIN ADNAN OKTAR'IN DARWINİZMİ VE MATERYALİZMİ...
DEĞERLİ AĞABEYİMİZ NAZİF OKUMUŞ’UN DÜŞÜNMEYİ GÖZ ARDI ETTİĞİ BAZI ÖNEMLİ...
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ’A AÇIK MEKTUP
YENİ PARALEL DEVLET YAPILANMALARINA DİKKAT
BURHANİYE T TİPİ KAPALI CEZAEVİNDE BULUNAN ARKADAŞLARIMIZIN CAN...
MUHAFAZAKAR VE DİNDAR CAMİALARDAKİ KARDEŞLERİMİZE ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
ADALET, SADECE KENDİNDEN OLAN İÇİN DEĞİL HERKES İÇİN SAVUNULMALIDIR
SAYIN BARIŞ PEHLİVAN’A DOSTANE BİR HATIRLATMA
MÜSLÜMAN, ONA BAKANIN TAM OLARAK KENDİSİNİ GÖRDÜĞÜ TERTEMİZ BİR AYNA...
GAZETECİ MİNE G. KIRIKKANAT’IN 18.05.2021 TARİHLİ SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMINA...
SAYIN ADNAN OKTAR’IN EDİRNE'DEN BATMAN BEŞİRİ CEZAEVİNE NAKLEDİLME...
SAYIN ADNAN OKTAR’A SUİKAST PLANLARI MI YAPILIYOR? BATMAN KAPALI CEZA...
SAVCI SERDAR AKAN'A GÜVENMİYORUZ
İNSANLARI AÇIKÇA VE SAYISIZ KERELER ÖLÜMLE TEHDİT EDEN ÖZKAN MAMATİ'NİN...
ALİ EYÜBOĞLU, YOK HÜKMÜNDEKİ BİR MAHKEME KARARINI SAVUNMAK YERİNE,...
KİN VE NEFRETLE YOĞRULMUŞ KÜÇÜK, SEFİL VE HAYSİYETSİZ BİR GÜRUHUN...
SAYIN ADNAN OKTAR’I ÖVMEK SUÇ DEĞİLDİR
DİNSİZ-ATEİST ARDINDAN DA KOMÜNİST BİR TÜRKİYE OLUŞTURMAK İSTEYENLERİN...
YARGIDAKİ ADALETSİZ VE ANORMAL UYGULAMALAR ULUSAL BASININ TEPKİSİZLİĞİNDEN...
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUPTUR
“ÇAMUR AT KURTUL!” AHLAKSIZLIĞI HUKUK ADINA DAYATILAMAZ
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN BEYEFENDİYE AÇIK MEKTUPTUR
TBAV’DAN CUMHURİYET GAZETESİNİN "MÜGE ÖĞÜTÇÜ" KONULU HABERİNE TEKZİPTİR
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP–BAZI ÖZEL SEÇİLMİŞ HAKİM VE SAVCILARIN...
TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ BEKA SORUNLARINDAN BİRİ GENÇ KESİMLE İLETİŞİMİ...
EMNİYET GENEL MÜDÜR YARDIMCISI MUSTAFA ÇALIŞKAN 2018 SENESİNDEKİ...
BULUNDUKLARI YERE, SAYIN ADNAN OKTAR’IN 40 YILLIK FİKRİ MÜCADELESİ...
TÜM DOSYANIN YALAN VE İFTİRA DOLU OLDUĞU MÜGE ÖĞÜTCÜ’NÜN "SÖZDE" ETKİN...
HAKAN EROL İSİMLİ KİŞİNİN İFTİRALARINA CEVAPLAR
DÖRT AYAKLI ORGANİZE BİR YAPININ BASKI VE ZORLAMALARI ALTINDA SÜRDÜRÜLEN...
HASTA BİR İNSANIN GÖZ GÖRE GÖRE CEZAEVİNDE ÖLÜME TERK EDİLMESİNİ SAVUNMAK...
SABAH MEDYA GURUBU İSA TATLICAN'A KARŞI DİKKATLİ OLMALIDIR
ZAFER ARAPKİRLİ'NİN KRT TV'DE HAKAN EROL İLE YAPMIŞ OLDUĞU RÖPORTAJDA...
BARIŞ TERKOĞU VE AYŞENUR ARSLAN HAKKINDA NE YAZIK Kİ YANILMIŞIZ
CÜBBELİ AHMET HOCA’YA NEFRET ÜSLUBU YAKIŞMIYOR. TÜM MÜSLÜMAN CEMAAT VE...
BİZLERE YÖNELİK BİTİP TÜKENMEYEN SALDIRI VE İFTİRALAR, TEHLİKELİ BİR CAMİA...
AV. SN. CELAL ÜLGEN'İN SAMİMİYETLE İMTİHANI
SAYIN AYŞENUR ARSLAN HANIMEFENDİ'YE AÇIK MEKTUP
SAYIN ADNAN OKTAR'IN 15 MART 2021 TARİHLİ CEZAEVİ FOTOĞRAFI UÇANKUŞ TV...
ÖZKAN MAMATİ’NİN, TUTUKLANMAKTAN KURTULMAK İÇİN, NEFRET VE HUSUMET...
SAYIN ADNAN OKTAR’A YÖNELİK TEHDİT VE SUİKAST HAZIRLIĞINDA OLAN BAZI...
SAĞ VE SOL BİRBİRİNİN DÜŞMANI DEĞİL AYNI VATANIN GÜZEL İNSANLARI, AYNI...
DİNİN TAHRİF EDİLMESİNDEN ENDİŞE DUYANLAR ASIL, İSLAM’LA DARWİNİZMİ...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN GÜZEL SÖZLERİNDEN, SEVGİ SANATI
DECCALİYETİN KULLANIŞLI SİLAHI DARWİNİZMİ ELİNDEN ALMAK, HÜKÜMETİMİZE...
SABAH GAZETESİ YAZARI SN. FERHAT ÜNLÜ HABER VE YORUMLARINDA SAMİMİ VE...
DÜNYADAKİ DECCALİYET ŞU AN İNGİLİZ DERİN DEVLETİDİR
MEHDİYETİ ANLATMANIN DEVLETİN BEKASINA YÖNELİK HİÇBİR TEHDİT...
KALABALIKLAŞAN CEZAEVLERİ İLE KÖTÜLEŞEN KOŞULLAR VE GEBZE KADIN KAPALI...
DEĞERLİ BASIN MENSUPLARIMIZ! EN DOĞRU VE BAŞARILI YAYIN VİCDANINIZA UYAN...
ADNAN OKTAR DAVASINDA YAŞANAN TARİHTE GÖRÜLMEMİŞ HUKUK FACİASI TÜRKİYE'DE...
AKİT MEDYA GRUBU SAHİBİ SAYIN KARAHASANOĞLU KARDEŞLER VE GAZETENİN ÖNDE...
CAMİAMIZLA FETÖ VE IŞİD ARASINDA ZORAKİ BENZERLİK KURMA ÇABALARI...
ÖZKAN MAMATİ İSİMLİ KİŞİNİN İFTİRA VE YALAN İHBARLARINA İTİBAR EDEREK...
BİTMEK TÜKENMEK BİLMEYEN DİJİTAL ARŞİV MASALLARI
GİZLİ DOSYA ADI ALTINDA YÜRÜTÜLEN KARANLIK VE HUKUKSUZ FAALİYETLER...
HASTA BİR İNSANIN GÖZ GÖRE GÖRE CEZAEVİNDE ÖLÜME TERKEDİLMESİNİ SAVUNMAK...
SAYIN PERİNÇEK VE AYDINLIK CAMİASINI ARAMIZDAKİ İDEOLOJİK FİKİR...
BUGÜN SAYIN ADNAN OKTAR’I DEKOLTE SEBEBİYLE ELEŞTİRENLER GEÇMİŞTE TAM...
1999 YILINDAKİ KAN KAMPANYASININ, DEVLETİN KURUMLARI TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN...
“BU DOSYADAN CEZA ÇIKMAZ YENİ BİR OPERASYON YAPIN” MANTIĞI, BİR HUKUK...
GENÇLERİMİZİN DİNDEN UZAKLAŞMALARI HIZLA ÖNLEM ALINMASI GEREKEN ÖNEMLİ BİR...
BASIN MENSUPLARI ADLİ EMANETTEKİ ARKADAŞLARIMIZA AİT RUHSATLI VE HİÇBİR...
İSTİNAF MAHKEMELERİNİN ETKİSİZ OLDUKLARINA DAİR SÖYLENTİLER HAKKINDA SAYIN...
SAYIN ADNAN OKTAR HİÇBİR ZAMAN KORONA OLMAMIŞTIR. ŞAİBELİ BİR KORONA TESTİ...
AÇIK GÖRÜŞLERİN KAYIT ALTINA ALINMASI EN TEMEL İNSAN HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNE...
ODA TV’NİN PROVOKATİF YAZILARA DEĞİL HUKUKU, ADALETİ, BİRLİĞİ VE...
GEBZE KADIN KAPALI CEZAEVİNDE KORONA BULAŞTIRILAN ARKADAŞIMIZIN HAYATINDAN...
VERYANSIN TV, TARAFSIZ, DÜRÜST, İLKELİ BİR YAYIN ANLAYIŞINI BENİMSEMELİDİR
ADALET VE ŞEFKAT HERKES İÇİN İSTENMEDİKÇE TÜRKİYE’DE HUKUKSUZLUK, ZULÜM VE...
HUKUK DIŞI YILDIRMA OPERASYONLARI SADECE CAMİAMIZI DEĞİL HÜKÜMETİMİZİ VE...
SAYIN YAŞAR OKUYAN'IN CAMİAMIZA GÜYA OPERASYONUN BİLGİSİNİ VERDİĞİ İDDİASI...
GEBZE CEZAEVİNDE KORONAYA KARŞI GEREKLİ ÖNLEMLER ACİLEN ALINMALI
PROF. DR. SEFA SAYGILI’NIN SAYIN ADNAN OKTAR HAKKINDAKİ AÇIKLAMALARI...
SÖZCÜ GAZETESİ YAZARI SAYIN AYTUNÇ ERKİN, KENDİSİNİN DE ÇOK İYİ BİLDİĞİ...
ESER ÇÖMLEKÇİOĞLU'NUN HAYAL ÜRÜNÜ KİTABI, ADNAN OKTAR’IN İSMİYLE ÜNLÜ OLMA...
SAYIN HAKAN URAL'IN “NELER OLUYOR HAYATTA” İSİMLİ PROGRAMDA CAMİAMIZ...
ARKADAŞ CAMİAMIZA YÖNELİK GAYRİ HUKUKİ TEHDİTLER DEVAM EDİYOR; HUSUMETLİ...
CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUP
VERYANSIN TV’DE YAYINLANAN AV. ESER ÇÖMLEKÇİOĞLU RÖPORTAJINA CEVABIMIZDIR
UÇAN KUŞ TV ADLI KANALIN YÖNETİCİLERİ VE PROGRAM YAPIMCILARI KİN VE NEFRET...
SABAH GAZETESİ GERÇEKLERİ ÇARPITMADAN, TARAFSIZ VE İLKELİ HABERCİLİK...
"ADNAN OKTAR DAVASI"NDA HALA KULLANILMAYA ÇALIŞILAN ETKİN PİŞMANLIK...
ADALET BAKANIMIZ SAYIN ABDÜLHAMİT GÜL'E AÇIK MEKTUP
T.C. ADALET BAKANLIĞI CEZA VE TEVKİF EVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE AÇIK MEKTUP...
T.C. ADALET BAKANLIĞI CEZA VE TEVKİF EVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE AÇIK MEKTUP...
CÜBBELİ AHMET HOCA'YA NUR SURESİ'NİN 23. AYETİNİ TEKRAR HATIRLATIYORUZ
DEVLETİMİZDEN DEĞİL DE ANGLOSAKSON BARONLARDAN EMİR ALAN SİYASİLER ACİLEN...
CAMİAMIZA KENDİLERİNCE İFFET DERSİ VERMEYE KALKANLARIN ASIL MESELESİ FİKRİ...
GECEYARISI CEZAEVİ NAKİLLERİ VE GERİ PLANDAKİ SAVCI TALİMATI
GAZETECİ RUŞEN ÇAKIR'A AÇIK MEKTUP
@DREYFUS.TURK İSİMLİ INSTAGRAM SAYFASININ CAMİAMIZLA HİÇBİR İLGİSİ VE...
ASTRONOMİK CEZALAR İÇİN "HAYALİ KIZLARIN İFFETİNİ KORUMA" GEREKÇESİ
ADNAN OKTAR DAVASI: YARGILANMADAN MÜEBBET
ANAL TECAVÜZ TEKNİK OLARAK İMKANSIZDIR. BU KONUDA ALEYHİMİZE YAPILAN...
YARGILAMA HAKKINDAKİ GERÇEKLER VE BAZI BASINDAKİ BOŞA SEVİNÇ NİDALARI
KUMPASÇILARIN HEDEFİNDE BU KEZ DE INSTAGRAM, TWITTER VE DİĞER SOSYAL MEDYA...
SAYIN BARIŞ TERKOĞLU’NA AÇIK MEKTUP
TEK CÜMLELİK İFTİRAYLA MASUM BİR GENÇ KIZA 40 YIL HAPİS CEZASI
ADNAN OKTAR DAVASINDA "18 YAŞIN ALTINDAKİ KIZLARIN İSTİSMARI" YALANI
EBRU ŞİMŞEK OLAYININ İÇYÜZÜ
SAYIN ADNAN OKTAR’IN 10 BİN YILLIK CEZAYI GÜLEREK KARŞILAMASI BAZI...
DAVA DOSYAMIZDA TEK BİR DOĞAL MÜŞTEKİ YOKTUR
CAMİAMIZDA EVLİLİK BEKLENTİSİNE KAVUŞAMAYAN BAZI KIZLAR BUNUN HINCIYLA...
GERÇEK DIŞI HABERCİLİĞİ BENİMSEYEN BİR KISIM BASIN HALKIN GÖZÜNDE GÜVEN VE...
HİÇBİR SUÇ OLMADIĞINI ÇOK İYİ BİLDİKLERİ İÇİN RESMİ MAKAMLAR ARAMIZA POLİS...
DOSYADAKİ SADECE 25 MÜŞTEKİ VE ETKİN PİŞMAN SANIĞIN İFADELERİNDEKİ 1000'E...
YABANCI HUKUKÇU VE AKADEMİSYENLER, ADNAN OKTAR DAVASINDAKİ ETKİN PİŞMAN...
CUMHURİYET GAZETESİNE CEVAP
SAYIN ADNAN OKTAR'IN YAKIN ZAMANDA MAHKEMEYE SUNDUĞU BAZI KISA BEYAN...
ETKİN PİŞMAN OLMAYA ZORLANAN ARKADAŞLARIMIZA OYNANAN OYUN
SAYIN ADNAN OKTAR'IN YAKIN ZAMANDA MAHKEMEYE SUNDUĞU BAZI KISA BEYAN...
"FİKREN İKTİDAR OLMAK" ANCAK SAYIN ADNAN OKTAR'IN İLMİ VE FİKRİ...
TÜRKİYE'DE HUKUK RAFA MI KALKTI?
'ORAL YOLDAN TECAVÜZ' İDDİALARI GERÇEK DIŞIDIR
ESKİ TAKİPSİZLİK VE ZAMAN AŞIMI KARARLARI YARGILANANLAR ALEYHİNDE...
CAMİAMIZA YÖNELİK 2 YILLIK GİZLİ TEKNİK TAKİPTE TEK BİR SUÇ DELİLİ DAHİ...
ÇİZGİ ROMANLARLA, PORNO FİLMLERDEN ALINAN GÖRÜNTÜLERLE KARALAMALAR YAPMAYA...
ADNAN OKTAR HİÇBİR ZAMAN “NAMAZI MİNİ ETEKLE KILABİLİRSİNİZ” DEMEMİŞTİR...
Sn. Adnan Oktar’ın Mahkemede Söylediği Son Sözü
GAZETECİ SAYIN İSMAİL SAYMAZ 'A AÇIK MEKTUP
BASIN MENSUPLARIMIZI ADİL VE TARAFSIZ HABERCİLİĞE DAVET EDİYORUZ
ADNAN OKTAR DAVASINDAKİ HTS KAYITLARI HUKUKEN SUÇLAYICI YÖNDE DELİL OLARAK...
SAYIN ADNAN OKTAR’IN İSMİNİ KOYMASININ ARDINDAN BİRÇOK DEVLET BÜYÜĞÜMÜZ VE...
CAMİAMIZA DÜZENLENEN OPERASYONDA "GENELEV VE FUHUŞ MAFYASI" ÖNEMLİ BİR ROL...
SN. ADNAN OKTAR, ESKİ GAZETECİ MEHMET BARANSU İLE SADECE BİR KEZ, 2011...
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI ÇIKMAK, FETÖ'NÜN İNFAZ LİSTESİNE GİRMEK...
İDDİANAMEDE, KANDİLLİ'DEKİ EVDE SÖZDE "KULE" OLARAK ADLANDIRILAN BİR ODADA...
İDDİANAMEDE, SN ADNAN OKTAR'IN KENDİSİNİ GÜYA "MEHDİ RESUL" İLAN ETTİĞİNE...
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ GECESİ SN. ADNAN OKTAR'IN A9 TV'DEN GECE BOYUNCA...
İDDİANAMEDEKİ EVLİLİK KONUSUNDAKİ SUÇ İSNATLARI GEÇERSİZDİR
15 ARALIK 2020 SALI GÜNÜ YAYINLANAN "ADNAN OKTAR ARKADAŞ GRUBUNA...
FETÖ’YE YARDIM İDDİASI BÜYÜK BİR İFTİRADIR
CUMHURBAŞKANLIĞI YÜKSEK İSTİŞARE KURULU (YİK) ÜYESİ SAYIN CEMİL ÇİÇEK...
GERÇEKTE YAŞANTISI ÇİLE VE SIKINTILARLA DOLU OLAN SN. ADNAN OKTAR’IN “LÜKS...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN HİÇBİR ZAMAN MEHDİLİK İDDİASI OLMADIĞI GİBİ MEHDİLİK...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN, DEĞERLİ OSMANLI PADİŞAHI SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN'I...
İSRAİLLİ SİYASİLER VE SANHEDRİN HAHAMLARI, TÜRKİYE-İSRAİL İLİŞKİLERİ...
ARKADAŞIMIZ AYŞE KOÇ'UN, 13 KASIM 2020 TARİHİNDE KATILDIĞI BİR TV...
MİLLİYET GAZETESİ MAGAZİN YAZARI SN. ALİ EYÜBOĞLU’NA AÇIK MEKTUP–2
KUMPAS ÇETESİ SON ÇAREYİ KASET İMASI YALANINA SARILMAKTA ARIYOR
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ SİVİL DİPLOMASİ FAALİYETLERİNİN...
HALK TV, MEDYA MAHALLESİ PROGRAMINDA ORTAYA ATILAN İDDİALARA CEVAPLARIMIZ
ESKİ SAĞLIK BAKANIMIZ SAYIN OSMAN DURMUŞ’UN VEFATI ÜZERİNE ÇIKAN HABERLERE...
MAVİ MARMARA FACİASINDA, İSRAİL'İN TÜRKİYE'DEN ÖZÜR DİLEYİP TAZMİNAT...
FOSİLLERİN ARTIK DEVLETİMİZ ELİYLE MÜZELERDE SERGİLENECEK OLMASI...
FETÖ BAĞLANTISI YALANI
ŞEREF MALKOÇ AĞABEYİMİZDEN RİCAMIZDIR
MEDYAMIZ ÖZKAN MAMATİ İSİMLİ KİŞİNİN GERÇEK YÜZÜNÜ MUTLAKA BİLMELİDİR
HAKLARINDA HİÇBİR KESİN YARGI KARARI OLMAYAN SN. ADNAN OKTAR VE...
MERVE BÜYÜKBAYRAK AKIL HASTANESİNE SEVK TALEBİ GEREKTİRECEK NE YAPTI?
BASINA ÖZEL HAZIRLANAN SENARYOLARLA HAKKIMIZDA ALGI OLUŞTURULMAYA...
MİLLİYET GAZETESİ MAGAZİN YAZARI SAYIN ALİ EYÜBOĞLU’NA AÇIK MEKTUP
AYRILIP DAĞILMA GİBİ BİR NİYETİMİZ ASLA YOK!
YENİ ŞAFAK GAZETESİ YAZARI SAYIN HASAN ÖZTÜRK’E AÇIK MEKTUP
SAYIN ÖZLEM GÜRSES'E AÇIK MEKTUP
SAYIN MİNE UZUN'A AÇIK MEKTUP
DAVA DOSYASI BOMBOŞ ÇIKINCA MEDET UMULAN ESKİ BİR İFTİRA: "GİZLİ TÜNELDEN...
KONUNUN TARAFLARINA SÖZ HAKKI VERMEDEN TEK TARAFLI YAYIN YAPMASI HABERTÜRK...
SAYIN AHMET HAKAN'A AÇIK MEKTUP
HALK TV'YE AÇIK MEKTUP
OZAN SÜER ARKADAŞIMIZIN TUTUKLANMASIYLA İLGİLİ OLARAK AV. SENA AKKAYA...
TÜRK İNSANI ADİL, TARAFSIZ, DÜRÜST, İLKELİ VE SEVGİ DOLU BİR BASIN ÖZLEMİ...
İFTİRA ÜZERİNE KURULAN DAVAMIZIN TEMELİNDEKİ SEBEP: "HUSUMET"
HÜRRİYET GAZETESİ VE YAZARLARINA CESARETLE VE ISRARLA DOĞRUDAN YANA OLMAK...
SEVGİ, KARDEŞLİK VE SELAM GÖNDERME İDDİALARI TUTUKLAMA GEREKÇESİ OLAMAZ
MEHDİYET İNANCI SEBEBİYLE SAYIN ADNAN OKTAR’IN YANINDAN AYRILMADIĞIMIZ...
TOPLU BİR AKIL TUTULMASI: "GALEYAN"
ELVAN KOÇAK BEY’İN YANLIŞ BİLGİLENDİRİLDİĞİ HUSUSLAR
AV. CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP–3
İNGİLİZ DERİN DEVLETİNİN ÜLKEMİZDEKİ ALÇAK, HAİN VE AŞAĞILIK KRİPTO...
SAYIN MİNE KIRIKKANAT HANIMEFENDİ’YE BİR KEZ DAHA DOSTLUK VE SEVGİ...
MÜŞTEKİ İFADELERİ HAKKINDA BASINDA YER ALAN GERÇEK DIŞI HABERLER
SEVGİDEN VAZGEÇMEK ZULÜM OLUR, TEK İSTEĞİMİZ SEVGİ TOPLUMU OLUŞMASI
2 YILDAN BU YANA CAMİAMIZA KARŞI YAPILAN HAK VE HUKUK İHLALLERİ, ZULÜM VE...
ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU KARDEŞİMİZ MASUMİYET KARİNESİNE VE SAVUNMA HAKKINA...
ATV KAHVALTI HABERLERİNDEKİ ASILSIZ İTHAMLARA CEVABIMIZDIR
MİLLİ ÇÖZÜM DERGİSİ BAŞYAZARI AHMET AKGÜL’ÜN İFTİRALARA DAYANARAK YAPTIĞI...
SEVGİYE DAİR HER DAVRANIŞIN SUÇ KAPSAMINA SOKULMA GAYRETİNDEN ENDİŞE...
AV. SN. CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ’DAN MÜSLÜMANLAR HAKKINDA KONUŞURKEN ADİL, DÜRÜST VE...
İSTİKLAL İNTERNET HABER SİTESİ YAZARLARINDAN SAYIN ÖMER AKDAĞ’A...
MADDİ GELİR ELDE ETMEK UĞRUNA TERTEMİZ, NUR GİBİ İNSANLARI ACIMASIZCA YOK...
DOSYAMIZDA ETKİN PİŞMANLIK İFADELERİ DEĞİL, CAN HAVLİYLE KENDİNİ...
SAYIN MİNE KIRIKKANAT HANIMIN SAVUNMA HAKKINI VE DEĞERLİ AVUKATLARI HEDEF...
BASIN KORKU DEĞİL ADALET, DÜRÜSTLÜK VE TARAFSIZLIK ÜZERİNE KURULU YAYIN...
AKİT'TEKİ KARDEŞLERİMİZ YAYINLARINDAKİ HAKARETAMİZ ÜSLUBA KARŞI MUTLAKA...
SN. ADNAN OKTAR DURUŞMALAR BOYUNCA MASKE KULLANMIŞ, GENEL SAĞLIĞIN...
MÜMİN ALLAH’TAN GELEN İŞARETLERİ GÖRÜR VE HAYRA YORAR
KANAL D ANA HABER PROGRAMINI HUKUK VE VİCDAN SINIRLARI İÇİNDE YAYIN...
ARKADAŞIMIZ BÜLENT SEZGİN'DEN SAYIN AYŞENUR ARSLAN HANIMEFENDİ’YE AÇIK...
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARINI GÜYA TEHLİKELİYMİŞ GİBİ GÖSTERME OYUNU
ARKADAŞIMIZ SERDAR SUPHİ TOGAY'IN MAHKEME İFADESİNDEN BASINA YANSIYAN...
SÖZDE ETKİN PİŞMAN OLMAK ZORUNDA BIRAKILAN ARKADAŞIMIZ ALİ ŞEREF GİDER’İN...
TURNİKE İFTİRASINA İTİBAR EDİP DİLE GETİRENLERİN ASIL ÖNCELİĞİ...
AKİT CAMİASINDAKİ KARDEŞLERİMİZ BİZİM İYİ NİYETİMİZİ YAKINDAN BİLİR VE...
GERÇEKLER SAYIN DOĞAN KASADOLU'NUN HAYAL DÜNYASINDA YAŞADIĞINDAN VE...
ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU KARDEŞİMİZE HANIMLAR HAKKINDA SAYGILI VE NEZAKETLİ...
MUHAFAZAKAR CAMİADA HAKKIMIZDA MERAK EDİLEN BAZI SORULARA CEVAPLAR
DURUŞMADA YÖNELTİLEN SORULAR İDDİANAMEDE YER ALAN SUÇLAMALARIN ASILSIZ...
ARKADAŞIMIZ SEDAT ALTAN'DAN DEĞERLİ GAZETECİMİZ SAYIN AHMET HAKAN'A AÇIK...
ARKADAŞIMIZ MERVE BÜYÜKBAYRAK'IN MİNE KIRIKKANAT HANIMEFENDİ'YE AÇIK...
ARKADAŞIMIZ KARTAL İŞ'TEN SAYIN DOĞU PERİNÇEK’E AÇIK MEKTUP
AV. SN. KEREM ALTIPARMAK’IN “İNTERNET ERİŞİM ENGELLERİ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ”...
"NİHAYET DERGİSİ"NDE, CAMİAMIZ HAKKINDA YAPILMIŞ GERÇEK DIŞI, ÇİRKİN BİR...
HALKI, HALKA EZDİREN SİSTEM SON BULMALI
KONU DEKOLTE DEĞİL, SEVGİMİZE VE DOSTLUĞUMUZA DUYULAN ÖFKE
INDEPENDENT-TÜRKÇE'NİN MÜSLÜMANLARA EVRİM TEORİSİNİ KABUL ETTİRME TAKTİĞİ
BUGÜN BAZI GAZETECİLERİN TUTUKLANMASINI ELEŞTİREN CNN TÜRK GECE GÖRÜŞÜ...
DEKOLTE GİYDİLER DİYE MASUM İNSANLARA YÜZLERCE YIL HAPİS CEZASI İSTEYİP...
SN. ADNAN OKTAR’IN MEHDİLİK İLAN EDEREK DEVLETİ ELE GEÇİRECEĞİ İTHAMI AKLA...
ARKADAŞIMIZ EMRE BUKAĞILI'NIN SN. FAZIL SAYIN AÇIKLAMALARINA CEVABI
SÜLEYMAN ÖZIŞIK KARDEŞİMİZİN DE CEMAATLERİN MİLLETİMİZ İÇİN DEĞERİNİ ÇOK...
ADNAN OKTAR OLMASAYDI...
SAYIN ERGUN YILDIRIM’IN “YENİ MEHDİLER” BAŞLIKLI KÖŞE YAZISINA...
NORMAL VE LEGAL BİR YAŞAMDAN YAPAY SUÇLAR ÜRETİLEREK "HAYALİ BİR SUÇ...
SAYIN ADNAN OKTAR’IN TUTUKLANMASININ ARDINDAN...
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ MÜSLÜMANLARA ATILAN İFTİRALARA İTİBAR ETMEMELİDİR
ODATV GENEL YAYIN YÖNETMENİ SN. BARIŞ PEHLİVAN'A AÇIK MEKTUP
KOMPLOCULAR, KORKUTARAK "SÖZDE" İTİRAFÇI YAPTIKLARI ARKADAŞLARIMIZ...
CUMHURİYET GAZETESİNE AÇIK MEKTUP
GENİŞ HAYAL GÜCÜ İLE KURGULANAN DAVA DOSYASI
MODERNLİK İSLAM’IN GELİŞİP YAYILMASINDA EN ETKİLİ YÖNTEMDİR
SN. ENVER AYSEVER’İN PROGRAMINDA GÜNDEME GELEN İTHAMLARIN CEVAPLARI
SN. ADNAN OKTAR: "ALLAH'IN VERECEĞİ KARARI TALEP EDİYORUM"
MİNE KIRIKKANAT GİBİ AYDIN VE DEMOKRAT BİR HANIMA HUKUKUN TEMEL İLKELERİNE...
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
YENİ AKİT GAZETESİ VE ODA TV’DE YER ALAN “UYAP’TAN SANIĞIN ADI SİLİNDİ”...
SAYIN BİRCAN BALİ'YE CEVAP
SAYIN AVUKAT CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
SAYIN ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU'NA CEVAP
SAYIN ADNAN OKTAR VE CAMİAMIZA YÖNELİK MANEVİ LİNÇ
SN. DOĞU PERİNÇEK VE SN. PROF. DR. ALİ DEMİRSOY'UN ÖNEMLİ OLDUĞUNU...
SAYIN PROF. DR. NURAN YILDIZ'A AÇIK MEKTUP
SN. ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ İSRAİL VE MUSEVİLERLE OLAN...
CAMİAMIZA YÖNELİK "YURTDIŞI LOBİ FAALİYETLERİ" İSNADI İLE İLGİLİ...
FETÖ'YE KARŞI EN GÜÇLÜ ELEŞTİRİLERİ SN. ADNAN OKTAR YAPMIŞTIR
DELİL VE ŞAHİT OLMADAN SUÇSUZ İNSANLARI CEZALANDIRMAK KUR’AN’A UYGUN...
ARKADAŞLARIMIZ MUAZZEZ VE YILDIZ ARIK’IN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI...
İNSANLARA NEREDE VE KİMLERLE YAŞAYACAKLARINA DAİR BASKI VE DAYATMADA...
ARKADAŞIMIZ BERİL KONCAGÜL’ÜN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARINA...
KANAL D'NİN UYDURMA HABERİ
MERVE BOZYİĞİT'İN DURUŞMADAKİ AÇIKLAMALARI KUMPASI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ !!!
ARKADAŞLARIMIZ ALTUĞ ETİ, BURAK ABACI VE CEYHUN GÖKDOĞAN'IN...
KUMPASÇILARIN ARKADAŞLARIMIZA BASKI VE TEHDİTLE DAYATTIĞI GERÇEK DIŞI...
"NORMAL HAYATIN SUÇMUŞ GİBİ GÖSTERİLMESİ" ANORMALLİĞİ
ARKADAŞIMIZ ÇAĞLA ÇELENLİOĞLU'NUN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
YENİ ŞAFAK VE GÜNEŞ GAZETELERİNDEKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARA CEVAP
SAVUNMA HAKKIMIZ NASIL ENGELLENDİ?
ARKADAŞIMIZ ECE KOÇ'UN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
ARKADAŞLARIMIZ MUSTAFA ARULAR VE EMRE TEKER'İN DURUŞMALARINDAKİ...
ARKADAŞIMIZ AYÇA PARS'IN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
KAMU VİCDANI YALANI
DEVLETİMİZİN VERDİĞİ SİLAH RUHSATLARI CAMİAMIZA DUYDUĞU GÜVENİN AÇIK BİR...
ASIL HEDEF İSLAM ALEMİ, TÜRKİYE, SAYIN ERDOĞAN VE AK PARTİ HÜKÜMETİ
GERÇEK MODERNLİK İSLAM DİNİNDEDİR
TV PROGRAMLARINDA SEVGİ DİLİ ESAS ALINMALIDIR
"Allah'tan tahliyemizi istirham ediyorum"
AKİT GRUBUNA AÇIK MEKTUP
"....Allahvar.com sitesi kapatıldı, düşmanım bu siteyi yapmış olsa...
GARDIROP YALANI
SAYIN DOĞU PERİNÇEK'E AÇIK MEKTUP
'CRACKED.COM' SİTESİNDEKİ İDDİALARA CEVAP
1999 KAN KAMPANYASI TAMAMEN MEŞRU VE LEGAL BİR ORGANİZASYONDUR
HARUN YAHYA KÜLLİYATININ İMHASI ÇOK VAHİM VE TARİHİ BİR HATA OLUR
HAKİM VE SAVCILARIMIZ YALNIZCA KANUN, HUKUK VE VİCDANI ESAS ALMALIDIR
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI RAPORUNA CEVAP
İLERİ DERECEDE MODERN GÖRÜNÜM VE DEKOLTE GİYİM TARZININ NEDENLERİ
"Adnan Bey’in çevresindeki her insan hayat dolu, mutlu, cıvıl cıvıl.”
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
"Müslümanlar Kardeştir..."
"Biz silahlı suç örgütü değiliz"
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
"Zorla alıkonma, İzole bir hayat yaşama iddialarını asla kabul etiyorum"
"Adnan Bey bizi çok sever, hep onore eder"
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
"Ortada silahlı suç örgütü değil sadece birbirini çok seven arkadaş...
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."