Sayın Adnan Oktar'ın Türk ve İsrailli misafirleriyle A9 TV'deki canlı sohbeti (20 Ocak 2013; 14:00)

Eski Dışişleri Bakanımız Sayın Yaşar Yakış

Doktor Shimon Shetreet, İsrail eski Bakanlarından, anayasa ve hukuk Profesörü

Haham Nissim Zeev, Şas Partisi kurucusu, Küresel Etik için Parlamentolar Arası Koalisyon Eş Başkanı, İsrail Milletvekili

Profesör Shimon Shetreet, İsrail eski bakanlarından. Profesör Shetreet, aynı zamanda İbrani Üniversitesi’nde hukuk profesörü ve Uluslararası Anayasa Birliği’nin İsrail’deki başkanı. Kendisi ayrıca uluslararası barış için din organizasyonunun İsrail başkanlığını yapmıştır.

Haham Tsvi Jacobson, Şas Partisi Genel Sekreteri ve iç politikanın etkili isimlerinden.

Halil Şıvgın Beyefendi, eski Sağlık Bakanımız, kendisi Anavatan Partisi kurucu üyelerindendir, üç dönem Ankara milletvekilliğiyle, sağlık bakanlığı görevini yaptı.

Ak Parti Milletvekili Mücahit Daloğlu Beyefendi. 22. dönem Erzurum Milletvekilliği yaptı. Kendisi aynı zamanda, eğitimci ve yazar.


OKTAR BABUNA: İyi günler sayın izleyicilerimiz, İsrail ve Türkiye’de çok değerli konuklarımızla birlikteyiz. En başta Eski Dışişleri Bakanımız Sayın Yaşar Yakış Beyefendi, hoş geldiniz efendim. Hemen yanında İsrail eski Bakanlarından aynı zamanda profesör kendisi, anayasa ve hukuk Profesör Doktor Mr. Shimon Shetreet var, Mr. Nissim Zeev Beyefendi var, Nissim Zeev Beyefendi haham kendisi ve Şas Partisi kurucularından, dört dönemdir milletvekilliği yapıyor, aynı zamanda içişleri ve eğitim Kneset komitesinin başkanlığı İsrail ve global etik için Knesset kurultay başkanlığı görevlerine sahip. Profesör Mr. Shimon Shetreet Beyefendi de, kendisi ekonomi ve planlama bilim ve teknolojiyle, din işleri olmak üzere üç dönem bakanlık yapmıştır. Profesör Shetreet, aynı zamanda İbrani Üniversitesi’nde hukuk profesörü ve Uluslararası Anayasa Birliği’nin İsrail’deki başkanı. Kendisi ayrıca uluslararası barış için din organizasyonunun İsrail başkanlığını yapmıştır. Haham Mr. Tsvi Jacobson Beyefendi var. Kendisi Şas Partisi Genel Sekreteri olarak, iç politikanın etkili isimlerinden. Eski Sağlık Bakanımız Halil Şıvgın Beyefendi burada kendileri de, kendisi Anavatan Partisi kurucu üyelerindendir, üç dönem Ankara milletvekilliğiyle, sağlık bakanlığı görevini yaptı. En başta da eski Ak Parti Milletvekili Mücahit Daloğlu Beyefendi oturuyor. 22. dönem Erzurum Milletvekilliği yaptı. Kendisi aynı zamanda, eğitimci ve yazar.
Buyurun Hocam, inşaAllah.

ADNAN OKTAR: Bütün misafirlerimize hoş geldiniz, sefa geldiniz diyoruz, şeref verdiler, onur verdiler. İsrail ve Türkiye, çok eski dönemlerden beri, ta Osmanlı döneminden beri hep dost olmuştur, hep birbirlerini sevmişlerdir, hep birbirlerini koruyup kollamışlardır, Tevrat’ta da bu böyle, Kuran’da da bu böyle, bu böyle gelmiş, böyle gidecek. Zaman zaman hafif esinti gibi bir şey oluyor ama zeminde bir sarsılma olmaz, çok güzel, çok hoş günler yakında, inşaAllah.

Bakın Tevrat’ta Süleyman’ın Özdeyişleri’nde ne diyor; “Komşuyu hor görmek günahtır. Ne mutlu mazluma lütfedene.”

Mezmurlar’da; “Çünkü o mazluma çektiği sıkıntıyı hafife almadı, ondan tiksinmedi, yüz çevirmedi, kendisine yardıma çağırdığında, ona kulak verdi.  Ağzını aç ve adaletle yargıla, mazlumun, yoksulun hakkını savun.” Süleyman’ın Özdeyişleri.

“Öç almayacaksın, kin beslemeyeceksin, komşunu kendin gibi seveceksin.” Leviller-19/18.

“Komşunun canına zarar vermeyeceksin. Rab Benim.” Leviller-19/16.

“Komşuna karşı yalan yere tanıklık etmeyeceksin.” Mısır’dan Çıkış-20/16.

Nereye baksak barış, nereye baksak sevgi. Tevrat’ta da Kuran’da da aynısı. Onun için hiç kimse bunun gerginliğini, huzursuzluğunu yaşamasın, İsrail ile Türkiye, çelik gibi ittifak edecek, hem bölgeye barışı getirecek, hem sevgiyi getirecek, hem huzuru getirecek, terörü de anarşiyi de bitirecek. Ama biz Rusya’nın da bu birliğin içinde olacağına inanıyoruz. Büyük bir İttihad-ı İslam oluşacaktır, herkes bağımsız olacaktır, her devler bağımsız, iç işinde de, dış işinde de. Fakat sevgi yönünde, muhabbet yönünde, dostluk yönünde, kardeşlik yönünde, tam bir ittifak olacaktır. Biz, İsrail’in-Hz. Yakup (a.s)’ın evlatlarını Ürdün’de de göreceğiz, Mısır’da da göreceğiz, her yerde de göreceğiz. Dünyanın her tarafında, o bölgede özgürce yaşadıklarını göreceğiz. Çünkü savaşlar bitecek, kavgalar bitecek, pasaportlar kalkacak, vizeler kalkacak. Gereksiz gerilim bizi zayıflatır, dostluk ve sevgi güçlendirir. Allah bizden sevgiyi istiyor. Biz de Allah’ın bu emrini yerine getireceğiz, inşaAllah.

Şimdi Sayın Bakanım söz alırsa, bize şeref verir.

SAYIN YAŞAR YAKIŞ: İsterseniz, tam sizin bıraktığınız yerden devam edelim. Dostlarımızla biraz önce konuşurken dile getirdim. Kanuni Sultan Süleyman, Kudüs’ün etrafındaki duvarı inşa ettiği zaman, giriş kapılarından birinin üzerine bir taşa şu ibareyi yazdırmıştır: “La İlahe İllaAllah İbrahim Habibullah.” Yani La İlahe İllaAllah Muhammeden Resulullah yerine, değil mi ki Kudüs bütün dinlerin merkezidir ve onlar Hz. İbrahim (a.s)’ın dininden geliyorlar, onun için “La İlahe İllaAllah İbrahim Habibullah” demek suretiyle, İbrahim, Allah’ın sevilen kuludur demek suretiyle, Abrahamik din dediğimiz semavi dinler dediğimiz üç dini de eşit şekilde kucaklayan bir ifade kullanmıştır. Dolayısıyla, bu öyle zannediyorum, geleceğe de hakim olması gereken, Kudüs’ün statüsü için de, başka yerler için de, bölge için de hakim olması gereken düşünceyi ifade ediyor, bu kısa cümle. Bir kelime veya ibare aslında La İlahe İllaAllah değil mi? Belki o yöne doğru gidiyoruz. Söylediğimiz gibi Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkiler çok eskiye dayanıyor. Zaman zaman bütün ilişkilerde olduğu gibi inişler çıkışlar olabilir. Ben, Türkiye ile İsrail’in şimdiki güçlüğün üstesinden er geç geleceğine inanıyorum, bu iki halkın sempatisidir ama şu anki siyasi realiteler yani siyasi gelişmelerin parametrelerin ne İsrail’deki, ne Türkiye’deki burada adım atmak için elverişli değil şu anda. Biz, onun için bugün sabah yaptığımız istişare de, geçmişte ne olmuş, nasıl olmuş, onlara takılıp kalacağımıza, ileride fırsatlar doğar mı, bunları nasıl değerlendirebiliriz, onun üzerinde durduk ve böyle bir çerçeve oluşturduk. Biraz sonra belki ayrıntısına girersek, o çerçevenin neler olabileceğini, ona değiniriz. Ben girizgah olarak bunu söylemek istiyorum şimdilik.

ADNAN OKTAR: MaşaAllah, teşekkür ediyoruz Bakanım, çok güzel. Profesörüm sizi dinleyelim.

ANAYASA VE HUKUK PROFESÖRÜ MR. SHİMON SHETREET: Ben sizin açıklamalarınızdan çok etkilendim, Tevrat’tan okuduğunuz alıntılardan, sevgi, barış ve birlikteliği, birleşmeyi vurguladınız bu şekilde. Peygamberlerin vizyonu hakikaten bizim rüyamız, daha iyi bir dünya için, çocuklarımızın daha iyi bir dünyada yaşaması için hem İsrail, hem Türk halkının daha iyi bir dünyada yaşaması için, buna kesinlikle katılıyorum. Bugün yaptığımız, geleceğe bakmak. Negatif olmuş olan şeyler olabilir ama onlara takılmaya hiç gerek yok. Daha iyi bir dünya için onlara fırsat oluşturduğunu bile kabul edebiliriz. Sizin yaptığınız sevgi, birlik, barış, pozitif olanların vurgulanması. Ne mutlu çok güzel, bize umut veriyor, umudumuzu arttırıyor. Üç noktada konuştuk bugün diğer bakanlarımızla birlikte; Türkiye – İsrail, bölgede Suriye’de olan olaylar, Türkiye - İsrail ilişkilerinde bir avantaj oluşturabilir, Suriye’deki gelişmeler, ikincisi, Akdeniz’de bulunan gaz yataklarının araştırılması, iki hükümet arasında bir sürtüşme oluşturmamalı. Üçüncü noktada da, müessir Marmara olayındaki konunun çözümü için ortak bir dilde anlaşmamız, her iki hükümetin de, her iki devletinde, İsrail ve Türkiye’nin kabul edeceği ortak bir dille. Bu bizim katkımız, küçük olabilir, okyanusa birkaç şişe su koymak gibi, fakat bu iyi niyeti koymalıyız, bu da inşaAllah, Türkiye-İsrail ilişkilerinde, hem hükümet, hem toplumlar açısından iyi bir sonuç oluşturacaktır.

ADNAN OKTAR: MaşaAllah, çok güzel. Buyurun.

HAHAM MR. NİSSİM ZEEV: Çok teşekkür ederim, İsrail-Türkiye ilişkilerinde çok gayretlisiniz, yaptığınız çalışmalar için, gayretleri için. Bu ikinci gelişim, size çok teşekkür ediyorum. Ağustos ayında İsrail’e döndüğümde, Araplara Sayın Adnan Oktar’ı tanıyor musunuz diye sorduğumda, “tabii ki tanıyoruz, çok seviyoruz” dediler. Neden seviyorsunuz diye sorduğumda, “her hafta konuşmalarınızı dinliyoruz, çok alçak gönüllü, maşaAllah çok tevazulu, çok hoş bir insan, dinleyince mutlu oluyoruz, kalbimize etki ediyor” dediler. Çünkü sizin konuşmanız, Arap ve Musevi toplumlarını birbirine kaynaştırıcı, hepimiz Hz. İbrahim (a.s)’ın evlatları olarak, kaynaştırıcı yönde çalışmalar yapıyorsunuz. Birlikte yaşamamız için bu gerekli. Komşu İsrail, Filistin, Ürdün, Suriye, İran’dan da bahsetmiştik sizinle aynı şekilde, İran’a karşı çok basit bir şey söylediniz; İran’la-İsrail’in karşılıklı savaşmasının çok tehlikeli olduğunu söylemiştiniz, bize çok etkili olmuştu.

ADNAN OKTAR: MaşaAllah, buyurun.

HAHAM MR. TSVİ JACOBSON: Size kısa bir cümle söylemek istiyorum, dünyada gereksiz çok yaygın bir şiddet var, zulüm var, fakat sizin gibi, Sayın Adnan Oktar gibi insanlar bize çok umut veriyor, çünkü dünyanın en azından daha iyi olacağını bize ifade ediyorsunuz, bizi umutlandırıyorsunuz.

ADNAN OKTAR: Bu yüzyıl, kurtuluş yüzyılı, başka vakit yok zaten. Tevrat’ta müjdelenen vakte girdik. Kuran’ın Nur Suresi’nin 55. ayetinde Cenab-ı Allah, bütün dünyanın kurtulacağını söylüyor. Tevrat’ta da, uzun uzun Moşiyah’ın devrine girdiğimizi, incelediğimizde görüyoruz. Onun için gönlünüz son derece müsterih olsun, bu gelişmeler, bu alametler, hem Moşiyah’ın-yani Hz. Mehdi (a.s)’ın çıkışının alametleri, hem sevginin, barışın dünyaya hakim olacağının alametleri. Dikkat ederseniz, Türkiye’de de bir ferahlık başladı, rahatlık başladı. Suriye halkı da o baskıdan şiddetten kurtulacak, İran da baskıdan şiddetten kurtulacak, her yere demokrasi gelecek, hürriyet gelecek, bilim sanat her yere hakim olacak, bir süre sonra silahları da kaldıracağız, inşaAllah silah da olmayacak, savaş da olmayacak, Kudüs’e gidip akşam yemeğini yiyeceğiz, öbür akşam Tahran’da yemek yiyeceğiz, öteki gün Cezayir’e gideceğiz, Casablanca’da sohbet edeceğiz, yemek yiyeceğiz. Bütün dünyayı, Allah bize vermiş. O güzel günleri hep birlikte göreceğiz, Allah’ın izniyle. Hz. Yakup (a.s)’ın evlatlarına, Hz. İbrahim (a.s)’ın evlatlarına, Kuran’da da Cenab-ı Allah bir müjde vermiştir. Hepimiz, Hz. İbrahim (a.s)’ın evlatlarıyız, hepimiz Hz. Yakup (a.s)’ın evlatlarıyız, hepimiz Hz. İsmail (a.s)’ın evlatlarıyız, Hz. Nuh (a.s)’ın evlatlarıyız, en başta Adem (a.s)’ın evlatlarıyız. O yüzden kardeşiz, kavgaya gürültüye şeytan bizi teşvik etmiş olabilir insanları, asla kabul etmiyoruz. Şeytanın oyununa gelmeyin. Şeytan mağlup olacak, Allah hizbi galip olacaklar, Allah’ı sevenler galip olacaklar. Bu devir o devir, inşaAllah.

Mücahit hocam, milletvekilim buyurun.

SAYIN MÜCAHİT DALOĞLU: Estağfirullah efendim. Misafir heyetini ve dostlarımı selamlıyorum. Adnan Hocam’a da gönülden saygılarımı arz ediyorum, barışın ve dostluğun kanallarını açık tuttukları ve gayret sarf ettikleri için. 1400 yıllık Kuran’ı Kerim kültürü ve 1000 yıllık Tevrat kültürü bize çok büyük müjdeler sunuyor, Hocamın biraz evvel ifade buyurdukları gibi. Böylece barışı bu örneklerle ve önderlerle takdis etmemiz ve bu yolda gitmemiz gerekiyor. Buna bir örnek vermek istiyorum; Hz. Muhammed (s.a.v.) Peygamber Efendimiz, Mekke’den Medine’ye hicret ettiklerinde, Yahudi cemaati de onu takdirle, tazimle karşıladı ve onunla beraber gelenlere ilgi gösterip, konukseverliklerini gösterdiler. Peygamber Efendimiz (s.a.v) de, Yahudi ve Müslümanları kardeş hukuku ile birbirlerini bağladı, “kardeşsiniz, vatandaşsınız” vatandaş hukukuyla, namuslarını, canlarını, mallarını, yanlışlık yapmamalarını, bunun haram olduğunu, bir hukuk terminolojisiyle ifade etti. Böyle bir medeniyetin varisleri olarak, çok şükür hamd olsun, bu zengin kültür içerisinde küçük sorunları aşamamak zannedersem, ya bizim beceriksizliğimiz olur veya kusurumuz olur diye düşünüyorum. Teşekkür ediyorum, inşaAllah bu iki ilahi emir, iki ilahi Kitap, çok peygamberler ve önderlerimiz, Hz. İbrahim (a.s) da, Hz. İshak (a.s) da, Hz. Yakup (a.s) da, Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v), bizim en büyük önderlerimiz, rehberlerimiz ve onların açtığı yollarda bu sorunları aşmamız çok kolay olacaktır diye düşünüyorum, saygılar sevgiler sunuyorum.

ADNAN OKTAR: MaşaAllah. Halil Şıvgın Bakanım, buyurun.

SAYIN HALİL ŞIVGIN: Öncelikle ben sizlere ve arkadaşlarımıza ve özellikle de Sayın Dışişleri eski Bakanımız Yaşar Yakış Beyefendi’ye teşekkür ediyorum. Türkiye ve İsrail arasında Mavi Marmara kriziyle başlayan bir kriz var. Bu krizin çözümü konusunda bir şeyler yapılabilinir mi diye güzel bir temas geliştirmişler. O temasın ben umuyorum ki, Türkiye-İsrail arasındaki bu ilişkiler düzgün hale gelirse, en azından eski hale getirilirse, hem Türkiye ve İsrail arasındaki ilişkiler açısından, hem de bölge barışı açısından büyük bir katkı sağlayacak diye düşünüyorum, birincisi bu. İkincisi, tabii bu krizi çözebilmek için ilgili ülke tarafları görüşüyorlar. Burada binden fazla kanalda çalışılıyor ama maalesef şu ana kadar bu krizin çözümü konusunda bir şey sağlanabilmiş değil. Umuyoruz ki, bu kriz bundan aşılır, aşılacak noktaya gelir. İkincisi de, bir kriz varken, yeni krizler çıkmaması için çalışılması lazım. Yani sorunlar çıkartmamak gerekiyor. Üçüncüsü de, böyle bir krizin çözülmesi, bizim açımızdan, bölgemizde huzurun gelmesi açısından önemlidir. Biz, Suriye’deki olaylara üzülüyoruz, Irak’taki olaylara üzülüyoruz, bölgedeki meydana gelen sıkıntıların çözümü konusunda, bizim insanlarımız, bizim halkımız son derece hassas, Filistin’deki olaylara üzülüyoruz ve dünyanın neresinde olursa olsun, insan haklarının ihlallerine üzülüyoruz. Tabii dünya çapında, uluslararası alanda, insan haklarını geliştirilmesi konusunda yapılabilecek işbirlikleri konusunda, bizim milletimiz hep katkı sağlamış. Biraz önce Sayın Bakanım çok güzel bir ifade kullandı, Kanuni Sultan Süleyman’ın Kudüs’le ilgili olarak sözünü hatırlattı. Biz tabii Müslüman topluluğuz. Müslüman toplumunun en önemli vasıflarından birisi de, İslami değerleri ön plana tutması. Ama Kudüs de, İslami değerleri ön planda tutarken, bir atıf yaparak Hz. İbrahim (a.s)’a atıf yapıyor ki, Hz. İbrahim (a.s) da, bizim Peygamberimiz (s.a.v)’in ata dedesidir. Dolayısıyla aynı şekilde Yahudilerin de ata dedesi, Türklerin de ata dedesi, yani hepimizin bir bakıma ata dedesi durumunda. Ne kadar barış olursa, insanlar o kadar huzurlu olur. Şu ana kadar bakın Türkiye’ye, Suriye’deki olaylar dolayısıyla, çok sayıda sığınmacı geldi. Bunlar perişanlar, yazık bu insanlara. Aynı şekilde Ürdün’e gittiler. Irak’ta çok sayıda insan hala rahatsız, problemleri çözülebilmiş değil. Filistin’de, İsrail’de rahatsızlıklar var. Şimdi bu insanları rahatlatmak, çözüme getirmek, tabii ki barış getirecek. Bu barışı sağlama noktasında, gerek İsrail’den gelen arkadaşların, gerek eski Dışişleri Bakanımız Sayın Yaşar Yakış Bey’in, gerekse sizlerin bu konuda önemli çalışmalar yapıyorsunuz. Umuyoruz ki biz, katkılarınızla bu barış süreci gelir, bölgedeki insanlar huzur ve barış içerisinde yaşarlarsa, bundan kimse rahatsız olmaz, olmaması lazım diye düşünüyoruz, dolayısıyla bu barış istikametindeki çalışmalara, gayretlere destek verilmesi lazım geldiğini düşünüyorum ve size de bir kere daha bu gayretleriniz için hepinize teşekkür ediyorum.

ADNAN OKTAR: Biz de teşekkür ediyoruz Sayın Bakanım. MaşaAllah Sayın Bakanımı çok dinç gördüm ama Sayın Dışişleri Bakanımı özellikle dinç ve atak gördüm maşaAllah. Faal yurtiçinde, yurtdışında sürekli hareketli maşaAllah, teşhisleri güzel, yorumları güzel, konuşmaları güzel. Biz yeniden Sayın Bakanımızın Dışişleri Bakanlığına gelmesinde faydalı olduğunu düşüyoruz, inşaAllah. Allah daha güzel makamlar da nasip etsin. Kibarlığı, nezaketi, asaletiyle de çok çok güzel, örnek bir insan, maşaAllah. Halil Şıvgın Hocam da, Mücahit Hocam da güzel konuşmalar yaptılar, sayın misafirlerimiz de çok samimi ve candan konuşmalar yaptılar. Hz. İbrahim (a.s)’ın evlatları, evimize ziyarete geldiler. Ne güzel! Onun sevinci içerisindeyiz. Gönlünüz son derece rahat olsun, Türkiye’nin arasında, İsrail’in arasındaki olayların hepsi yatışacak, hepsi rahatlayacak. Bunların hepsi geçici, yani çok kısa süre sonra bunların hepsi dağılacaktır. Türkiye ile İsrail bölgeyi hem daha dindarlaştıracaklar, hem daha müreffeh hale getirecek, hem demokrasinin, hem insan haklarının, sevecenliğin, sevginin, muhabbetin yayılması için gayret edecekler. Bölgeyi, Avrupa’dan daha güzel hale getireceğiz, inşaAllah. Ne savaş olacak, ne kargaşa olacak. Duvarları da kaldıracağız, İsrail’de taş duvarlar var ya, acayip rahat olacaksınız, inşaAllah. Ürdün’de, Türkiye’de, her yerde sizleri göreceğiz, inşaAllah. İsrail, her zaman orada olacak, Kuran’da ayet var. Cenab-ı Allah’ın hükmü, o; siz orada olacaksınız. Atalarınızın yurdu. Hani “çıkın gidin” diyorlar, onlar saygısızlık yapıyorlar, onlara hiç aldırış etmeyin, biz sizi seviyoruz, bölgede görmek istiyoruz. Dört bin yıllık tarihten beri siz hep oradaydınız, Hz. İbrahim (a.s)’ın devrinde de oradaydınız, sonraki dönemde de, Allah’ın size uygun gördüğü topraklar orası, sizin orada yaşamanızı istiyor Cenab-ı Allah. Hep beraber, birlikte, sevinç içinde yaşayacağız. Ürdün’de Hz. Musa (a.s)’ın, yemek yediği yerlerde beraber yemek yiyeceğiz. Mısır’a gideceğiz, eski sohbetlerin yapıldığı, Hz. Musa (a.s)’ın sohbet ettiği yerlerde yine gidip yemek yiyeceğiz. Tamamen sunidir bu kavga, tamamen geçersizdir. Şeytanın başarısı gibi görünüyor ama şu an şeytan yenildi dünyada mağluptur. Moşiyah’ın-Hz. Mehdi (a.s)’ın talebeleri şu an hakimler, inşaAllah. Gönlünüz de çok çok rahat olsun, karmaşık gibi görünüyor ama her şeyin sadeleştiğini göreceksiniz. Türkiye’deki bu durulma ve ferahlama bütün bölgeye yayılacak. Suriye’de olaylar yatışacaktır. Yani Suriye’de de bir güzelleşme olacaktır, Suriye sorunu da kalkacak, orada kan dökme, şiddet, ızdırap tamamen bitecek, inşaAllah. Hepimiz ümitvarız. Çünkü Allah’a inanıyoruz, Allah’a teslim olduğumuz için gönlümüz rahat. Tevrat bize vaat etmiş, Kuran bize vaat etmiş, Resulullah (s.a.v) bize vaat etmiş, gönlümüz son derece rahat, alametlerini de gördük. Tevrat’ın dediği bütün alametleri gördük, Kuran’da tarif edilen, işaret edilen her şeyi gördük, Peygamberimiz (s.a.v.)’in hadislerindeki ahir zaman alametlerini de gördük. Suni olaylara, gereksiz kavgalara asla girmeyeceğiz. Şu anda da şeytanı çok kızdıracak bir şey yaptık, bir araya geldik, Hz. İbrahim (a.s)’ın evlatları bir araya geldiler, Hz. İsmail (a.s)’ın evlatları, Hz. Yakup (a.s)’ın evlatları bir arada sohbet ediyorlar, bundan sonra da böyle olacak, inşaAllah. Gönlümüzü ferah tutalım, Allah’a güvenelim, Allah’a teslim olalım, Allah’ı sevgimizi daha arttıralım, Allah bizden yana, hiçbir şey olmaz, inşaAllah.

Sayın Bakanım, siz çok güzel konuşuyorsunuz, ben sizin yanınızda böyle cesaret edip konuşuyorum, buyurun.

SAYIN YAŞAR YAKIŞ: Şimdi Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkiler, eğer Türkiye’nin şimdiki coğrafi yapısını ele alırsak, dört bin sene öncesine gidiyor. Hz. İbrahim (a.s), Ben-i İsraili, Aşağı Mezopotamya’da Ur şehrinden alıp da, yola çıkardığı zaman ilk durdukları yer, Harran’dır. Tevrat’ın doğuş bölümünde, Harran’dan bahsediyor. 20 yıl Harran’da kaldıktan sonra Filistin’e gitmişlerdir. Dolayısıyla, İsrail halkıyla-Ben-i İsrail ile şimdiki Türkiye’nin alakası, şimdi İsrail dediğimiz, o zamanın Filistin olan yere Ben-i İsrail’in gitmesinden önceki döneme dayanıyor. Böylelikle ortak tarihimizin dört bin sene öncesine götürmek lazımdır. O tarih, M.Ö. 19. yüzyıl. Onun için, bu kadar eski ortak yönleri olan iki halkın, biz Anadolu’ya Orta Asya’dan geldik ama Anadolu’daki yaşayan insanlar hala bugün, Türkiye’nin nüfusunu tekil ediyor. Dolayısıyla, bu açıdan çok eski bir ortak tarihimiz var. Bu ortak tarihe yakışır şekilde hareket etmemiz gerekiyorsa, olayları büyütecek şekilde değil, küçültecek şekilde, azaltacak şekilde yapmamız lazımdır. O da Sayın Profesör Shetreet’in söylediği gibi fırsatlar çıkabilir önümüzde, fırsatlardan biri inşaAllah, Suriye hakkında, sizin söyledikleriniz en kısa zamanda gerçekleşir, fakat dalgalanma da devam edecektir. O dalgalanma sırasında, öyle durumlar hasıl olabilir ki Suriye’de, İsrail ile Türkiye’nin işbirliği yapması, her iki ülkenin de çıkarına olabilir. O fırsatı iyi yakalayıp, Türk-İsrail ilişkilerinin şimdiki durgunluğu hafif harekete geçirmek için, o işbirliğini bir basamak taşı olarak kullanabiliriz. Birinci husus buydu, bugün sabah konuştuğumuz ve Profesör Shetreet’in de değindiği gibi. İkincisi de, Doğu Akdeniz’de, Allah verdi işte deniz dibinde büyük gaz rezervleri ortaya çıktı. Şimdi bu gaz rezervlerinin İsrail’in münhasır ekonomik bölgesinde yer alanları var, Lübnan’ın, Suriye’nin, Kıbrıs’ın var, Mısır’ın var, sadece İsrail’in münhasır ekonomik bölgesine tekabül eden kısımlarıyla ilgili olarak konuşalım şimdi; o bölgede doğalgaz çıkacak, petrol de çıkacaktır ama doğalgaz rezervleri daha büyük. O doğalgazı İsrail çıkarıp, kendi tüketimi için kullanabilir, fakat kendi tüketiminin ötesinde de çok büyük bir rezerv olduğu için, bir kısmını ihraç etmek suretiyle, İsrail’e dövizle giriş sağlayabilir. İsrail’in bu doğalgazı ihraç etmesi halinde, birden fazla alternatif var; Mısır üzerinden ihraç eder ama Mısır’ın kendi doğalgazı da olduğu için, Mısır’dan sonra onun büyük tüketici pazarı olan Avrupa’ya ulaşması için, Libya’yı geçerek, Sardunya üzerinden, Sicilya üzerinden İtalya’ya gitmesi lazım ki, o kadar uzun mesafede düşündüğümüz zaman, zaten yol güzergahı üzerindeki ülkelerin kendi doğalgazları da olduğu için orada pazar yok. Doğrusu böyle zamanlarda, büyük pazar olan dünya petrol ve gaz rezervlerinin yüzde kırkının tüketildiği Avrupa’ya sevk etmektir önemli olan. Avrupa’ya sevk etmenin yollarından biri, Kıbrıs adasına, oradan da Yunanistan’a sevk etmektir, fakat çok büyük deniz altı boru hatları döşemeyi gerektirir. İkincisi, doğalgazı İsrail’den kıyıya çıkarıp, ondan sonra Lübnan, Suriye, Türkiye üzerinden sevk etmek lazım. Bu güzergah üzerinde, çok büyük tüketici kitlesi var. İşte bu sorun şu anda, Türkiye ile İsrail arasında adeta sorunmuş gibi görülen doğalgaz yataklarının bulunması işi, avantaja çevrilebilir. Nasıl Suriye krizi hiçbirimizin temenni etmediği bir kriz olmakla birlikte, o kriz aynı zamanda avantajları da, fırsatları da bünyesinde barındırdığı için, biz o fırsat kısmına yönelip yollar açabilirsek ilişkileri düzeltmek için, Suriye için de öyledir, doğalgaz için öyledir. Üçüncü olarak bahsettiği Sayın profesörün, Mavi Marmara olaylardan dolayı oluşan paket var, o paketi daha da çözümü zor hale getirmek yerine, acaba çıkış yolu bulunabilir mi diye dikkatimizi o yöne çevirmemiz lazım. Öyle zannediyorum, bunları da sağlarsak, her iki milletinde hayır dualarını alacağız. Şu anda, hem İsrail’de, hem Türkiye’de, ilişkilerimizin şu andaki durumundan memnun olmayan çok büyük bir kitle var. O kitleyi daha da fazla arttırıp, İsrail’deki politik dengeler, şu anda bu işi hemen çözüme götürecek kıvamda değil. İstesek de, istemesek de, siz hep uzun vadeli perspektifler ortaya koyuyorsunuz, çok doğrudur, Tevrat’ta ve Kuran’ı Kerim’de yer alan perspektiflerde uzun vadelidir ama kısa vadede birçok olaylar siyasi gelişmelerin, siyasi parametrelerin esiri oluyor maalesef. Eğer kamuoyunda bu sorunların çözülmesi istikametindeki çabalar genişlerde, daha geniş kitleler kendisine sorun edildiği, iş edildiği, çözüm aradığı bir konu haline gelirse, o zaman o parametreleri de etkiler. Yani iç siyasetteki siyasi dengeleri de etkileyebilir. Biz, biran önce o noktaya gelinmesini temenni ediyoruz ve o sorunlar çözümlenmesi gerektiği zaman, çok sayıda açık ve faaliyette olan iletişim kanallarına ihtiyaç var. Şu anda, İsrailli dostlarımızla bu salonda bulunduğumuz gibi, bundan önce de toplantı yaptığımız gibi iletişim kanalları, buna benzer başka iletişim kanalları var, o iletişim kanalları da, o güne geldiğimiz zaman, işte kullanılabilecek hazır, işleyen birer iletişim kanalları olacaktır, biz bu girişimimizi bu şekilde değerlendiriyoruz.

ADNAN OKTAR: İnşaAllah. Marmara olayının düzeleceğine dair biz, İsrail’den bir işaret aldık. Yani bu olayın iyi neticeleneceğine dair bir işaret geldi. Bu konu, bu günlerde yatışır, bu günlerde bu düzelecek. Petrol konusunda da, İsrail bizim canımız zaten, kardeşiz, arkadaşız, biz kendi aramızda kolayca hallederiz. Zaten her yerden zenginlik fışkıracak. Bir yerden petrol çıkacak, bir yerden gaz çıkacak, bir yerden maden çıkacak, onları işleyeceğiz, fabrikalar kuracağız, Avrupa’ya satarız, Avrupa’dan gelirler buraya. Her yer kardeşlik ve sevgiyle dolduktan sonra, onlar kolay. İnsan, dostu olduğunda, sevdiği olduğunda, gözü muhabbetten başka bir şey görmez. Hz. İbrahim (a.s)’a, hiç tanımadığı misafirler geldi, buzağı kesti, güzel yoğurt da getirttirdi, çok mükellef bir sofra kurdu. Hiçbir çıkarı yoktu Hz. İbrahim (a.s)’ın. Cömertti, öyle ince ince düşünmüyordu, Allah’a teslimdi.

ANAYASA VE HUKUK PROFESÖRÜ MR. SHİMON SHETREET: Çok teşekkür ediyoruz, sizin gibi insanlara ihtiyaç var. Çünkü sizin büyük hedefleriniz var. Siz, dünyanın daha iyi bir yer olmasını istiyorsunuz, daha iyi elektriği söylüyorsunuz, daha iyi bilgisayarlar, daha iyi teknoloji, daha iyi sanat, siz devam edin, buna ihtiyaç var, bu iyi hedeflere doğru. Tevrat’ta da bu böyle.

ADNAN OKTAR: Detay insanı boğar, detaya girmemek lazım. Hz. İbrahim (a.s) detaya girmiyordu, pratik hallediyordu. Pratik halletmek lazım. Biz sizleri seviyoruz. Arapları da seviyoruz, dost olmak istiyoruz, gerekirse dostluk için, sevgi için dünya kadar para da harcarız. Yani mühim olan sevginin olması. Dünya malı dünyada kalır, dünya malına bizim pek bir ihtiyacımız yok. Sevinç olsun, sevgi olsun, bayram olsun, muhabbet olsun, o bize yeter, biz onun için yaşıyoruz. Allah’ı sevmek önemli, Allah için yaşamak önemli, Allah’ın beğeneceği şeyleri yapıp, onun mutluluğunu yaşamak önemli. Coşkuyla Allah deniyorsa, bütün malımız mülkümüz harcansın, zaten mal mülk Allah’ın. Mühim olan, bu güzelliğin olması.

Bakın Tevrat ne diyor; Zekeriya, 7/9: “Her şeye egemen Rab diyor ki” her şeye hakim olan Allah, “gerçek adaletle yargılayın, birbirinize sevgi ve sevecenlik gösterin.” Allah’ın emri; sevgi ve sevecenlik gösterin.

Süleyman’ın Özdeyişleri, 16/6: “Sevgi ve bağlılık, suçları bağışlatır. Rab korkusu” Allah korkusu “insanı kötülükten uzaklaştırır.” Aynısı, Kuran’da var. “Bu yüzden Allah’a dön sen, sevgiye, adalete sarıl.” Hoşea, 12/6.

Demek ki, hedef sevgi.

Bakın ne diyor, Süleyman’ın Özdeyişleri’nde, 3/29-35: “Elinde varken komşuna bugün git, yarın gel, o zaman veririm deme.” Elinde mal varsa, imkan varsa, para varsa, zenginlik varsa, “bugün git, yarın gel, o zaman veririm deme. Sana güvenerek yanında yaşayan komşuna kötülük tasarlama.” Komşuya kötülük tasarlama, Allah diyor. “Zorba kişiye imrenme. Onun yollarından hiçbirini seçme.” Zorbaya özenme, onun yollarını seçme. “Çünkü Rab, sapkınlardan hoşlanmaz.” İllaki, ayağına dolar. “Ama doğruların candan dostudur.” Allah, Ben sizden yanayım, doğrulardan yanayım, siz galip olacaksınız diyor. O zaman biz rahatız, o zaman gönlümüz rahat. Nitekim de galip oluyoruz.

“Kusursuz yaşam süren, adil davranan, yürekten gerçeği söyleyen” samimi konuşan, yürekten kalbinden geldiği gibi gerçeği söyleyen, “iftira etmez, dostuna zarar vermez, komşusuna kara çalmaz böylesi” diyor. Hep sevgi. Mezmurlar, 15/2-3.

Kuran’ın hükmünü yaptığımızda, Tevrat’ın hükmünü yaptığımızda, çok güzel yaşayacağımız belli. Gönlünüz çok rahat olsun, Hz. İbrahim (a.s)’ın evlatları da, Hz. İshak (a.s)’ın evlatları da, Hz. İsmail (a.s)’ın evlatları da, yani Hz. Yakup (a.s)’ın evlatları, iç içeyiz, birlikteyiz, hepsi geçici. Marmara olayının da, önümüzdeki günlerde çözüleceğini inşaAllah göreceksiniz, güzel haberler peş peşe geliyor, birkaç haber geldi peş peşe. Onun dışında da Suriye’ye karşı da Türkiye ile birlikte hareket edecek. Biz, Suriye’ye kötülük olsun istemiyoruz. Suriye’de barış olsun, dostluk olsun, demokrasi olsun, iyilik olsun, hep beraber zengin olalım, hep beraber güzel yaşayalım, bunu istiyoruz.

Bugünlük konuşmamız bu kadar olsun, bir dahaki sefere daha detaylı, daha güzel konuşuruz, inşaAllah.


DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler

iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
FİKREN İKTİDAR OLMAK, SAYIN ADNAN OKTAR'IN DARWINİZMİ VE MATERYALİZMİ...
DEĞERLİ AĞABEYİMİZ NAZİF OKUMUŞ’UN DÜŞÜNMEYİ GÖZ ARDI ETTİĞİ BAZI ÖNEMLİ...
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ’A AÇIK MEKTUP
YENİ PARALEL DEVLET YAPILANMALARINA DİKKAT
BURHANİYE T TİPİ KAPALI CEZAEVİNDE BULUNAN ARKADAŞLARIMIZIN CAN...
MUHAFAZAKAR VE DİNDAR CAMİALARDAKİ KARDEŞLERİMİZE ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
ADALET, SADECE KENDİNDEN OLAN İÇİN DEĞİL HERKES İÇİN SAVUNULMALIDIR
SAYIN BARIŞ PEHLİVAN’A DOSTANE BİR HATIRLATMA
MÜSLÜMAN, ONA BAKANIN TAM OLARAK KENDİSİNİ GÖRDÜĞÜ TERTEMİZ BİR AYNA...
GAZETECİ MİNE G. KIRIKKANAT’IN 18.05.2021 TARİHLİ SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMINA...
SAYIN ADNAN OKTAR’IN EDİRNE'DEN BATMAN BEŞİRİ CEZAEVİNE NAKLEDİLME...
SAYIN ADNAN OKTAR’A SUİKAST PLANLARI MI YAPILIYOR? BATMAN KAPALI CEZA...
SAVCI SERDAR AKAN'A GÜVENMİYORUZ
İNSANLARI AÇIKÇA VE SAYISIZ KERELER ÖLÜMLE TEHDİT EDEN ÖZKAN MAMATİ'NİN...
ALİ EYÜBOĞLU, YOK HÜKMÜNDEKİ BİR MAHKEME KARARINI SAVUNMAK YERİNE,...
KİN VE NEFRETLE YOĞRULMUŞ KÜÇÜK, SEFİL VE HAYSİYETSİZ BİR GÜRUHUN...
SAYIN ADNAN OKTAR’I ÖVMEK SUÇ DEĞİLDİR
DİNSİZ-ATEİST ARDINDAN DA KOMÜNİST BİR TÜRKİYE OLUŞTURMAK İSTEYENLERİN...
YARGIDAKİ ADALETSİZ VE ANORMAL UYGULAMALAR ULUSAL BASININ TEPKİSİZLİĞİNDEN...
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUPTUR
“ÇAMUR AT KURTUL!” AHLAKSIZLIĞI HUKUK ADINA DAYATILAMAZ
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN BEYEFENDİYE AÇIK MEKTUPTUR
TBAV’DAN CUMHURİYET GAZETESİNİN "MÜGE ÖĞÜTÇÜ" KONULU HABERİNE TEKZİPTİR
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP–BAZI ÖZEL SEÇİLMİŞ HAKİM VE SAVCILARIN...
TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ BEKA SORUNLARINDAN BİRİ GENÇ KESİMLE İLETİŞİMİ...
EMNİYET GENEL MÜDÜR YARDIMCISI MUSTAFA ÇALIŞKAN 2018 SENESİNDEKİ...
BULUNDUKLARI YERE, SAYIN ADNAN OKTAR’IN 40 YILLIK FİKRİ MÜCADELESİ...
TÜM DOSYANIN YALAN VE İFTİRA DOLU OLDUĞU MÜGE ÖĞÜTCÜ’NÜN "SÖZDE" ETKİN...
HAKAN EROL İSİMLİ KİŞİNİN İFTİRALARINA CEVAPLAR
DÖRT AYAKLI ORGANİZE BİR YAPININ BASKI VE ZORLAMALARI ALTINDA SÜRDÜRÜLEN...
HASTA BİR İNSANIN GÖZ GÖRE GÖRE CEZAEVİNDE ÖLÜME TERK EDİLMESİNİ SAVUNMAK...
SABAH MEDYA GURUBU İSA TATLICAN'A KARŞI DİKKATLİ OLMALIDIR
ZAFER ARAPKİRLİ'NİN KRT TV'DE HAKAN EROL İLE YAPMIŞ OLDUĞU RÖPORTAJDA...
BARIŞ TERKOĞU VE AYŞENUR ARSLAN HAKKINDA NE YAZIK Kİ YANILMIŞIZ
CÜBBELİ AHMET HOCA’YA NEFRET ÜSLUBU YAKIŞMIYOR. TÜM MÜSLÜMAN CEMAAT VE...
BİZLERE YÖNELİK BİTİP TÜKENMEYEN SALDIRI VE İFTİRALAR, TEHLİKELİ BİR CAMİA...
AV. SN. CELAL ÜLGEN'İN SAMİMİYETLE İMTİHANI
SAYIN AYŞENUR ARSLAN HANIMEFENDİ'YE AÇIK MEKTUP
SAYIN ADNAN OKTAR'IN 15 MART 2021 TARİHLİ CEZAEVİ FOTOĞRAFI UÇANKUŞ TV...
ÖZKAN MAMATİ’NİN, TUTUKLANMAKTAN KURTULMAK İÇİN, NEFRET VE HUSUMET...
SAYIN ADNAN OKTAR’A YÖNELİK TEHDİT VE SUİKAST HAZIRLIĞINDA OLAN BAZI...
SAĞ VE SOL BİRBİRİNİN DÜŞMANI DEĞİL AYNI VATANIN GÜZEL İNSANLARI, AYNI...
DİNİN TAHRİF EDİLMESİNDEN ENDİŞE DUYANLAR ASIL, İSLAM’LA DARWİNİZMİ...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN GÜZEL SÖZLERİNDEN, SEVGİ SANATI
DECCALİYETİN KULLANIŞLI SİLAHI DARWİNİZMİ ELİNDEN ALMAK, HÜKÜMETİMİZE...
SABAH GAZETESİ YAZARI SN. FERHAT ÜNLÜ HABER VE YORUMLARINDA SAMİMİ VE...
DÜNYADAKİ DECCALİYET ŞU AN İNGİLİZ DERİN DEVLETİDİR
MEHDİYETİ ANLATMANIN DEVLETİN BEKASINA YÖNELİK HİÇBİR TEHDİT...
KALABALIKLAŞAN CEZAEVLERİ İLE KÖTÜLEŞEN KOŞULLAR VE GEBZE KADIN KAPALI...
DEĞERLİ BASIN MENSUPLARIMIZ! EN DOĞRU VE BAŞARILI YAYIN VİCDANINIZA UYAN...
ADNAN OKTAR DAVASINDA YAŞANAN TARİHTE GÖRÜLMEMİŞ HUKUK FACİASI TÜRKİYE'DE...
AKİT MEDYA GRUBU SAHİBİ SAYIN KARAHASANOĞLU KARDEŞLER VE GAZETENİN ÖNDE...
CAMİAMIZLA FETÖ VE IŞİD ARASINDA ZORAKİ BENZERLİK KURMA ÇABALARI...
ÖZKAN MAMATİ İSİMLİ KİŞİNİN İFTİRA VE YALAN İHBARLARINA İTİBAR EDEREK...
BİTMEK TÜKENMEK BİLMEYEN DİJİTAL ARŞİV MASALLARI
GİZLİ DOSYA ADI ALTINDA YÜRÜTÜLEN KARANLIK VE HUKUKSUZ FAALİYETLER...
HASTA BİR İNSANIN GÖZ GÖRE GÖRE CEZAEVİNDE ÖLÜME TERKEDİLMESİNİ SAVUNMAK...
SAYIN PERİNÇEK VE AYDINLIK CAMİASINI ARAMIZDAKİ İDEOLOJİK FİKİR...
BUGÜN SAYIN ADNAN OKTAR’I DEKOLTE SEBEBİYLE ELEŞTİRENLER GEÇMİŞTE TAM...
1999 YILINDAKİ KAN KAMPANYASININ, DEVLETİN KURUMLARI TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN...
“BU DOSYADAN CEZA ÇIKMAZ YENİ BİR OPERASYON YAPIN” MANTIĞI, BİR HUKUK...
GENÇLERİMİZİN DİNDEN UZAKLAŞMALARI HIZLA ÖNLEM ALINMASI GEREKEN ÖNEMLİ BİR...
BASIN MENSUPLARI ADLİ EMANETTEKİ ARKADAŞLARIMIZA AİT RUHSATLI VE HİÇBİR...
İSTİNAF MAHKEMELERİNİN ETKİSİZ OLDUKLARINA DAİR SÖYLENTİLER HAKKINDA SAYIN...
SAYIN ADNAN OKTAR HİÇBİR ZAMAN KORONA OLMAMIŞTIR. ŞAİBELİ BİR KORONA TESTİ...
AÇIK GÖRÜŞLERİN KAYIT ALTINA ALINMASI EN TEMEL İNSAN HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNE...
ODA TV’NİN PROVOKATİF YAZILARA DEĞİL HUKUKU, ADALETİ, BİRLİĞİ VE...
GEBZE KADIN KAPALI CEZAEVİNDE KORONA BULAŞTIRILAN ARKADAŞIMIZIN HAYATINDAN...
VERYANSIN TV, TARAFSIZ, DÜRÜST, İLKELİ BİR YAYIN ANLAYIŞINI BENİMSEMELİDİR
ADALET VE ŞEFKAT HERKES İÇİN İSTENMEDİKÇE TÜRKİYE’DE HUKUKSUZLUK, ZULÜM VE...
HUKUK DIŞI YILDIRMA OPERASYONLARI SADECE CAMİAMIZI DEĞİL HÜKÜMETİMİZİ VE...
SAYIN YAŞAR OKUYAN'IN CAMİAMIZA GÜYA OPERASYONUN BİLGİSİNİ VERDİĞİ İDDİASI...
GEBZE CEZAEVİNDE KORONAYA KARŞI GEREKLİ ÖNLEMLER ACİLEN ALINMALI
PROF. DR. SEFA SAYGILI’NIN SAYIN ADNAN OKTAR HAKKINDAKİ AÇIKLAMALARI...
SÖZCÜ GAZETESİ YAZARI SAYIN AYTUNÇ ERKİN, KENDİSİNİN DE ÇOK İYİ BİLDİĞİ...
ESER ÇÖMLEKÇİOĞLU'NUN HAYAL ÜRÜNÜ KİTABI, ADNAN OKTAR’IN İSMİYLE ÜNLÜ OLMA...
SAYIN HAKAN URAL'IN “NELER OLUYOR HAYATTA” İSİMLİ PROGRAMDA CAMİAMIZ...
ARKADAŞ CAMİAMIZA YÖNELİK GAYRİ HUKUKİ TEHDİTLER DEVAM EDİYOR; HUSUMETLİ...
CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUP
VERYANSIN TV’DE YAYINLANAN AV. ESER ÇÖMLEKÇİOĞLU RÖPORTAJINA CEVABIMIZDIR
UÇAN KUŞ TV ADLI KANALIN YÖNETİCİLERİ VE PROGRAM YAPIMCILARI KİN VE NEFRET...
SABAH GAZETESİ GERÇEKLERİ ÇARPITMADAN, TARAFSIZ VE İLKELİ HABERCİLİK...
"ADNAN OKTAR DAVASI"NDA HALA KULLANILMAYA ÇALIŞILAN ETKİN PİŞMANLIK...
ADALET BAKANIMIZ SAYIN ABDÜLHAMİT GÜL'E AÇIK MEKTUP
T.C. ADALET BAKANLIĞI CEZA VE TEVKİF EVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE AÇIK MEKTUP...
T.C. ADALET BAKANLIĞI CEZA VE TEVKİF EVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE AÇIK MEKTUP...
CÜBBELİ AHMET HOCA'YA NUR SURESİ'NİN 23. AYETİNİ TEKRAR HATIRLATIYORUZ
DEVLETİMİZDEN DEĞİL DE ANGLOSAKSON BARONLARDAN EMİR ALAN SİYASİLER ACİLEN...
CAMİAMIZA KENDİLERİNCE İFFET DERSİ VERMEYE KALKANLARIN ASIL MESELESİ FİKRİ...
GECEYARISI CEZAEVİ NAKİLLERİ VE GERİ PLANDAKİ SAVCI TALİMATI
GAZETECİ RUŞEN ÇAKIR'A AÇIK MEKTUP
@DREYFUS.TURK İSİMLİ INSTAGRAM SAYFASININ CAMİAMIZLA HİÇBİR İLGİSİ VE...
ASTRONOMİK CEZALAR İÇİN "HAYALİ KIZLARIN İFFETİNİ KORUMA" GEREKÇESİ
ADNAN OKTAR DAVASI: YARGILANMADAN MÜEBBET
ANAL TECAVÜZ TEKNİK OLARAK İMKANSIZDIR. BU KONUDA ALEYHİMİZE YAPILAN...
YARGILAMA HAKKINDAKİ GERÇEKLER VE BAZI BASINDAKİ BOŞA SEVİNÇ NİDALARI
KUMPASÇILARIN HEDEFİNDE BU KEZ DE INSTAGRAM, TWITTER VE DİĞER SOSYAL MEDYA...
SAYIN BARIŞ TERKOĞLU’NA AÇIK MEKTUP
TEK CÜMLELİK İFTİRAYLA MASUM BİR GENÇ KIZA 40 YIL HAPİS CEZASI
ADNAN OKTAR DAVASINDA "18 YAŞIN ALTINDAKİ KIZLARIN İSTİSMARI" YALANI
EBRU ŞİMŞEK OLAYININ İÇYÜZÜ
SAYIN ADNAN OKTAR’IN 10 BİN YILLIK CEZAYI GÜLEREK KARŞILAMASI BAZI...
DAVA DOSYAMIZDA TEK BİR DOĞAL MÜŞTEKİ YOKTUR
CAMİAMIZDA EVLİLİK BEKLENTİSİNE KAVUŞAMAYAN BAZI KIZLAR BUNUN HINCIYLA...
GERÇEK DIŞI HABERCİLİĞİ BENİMSEYEN BİR KISIM BASIN HALKIN GÖZÜNDE GÜVEN VE...
HİÇBİR SUÇ OLMADIĞINI ÇOK İYİ BİLDİKLERİ İÇİN RESMİ MAKAMLAR ARAMIZA POLİS...
DOSYADAKİ SADECE 25 MÜŞTEKİ VE ETKİN PİŞMAN SANIĞIN İFADELERİNDEKİ 1000'E...
YABANCI HUKUKÇU VE AKADEMİSYENLER, ADNAN OKTAR DAVASINDAKİ ETKİN PİŞMAN...
CUMHURİYET GAZETESİNE CEVAP
SAYIN ADNAN OKTAR'IN YAKIN ZAMANDA MAHKEMEYE SUNDUĞU BAZI KISA BEYAN...
ETKİN PİŞMAN OLMAYA ZORLANAN ARKADAŞLARIMIZA OYNANAN OYUN
SAYIN ADNAN OKTAR'IN YAKIN ZAMANDA MAHKEMEYE SUNDUĞU BAZI KISA BEYAN...
"FİKREN İKTİDAR OLMAK" ANCAK SAYIN ADNAN OKTAR'IN İLMİ VE FİKRİ...
TÜRKİYE'DE HUKUK RAFA MI KALKTI?
'ORAL YOLDAN TECAVÜZ' İDDİALARI GERÇEK DIŞIDIR
ESKİ TAKİPSİZLİK VE ZAMAN AŞIMI KARARLARI YARGILANANLAR ALEYHİNDE...
CAMİAMIZA YÖNELİK 2 YILLIK GİZLİ TEKNİK TAKİPTE TEK BİR SUÇ DELİLİ DAHİ...
ÇİZGİ ROMANLARLA, PORNO FİLMLERDEN ALINAN GÖRÜNTÜLERLE KARALAMALAR YAPMAYA...
ADNAN OKTAR HİÇBİR ZAMAN “NAMAZI MİNİ ETEKLE KILABİLİRSİNİZ” DEMEMİŞTİR...
Sn. Adnan Oktar’ın Mahkemede Söylediği Son Sözü
GAZETECİ SAYIN İSMAİL SAYMAZ 'A AÇIK MEKTUP
BASIN MENSUPLARIMIZI ADİL VE TARAFSIZ HABERCİLİĞE DAVET EDİYORUZ
ADNAN OKTAR DAVASINDAKİ HTS KAYITLARI HUKUKEN SUÇLAYICI YÖNDE DELİL OLARAK...
SAYIN ADNAN OKTAR’IN İSMİNİ KOYMASININ ARDINDAN BİRÇOK DEVLET BÜYÜĞÜMÜZ VE...
CAMİAMIZA DÜZENLENEN OPERASYONDA "GENELEV VE FUHUŞ MAFYASI" ÖNEMLİ BİR ROL...
SN. ADNAN OKTAR, ESKİ GAZETECİ MEHMET BARANSU İLE SADECE BİR KEZ, 2011...
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI ÇIKMAK, FETÖ'NÜN İNFAZ LİSTESİNE GİRMEK...
İDDİANAMEDE, KANDİLLİ'DEKİ EVDE SÖZDE "KULE" OLARAK ADLANDIRILAN BİR ODADA...
İDDİANAMEDE, SN ADNAN OKTAR'IN KENDİSİNİ GÜYA "MEHDİ RESUL" İLAN ETTİĞİNE...
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ GECESİ SN. ADNAN OKTAR'IN A9 TV'DEN GECE BOYUNCA...
İDDİANAMEDEKİ EVLİLİK KONUSUNDAKİ SUÇ İSNATLARI GEÇERSİZDİR
15 ARALIK 2020 SALI GÜNÜ YAYINLANAN "ADNAN OKTAR ARKADAŞ GRUBUNA...
FETÖ’YE YARDIM İDDİASI BÜYÜK BİR İFTİRADIR
CUMHURBAŞKANLIĞI YÜKSEK İSTİŞARE KURULU (YİK) ÜYESİ SAYIN CEMİL ÇİÇEK...
GERÇEKTE YAŞANTISI ÇİLE VE SIKINTILARLA DOLU OLAN SN. ADNAN OKTAR’IN “LÜKS...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN HİÇBİR ZAMAN MEHDİLİK İDDİASI OLMADIĞI GİBİ MEHDİLİK...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN, DEĞERLİ OSMANLI PADİŞAHI SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN'I...
İSRAİLLİ SİYASİLER VE SANHEDRİN HAHAMLARI, TÜRKİYE-İSRAİL İLİŞKİLERİ...
ARKADAŞIMIZ AYŞE KOÇ'UN, 13 KASIM 2020 TARİHİNDE KATILDIĞI BİR TV...
MİLLİYET GAZETESİ MAGAZİN YAZARI SN. ALİ EYÜBOĞLU’NA AÇIK MEKTUP–2
KUMPAS ÇETESİ SON ÇAREYİ KASET İMASI YALANINA SARILMAKTA ARIYOR
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ SİVİL DİPLOMASİ FAALİYETLERİNİN...
HALK TV, MEDYA MAHALLESİ PROGRAMINDA ORTAYA ATILAN İDDİALARA CEVAPLARIMIZ
ESKİ SAĞLIK BAKANIMIZ SAYIN OSMAN DURMUŞ’UN VEFATI ÜZERİNE ÇIKAN HABERLERE...
MAVİ MARMARA FACİASINDA, İSRAİL'İN TÜRKİYE'DEN ÖZÜR DİLEYİP TAZMİNAT...
FOSİLLERİN ARTIK DEVLETİMİZ ELİYLE MÜZELERDE SERGİLENECEK OLMASI...
FETÖ BAĞLANTISI YALANI
ŞEREF MALKOÇ AĞABEYİMİZDEN RİCAMIZDIR
MEDYAMIZ ÖZKAN MAMATİ İSİMLİ KİŞİNİN GERÇEK YÜZÜNÜ MUTLAKA BİLMELİDİR
HAKLARINDA HİÇBİR KESİN YARGI KARARI OLMAYAN SN. ADNAN OKTAR VE...
MERVE BÜYÜKBAYRAK AKIL HASTANESİNE SEVK TALEBİ GEREKTİRECEK NE YAPTI?
BASINA ÖZEL HAZIRLANAN SENARYOLARLA HAKKIMIZDA ALGI OLUŞTURULMAYA...
MİLLİYET GAZETESİ MAGAZİN YAZARI SAYIN ALİ EYÜBOĞLU’NA AÇIK MEKTUP
AYRILIP DAĞILMA GİBİ BİR NİYETİMİZ ASLA YOK!
YENİ ŞAFAK GAZETESİ YAZARI SAYIN HASAN ÖZTÜRK’E AÇIK MEKTUP
SAYIN ÖZLEM GÜRSES'E AÇIK MEKTUP
SAYIN MİNE UZUN'A AÇIK MEKTUP
DAVA DOSYASI BOMBOŞ ÇIKINCA MEDET UMULAN ESKİ BİR İFTİRA: "GİZLİ TÜNELDEN...
KONUNUN TARAFLARINA SÖZ HAKKI VERMEDEN TEK TARAFLI YAYIN YAPMASI HABERTÜRK...
SAYIN AHMET HAKAN'A AÇIK MEKTUP
HALK TV'YE AÇIK MEKTUP
OZAN SÜER ARKADAŞIMIZIN TUTUKLANMASIYLA İLGİLİ OLARAK AV. SENA AKKAYA...
TÜRK İNSANI ADİL, TARAFSIZ, DÜRÜST, İLKELİ VE SEVGİ DOLU BİR BASIN ÖZLEMİ...
İFTİRA ÜZERİNE KURULAN DAVAMIZIN TEMELİNDEKİ SEBEP: "HUSUMET"
HÜRRİYET GAZETESİ VE YAZARLARINA CESARETLE VE ISRARLA DOĞRUDAN YANA OLMAK...
SEVGİ, KARDEŞLİK VE SELAM GÖNDERME İDDİALARI TUTUKLAMA GEREKÇESİ OLAMAZ
MEHDİYET İNANCI SEBEBİYLE SAYIN ADNAN OKTAR’IN YANINDAN AYRILMADIĞIMIZ...
TOPLU BİR AKIL TUTULMASI: "GALEYAN"
ELVAN KOÇAK BEY’İN YANLIŞ BİLGİLENDİRİLDİĞİ HUSUSLAR
AV. CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP–3
İNGİLİZ DERİN DEVLETİNİN ÜLKEMİZDEKİ ALÇAK, HAİN VE AŞAĞILIK KRİPTO...
SAYIN MİNE KIRIKKANAT HANIMEFENDİ’YE BİR KEZ DAHA DOSTLUK VE SEVGİ...
MÜŞTEKİ İFADELERİ HAKKINDA BASINDA YER ALAN GERÇEK DIŞI HABERLER
SEVGİDEN VAZGEÇMEK ZULÜM OLUR, TEK İSTEĞİMİZ SEVGİ TOPLUMU OLUŞMASI
2 YILDAN BU YANA CAMİAMIZA KARŞI YAPILAN HAK VE HUKUK İHLALLERİ, ZULÜM VE...
ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU KARDEŞİMİZ MASUMİYET KARİNESİNE VE SAVUNMA HAKKINA...
ATV KAHVALTI HABERLERİNDEKİ ASILSIZ İTHAMLARA CEVABIMIZDIR
MİLLİ ÇÖZÜM DERGİSİ BAŞYAZARI AHMET AKGÜL’ÜN İFTİRALARA DAYANARAK YAPTIĞI...
SEVGİYE DAİR HER DAVRANIŞIN SUÇ KAPSAMINA SOKULMA GAYRETİNDEN ENDİŞE...
AV. SN. CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ’DAN MÜSLÜMANLAR HAKKINDA KONUŞURKEN ADİL, DÜRÜST VE...
İSTİKLAL İNTERNET HABER SİTESİ YAZARLARINDAN SAYIN ÖMER AKDAĞ’A...
MADDİ GELİR ELDE ETMEK UĞRUNA TERTEMİZ, NUR GİBİ İNSANLARI ACIMASIZCA YOK...
DOSYAMIZDA ETKİN PİŞMANLIK İFADELERİ DEĞİL, CAN HAVLİYLE KENDİNİ...
SAYIN MİNE KIRIKKANAT HANIMIN SAVUNMA HAKKINI VE DEĞERLİ AVUKATLARI HEDEF...
BASIN KORKU DEĞİL ADALET, DÜRÜSTLÜK VE TARAFSIZLIK ÜZERİNE KURULU YAYIN...
AKİT'TEKİ KARDEŞLERİMİZ YAYINLARINDAKİ HAKARETAMİZ ÜSLUBA KARŞI MUTLAKA...
SN. ADNAN OKTAR DURUŞMALAR BOYUNCA MASKE KULLANMIŞ, GENEL SAĞLIĞIN...
MÜMİN ALLAH’TAN GELEN İŞARETLERİ GÖRÜR VE HAYRA YORAR
KANAL D ANA HABER PROGRAMINI HUKUK VE VİCDAN SINIRLARI İÇİNDE YAYIN...
ARKADAŞIMIZ BÜLENT SEZGİN'DEN SAYIN AYŞENUR ARSLAN HANIMEFENDİ’YE AÇIK...
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARINI GÜYA TEHLİKELİYMİŞ GİBİ GÖSTERME OYUNU
ARKADAŞIMIZ SERDAR SUPHİ TOGAY'IN MAHKEME İFADESİNDEN BASINA YANSIYAN...
SÖZDE ETKİN PİŞMAN OLMAK ZORUNDA BIRAKILAN ARKADAŞIMIZ ALİ ŞEREF GİDER’İN...
TURNİKE İFTİRASINA İTİBAR EDİP DİLE GETİRENLERİN ASIL ÖNCELİĞİ...
AKİT CAMİASINDAKİ KARDEŞLERİMİZ BİZİM İYİ NİYETİMİZİ YAKINDAN BİLİR VE...
GERÇEKLER SAYIN DOĞAN KASADOLU'NUN HAYAL DÜNYASINDA YAŞADIĞINDAN VE...
ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU KARDEŞİMİZE HANIMLAR HAKKINDA SAYGILI VE NEZAKETLİ...
MUHAFAZAKAR CAMİADA HAKKIMIZDA MERAK EDİLEN BAZI SORULARA CEVAPLAR
DURUŞMADA YÖNELTİLEN SORULAR İDDİANAMEDE YER ALAN SUÇLAMALARIN ASILSIZ...
ARKADAŞIMIZ SEDAT ALTAN'DAN DEĞERLİ GAZETECİMİZ SAYIN AHMET HAKAN'A AÇIK...
ARKADAŞIMIZ MERVE BÜYÜKBAYRAK'IN MİNE KIRIKKANAT HANIMEFENDİ'YE AÇIK...
ARKADAŞIMIZ KARTAL İŞ'TEN SAYIN DOĞU PERİNÇEK’E AÇIK MEKTUP
AV. SN. KEREM ALTIPARMAK’IN “İNTERNET ERİŞİM ENGELLERİ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ”...
"NİHAYET DERGİSİ"NDE, CAMİAMIZ HAKKINDA YAPILMIŞ GERÇEK DIŞI, ÇİRKİN BİR...
HALKI, HALKA EZDİREN SİSTEM SON BULMALI
KONU DEKOLTE DEĞİL, SEVGİMİZE VE DOSTLUĞUMUZA DUYULAN ÖFKE
INDEPENDENT-TÜRKÇE'NİN MÜSLÜMANLARA EVRİM TEORİSİNİ KABUL ETTİRME TAKTİĞİ
BUGÜN BAZI GAZETECİLERİN TUTUKLANMASINI ELEŞTİREN CNN TÜRK GECE GÖRÜŞÜ...
DEKOLTE GİYDİLER DİYE MASUM İNSANLARA YÜZLERCE YIL HAPİS CEZASI İSTEYİP...
SN. ADNAN OKTAR’IN MEHDİLİK İLAN EDEREK DEVLETİ ELE GEÇİRECEĞİ İTHAMI AKLA...
ARKADAŞIMIZ EMRE BUKAĞILI'NIN SN. FAZIL SAYIN AÇIKLAMALARINA CEVABI
SÜLEYMAN ÖZIŞIK KARDEŞİMİZİN DE CEMAATLERİN MİLLETİMİZ İÇİN DEĞERİNİ ÇOK...
ADNAN OKTAR OLMASAYDI...
SAYIN ERGUN YILDIRIM’IN “YENİ MEHDİLER” BAŞLIKLI KÖŞE YAZISINA...
NORMAL VE LEGAL BİR YAŞAMDAN YAPAY SUÇLAR ÜRETİLEREK "HAYALİ BİR SUÇ...
SAYIN ADNAN OKTAR’IN TUTUKLANMASININ ARDINDAN...
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ MÜSLÜMANLARA ATILAN İFTİRALARA İTİBAR ETMEMELİDİR
ODATV GENEL YAYIN YÖNETMENİ SN. BARIŞ PEHLİVAN'A AÇIK MEKTUP
KOMPLOCULAR, KORKUTARAK "SÖZDE" İTİRAFÇI YAPTIKLARI ARKADAŞLARIMIZ...
CUMHURİYET GAZETESİNE AÇIK MEKTUP
GENİŞ HAYAL GÜCÜ İLE KURGULANAN DAVA DOSYASI
MODERNLİK İSLAM’IN GELİŞİP YAYILMASINDA EN ETKİLİ YÖNTEMDİR
SN. ENVER AYSEVER’İN PROGRAMINDA GÜNDEME GELEN İTHAMLARIN CEVAPLARI
SN. ADNAN OKTAR: "ALLAH'IN VERECEĞİ KARARI TALEP EDİYORUM"
MİNE KIRIKKANAT GİBİ AYDIN VE DEMOKRAT BİR HANIMA HUKUKUN TEMEL İLKELERİNE...
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
YENİ AKİT GAZETESİ VE ODA TV’DE YER ALAN “UYAP’TAN SANIĞIN ADI SİLİNDİ”...
SAYIN BİRCAN BALİ'YE CEVAP
SAYIN AVUKAT CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
SAYIN ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU'NA CEVAP
SAYIN ADNAN OKTAR VE CAMİAMIZA YÖNELİK MANEVİ LİNÇ
SN. DOĞU PERİNÇEK VE SN. PROF. DR. ALİ DEMİRSOY'UN ÖNEMLİ OLDUĞUNU...
SAYIN PROF. DR. NURAN YILDIZ'A AÇIK MEKTUP
SN. ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ İSRAİL VE MUSEVİLERLE OLAN...
CAMİAMIZA YÖNELİK "YURTDIŞI LOBİ FAALİYETLERİ" İSNADI İLE İLGİLİ...
FETÖ'YE KARŞI EN GÜÇLÜ ELEŞTİRİLERİ SN. ADNAN OKTAR YAPMIŞTIR
DELİL VE ŞAHİT OLMADAN SUÇSUZ İNSANLARI CEZALANDIRMAK KUR’AN’A UYGUN...
ARKADAŞLARIMIZ MUAZZEZ VE YILDIZ ARIK’IN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI...
İNSANLARA NEREDE VE KİMLERLE YAŞAYACAKLARINA DAİR BASKI VE DAYATMADA...
ARKADAŞIMIZ BERİL KONCAGÜL’ÜN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARINA...
KANAL D'NİN UYDURMA HABERİ
MERVE BOZYİĞİT'İN DURUŞMADAKİ AÇIKLAMALARI KUMPASI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ !!!
ARKADAŞLARIMIZ ALTUĞ ETİ, BURAK ABACI VE CEYHUN GÖKDOĞAN'IN...
KUMPASÇILARIN ARKADAŞLARIMIZA BASKI VE TEHDİTLE DAYATTIĞI GERÇEK DIŞI...
"NORMAL HAYATIN SUÇMUŞ GİBİ GÖSTERİLMESİ" ANORMALLİĞİ
ARKADAŞIMIZ ÇAĞLA ÇELENLİOĞLU'NUN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
YENİ ŞAFAK VE GÜNEŞ GAZETELERİNDEKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARA CEVAP
SAVUNMA HAKKIMIZ NASIL ENGELLENDİ?
ARKADAŞIMIZ ECE KOÇ'UN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
ARKADAŞLARIMIZ MUSTAFA ARULAR VE EMRE TEKER'İN DURUŞMALARINDAKİ...
ARKADAŞIMIZ AYÇA PARS'IN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
KAMU VİCDANI YALANI
DEVLETİMİZİN VERDİĞİ SİLAH RUHSATLARI CAMİAMIZA DUYDUĞU GÜVENİN AÇIK BİR...
ASIL HEDEF İSLAM ALEMİ, TÜRKİYE, SAYIN ERDOĞAN VE AK PARTİ HÜKÜMETİ
GERÇEK MODERNLİK İSLAM DİNİNDEDİR
TV PROGRAMLARINDA SEVGİ DİLİ ESAS ALINMALIDIR
"Allah'tan tahliyemizi istirham ediyorum"
AKİT GRUBUNA AÇIK MEKTUP
"....Allahvar.com sitesi kapatıldı, düşmanım bu siteyi yapmış olsa...
GARDIROP YALANI
SAYIN DOĞU PERİNÇEK'E AÇIK MEKTUP
'CRACKED.COM' SİTESİNDEKİ İDDİALARA CEVAP
1999 KAN KAMPANYASI TAMAMEN MEŞRU VE LEGAL BİR ORGANİZASYONDUR
HARUN YAHYA KÜLLİYATININ İMHASI ÇOK VAHİM VE TARİHİ BİR HATA OLUR
HAKİM VE SAVCILARIMIZ YALNIZCA KANUN, HUKUK VE VİCDANI ESAS ALMALIDIR
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI RAPORUNA CEVAP
İLERİ DERECEDE MODERN GÖRÜNÜM VE DEKOLTE GİYİM TARZININ NEDENLERİ
"Adnan Bey’in çevresindeki her insan hayat dolu, mutlu, cıvıl cıvıl.”
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
"Müslümanlar Kardeştir..."
"Biz silahlı suç örgütü değiliz"
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
"Zorla alıkonma, İzole bir hayat yaşama iddialarını asla kabul etiyorum"
"Adnan Bey bizi çok sever, hep onore eder"
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
"Ortada silahlı suç örgütü değil sadece birbirini çok seven arkadaş...
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."