Sohbetler (7 Ağustos 2017; 23:00)


BÜLENT SEZGİN: İyi geceler değerli izleyicilerimiz. Hoş Sohbetler’e başlıyoruz, inşaAllah. Adnan Bey hoş geldiniz.

ADNAN OKTAR: Hoş bulduk, siz de hoş geldiniz.

Konuşalım bir şeyler. Evet, dinliyorum.

KARTAL GÖKTAN: Cumhurbaşkanı Erdoğan, bundan sonra parti içine alacakları insanları çok daha dikkatli seçeceklerine dair şunları söyledi: “Çok dikkatli olacağız. Bunun için ilk etapta teşkilatlarda başlatacağımız değişimi sıkı tutmak zorundayız. AK Parti Teşkilatlarında görev alacak kişilerin, şu bakanın, bu milletvekilinin filanca grubun falanca yapının adamı değil davanın ve milletin adamı olması şart. Davası olmayan ve halkın tamamını kucaklamayan hiç kimse AK Parti’ye yöneticilik yapamaz. 10-15-25 yıl öncesinin siyaset baronlarının tarzıyla AK Parti’de etkinlik kurmaya kalkan herkes karşısında bu kardeşinizi bulur. Bencillik batağında çırpınan defolu kişilerle böyle bir mücadeleyi yürütemeyiz” dedi.

ADNAN OKTAR: Helal olsun Tayyip Hocam’a çok güzel konuşmuş. Tam oturmuş laf. Her züppe, potansiyel İngiliz derin devleti ajanıdır. Her züppe, potansiyel FETÖ’cüdür. Her züppe, potansiyel vatan hainidir. İlla bir satılmışlık illaki bir ahlaksızlık yapar, nerede pislik varsa gider onu bulur ekseriyet itibariyle, çok dikkat etmek lazım. Onun için AK Parti’ye böyle züppe, halka tepeden bakan çakalları hiçbir şekilde yaklaştırmasınlar, hiçbir devlet kurumuna da yaklaştırmasınlar. İşi-gücü hava atmak, züppelik yapmak, halka tepeden bakmak, enaniyet gurur kibir yapmak, yalakalık yapmak, yancılık yapmak; böyle adamlara karşı çok dikkatli olmak lazım. Böyle tipleri de insanlar bazen kompleksli tipler fark edemiyor onlarda bir şey var zannediyorlar. Halbuki bomboş adamlar. Mesela Avrupa’dan gelmesi onlara yetiyor. Halbuki züppe, bomboş adam, ahlaksız, işsiz güçsüz, yancı, dolandırıcı oradan buradan otlanarak geçinen otlangaç tipler. Farkına varmıyorlar bayağı ünlü. Televizyona oraya buraya çıkmış olabilir adamlar, yancılık yaparak yapıyor. Gidiyor birisiyle cinsel ilişkiye giriyor oradan bir imkan sağlıyor, gidiyor birisinin evinde hırsızlık yapıyor oradan para kazanıyor kendisine üst baş alıyor, gidiyor bir başka yerde kendini satıyor bilmem ne yapıyor. Ve sonunda kendini tanıtıyor bu bir şekilde ona buna sırnaşarak falan. Dolayısıyla böyle züppe, ahlaksız tipleri hiçbir bakan, hiçbir milletvekili, hiçbir siyasi yanına almasın otuz kere söylüyoruz. Sonra bunların ahlaksızlığı ortaya çıkar kendilerini de mahcup ederler. “Tanınıyor ünlü.” Bırak, sen o hale gelinceye kadar onun nerelerden geçtiğini biliyor musun?

Evet, dinliyorum.

BÜLENT SEZGİN: İsrail bir video paylaştı Adnan Bey. Bir resim vardı. Burası Londra Heathrow Havalimanı. İsrail Dışişleri bu videoyu “Bakın biz birlik içinde yaşıyoruz Allah birdir” mesajıyla paylaşmış.

ADNAN OKTAR: Güzel.

BÜLENT SEZGİN: Bir de video vardı.

ADNAN OKTAR: Göster. Gayet güzel. Musevileri sevmemeleri şeytanın etkisiyle oluyor. Halbuki mazlum, temiz, dürüst, muttaki insanlar, Allah’tan korkan insanlar. 4000 yıldan beri sadakat gösteriyorlar Hz. Musa (as)’a, Hz. İbrahim (as)’a aşkla şevkle bağlılar. Sen takdir edeceğine iblisin atına biniyorsun onlara düşman oluyorsun. Kardeşim, zalime karşı ol, katile karşı ol ama mazlumdan ne istiyorsun? Ne büyük ahlaksızlık. Adam orada süper markette satış yapıyor, halka yardımcı olmaya çalışıyor. Sen kahpece kalleşçe ve alçakça gidip onu sırtından bıçaklıyorsun ve adilik yapıyorsun. Savunmasız bir insana, sana güvenen bir insana adilik yapıyorsun. Olmaz, çok büyük günah, çok büyük ahlaksızlık.

Evet, dinliyorum.

BÜLENT SEZGİN: Abdülkadir Selvi bugün şöyle bir yazı yazdı: “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın FETÖ’yle mücadele konusunda AK Parti’ye yeni bir talimatı daha oldu. Erdoğan, FETÖ’nün dış ilişkilerinin araştırılması ve dış bağlantılarının ortaya çıkarılması için bir raporun hazırlanmasını istedi. Yeni talimatın iki ayağı olduğu söyleniyor. Birincisi, Fethullah Gülen’in dış ilişkilerinin araştırılması. İkincisi, TSK, MİT, jandarma ve emniyetten sorumlu mahrem imamların dış bağlantılarının ortaya çıkarılması. Burada kimin hangi ülkeye gidip hangi kuruluşlarla işbirliği yapmış olmasından ziyade, bu ülkelerle kuruluş ve istihbarat servisleriyle olan ideolojik işbirliği ortaya konulacak.”

ADNAN OKTAR: İşte olay bu, olay bu, aylardan beri anlattığımız bu. İşaret, yol belli. Bütün yollar İngiliz derin devletine çıkar. Gecikmiş olmakla beraber cesur, akılcı, doğru bir karar tebrik ediyoruz Tayyip Hoca’yı. Çok çok doğru ve acil. Ne gerekiyorsa üstümüze düşen görevi yerine getirelim. MİT, Dışişleri Bakanlığı acil bu konuda istihbarat çalışması yaparak, mevcut hazır istihbaratı da kullanarak geniş bir kadroyla, geniş bir ekiple süratle bu konuyu bitirsin.

Evet.

KARTAL GÖKTAN: Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Teşkilatı’na seslenirken tevazuuyla yüzde 50’den çok daha fazla oy alarak iktidara geleceklerini söyledi. “Ben belediye başkanıyım deyip yanında havasından geçilmiyorsa yandık. Ben bakanım deyip yanında havasından geçilmiyorsa yandık. Ya mütevazi ol mütevazi. Tevazu ehli olun, tevazu ehli olarak halkla kucaklaşacağız. Nerede bir fakir-fukara, garip-gureba var onlara ulaşıp onların sorununu kendi sorunumuz bilip çözmeye çalışacağız. Bunu başardığımız anda yüzde 50 değil bunun çok daha ötesinde oy alarak iktidar oluruz” dedi.

ADNAN OKTAR: Doğru söylüyor. Çok hayati noktalardan yaklaşıyor Tayyip Hoca, Allah razı olsun. Güzel.

Evet.

BÜLENT SEZGİN: Cumhurbaşkanı Erdoğan Sarp Gümrük Kapısı’nda incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından karayoluyla gümrük kapısından ayrılan Erdoğan, Kemalpaşa Beldesi’nde kendisini bekleyen vatandaşlarla aracından inerek sohbet etti. Vatandaşlardan büyük sevgi gören Cumhurbaşkanımız’ın bir de yaşlı bir annemize sevgi gösterirken fotoğrafları var.

ADNAN OKTAR: Şu güzelliği bak şu, işte bu kadar. Konu bu. Bu mazlum insana daha hala düşman olan varsa yazıklar olsun. Çok güzel maşaAllah. Bir daha göster.

BÜLENT SEZGİN: Gümrük kapısında incelemelerde bulunurken aracından iniyor ve halkla buluşuyor.

ADNAN OKTAR: Yazık-günah, ayıp yani bu kadar merhametsiz, sevgisiz, şefkatsiz, akılsız insanların olmasına ben hayret ediyorum, hayret ediyorum yani. Ananı mı kesti babanı mı doğradı ne yaptı? Kapısına dayandınız şehit etmeye kalktınız, kendini hukukla korumaya kalktı. Gittiniz başbakanlık binasını bastınız içeri girdiniz aradınız onu hukukla kendini korumaya kalktı. Tatil köyünü gittiniz bastınız delik-deşik ettiniz oradaki insanları şehit ettiniz. Evleri ortalığı delik-deşik ettiler insanları şehit ettiler. Hukuki hakkını aradı, gayet de sakin. Ama himmet altında olduğu için hiçbir şey sökmez. Mehdiyet’in zıl ve gölgesi altında. Çok hayati konulara dokunuyor, bereket bereket bereket, bunlar hep bereket getirir çok güzel.

VTR: Ben Manisa’dan Faruk. Adnan Hocam’a sorum, Hocam insan kaderini kendisi mi yazar, yoksa kaderimiz zaten şekillenmiş midir önceden?

ADNAN OKTAR: Yakışıklı Faruk, aslan Faruk. Biz, saniyenin milyarda birini düşün, onun daha da kısasını düşün, daha da kısasını düşün, ömrün boyunca daha kısasını düşünsen tarif edemeyeceğimiz kısa bir zamanda sonsuz hayatı yaşadık bittik. Bak, biz sonsuz öncede de Allah tarafından biliniyorduk, sonsuz sonrada da biliniyoruz. Dolayısıyla insan zaten sonsuz, sonsuz hayatın içinde zaten. “Allah bir gün yalnızdı” diyor “aynaya baktı” işte “Kendini gördü.” Akla bak. Allah’ı inkar bu laf. Allah’ı acz içinde görüyor. Yalnızmış haşa, hiçlik aynasına bakmış Kendini görmüş, oradan da kainatı yaratıyor. Çok yanlış, şirk kokan bir ifade. Zamanı yaratan Allah zaten, mekanı yaratan Allah, sonsuz önceyi sonsuz sonrayı yaratan Allah. Sonsuz önce bizi bilmiyor muydu? Biliyordu. Sonsuz sonra bilmiyor muydu? Biliyordu. O zaman hiçbir zaman için yalnız olmamış. Bu kadar. “Senin bize öğrettiğinden başka bir bilgimiz yoktur.”

Evet, dinliyorum.

VTR: Adnan Hoca’ya buradan sevgilerimi selamlarımı yolluyorum. Mason, Müslüman ilişkilerini yorumlamasını istiyorum kendisinden.

ADNAN OKTAR: Aslan yakışıklım benim. Mason, işin doğrusu tabii bizim çocukluğumuzda mason deyince biraz acayip tipler düşünürdük. Öyle değil. Kibar, kaliteli, seçkin insanlar. Bir kısmı hakikaten ateist, dinsiz olan da var, din karşıtı olan da var. Sahte olmayan masonlar yani sahte loca kurmayanlar kaliteli insanlar. Ateist ama kaliteli, Hristiyan kaliteli, Musevi kaliteli, Müslüman oluyor kaliteli. Benim birçok dostum masondur ben burada ifşa etmiyorum. Mesela benim ziyaretime gelen kişilerin birçoğu mason oluyorlar. Mason, kabili hitap bir insandır rahat konuşabilirsin, tartışabilirsin iknaya açıktır, katı olmaz mason. Kilit noktadadırlar yani hep kilit noktalarda görev alırlar. Müslümanlığa karşı da tavırlı değil masonlar öyle bir şey yok. Ama bağnazlığa karşı tabii haklı olarak bütün dünyada karşılar. Bütün dünyada masonluk bağnaz gelenekçi Ortodoks İslam’a karşı, bu kesin. Bağnaz gelenekçi Ortodoks İslam’a dünya çapında her yerde karşılar. İran’da da, Pakistan’da da, Rusya’da da her yerde karşılar. Gelenekçi Ortodoks Hristiyanlığa da karşılar. Gelenekçi Ortodoks Museviliğe de karşılar. Bu iyi bir şey. Karşı olmaları ezme asma kesme tarzında değil, yani karşılar. Sevecen, dengeli, tutarlı, makul konuşan insanlar olmayı hedefliyorlar. Yani temiz giyinen, temiz konuşan, kibar, saygılı, hürmetli, insancıl, küçük olmayan insan modeli. Yani şahsi hırsından, şahsi kininden, şahsi öfkesinden arınmış insan modeli. Mesela bak sahtelerinde kaypaklık, oynaklık, tuzakçılık, suç işleme eğilimi hepsi oluyor. Sahtelerinde akıl almaz sahtekarlıklar oluyor. Çok rezil adamlar birçoğu. Ama gerçek masonlarda Müslümanlara karşı öfke olmaz. Ve gerçek bir Müslümanlık olduğunu bütün masonlar bilirler. Moşiyah’ın Hz. Mehdi (as)’ın çıkacağını bütün masonlar bilir. Kaç bin yıldan beri? 12 bin yıldan beri bilirler. Şu an 12 bin yıl öncesine ulaşabildik, daha da geriye gidiyor olabilir. Moşiyah’ın Hz. Mehdi (as)’ın çıkacağını biliyorlar. İnka Yazıtları’nda, Azteklerde orada da görülüyor Hz. Mehdi (as)’ın çıkacağı. Sakallı bir insan olarak tasvir ediliyor “gelecek, beyaz yüzlü” diyor “beyaz bir insan, beyaz giyinecek” diyor. “Bütün dünyaya sevgiyi barışı ikna ederek ilka edecek” diyor.

VTR: Oğuzhan Seven. İnsanlar neden birbirine trip atar?

ADNAN OKTAR: Trip, adamlık dininin bir çirkin ibadet şeklidir, şeytani ibadet şeklidir. Adamlık dinini komünistler de yapar, faşistler de yapar, gelenekçi Ortodoks Müslümanlar da yapar, FETÖ’cüler de yapar, Amerikalılar da yapar hepsi yapar. Şeytanın bir ayini bir ritüelidir adamlık dini. Adamlık dinine mensup bir gelenekçi Ortodoks Müslüman mesela bir toplantıda Allah ile dinle alay eden -haşa- espriler fıkralar anlatabilir. Ona kötü kötü güler. Adamlık dini aslında açıklanmamış dünyanın gizli bir dinidir. Yani bilinmeyen, insanlar tarafından ortaya konulamayan bir din. Her yerde derler işte “adam adam olmayla adam olmaz, Adem adam olsun yeter ki” bilmem ne ağdalı onların tekerlemeleri vardır. Bunların hepsi oyun, şeytanın oyunu. Adamlık dini diye belirtilen tripli dünya hayatı, yapmacık hareketler, yapmacık yüz, yapmacık konuşma stili şeytanın insanları samimiyetsizliğe çekmek için ortaya koyduğu tarif edilmemiş, tarif edilmediği için de muhalifi olmamış karşıt düşüncenin geliştirilemediği gizli sinsi bir din olmuş ve bütün dünyayı kaplamış. Adamlık dini ile ilgili benim bir kitabım var ama şimdi yeni kitap daha hazırlıyorum daha kapsamlı hazırlıyorum. Çünkü bu din Darwinistleri de içine alıyor, birçok Darwinist’i içine alıyor, ateistleri içine alıyor, gelenekçi Müslümanları içine alıyor, Musevilerin çoğunu içine alır, Hristiyanlığın birçoğunu içine alır. Yapmacıklık üstüne kurulmuş, insanın kendi kendisi olmaması prensibi üzerine kurulmuş garip karanlık bir dindir. İnsan kendi kendisi olduğunda bu dinden çıkar. Ama birçok insan bu dinden çıkmak istemez. Bu dinin özelliği kolay öğrenilmesi çocukluktan itibaren insanlara ezberletilmesidir. Halle ezberletilir, bu din özel eğitimle öğretilmez, görerek ezberlenir. Filmlerden, tiyatrolardan, sokaktan, aile, arkadaş sohbetlerinde görülür bu şekilde bir din. Adamlık dini küçük çocuklara ta küçükken öğretiyorlar. 4 yaşında çocuklar bile biliyor, 4-5 yaşında, 6 yaşında televizyona çıkarıyorlar çocukları, sürekli trip atıyor çocuklar, değil mi? Hayret edecek şey, mesela 6-7 yaşında çocuklar bile adamlık dinini biliyor. Tezgahtarlar biliyor, manavlar, tüccarlar.

Adamlık dini insanın kendini bir tiyatro sahnesinde görmesi prensibi üzerine kurulmuş bir sistemdir. Yani şahıs sürekli tiyatroda bir sanatçı olduğunu düşünür hiçbir zaman için kendi olmaz sürekli bir tiyatro oynar. Onun için “hayat tiyatrodur” derler onlar zaten. Her anı tiyatrodur, gülmesi tiyatrodur, konuşması tiyatrodur. İnsan kendi kendisi olduğunda o tiyatronun dışına çıkmış olur. “Adam ol adam” falan derler “adam gibi adam” falan derler, değil mi? Adamlık dini dinin üstündedir birçok insan için. Yani dinden daha yukarıdadır, onun için dinle çok rahat alay edebilir adamlık dinindeki bir Müslüman, dinle, cennetle, meleklerle çok rahat alay edebilir. Onun için gelenekçi hocalar falan dikkat ederseniz çıktıklarında keyfe geldiklerinde adamlık dininin ritüeli yükseldiğinde hemen dinle alay eden kendilerince ikramda bulunurlar. O da onların ikramı olur, gelenekçi hocaların ikramı dinle alay etmektir böyle toplantılarda insanları güldürürler. Tabii ben hiçbir şekilde hakaret etmiyorum adamlık dini mensuplarına. Çünkü çok korkunç yaygın bir şey. Sadece yanlış bir yol onu söylüyorum.

Evet.

VTR: Bir maskeye uzun bir süre bürününce altındaki kişiliğimizi unutur muyuz?

ADNAN OKTAR: Bak benim canım tam konu üstüne meseleyi tam açıklayan bir konuşma yaptı. Maske, adamlık dininin vazgeçilmez özelliğidir. Adamlık dinindeki insan sürekli maskeyle gezer. Gerçek yüzü asla görünmez, hiçbir zaman için kendi olmaz. Ama yalnız bu o kadar yaygın ki, yani yüzde 99 virgül 99’u dünyanın bu dine mensup. Felaket büyük. Ama bu tabii faşizm gibi, komünizm gibi bir ideoloji değil. Yani tahrip gücü yüksek olmakla beraber kontrollü bir dindir, kontrollü bir din. Ama bütün dünyaya hakim olmuş bir dindir. Bir inanç sistemi yani. Akıllıca ve sakince bu dinden insanları kurtarmamız gerekiyor. Şeytan bu dinle insanları yönlendiriyor. Ama bunun zemini bununla bitmiyor tabii, daha geniş daha büyük bir zeminde bu.

Evet, dinliyorum.

BÜLENT SEZGİN: Adnan Bey, bazılarına anlatıldığında doğru, Kuran anlatıldığında “tamam doğru ama bide hayatın gerçekleri var” diyorlar.

ADNAN OKTAR: Evet, hayatın gerçekleri prensibi üzerine kurulu oluyor. Mesela biz İslam’ı anlatırken adam diyor ki “siz uçuyorsunuz” diyor “olur mu, bir de hayatın gerçekleri var, hayatın gerçekleri bambaşka” diyor. “Ama siz kendinize bir dünya kurmuşsunuz başka bir alemdesiniz” diyor “hayali bir alem” diyor “dışarı bir çıkın hayatın bir gerçeğini görün” diyor. “Hayat bambaşka” diyor. İşte o adamlık dininin bir yan kolu olarak ahtapot gibi her yere sarkan bir sistemi işaret ediyor anlatıyor.

ŞERİFKAN SÜLEYNAMİYELİ: Adnan Bey, Allah ayette “Hiç düşünmez misiniz?” diyor bazıları da anlatırken “fazla düşünürsen kafayı yersin” diyor. Yine aynı mı?

ADNAN OKTAR: Şimdi şöyle, zayıfsa aklı tabii yani vesveseye yönelik düşünme kastediliyor. Çünkü Allah’ı inkara yönelik düşünüyor. Pozitif düşünmede bir şey olmaz. Negatif düşünmede tabii kafayı yer. Doğru söylüyor yani o anlamda doğru. Pozitif düşünüyorsa açılır gelişir. Daima pozitif düşünmek lazım.

VTR: İnsanlar neden yobaz, insanlar neden saygısız ve insanlar neden bencil?

ADNAN OKTAR: Canımın içi sen nasıl güzelsin. Allah senin güzelliğini kat kat artırsın, Allah sana hidayet cennet nasip etsin, annene babana da uzun ömür versin, sana da uzun ömür versin. Güzel yüzlüm, seni kıskandıkları için. Adam güçsüz, akılsız, iradesiz, sevgisiz, merhametsiz, estetikten sanattan anlamıyor mahvolmuş. Seni olağanüstü güzel, genç, temiz, bakımlı, özgür hayat dolu gördüğünde adamın ağrına gidiyor, bu kadar basit. Ondan sonra her türlü pisliği yapıyor. Ama senin saydıkların tabii kısaca özetle saymışsın ama onlarda uçsuz-bucaksız pislik eğilimi var bir tane iki tane değil. Önü-sonu yok.

BÜLENT SEZGİN: Kısa videolarla devam ediyoruz.

VTR: Nur Suresi’nin 31. Ayetinde Baş Örtüsünden Bahsedilmemektedir

BÜLENT SEZGİN: Yayınımıza devam ediyoruz.

ADNAN OKTAR: Evet, dinliyorum.

VTR: Kötü yola teşvik eden anne ve babaların sonu ne olacak?

ADNAN OKTAR: Doğru, çok büyük bir felaket hayret edecek bir şey.

Evet, dinliyorum.

BÜLENT SEZGİN: Adnan Bey, siz daha önce belirtmiştiniz Uzungöl ve benzeri yerlerin doğal yapısının korunmasını, inşaAllah. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan Rize ve Trabzon’un güzelliklerini korumak için çalışacaklarını belirterek “Şu andaki Ayder Yaylası bizim temsilimiz olamaz. Allah’ın bize verdiği Ayder bambaşka, biz Ayder’i kirlettik rezil ettik. Ayder’i kentsel dönüşümle hakikaten şanına yakışır hale getireceğiz. İçişleri Bakanımız ile Uzungöl’ü görüştük, aynı değişim-dönüşümü Uzungöl’de de yapmamız lazım. Bunlar çekim alanı, otel olayına girmeleri halinde Rize rahatlayacak. Anlık kazançlar uğruna güzelliklerimizin tahribine asla müsaade etmemeliyiz” dedi.

ADNAN OKTAR: Helal, Tayyip Hocam dört koldan olaya girdi. Gençlerin feryadını duydu. Bak günlerden beri gençler sanat, güzellik, estetik, bakım, iyilik güzellik istiyorlar.

Evet, dinliyorum.

VTR: Selam Adnan Bey, sizi çok seviyorum. Genellikle vaktim ev işleriyle geçiyor. Allah’ın rızasını kazanmak için ben neler yapabilirim?

ADNAN OKTAR: O zaman ne yapacaksın? Ev işlerinde devam edeceksin. Çünkü ev işi de ibadettir. Temiz bakımlı bir ev, Müslümanların yemek yemesi gerekiyor, sağlıklı olması gerekiyor. Onların sağlıklı ve zinde olmasını sağlıyorsan zaten ibadet etmiş oluyorsun.

Evet.

VTR: Nazan Karabulut. Emekliyim, 1300 TL maaş alıyorum, bununla nasıl geçineceğim?

ADNAN OKTAR: Canımın içi, haklısın ama bütün Türkiye böyle.

Evet, dinliyorum.

KARTAL GÖKTAN: Adnan Bey, maşaAllah dünya çapında adınızın anılmadığı gazete kalmadı diyebiliriz, evrim konusu bahis olduğunda.

ADNAN OKTAR: Allah Allah. Göreyim duyayım.

KARTAL GÖKTAN: Bugün Lüksemburg’da yayınlanan Tageblatt Gazetesi’nde evrim teorisinin Türkiye’de müfredattan kaldırılması konusunda sizden şu şekilde bahsediliyor: “Mesiyanik eğilimli Müslüman post-modern vaiz Adnan Oktar’a ait Yaratılış Atlası bütün dünyada tanındı. Çok fazla dile çevrilen ve çok zengin resimli olan bu kitapta evanjelik çevrelerin kullandığı argümanlar kullanılmakta ve İncil yerine Kuran’dan ayetlere yer verilmektedir.” Haberde ayrıca Osmanlı’da Abdülaziz’in Darwinizm’e karşı gelerek şimşekleri üzerine çektiği ve bunun bedelini ağır ödediği yönünde bir yorum var. Ayrıca yazıda, İslam’ın aslında evrim teorisiyle çelişmediği, Osmanlı Türkiye’sinde ilerici laik kesimlerin Darwinizm’i sahiplendiği, evrim teorisiyle Marksizm’in aynı şeymiş gibi gösterilmesinin yanlış olduğu gibi son çırpınmalar diyebileceğimiz yorumlar da var.

ADNAN OKTAR: Evet, dinliyorum.

VTR: Merhaba, ben Turan. Darbe girişiminde bulunan insanların idam edilmesini istiyorum. Tüm millet olarak herkes bunu istiyor. Bu tecavüz olaylarının, ülkeye kötülük getirecek her şeyin cezasının idam olmasını istiyorum.

ADNAN OKTAR: Ama bu herifleri biraz konuştursak iyi olur. Henüz konuşamadık. Ben onu rica ettim. Onun bir kanunla hukukla bir yolunu bulsunlar sorgulamaya halk da katılsın. Bunlar bir daha polis sorgulamasına alınsın bir aylık, bir halk da sorgulasın bunları. Bunların zoru nedir? Bu kadar ahlaksız, bu kadar haysiyetsiz, bu kadar şerefsiz, namussuz olmanın, bu kadar kahpe olmanın nedeni nedir biz bunları onlara sormak istiyoruz. Soramadık müphem kaldı. Bize müsaade edilmesi lazım. Polis nezaretinde sorgulamak istiyoruz. Kanun çıkarılsın gereği yapılsın. Bir de bu şımarmanın sebebi ne onu da öğrenmek istiyoruz. Bu kadar kudurmanın ve şımarmanın nedeni ne ve bu azgınlığın, bu kahpeliğin? O masum insanlardan ne istediler, tertemiz yaşlı annelerden, çocuklardan ne istediler, tanklarla niye ezdiler, havadan niye otomatik silahla taradılar? Bu kahpeler bizim verdiğimiz parayla, bizim verdiğimiz maaşla niye bu kadar azdılar kudurdular? Bunu öğrenmek istiyoruz. Niye deccal ordusunun eri oldular, niye deccala uydular? Bunu öğrenmek istiyoruz. Ve bu mahkemedeki şımarmanın nedenini öğrenmek istiyoruz.

Gülbahar’ın bugün doğum günüymüş, 19 yaşına giriyormuş. Ona güzel bir şarkı hediye edeceğim. Allah ona uzun ömür versin, sağlık sıhhat hidayet versin.

Evet dinliyorum.

VTR: (San Haber Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Derya Demir) Çalışmalarınızı destekliyorum. Türk kadınının modern bir kimliğe sahip olması gerektiğine inanıyorum. Özellikle son zamanlarda kadınlar üzerinden yaşanan tartışmalara değinmek gerekirse, buna bir kez daha vurgu yapılması gerekiyor diye düşünüyorum. Ve sizin de bu programda yaptığınız vurguların bizim için önemli olduğuna inanıyorum. Tamam birçok çalışma yapılıyor eğitim anlamında da yapılıyor ama hala yeterli seviyede düzeyde olduğumuza inanmıyorum. Kadın erkek eşitliği konusunda dünyada hala yüz otuzuncu sıralardayız. Kadına şiddet konusunda ilk ikinci sıradayız. Bir an önce bu konuda çok daha detaylı çalışmalar yapılması gerektiğine inanıyorum. Toplum içerisindeki insanların da kadınlar üzerinden baskılama çalışmalarından vazgeçmeleri gerektiğine inanıyorum. Bu konuda çalışmalarınızı da destekliyorum. Umarım siz bu konuda öncü olursunuz ve bu hayal ettiğimiz ve çok çok daha batılı medeniyetlere uygun şekilde bir hayata sahip oluruz diyorum. Teşekkür ediyorum.

ADNAN OKTAR: Nasıl güzel insan maşaAllah. Kardeşim bütün Türkiye'yi ve İslam alemini yakıp kavuran bir durum. İran'da da bu şekilde. Kadınların hepsi yangın. Bırakın özgür yaşasınlar. Bırakın güzel olsunlar. İstediği gibi makyaj yapsın. Mini etek giyinsin. Mini şort giyinsin. Gülsün. Koşsun. Ruh ve beden sağlığı yerinde olur böyle. Öbür türlü ruh sağlığını da bozarsın, beden sağlığını da bozarsın. Mahvedersin nesli. Allah böyle bir zulmü kabul etmez. Kadınlar özgür olacak. Kuran'da kadının özgürlüğü çok açık.

Evet dinliyorum.

BÜLENT SEZGİN: Geçtiğimiz günlerde Rize'de meydana gelen olayda büyük bölümü Güneydoğu'dan gelerek çalışan Kürt kökenli vatandaşlar bazı kişiler tarafından rahatsız edildi Adnan Bey. İşçilere küfür ederek bozkurt işareti yapan grup daha sonra bölgeden uzaklaştı. Rize Ülkü Ocakları Başkanı İhsan Alkan, bu durumu öğrenince şantiye çalışanlarını ziyaret etti. “Onlar adına özür diliyorum. Bizim konuşmadığımız hiçbir söz ülkücü harekete ait değil. Siz ne kadar Kürt iseniz ben de o kadar Kürt’üm. Ben ne kadar Türk’sem siz de o kadar Türk’sünüz” diyor. “Sizin canınız malınız bize emanet.” Videosu vardı.

ADNAN OKTAR: Aferin benim aslanıma. Çok güzel yapmış. İşte bu kadar. Çok güzel. Bir avuç ajan, alçak ahlaksızca oyun oynuyor. Kürt demek, nur demektir. Güzellik demektir. Dürüstlük, efendilik, kabadayılık, yiğitlik demektir. Bu adamlar alçaklık yapmış. Gerçek ülkücü, gerçek nurlu insanlar bu ahlaksızlığı asla kabul etmez. Bak kabadayı gelmiş aslan, beş dakikada oynanan oyunu tertemiz etmiş. Ve onların oyununun tam tersi bir durum meydana getirmiş. Güya onlar ahlaksızlık yapacakken, o aslan çıkıp, kükreyip, gayet güzel bir cevapla onların oyununu yerle bir etmiş. Tebrik ediyorum. Çok iyi olmuş.

Adnan Şenses rahmetli çok neşeli güzel huylu, çok hoş insandı.

Evet.

BÜLENT SEZGİN: Hatay'ın Payas ilçesindeki butik işletmecisi Mustafa Gündeş, dükkanındaki tüm ürünleri şehit çocuklarına ücretsiz veriyor Adnan Bey.

ADNAN OKTAR: Aslanım benim, kabadayım benim. Sen fakirsin ama buna rağmen o güzel kalbinle, o nurlu kalbinle seni beğenmeyen züppelere rağmen çok güzel bir ahlak gösteriyorsun. Yiğitlik gösteriyorsun. Allah bereketini arttırsın. Allah seni sağlık sıhhat içinde yaşatsın. Aferin sana. Kabadayı böyle olur. Koçyiğit böyle olur. Helal olsun sana.

Evet dinliyorum.

VTR: Ankara’da en güzel kebap nerede bulunur?

ADNAN OKTAR: Ankara bir felaketi yaşıyor. Ankara'nın ünlü Ankara Döneri vardı Denizciler Caddesi'nde. Birkaç yerde bulunurdu bu. Balıkçının yanındaki dönerci. Asıl üstadı oydu ve gerçekten bu bir felakettir o dönercinin kapanmış olması. Çok acı bir olaydır. Orada kardeşim bak abartmıyorum, daha önce de söylemiştim. Yüz, yüz elli metre öncesinden kebap kokusu acı acı geliyordu. Bak yüz, yüz elli metre abartmıyorum bütün mahalleyi sarıyordu. Yok şimdi böyle bir olay. Yani bu çok acıdır. Gerçekleşmez mi, yeniden olmaz mı? O usta eğer ilmiyle gittiyse çok acı, o ilmini bıraktıysa da çok güzel.

Evet dinliyorum.

VTR: Adım Büşra. Cinlerle arkadaşlık kurulabilir mi?

ADNAN OKTAR: Büşra bir tanem sen çok güzelsin ama çok çok güzelsin. Ne kadar nurlu yüzün. Çok şaşırdım güzelliğine. MaşaAllah. Bir daha göreyim ben seni.

VTR: Adım Büşra. Cinlerle arkadaşlık kurulabilir mi?

ADNAN OKTAR: Canımın içi oluyor evet ama çok müşkül eder insanları. Yani cinler çok gevezedir. Biraz da kafalarında hafif oluyor bir parça bir kısmında. Çok yorar. Gerçek mümin cin bulunursa, akıllı ki öbür cinler de ona müsaade etmiyor çok sıkıyorlar onları. Bunaltıyorlar. Bağlantı kurulduğunda onlara müsaade etmeyen bir politikaları var. O yüzden onlar da rahat hareket edemiyorlar. Eğer mümin bir cin olursa çok güzel. Hazreti Süleyman (as)'ın yüzüğünü bulursak ki bulacağız inşaAllah. O zaman hazır yüzüğün içinde. Yakutun içinde zaten. Babadan oğula gelişiyorlar ve eğitilmiş cinler onlar. Müslüman cin Hazreti Süleyman (as)'ın cinleri. İnşaAllah dünyanın başına uzaylılar gibi musallat olmayacaklar. Mehdi (as)’nin sağ elinde Hazreti Süleyman (as)'ın o yüzüğü olacak inşaAllah. Bakalım neler göreceğiz, neler olacak. O zaman göreceğiz.

Evet dinliyorum.

VTR: Mide küçültme ameliyatının zararları nelerdir yani sizce zararlı mıdır, yardımcı olabilir misiniz?

ADNAN OKTAR: Olabilecek en kötü yöntem. Yani bir insan acıkırsa yemek yemez kardeşim bu kadar basit. Yemek ne için yenilir? Acıkırsa, adamın tansiyonu düşüyordur yahut tansiyonu yükseliyordur yani aşırı bitkinlik hissediyordur. Onun için yemek yer. Eğer bitkinlik hissetmiyorsa yani ayım bayım olmuyorsa, tansiyonu yükselmiyor düşmüyorsa ki onları da vitamin mineral dengesi ile dengeleyebilirler. Acıktım ne demek? Acıktıysan acıkırsın ne olur. Adamın başı ağrıyor yirmi dört saat hiçbir şey olmaz. Mide acıkıyorsa da acıksın. Yani onun için mideyi küçültmek ne demek? Bu nasıl bir akıl. İnsan kendini sakatlar mı? Şiddetle kaçınmak lazım. Hiçbir mantığı yok. İrade kullanır yapmazsın. Bu kadar basit. İrade kullanmak varken, mideyi küçültmek yani olabilecek en kötü yöntem.

Evet.

VTR: Biz bu hayatta insanlara bazen çok değer veriyoruz. Bazen belki gereğinden fazla değer veriyoruz ama asla bu değerin karşılığını bulamıyoruz çoğu insandan. Bunun nedenini gerçekten çok merak ediyorum.

ADNAN OKTAR: Yakışıklım bir kere olağanüstü yakışıklısın yani bilmiyorum Avrupa'da bile böyle yakışıklı artist falan ben görmedim yani. Süper yakışıklısın. Senin değerini bilmiyorsa, o kendisi kaybeder. Ne kaale alıyorsun? Aslan gibisin. Bayağı güzel çok yakışıklı bir insansın. Bilgini artır. Kültürünü artır. İmanını artır. Seni kıskandığı için de senin üzüyorlardır. Yani değerini biliyordur ama seni ele geçirememenin verdiği öfke ile sana adilik, ahlaksızlık, terslik yapıyorlardır. Saygısızlık yapıyorlardır. Sen de oturup ona üzülüyorsun. Hiç kaale alma. Sen mutlaka iyi bir insanla karşılaşırsın. İyi insanlarla da karşılaşırsın. Değerini bilenlerle de karşılaşırsın. Ama güzel insanlar hep bu yakınmalar içinde oluyorlar. Güzel insanlarda hep bu olur. Sakın üzülme. İmtihanın gereğidir bu. Peygamberimiz (sav)’e de çok ters davrananlar oldu. Hazreti Süleyman (as)'a da çok ters davrananlar oldu. Onlar sabırla karşılar. Teenni ile karşılar. Sen de sabırla karşılarsan, Allah hem güzelliğini arttırır, hem yakışıklılığını artırır, hem sağlığını sıhhatini artırır. Allah sana hidayet ve uzun ömür versin. Hiç umursama.

Evet.

BÜLENT SEZGİN: Köpeğini tarayan bir ufaklık var.

ADNAN OKTAR: Ne güzel insanlar, maşaAllah. Bak o annenin sevgisi her yere hakim olmuş. Ve çocukta bütün şiddetiyle görülüyor, köpekte de bütün şiddetiyle görülüyor. Yani normalde hayvan böyle sahipsiz olsa ve böyle sevgi görmese hemen yüzünden belli oluyor. Yani deli gibi oluyor hayvan. Ama çocukta da hayvanda da bir nuraniyet var, bir güzellik var. O annenin o güzel elektriği onlara yansımış.

Evet.

VTR: İnsanların iyi niyetli ve saf olması kötü bir şey mi?

ADNAN OKTAR: Canım bu ne güzellik böyle? Sen son derece sakinsin. Sanki hiçbir şey yokmuş gibi konuşuyorsun. Bir daha ben güzelimi göreyim.

VTR: İnsanların iyi niyetli ve saf olması kötü bir şey mi?

ADNAN OKTAR: Canım benim iyi niyetli olması güzel. Saftan kasıt, temiz kalpli olması diyorsun. O da çok güzel. Yani peygamber ahlakıdır. Ama çok akıllı olmak lazım yani çok akıllı ve dikkatli olmak lazım. Çünkü kötü insan çok fazla. Ahlaksız, hasut, kıskanç insan çok fazla. Özellikle bak güzel olanlar, zengin olanlar, gösterişli olanlar, bakımlı olanlar ahlaksız, çirkin yani ruhu çirkin, kafası çirkin, karaktersiz insanlarca kıskanılırlar. Bunların sayısı az değildir. Mesela bize de birçok köpek yazıyor, ahlaksız, haysiyetsiz, nefret dolular, kin dolular böyle. Ama bakıyorum hep kavruk, tek başına, kalmış, itici, pislik, toplumun dışladığı, kokuşmuş insanlar. Hep böyle çökmüş, mahvolmuş, ruhu kararmış insanlar. Mesela sen çok çok güzel bir kızsın. Tabii ki senin iyi niyetini, temizliğini, dürüstlüğünü alçak ve ahlaksız insanlar o aptal kafalarıyla kullanmak isterler. Sen imanınla, aklınla bunlara karşı koyabilirsin. Ama en usta ve en akılcı karşı koymak nasıl olur diye düşünürsen, Kuran’ı baştan sona oku. Kuran’da insan ölçülerini tespit et. Bak, en mükemmel ölçüdür bu. Allah’ın ölçüsünü kullanacaksın. Kuran’daki ölçüye göre insanlara teşhis koy ve kendini koru. Aşağılık, basit insanlarla bağlantı kurma, sırlarını da verme. Yani fazla açılma onlara ve özenli ol. Ama temiz, dürüst, kendin gibi samimi insanları sen zaten gözlerinden tanırsın. Üsluplarından, konuşmalarından tanırsın. Seni kıskanmayan, senin iyiliğini isteyen, senin güzelliğini isteyen, seninle iftihar eden, seninle onur duyan insanlarla beraber ol. Senin bir daha göreyim ben güzelliğini.

VTR: İnsanların iyi niyetli ve saf olması kötü bir şey mi?

ADNAN OKTAR: Canım benim bir daha söylüyorum. Tabii ki çok güzel bir şey. Peygamber ahlakıdır. Ama Kuran’la çok dikkatli ol. Yani dünya yılan, çıyan kaynıyor. Karaktersiz, ahlaksız çok fazla insan var. Çok özenli ol. Yani kork Allah’tan korkmayandan derler. Bu sözü de düstur edin, çok dikkatli ol.

Evet, dinliyorum.

VTR: Hz. Muhammed (sav) ile günümüzde karşılaşsaydınız tavrınız nasıl olurdu?

ADNAN OKTAR: Ne yapardım? Hemen boylu boyunca sarılırdım. Ve yanından da hiç ayrılmazdım. Ne kadar seveceğimi herkes bilir.

VTR: Sizi seven kişiyi ilk görüşte anlar mısınız?

ADNAN OKTAR: Evet. Çok açık belli oluyor. Yani mesela ben bir hanımla karşılaştığımda bazıları çok sevgi dolu olduğu aşikar oluyor. Bir kısmı da zekasıyla ilgili olarak, aklıyla ilgili olarak tabii daha vahşi, daha çekingen, daha ilkel tepkiler içerisinde oluyor. Ama kaliteli bir kadın, akıllı bir kadın güvenilecek insanı hemen anlar. Yani 10-15 saniye içerisinde anlar. Ve derhal ona göre tavrını koyar. Çünkü vahşi, hayvani bir ürkme akılsız insanların vasfıdır. İnsanda medeni bir cesaret, medeni bir akıl, medeni bir denge olur. Ama hayvani reaksiyonlar o insanın hayvani vahşiliğini gösterir. Kaliteli, sevgiye açık bir insan hemen gözlerinden, elektriğinden, ses tonundan, üslubundan belli olur. Akıllı bir kadın çok büyük nimettir, çok büyük bir üstünlüktür.

Evet, dinliyorum.

VTR: Sizce kadınlar çiçekle mi daha mutlu olur yoksa pırlantayla mı?

ADNAN OKTAR: MaşaAllah, bayağı güzel benim bir tanem, maşaAllah. Çok çok güzel kızsın. Bence pırlanta. Yani pırlantanın üstüne olmaz. Kadınlar en çok altın ve pırlantayla mutlu olur. Bak, aklınızda olsun söyleyeyim. Ama kibar. Çok pahalı olması şart değil. Ama kadının ruhunda cennetten kalma bir içgüdüsel, sevgi altın ve pırlantayadır. Çünkü cennette hakim olan güzelliğin ana unsurlarındandır altın ve pırlanta. Çiçek ikinci gelir. Yani çünkü kalıcı o. Pırlanta yüz sene, bin sene kalır. Altın binlerce sene kalabilir, bozulmaz. Ama çiçek ölür. Ama tabii mutlu eder kadını, birkaç gün mutlu eder. Ama üçüncü gün solar çiçek, en fazla üç gün. O solmayı görmek de kadının hoşuna gitmez, güzel olmaz. Ama canlı çiçek götürür de, durursa bir süre olabilir. Ama bak illaki altın ve pırlanta. Bu sırrı vermezdim ama söylüyorum.

Evet.

VTR: Çikolata sever misiniz, hangi çeşidini seversiniz?

ADNAN OKTAR: Yakışıklım sen de çok yakışıklı ve nurlusun. Allah sizleri çok güzel yaratıyor ahir zamanda. Mehdiyet’in bereketiyle hepinizin eline, yüzüne bir nur geldi, güzellik geldi. Ben ona şaşıyorum. Bu kadar güzel insan yoktu eskiden Türkiye’de. Ben çok iyi biliyorum. Yangındık yani ondan. Bütün gençler güzelleşmiş. Çok hoşuma gitti. Bir daha göreyim.

VTR: Çikolata sever misiniz, hangi çeşidini seversiniz?

ADNAN OKTAR: Çikolata, şu. Markasını kapatayım da ayıp olmasın. Bak sürekli yanımda bulunur. Çikolata dediğin kahverengi olmayacak, siyah olacak. Sütten arınmış çikolata, çikolataya ayıp olur. Ne kadar kakaosu bolsa o kadar zengindir o çikolata. Yani bol parası olan bir zengin gibi düşünün. Çikolatanın şanı da kakaosunun çok olmasıdır.

Evet, dinliyorum.

VTR: Merhaba ben Elyesa, merhaba ben Adem, merhaba ben Ömer Korkmaz. Adnan Bey, sizinle görüşme ihtimalimiz var mı?

ADNAN OKTAR: Yakışıklılar bir kere ben bu soruyu sormanıza şaşırdım. Çünkü yani hadi benim seçkinci olduğumuzu düşünelim. Doğru, öyle bir şeyim var, seçkinci yönüm var. Ama üçünüz de olağanüstü yakışıklısınız. Nasıl aksi olsun?

VTR: Adnan Bey, koltuklarda sürekli aslanları görüyoruz. Biz nasıl aslan koltuğunda oturabiliriz acaba?

ADNAN OKTAR: Sen aslanların aslanısın. Gel her zaman başımın üstünde yerin var. Şeref duyarım, onur duyarım. Yakışmış şapkan da. Güzel, iyi bir karizma yapmışsın.

VTR: Bence ülkedeki en büyük sorun, ülkede erkek kalmadı, hepsi gay, homoseksüel neredeyse, yakışıklı çocuk yok.

ADNAN OKTAR: Canım benim, o bak büyük bir felakete, büyük bir rezalete, büyük bir dehşete dikkat çekmiş. Bir daha.

VTR: Bence ülkedeki en büyük sorun, ülkede erkek kalmadı, hepsi gay, homoseksüel neredeyse, yakışıklı çocuk yok.

ADNAN OKTAR: Benim canım, benim güzelim maalesef, maalesef. Hakikaten yakışıklı gençlere bakıyorum el ele tutuşmuşlar, kadın gibi hareketler yaparak. Akıl almaz bir bela İngiliz derin devleti tarafından bütün Ortadoğu’ya enjekte edildi. Bütün Ortadoğu mahvolmuş vaziyette. Kendilerini de yaktılar, Ortadoğu’yu da yaktılar. Çığ gibi gelişiyordu, zor bela Türkiye’de durdurabildik zor bela. Yani kudurmuşlardı artık bazı tipler, azmışlardı. Zor bela durdurabildik. Bu güzel hanım, bu güzel genç kız yerden göğe kadar haklı. Hakikaten güzel çocukların, yakışıklı delikanlıların büyük bir bölümünü homoseksüel yapıyorlar. Bu dehşet verici. Aileler ta küçüklükten çocukları çok sıkı koruyup kollasınlar, Kuran İslamlığını öğretsinler.

Baskı sisteminde, gelenekçi Ortodoks sistemde homoseksüellik acayip yayılıyor. Çünkü muazzam bir kadın karşıtlığı var. “Aman kadınlar dekolte giyinmesin, güzel giyinmesin.” Kadınlar erkek gibi sunuluyor çocuklara. Çocuklar bu sefer erkeklere yönelmeye başlıyorlar. Çünkü erkekleri çıplak görebiliyorlar. Mesela spor salonlarında, orada burada her yerde çıplak görebiliyorlar. Onu zaten caiz görüyor onlar. Korkunç bir rezalet. Bak genç kızın, çocuk gülerek anlatıyor ama nasıl yangın. Hakikaten yakışıklı bir delikanlı yanına yaklaşıyor. Arkadaş olacak, sohbet edecek falan. Homoseksüel çıkıyor. Başkasına gidiyor, o da homoseksüel, ona gidiyor o da homoseksüel. Dehşet verici. İşte genç kızlara dekolteyi yasaklarsan, makyajı yasaklarsan, onların güzel olmasını istemezsen, kadın gibi olmalarını istemezsen, kadın gibi davranmalarını istemezsen, onları erkek gibi olmaya itersen, kadınları yarım varlık olarak görürsen sonunda homoseksüellik bütün her yeri sarıyor ve Allah belanı veriyor. Kim yapıyorsa ona söylüyorum. Bu belaya karşı kadın dekoltesinin teşvik edilmesi, özgür olmaları, kadınların cinselliğinin helal yoldan teşvik edilmesi, kadınlara gençlerin teşvik edilmesi helal yoldan ve kadın sevgisinin çok yükseltilmesi ve her yerde tanıtılması. Güzel kadını tutkuyla, derin bir aşkla sevmeyi gençlere öğretmek ve göstermek çok önemli. Ve onların haysiyetine, şerefine, namusuna titiz olmanın kadını ne kadar güzelleştireceğini de onlara göstermek.

Şimdi bu televizyonlarda falan her yerde bu homoseksüelleri çıkarıyorlar. Mutaassıp aileler bile homoseksüelleri gidip alkışlıyor. Can atıyorlar onlarla tanışmak için. Dehşet verici bu. Bak şimdi akıllarını başlarına almaya başladı homoseksüeller. Eski azgınlıkları yok. Azalmaya başladı. Epey bir kısmı için söylüyorum. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu belayı Türkiye’den kaldıracağız Allah’ın izniyle, inşaAllah.

Evet.

BÜLENT SEZGİN: Köpeğine sarılan küçük bir kız var.

ADNAN OKTAR: Hayvanın usluluğu, çocuğun usluluğu hayret, Allah ne kadar güzel yaratıyor.

Şu kedileri falan öldürenler, asan kesenler olmuş. Polis onları mutlaka bulsun. Bunları kanunla, hukukla rezil rüsva edelim Allah aşkına. Bu adamların resimleri yayınlansın. Halkın içinde bunları gezdirelim. Halk görüşünü bunlara bildirsin. Yani bu adamlar kelepçeli olarak gezdirilsin halkın içerisinde. Adliyeye götürülürken ana caddelerden gezdirerek götürelim bunları, bu hayvan öldürenleri. Halk bunları bir görsün. Dehşet verici bu.

Evet.

VTR: Merhaba ismim Nazlı. Sizce küçük yaştaki çocuklar neden sigara içiyorlar?

ADNAN OKTAR: Nazlı sen ne güzel kızsın, ne hanım kızsın sen. Başörtün de sana çok yakışmış. Seni tebrik ediyorum. Çünkü o zor bir ibadettir. Yani bir hanımın çarşaf giymesi, başını örtmesi zor bir ibadettir. Genç yaşında bu ibadeti yaptığın için seni tebrik ediyorum. Aferin sana. Bir daha göreyim ben seni.

VTR: Merhaba ismim Nazlı. Sizce küçük yaştaki çocuklar neden sigara içiyorlar?

ADNAN OKTAR: Tamamen özenti, başka bir şey yok. Filmlerde görüyorlar. Büyük adam imajını sigara veriyor. Çünkü mesela bir ortaokul öğrencisi çocuk görünümündedir. Ama ortaokul öğrencisi eline alıp sigarayı böyle usulüyle, kaidesiyle içiyorsa, o küllerini dökmeler, tutma şekilleri, ağzına alıp ona şekiller vermek falan onda bir büyüme ve farklı adam olma görüntüsünü ona hissettiriyor. Dolayısıyla kendine daha güveni geliyor. Yani daha kişilikli buluyor kendini. Sebebi bu. Yoksa eğlendirici hiçbir yönü yok. Çok rahatsız edici, berbat bir şey sigara.

Evet.

VTR: Merhaba ben Özgür. İnsanlar bilmediği şeyler hakkında neden bu kadar yorum sahibi?

ADNAN OKTAR: Konuşsunlar bir şey olmaz. Öbür türlü de çıtları çıkmaz. Kahvehanelerde falan hep Türkiye’yi kurtarırlar zaten. O çok zevkli oluyor. Başbakan gibi her kahvehanede aşağı yukarı. Kahvehanenin en akıllıları vardır. Çeşit çeşit yani her masanın bir akıllısı olur. Türkiye’nin kurtuluş reçetelerini açıklarlar, yönetimin nasıl olması gerektiğini. Başbakan’a, Cumhurbaşkanı’na, hepsine akıl verirler. Güzel yani fikir jimnastiği oluyor. Bir şey olmaz. Hiç konuşmamalarındansa konuşmaları daha iyi.

VTR: Ben Furkan Temel, Kastamonu’dan. Size bir sorum olacak. Şeytanların insanların üzerindeki etkisi güçlü müdür?

ADNAN OKTAR: Furkan çok yakışıklı delikanlısın. MaşaAllah, Allah sana uzun ömür versin ve şeytandan korusun. Şeytan, yok fludur etkisi. Sadece vahyeder, bilgi verir, şunu yap der. Aklı zayıf olan, iradesi zayıf olan onun dediğini yapar. O kadar. Ama aklı zayıf insan çok fazla oluyor. Allah korkusu olmadığında akıl zayıf olur. O yüzden rahat yönlendirebilir. Mesela hafif bir fısıltıyla, basit bir tavsiyeyle dediğini yaptırabilir. Aklın zayıf olmaması çok önemli. Akılsızlığa karşı mücadele etmesi lazım müminin.

Evet.

VTR: Merhaba, Umutcan Akbaba, bir sorum olacak. İnsanlar evreni sizce ne zaman anlamaya başlamış?

ADNAN OKTAR: Daha ilk Adem (as) zamanında anlamaya başladılar. Yani gökyüzüne baktı mı zaten her şeyi anlar, birçok şeyi anlar.

Evet.

VTR: Merhaba Adnan Bey, Ankara’dan selamlar. Şeytan insanları nasıl aldatır?

ADNAN OKTAR: Şimdi senin tatlılığın normal mi? Şu kaş, göz, burun, dişler, bu tatlılık. Önce bana bunu sor. Sen bana soru sordun, cevap vereceğim. Senin bu tatlılığın nedir? Bana bunu bir anlat bakayım. Allah seni çok tatlı yaratmış. Bir daha göreyim seni.

VTR: Merhaba Adnan Bey, Ankara’dan selamlar. Şeytan insanları nasıl aldatır?

ADNAN OKTAR: Canımın içi, eğer insanların iradesi zayıfsa çok rahat aldatır. Mesela bir ahmak vardı. Sonra öldürdüler cezaevinde. Genç kız arabada gidiyor. Adam şeytanın moduna girmiş, alçak herif. Bakıyor ki genç kız kendine yüz vermiyor falan ağrına gidiyor. Götürüyor çocuğu şehit ediyor, alçak. Sonra da cezaevinde onu öldürdüler. Tabii yani istediğimiz, teşvik ettiğimiz, teşvik edeceğimiz bir şey değil. Takdir edeceğimiz bir şey de değil öldürülmesi. Cezasını çekse daha iyi olurdu. Ama mesela tipik bir şeytana uyma vakası. Ben fotoğrafını gördüm, tam şeytanın etkisinde. Gözlerini patlamış, manyak gibi bakıyordu.

Evet.

VTR: Ben Enes, Çorumluyum. Hafızım kendim. Bir soru sormak istiyorum. Türkçe ibadet yapılır mı ve Türkçe mealinden Kuran-ı Kerim’i hatmetsek o olur mu, hatim olarak geçer mi acaba?

ADNAN OKTAR: Nur yüzlüm maşaAllah Kuran talebesi olduğun anlaşılıyor senin. Allah sana uzun ömür, hidayet versin. Arapça ezberden biliyorsun. Ne anladın diyorsun? Hiçbir şey anlamadım diyor. Şimdi ahirete gittiğinde Kuran’dan sorulacaksınız diyor Allah. Hafız gidiyor, su gibi ezberden Kuran’ı okuyor ahirette. Cenab-ı Allah “ne anladın?” diyor. “Hiçbir şey anlamadım” diyor. Hani Kuran’ı okuyup, anlayacaktın? O zaman tabii ki Türkçe. Makbul olan odur. Türkçe hafız olursan asıl hafız o şekilde olmuş olur. Çünkü anlamını biliyor ezberden, herkese anlatabiliyor, her yerde tebliğ yapabiliyor. Allah’ın helallerini, haramlarını anlatabiliyor. Her türlü İslam ahlakını, güzelliğini ayetle seri olarak aktarabiliyor. Ne güzellik, ne büyük mutluluk.

VTR: Seviyorum da Hoca’yı, kısmet olursa kitaplarını da okuyacağım, Mehdi konusuna biraz daha açıklık getirirse. Bir de Said-i Kürdi Hazretleri diyor, onu da iyice bir açıklaması gerekir, ben tarihçiyim, bu işleri çok iyi biliyorum. Hoca’ya sevgimi daha çok arttırmak için, bunlara açıklık getirirse, daha çok seveceğim Hocamı. 

ADNAN OKTAR: Benim insanlarım ne güzel insanlar, Türkiye baştanbaşa çok tatlı. Türkiye’de ben bir tane yamuk adam göremiyorum hep güzel ahlaklılar.

Şimdi iki türlü anlaşılıyor Mehdilik. Bir sen Mehdi misin, Mehdilik mi iddia ediyorsun gibi anlaşılıyor, birde Mehdi kavramını, Mehdi olayını açıkla. Ben birinci anlamda anlıyorum. Değil mi asıl o? “Mehdilik iddia ediyor musun?” diyor. Bunu çok fazla söyledim, yüzlerce kere söylemişimindir, yemin de ettim “hiçbir şekilde Mehdilik iddiam olmayacak” dedim, “ömrüm boyunca.” Hatta “Allah’ın meleklerin, bütün insanların laneti üzerime olsun” dedim “eğer Mehdilik iddia edersem” dedim.  Müslümana inanmak gerekir artık daha ne diyeyim yemin ettim. Bir de Mehdi olmadığımı vurgulayacak her şeyi de yapıyorum, kalkıp kaşık ile oynuyorum.  Dekolte genç kızlarla, mini etekli genç kızlarla karşılıklı konuşup sohbet ediyorum. Şarkı söylüyorum yani ispat edecek her şeyi yapıyorum. Bir de hakikaten zır cahil bir insanım, gerçekten cahilim. Araştırmam var falan ama okumuş üniversitede bu konunun tahsilini yapmış bir insan değilim. Yahut bir medresede eğitim görmüş bir insan değilim. Dolayısı ile öyle bir iddiam olmaz zaten haram da olur ayrıca, günah olur öyle bir iddiada bulunamam Allah’tan korkarım. Cehenneme gitmekten korkuyorum nasıl Mehdilik iddiasında bulunayım? Herhalde bu kanaatini getirmiştir bu güzel insana bir bilgi olarak sunuyorum kanaatinin gelmesi için.  

Said-i Kürdi, Said Nursi Hazretleridir aslında. Nurculuk zaten oradan geliyor, o kelimeden geliyor. Gerçekten dürüst bir Müslüman Said Nursi yani çok samimi bir Müslüman ben onun kadar samimi bir Müslüman son zamanlarda onun zamanında görmedim.  Yani üslubundan, konuşmasından çok çok samimi olduğuna inanıyorum ve düşünme ufku çok yüksek ve çok zeki bir insan bayağı akıllı bir insan. İslam’ı, Kuran’ı, Allah’ı derin bir coşku ile seviyor. Allah’a tamamen kendini adamış dünyadan hiçbir çıkarı olmayan mazlum, gerçek bir sahabe karakteri olarak görüyorum. Abartmıyorum, ispat ederim yüzlerce, binlerce delil gösterebilirim.

VTR: Sütkardeşle evlenmenin hükmü nedir Hocam?

ADNAN OKTAR: Yakışıklım olmaz. Yani fıkıh hocalarına, alimlere de sorabilirsin ama olmaz.

VTR: Eşli dansları nasıl buluyorsunuz?

ADNAN OKTAR: Sen çok çok güzel bir kızsın, dekolten de sana çok yakışmış, saçların da çok kaliteli, yüzün de çok güzel, yani çok hoş. Ama kızların birçoğunu kıskanıyorum, acıyorum da bazen. Tipsiz, tipsiz kıl, kıl tipler böyle kıza boş boş inek gibi bakıyor. Dünyalar güzeli kız insanın yüreği ağzına gelir, ona akıl almaz bir tutku, akıl almaz bir sevgi duyar sanki böyle plastikten oyuncakla dans ediyormuş gibi, son derece lakayt o sadece figürlerin peşinde karşısında insan olduğunun farkında değil. O tutkunun heyecanını hiç üstlerinde görmüyorum bazılarında. Böyle olmaz. Dünyanın en güzel varlığı ile berabersin sen nasıl böyle bir şey yaparsın? İnsanın eli ayağı boşalır heyecandan. Tutkudan yüreği ağzına gelir. Nefis bir varlık, onun heyecanını yaşaman lazım. Sanki böyle bomboş bir şeyle dans ediyormuş gibi. Bir boşluk ile dans ediyormuş gibi. O yüzden acıyorum o genç kızlara, birçoğuna.

Evet.

VTR: Bir kadınla bir erkek sizce arkadaş olabilir mi?

ADNAN OKTAR: Tabii ki bir tanem. Niye olmasın? Olur. Çünkü kadınların erkek arkadaşı olması kadın için çok iyi bir güvence. Ne yapacak ama erkek? Bir; o genç kızın dinini koruyacak, imanını koruyacak. Yani imanı bilgisini artıracak. Namusunu koruyacak, iffetini, haysiyetini, şerefini, onurunu koruyacak.  Sağlığını sıhhatini koruyacak. Neşesini, mutluluğunu koruyacak. Onu hiç kimseye muhtaç etmeyecek. Hiçbir yerde ezdirmeyecek. Hiç kimseye üzdürmeyecek. Bu şekilde o güzel sanat eserini yüceltmiş olacak. Ve bu bir ibadettir ve güzelliktir.

Evet.

VTR: Selam. Dünyanın yuvarlak olduğunu ileri süren bilim adamlarına baktığınızda bunların dini inançları ortada. Bu durumda sizin bahsettiğiniz dünyanın iki boyutlu olması ve dünyanın düz olması aynı noktada birleşiyor mu acaba?

ADNAN OKTAR: Dünyanın yuvarlak olmaması ihtimali hakikaten yüksek görünüyor. Adamların hiç şakası yok, bayağı fizikçi profesörler anlatıyor yani resimlerle, fotoğraflarla ve teknik yönlerini de açıklıyor. Yani imkansız diyorlar küre şeklinde olması diyorlar. Yani fizik kurallarına aykırı diyorlar. Onlara da aklım yatıyor adamlara, ama tabii daha incelemek lazım, bakmak lazım.

VTR: Merhabalar Gaziantep’ten, ismim Sedat. Klasik otomobillerle ilgileniyorum. Revizyonu, boyası, kaportası vesaire. Fakat çok fazla sorunlarla karşılaşıyorum, sebebi Türkiye’de bu işlerin çok fazla geride kalması ve devletin bu konuda önümüzü açmaması. 

ADNAN OKTAR: Sedat sen çok önemli bir konuya el atmışsın, hakikaten çok önemli. Eski arabalar şahane bir olay. Sokaklarda o arabaların olmaması bir sanat faciası, alenen bir sanat faciası. Eski Cadillac’lar, eski Rolls Royce’lar sokaklarda nasıl olmaz? Ne kadar nefis arabalar. İnanılır gibi değil, bu bir sanat katliamıdır aynı zamanda olmaması. Dehşet verici bir şey, yolların süsüdür o arabalar mutlaka olması gerekir. Ben seninle o konuda hemfikirim hem destekliyorum ve sonunda kadar da yanındayım.

Evet.

BÜLENT SEZGİN: CHP’nin İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, darbecilere tek tip elbise politikasının şiddeti beslediğini söyleyerek “Tek tip elbise aslında FETÖ’cülere değil tüm Türkiye’ye giydirilmek isteniyor. Tek tipçi akıl herkesi tek tipleştiriyor” diye konuştu. Eğer darbecilere tek tip kıyafet giydirilmesi yönünde karar alınırsa iş yurtlarındaki mahkumlarca üretilecek badem kurusu rengindeki yaklaşık 50 bin kıyafet FETÖ sanıklarının bulunduğu ceza evlerine gönderilecek.

ADNAN OKTAR: Hanımefendi güzel bir insan bunun doğru olduğunu görüyor. Bu adamlar züppelik yapıyor bayağı bir kısmı çakallık yapıyor şımarıyorlar. Artist gibi sakalını, saçını şekillere sokarak dimdik bir de laf atarak çakalca ve karaktersizce konuşmalar yaparak bu azılı katiller milletin alnını kaşımaya çalışıyorlar. Bunun doğru bir şey olduğu çok açık aşikar. Hükümete biz tavsiye ettik.

VTR: Merhaba Adnan Ağabey’im. Ben Burhan. Ben sizi çok seviyorum. Hayvanlara ve çocuklara önem vermeniz çok hoşuma gidiyor. Size bir sorum olacak. Çocuklar neden savaşlarda ölüyorlar. Bu benim çok canımı sıkıyor ve bunu engellemek için ne yapabilirim?

ADNAN OKTAR: Burhan bir kere çok yakışıklısın beyaz takım elbiseler, papyon kravatlar yani minik bir Adnancı olduğun imajını verdi bana bu. Bir de gözlük falan da yakışmış. Konuşmaların da çok güzel sevgi dolu. Canımın içi çocuklar savaşta şehit olurlar ve doğrudan cennete giderler. Allah o dehşet ortamında yani bir düşün kavga ortamı var, dehşet ortamı var annesi ne yapar çocuğu? Koşar kucaklar alır, ne yapar? Evine götürür. Allah da oradan alıp çocuğu evine götürüyor, cennete, gerçek yerine götürüyor. Allah onu kurtarmış oluyor oradan. Orada ölmüş olmaz. O beladan Allah onu kurtarmış oluyor.

Evet.

VTR: Biz Allah için geldik Filistin’e destek olmak için. İnşaAllah amacımıza ulaşırız Filistin rahata ulaşır.

ADNAN OKTAR: Canlarım benim, maşaAllah. Ay benim canım ay, maşaAllah. Ben genç kızların böyle çarşaf giymesi, Allah için hizmet etmesi, gayret etmesini çok çok güzel buluyorum. Çok zor bir şey, yani böyle ahir zamanda zor bir zamanda. Böyle şevkli, kendini Allah’a adamış insanların olması muhteşem. Ama tabii yöntem yani sevgi, merhamet ve şefkat olması lazım. Akıl, kültür, sanat olması lazım. Peygamberimiz (sav)’in yöntemi buydu. Kuran’ın yöntemi de budur. Ama şu anki yöntem otomatik silahla tarama, bombalama, bıçaklama, Peygamberimiz (sav)’in asla kabul etmediği, Kuran’ın asla kabul etmediği yepyeni bir dehşet metodu. Komünistlerle aynı yani terörist komünistlerle aynı. Şiddetle kaçınmak lazım ama demokratik tepkiler güzel, yani konuşursun, anlatırsın hepsi olur.

VTR: Merhaba ben Dilara. En çok neye para harcarsınız Adnan Bey?

ADNAN OKTAR: Dilara çok güzel kızsın sen. Önce onu bir belirtelim, çok çok güzelsin. Bir daha sesini duyayım senin, seni bir daha göreyim.

VTR: Merhaba ben Dilara. En çok neye para harcarsınız Adnan Bey?

ADNAN OKTAR: En çok sevdiklerime, etrafıma, yani ihtiyacı olan insanlara. İyilik yaparım, güzellik yaparım. Yiyecek alırım, kitap alırım, kıyafet alırım.

Evet.

VTR: Evlilik aşkı öldürür mü?

ADNAN OKTAR: Sen çok güzel bir insansın. Tabii ki aşkı çok güzel bir insan olduğun da anlaşılıyor. Aşkı güzel yaşayan bir insan olduğun da anlaşılıyor. Evlilik eğer materyalist bir zemin üstüne oturduysa, çıkara dayalıysa, tabii adam çıkarı elde ettiğinde aşkı da ölür, sevgisi de ölür, her şeyi ölür. Ama Allah aşkıyla olduysa evlilik, Allah için olduysa, ibadet olarak olduysa, sonsuz beraber olmayı amaçlıyorsa ölme değil, sürekli dirilir, sürekli canlanır, sürekli gelişir, böyle dev bir orman gibi her yeri kaplar.

Evet.

VTR: Merhaba ben Büşra. Osmanlı mutfağı mı, İtalyan mutfağı mı?

ADNAN OKTAR: Büşra sen İtalyan kızlarına benziyorsun ve çok çok güzelsin. Gözlerin çok güzel, dişlerin, yüzün, saçların, her yerin çok güzel, maşaAllah. Ama zor bir soru sordun tabii. Canım benim tabii Osmanlı mutfağının zevki yüksek, besleyiciliği de yüksektir, lezzeti çok yüksektir. İtalyan mutfağının da estetiği yüksektir, estetik yönden çok kibardır, yani sanat yönü güzeldir. Besleyiciliği de iyidir İtalyan mutfağıdır. Yani omega olayları onda daha yüksektir. Zeytinyağı ağırlıklıdır. Bir gün ondan, bir gün ondan. Bir gün Osmanlı, bir gün İtalyan.

Evet.

VTR: En çok kızdığınız şey nedir?

ADNAN OKTAR: Samimiyetsizlik, samimi olmamak.

VTR: Olayları olumlu değerlendirmek aptallık mı, enayilik midir?

ADNAN OKTAR: Ama ikisi de çok korkunç, yani bir seçenek bırakmamışsın ki güzelim, bir tanem. Bir tanem seni birisi kızdırmış, sen dünyalar tatlısısın. O hangi dangalaksa seni kızdıran, hangi ahlaksızsa Allah ona hidayet versin. Sen olumlu değerlendirmeye devam et. Hiçbir şey olmaz. Öyle pislik tiplerden de uzak durursun. Allah senin ondan kurtulmanı vesile etmiş. Bu da sana bir işaret Allah’tan. Öyle münasebetsiz birisiyle görüşmemen senin değerini artırır, seni daha güzelleştirir veyahut idare etmen. Orada sen hiçbir şekilde kötü duruma düşmezsin. O senin asaletini, yüceliğini, kaliteni, karizmanı, nezihliğini, kibarlığını gösterir ve akıllı olduğunu gösterir.

Evet.

VTR: Mirasınızın kime kalmasını isterdiniz?

ADNAN OKTAR: Mirasımızın kime kalmasını isteriz? Miras olması için mal olması lazım. Mal olmayınca miras olmaz. O zaman ne yapacağız? Manevi miras olabilir, manevi miras bizden sonraki nesillere ama kıyamet çok yakın. Bak, bilim adamları da diyor, verdiğimiz tarihten çok daha evvelki tarihte çok ciddi bir kıyamet alameti başlıyor zaten. Yani yüz sene sonra insanların üçte ikisinin telef olacağı düşünülüyor, üçte ikisinin. Yani insan kalmıyor zaten. Ondan sonra da zaten çok az insan kalmış olacak. Bizim yaşadığımız devir yine en iyisi, elhamdülillah yani iklim şartları açısından. İmani yönden mükemmel, mükemmel, mükemmel. İsa Mesih ve İmam Mehdi (as) devrindeyiz.

Evet.

BÜLENT SEZGİN: 1930’ların, 1940’ların lüks arabaları var Adnan Bey.

ADNAN OKTAR: Görelim. Olay bu kardeşim ya. Sokakta bu araba yoksa o sokak nasıl sokak olsun? Çok güzel, çiçek gibi genç kızların bunu kullandığını düşün. Olaya bak sen şimdi o zaman. O sokaklar ne olur ya, bayram yerine döner. Ne acıdır bu arabaların olmaması. Kıytırık kıytırık arabalar, yani hepsi için demeyeyim de bayağı gıcık araba var. Acı acı seyrediyoruz yani. Araba bu, olay bu, konu bu. Sanat bu. Şu güzelliğe bak.

Evet, dinliyorum.

VTR: Merhaba ben Burak. Vesvese neden var?

ADNAN OKTAR: Vesvese imtihan için gerekiyor. Vesvese olmasa biz normal düşünmeyi sağlayamayız. Vesvese olacak ki biz ona karşı normal düşünmeyi harekete geçirelim.

VTR: Adnan Hoca kanalında spor programı yapılmasını düşünür mü?

ADNAN OKTAR: Spor ben kendim yapıyorum ama spor programı nasıl yapılacak? Yani çok ileride, çok ileride inşaAllah.

VTR: İsmim Canan. Benim sorum neden etrafımızda görüp duyduklarımızı sorgulamadan kabul ediyoruz?

ADNAN OKTAR: Aferin benim Canan’a benim güzel yüzlüme aferin. O vahşi görgüsüz, kültürsüz, akılsız, sevgiyi kalbine sindirememiş, aklı kafasına sığmamış tipler, yani sığmadığı için de aklı yok olmuş. Onların yaptığı anormallikleri kaale alırsan dünya seni yorar. Çok fazla anormal insanla karşılaşacaksın, kaale almayacaksın. Ormanda giderken her yerde hayvanlar olur. Ama yolda sen yürürsün. Hayvanlarla ilgilenmene gerek yok, yani “niye bu kadar çok hayvan var?” demene gerek yok. Hayvan her zaman olur.

Kızlar ne kadar çok hayvanları seviyorlar. Kızları sevmemim nedenlerinden biri de bu. Hayvan gördüler mi deli oluyorlar böyle sevgiden, yani kadın kadar sevgiye açık bir varlık yok, çok muhteşem varlık kadınlar.

VTR: Yoga hakkında ne düşünüyorsunuz?

ADNAN OKTAR: İyi bir spor dalı, yani güzel.

VTR: Merhabalar, ben Aysen. Hayatınızı kendiniz için mi, yoksa başkaları için mi yaşıyorsunuz?

ADNAN OKTAR: Ay benim güzelim, ay benim güzel yüzlüm çok yakışmış kıyafetin, çok güzel olmuşsun. Aysen canımın içi, ben de senin gibi düşünüyorum. Ben kabadayıyım, sevdiklerim için yaşarım. Sen de öylesin. Senin de sevdiklerin için yaşadığını anladım. En asil yaşantı budur. Kendi için yaşamak çok küçük düşürücü bence. Sevdikleri için yaşar insan, Allah için ve sevdikleri için.

VTR: Merhabalar ben Manisa’dan Kaan Demirhan. Adnan Bey’e şöyle bir sorum olacaktı, eserlerini nasıl bir ortamda yazıyor, bunu merak ediyorum.

ADNAN OKTAR: Kaan çok yakışıklı bir delikanlısın onu söyleyeyim. Allah yakışıklılığını, güzelliğini artırsın, gerçekten çok yakışıklısın, maşaAllah. Nasıl bir ortam? Benim kaldığım yerler genelde güzeldir, yani her bulunduğum yeri ben güzelleştiririm. Mesela bak, bir stüdyo daha hazırladık, küçük bir yer aslında kapalı bir yer alt kat gibi. Ama ben orayı Jungle ormanı haline getirdim. Nefis çok güzel bir yer yaptım, çok ferah ve hoş bir yer haline getirdim. Her bulunduğum yeri ben güzelleştiririm. Fazla pahalıya mal olmaz ama güzelleştiririm.

Evet.

VTR: Arabada hızı sever misiniz?

ADNAN OKTAR: Benim güzel yüzlüm, ama bu kadar güzelleşmeleri çok hoşuma gitti. Ne kadar çok güzel insanımız var. Genç kızlar çok güzelleşmişler, yeni nesil çok güzel. Canımın için bak, hiç kimseye tavsiye etmem ama yani hız hakikaten zevkli bir şey. Ama bak, sakın kimse yapmasın. Yıllar önce Ankara’ya gidiyoruz, gittik süratle gittik söylemeyeyim süratin ne kadar olduğunu. Dönerken küçük böyle Volkswagen gibi bir araba, gıcık gıcık önümüzden geçiyor böyle hareketler yapıyor falan. Bütün arabaları yardık geçtik, “geçin bunları, geçin bunları” hepsini geçirttirdim, yani yaklaşık iki yüz yirmiyle falan gidiyorduk. Sakın kimseye tavsiye etmem, sakın. Süper tehlikeli, yani gerçekten çok tehlikeli. Ya kardeşim araba yaklaşık biz ışık yaktık böyle hani “çekil önümüzden ufaklık kenara git” gibisinden, hani “seninle mi uğraşacağız?” falan gibisinden. Adam bütün dörtlüleri yakıp söndürdü önce, yaktı söndürdü, yaktı söndürdü. Bir bastı kardeşim, biz iki yüz yirmiyle gidiyoruz, kağnıya döndük biz. Ya kardeşim meğer Porsche’ymiş Allah’ım ya. Yani acayip kanıma dokundu, ağırıma gitti. Döner dönmez dedik “biz de bir Porsche alalım.” Yani oradaki gıcık olduğum kadar bir şey. Ya kardeşim kısa sürede yok oldu. İki yüz yirmi ile gidiyoruz, inanılır gibi değil, araba artık uçuyor. Biz kağnı gibi olduk araba, yani kağnıyla gidiyor gibi olduk. Bu bir faciadır yani. Ama sakın sakın hiç kimseye tavsiye etmem. Sürat süper tehlikeli. Yani Allah muhafaza teker meker bir fırlasa bitti. Yani tekeri patlasa falan, bazen de o fren pompası falan oralarda bir açıklık oluyor, delik mi, yırtık mı bir şeyler oluyor. Süper tehlikeli. Yani frene bastığın anda durmuyor araba o zaman. Fren pompasının borusu yırtılıyor bir şey oluyor, illa ki bir şey olur, sakın.

Evet, dinliyorum.

VTR: Resim çizerken, resmi siz çizmeden, resmin tamamlanabileceğini düşündünüz mü?

ADNAN OKTAR: Yakışıklım şimdi demek istediğin metafizik anlamda mı demek istiyor?

BÜLENT SEZGİN: Birkaç anlama gelebilir Allahualem.

ADNAN OKTAR: Başka ne anlama geliyor?

BÜLENT SEZGİN: Çizmeden önce kafada canlanıyor mu?

ADNAN OKTAR: Tabii ki kafada canlandırmadan resim olmaz. Bak, geçen gün çizdiğim resimleri bak, abartmıyorum tek bir resmi on beş dakikada falan çizdim. Göster çizdiğim resimleri. Evet, yani fırça elimde kız arkadaşıma diyorum. “Beyaz” beyazı getiriyorlar, “yeşil” yeşili getiriyorlar. Akıl almaz bir süratle hazırladım.

Evet, dinliyorum.

VTR: Böyle sokak hayvanlarını besliyoruz. Hayvanlar aç, herkesi sokak hayvanlarına şefkatli olmaya davet ediyoruz. Herkes beslesin, su koysunlar, yemek koysunlar. Bakın burada bir anne, dört tane yavrusu var. Herkesi de böyle yardımcı olmaya davet ediyoruz. Kedilere, köpeklere, bu hayvanlar değerlidir.

ADNAN OKTAR: Sen cennet kuzususun cennet, sen ne güzel insansın sen. Allah uzun ömür versin sana. Allah hidayet versin. Sen ne güzel bir ibadet yaptığının farkındasın ve tavsiyen de çok güzel. Allah senden gani gani razı olsun, maşaAllah. Doğru yapıyorsun. Ne büyük sevap güzellik o. Bak, bizi de çok mutlu ettin. Allah sana hep iyilik, bereket versin, zenginlik versin de bu hayvanlara böyle güzel güzel bak ve teşvik de et.

Evet.

BÜLENT SEZGİN: Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcılarından Doçent Doktor Mustafa Hilmi Çolakoğlu makam odasında çok sayıda hayvan barındırıyor Adnan Bey. Odada çok sayıda kuş var, yerlerde ise angut kazı.

ADNAN OKTAR: Çok şeker.

BÜLENT SEZGİN: Ve horoz dolaşıyor. Kuşlar zamanla makam odasına sığmayınca Hilmi Çolakoğlu kuşlar için bahçede bir köşk yaptırmış. Ayrıca bahçede hindiler, tavus kuşları, tavşanlar ve çok sayıda hayvan çeşidi var. Öğrenciler istedikleri zaman bu hayvanları gelip ziyaret ediyorlarmış.

ADNAN OKTAR: Hilmi Hoca’ya helal olsun, tebrik ediyorum. Hilmi Hocamız hakikaten sevgi dolu, cennet insanı demek ki. Cennet sevgisi onda gelişmiş. Muhteşem, her yerde inşaAllah bu akıl, bu mantık yayılır.

Yalnız Hocamı bir daha görebilir miyim? Biraz kilolu gibi geldi bana. Hilmi Hocam bir kolesterol muayenesi yaptırsın. Bir de kilosu fazla, tığ gibi olsun. Şeker yemesin, ekmek yemesin. Ne yiyorsa yesin. Bir de kolesterolü yüksekse düşürsün. Güzel insan, yani hakikaten iyi bir insan belli. Ama gördüm görüntüsünü biraz tedirgin oldum. İyi olur öyle bir şey yaparsa.

Evet.

VTR: Yavru hayvanlar dışarıdaki tehlikelere karşı kendilerini savunacağını nereden biliyor?

ADNAN OKTAR: Kediler çok iyi biliyor. Yalnız ufaklıklar acayip çete. Özellikle yeni doğduktan sonra ilk haftalarda falan böyle gizlenmek, uzaktan dikkatlice bakmak, ufacık bir kıpırtıya karşı, yani akıl küpü, insanlardan kat kat akıllılar söyleyeyim. Yani bir insan onların refleksini gösteremez. Mesela doğar doğmaz korunmayı biliyor daha doğduğunda. Kabarıyor bir şeyler yapıyor.

Evet.

VTR: Gelecekte robotların yapay zekası insanların zekasını ele geçirir mi?

ADNAN OKTAR: İnsanların zekasını ele geçirir mi? Hayır, insanların zekasından faydalanabilir de “insana saldırabilir mi?” diyebilirsin. Kurulursa tabii bir ölüm makinesi gibi yaparsan saldırabilir, yani insan gördü mü hareketlenebilir. Ama her zaman insan aklı tabii üstündür. Çünkü ruh sahibi, robot hiçbir zaman için ruh sahibi olamaz. Zekadaki bilgiyi kullanabilir ama ruhu kullanamaz, ruha hakim olamaz. Ruh ayrı bir şeydir. Ve robotu da yaratan Allah’tır, bunu unutmamak lazım. Bütün robotları Allah yaratır. Hiç birini insan yaratamaz.

Evet.

VTR: “Hayatı o kadar ciddiye alma” diyorlar, öyle mi yapmalıyım?

ADNAN OKTAR: Canımın içi hayatı ciddiye alma değil de seni üzen şeyleri ciddiye almayacaksın. Seni yoran, seni tedirgin eden şeyleri ciddiye almayacaksın. Kötü dedikoduları, kötü eylemleri, kötü insanları ciddiye alma ama iyi olan, güzel olan her şeyi ciddiye alman lazım.

Evet, dinliyorum.

VTR: Gökçe benim ismim. Kendi kendine konuşanlar deli midir?

ADNAN OKTAR: Gökçe sen ne şeker kızsın, sen ne tatlısın sen. Sen ne yaman bir şeysin sen. Hem çok güzelsin, hem çok akıllısın. Bir daha göreyim ben seni.

VTR: Gökçe benim ismim. Kendi kendine konuşanlar deli midir?

ADNAN OKTAR: Severim ben seni. Yok, bir tanem niye öyle olsun? Adam konuşur. “Ya ben şunu nereye koymuştum?” bilmem ne falan diye konuşur ya birçok insan. “Hay aksi şeytan” falan der bir şey olmaz yani. Ama durduk yere sürekli kendi kendine konuşuyorsa o hayra alamet değildir. Hemen hastaneye.

VTR: Bizi seven bir insanı nasıl anlarız?

ADNAN OKTAR: Gözlerinden, ses tonundan, elektriğinden, kurduğu cümlenin şeklinden, seçtiği kelimelerden, samimiyete ait bütün alametlerinden anlarız.

VTR: Duygu. Bir insanın aklından geçenleri anlamak mümkün mü?

ADNAN OKTAR: Yani bazen olur tabii. Mesela öfkeli bir insanı anlayabilirsin. Çok seven tutkulu bir insanı gözlerinden anlayabilirsin. Korkan bir insan gözlerinden anlaşılabilir. Ümitsiz bir insan gözlerinden anlaşılabilir. Bazıları anlaşılabilir Allah'ın dilemesiyle.

VTR: Günler neden kısaldı?

ADNAN OKTAR: Ahir zamanda olduğumuz için bu bir mucizedir. Yani gün yetmiyor. Eskiden gün bitmezdi. Biz ilkokuldayken sabah okula giderdik yani öğlen zaten çok çok zor biterdi. Öğleden ikindiye kadar muazzam geniş bir vakit olurdu. İkindiden akşama büyük bir vakit olurdu. Akşamdan yatsıya muazzam bir vakit olurdu. Çok geniş bir hayattı bu, çok geniş bir zamandı. Ama bu şu an müthiş daraldı akıl almaz derecede zaman kısaldı.

VTR: Merhaba adım Esra. İnsanları daha duyarlı hale getirebilmek için neler yapabiliriz?

ADNAN OKTAR: Canımın içi işte Allah sevgisi, Allah korkusu, Allah'a derin iman, samimi sevmek Allah'ı, samimi kavramak bu konuyu kökünden halleder. Ve ana konu yaratılışımızda bu şekilde bize verilmiştir.

Evet.

VTR: Hocam sağlıklı yaşamın sırrı nedir?

ADNAN OKTAR: Sağlıklı yaşamın sırrı Allah'a tam teslim olmak ve Allah'ı çok sevmek. Yemekle içmekle uzaktan yakından alakası yok. Hiç kimse yemek yemez. Yemek yediğini zanneder yemek yeme hissi verilir insana, yemeğin görüntüsü verilir. Hiç kimse yemek yemez. Sağlığı, enerjiyi, gücü veren sadece Allah'tır.

VTR: Bir insan bir insana neden saygı duymalı?

ADNAN OKTAR: Neden saygı duymalı? Çünkü Allah'ın ruhunu taşıyan bir varlık insan. Allah'ın ruhunu taşıyan bir varlık Allah'ı seviyorsa, Allah'tan korkuyorsa, Allah'a kendini adamışsa ona gösterdiğin sevgi Allah'a gösterdiğin sevgidir. Allah'a gösterdiğin saygıdır. İnsana gösterilen sevgi Allah'a gösterilen sevgi olarak ibadettir. İnsana gösterilen saygı Allah'a gösterilen saygı olarak ibadettir.

BÜLENT SEZGİN: Siz Bediüzzaman’ı örnek vermiştiniz. Az bir yemek yemesine rağmen o zor şartlarda nasıl dayanıklı olduğunu maşaAllah.

ADNAN OKTAR: Tabii tabii tabii. Bediüzzaman hakikaten hiç hastaneye gitmemiştir. Hiç doktor muayenesine gitmemiştir.

Evet.

VTR: Neden güneş ışığı insanları mutlu ediyor?

ADNAN OKTAR: Çünkü her yeri rahat görüyoruz, renkleri görüyoruz, insanları görüyoruz ve doğaya Allah güneşi hayat veren bir anne olarak vazifelendirmiş.

Evet.

VTR: Merhaba ben Aylin. Müslümanlar neden kendi aralarında savaşıyor?

ADNAN OKTAR: Canımın içi işte o gelenekçi Ortodoks sistemden kaynaklanıyor o. Kuran'a göre olsaydı tek bir Müslüman topluluğu olacaktı ama hadise göre olunca yüzlere bölündüler. Çünkü herkes kendi hadisinin doğru olduğunu iddia ediyor. O diyor “senin hadisin yalan” o diyor “benim hadisim doğru.” Herkeste bir hadis doğruluğu ve yanlışlığı iddiası olunca yüzlerce grup ve yüzlerce mezhep oluştu. Ana mezheplerin dışında yan tali mezhepler oluştu.

Evet dinliyorum.

VTR: Filistin'deki zulmün bir an önce bitmesini istiyoruz. İnsan haklarına saygılı bir dünya istiyoruz. Orada haksızlığa uğrayan kardeşlerimizle bizim hiçbir farkımız yok. Biz de aynısını burada hissediyoruz, dayanamıyoruz. İslam aleminin liderlerinin bir an önce bu konuya destek vermelerini istiyoruz.

ADNAN OKTAR: Ne güzel insanlar. Mesela dava şuuru olması Müslümanlara sahip çıkmaları çok güzel ama işte bu sevgi, şefkat, merhamet, akıl, sanat ve kültürle olması lazım. Barış içinde birlikte yaşama ruhu ile olması lazım.

Evet, dinliyorum. Soru sorabilirler.

VTR: Ben bütün aileme dua ediyorum.

ADNAN OKTAR: Canımın içi, güzel yüzlüm. Bak senin kaderinde bu yaşında burada böyle görünmen var. Kaderde seni Allah o şekilde yaratmış. Güzel bir zamanda yaratıldınız siz. Yaşlılığınıza doğru belki bir bozulma başlayacak sizin. İnşaAllah Allah uzun ömürler verir. O devre kadar hep güzel günler göreceksiniz.

Evet, dinliyorum.

VTR: Yalnızca su ve vitaminle yaşanır mı?

ADNAN OKTAR: Bir tanem biliyorsun proteine de ihtiyacımız var. Yağa ihtiyacımız var. Karbonhidrata ihtiyacımız var. Dolayısıyla su ve vitaminle yaşayamayız, biliyorsun.

VTR: Dünyada neden bu kadar çok sıkıntı var?

ADNAN OKTAR: Yakışıklım imtihan olacağız işte. İmtihan olmazsa anlamı yok buraya gelmemizin zaten. O sıkıntılarla imtihan oluyoruz. Aşk, onun içinden çıkıyor. Tutku, onun içinden çıkıyor. Güzellik, kalite, kabadayılık, yiğitlik sıkıntıların içinden çıkıyor. Yoksa çıkmaz. Hiçbir şeyin anlamı kalmaz. Ne yiğitliğin anlamı kalır. Ne cesaretin, ne fedakarlığın, ne sabrın, ne aşkın, tutkunun. Her şey birçok şey kıymetini kaybeder veyahut azalır.

Evet.

VTR: Adım Batuhan. İnsan neden eğlenme ihtiyacı duyar?

ADNAN OKTAR: Cennete olan eğiliminden. Cennette biz sürekli eğleneceğimiz için içgüdüsel olarak var. Müziğe eğilim cennetten gelir. Güzellik, altına, gümüşe, salınmış atlara. Ayette diyor “Size tutkulu bir arzu olarak bunu size verdim” diyor Allah. Güzel olan hayvanlara, güzel çiçeklere, ormana, yeşilliklere, akarsuya veyahut denize, göle, ırmağa kalbimize sevgi verilmiştir. Cennete olan özlemden kaynaklanır.

Evet.

VTR: Merhabalar, ben Hande. Çok gezen mi yoksa çok okuyan mı bilir?

ADNAN OKTAR: Hande çok güzelsin. Çok duru güzelliğin bir tanem. Allah sana sağlık sıhhat, uzun ömür versin. Hidayetiyle seni sarsın.

Tabii ki okuma daha seridir. Gezme, belirli bir derecede olur. Ama okumada her yere bir anda ulaşırsın ve detaylara da ulaşırsın. Gezer ama adam göremeyebilir. Ama okumada görebilir, her şeyi görebilir.

VTR: Bitkilere müzik çalmak daha hızlı büyümelerine yardımcı olabilir mi acaba?

ADNAN OKTAR: Öyle umuluyor tabii öyle olduğu. Ama bitkiler böyle sevildikleri evlerde daha güzel gelişiyorlar. Ben onu gördüm. Mesela bazen hanımlar çok seviyor çiçeği ben görüyorum. Çiçek acayip sağlıklı ve çok güzel oluyor. Sevildiğini hissediyor. Mesela sevgisiz bir evde yetişmiyor çiçek. Bir acayip oluyor. Yani bozuluyor, çöküyor bir şeyler oluyor.

Evet.

VTR: Evimizde estetik amaçlı hangi bitkileri yetiştirebiliriz?

ADNAN OKTAR: Güzel yüzlüm, hangisi hoşuna gidiyorsa, hangisi kalbini açıyorsa, hangisi kalbinde sevgi oluşturuyorsa, beğeniyorsan o.

VTR: Merhaba, ben Uğur. Fobileriniz var mıdır?

ADNAN OKTAR: Fobiler, hobiler. Var mı benim fobim? Fobi neydi? Asansörden falan korkuyor. Evet. Ben bir tek Allah korkarım. Başka yok bende.

VTR: Köpekler karşıya geçmek istediklerine nasıl karar veriyorlar?

ADNAN OKTAR: Güzel yüzlüm, sen nasıl güzel, nurlu, tertemiz bir insansın. Çok duru yüzün. Bayağı hoş, güzel bir görünümün var. Bir daha ben senin güzel sesinden sorunu alayım.

VTR: Köpekler karşıya geçmek istediklerine nasıl karar veriyorlar?

ADNAN OKTAR: Canım benim ben de anlayamadım. Adamlar ikide bir yer değiştirmek istiyor. Benim kanaatim sıkılıyorlar orada. Değişiklik istiyorlar. Bir sağa bakıyor bir sola bakıyor. Tekrar sağa bakıyor koşarak geçiyor. Bir de trafik ışıklarının olduğu yerden geçiyorlar. Yani herhangi bir yerden geçmiyor. Benim gördüklerim öyleydi.

DAMLA PAMİR: Bazıları da yolun ortasında fikir değiştirip geri dönüyorlar. 

VTR: Günde ne kadar su içmeliyiz?

ADNAN OKTAR: En az 3 litre. En az. Hele böyle sıcak havalarda daha fazla.

VTR: Her şeye olumlu mu bakarsınız?

ADNAN OKTAR: Tabii çünkü her şeyde hayır vardır. Hayırsız bir şey olmaz. Olumlu bakmakta hayır vardır yine.

VTR: Mumyalar neden çürümez?

ADNAN OKTAR: Benim canım sen çok güzelsin. Bir kere onu sana tarif etmem ve anlatmam önemli. Bütün yüzün güzel, çok anlamlı ve çok hoş görünümlü bir kızsın. Kıyafetin de yakışmış sana. Bir daha dinleyeyim seni.

VTR: Mumyalar neden çürümez?

ADNAN OKTAR: Canımın içi onlara anti-septik, anti-bakteriyel maddeler koyuyorlar ondan. Mesela göztaşı gibi veyahut kireçli olan madde yahut tuzlu. Yani maddenin mikrop kapmasını engelleyecek yahut mikrobun gelişmesini engelleyecek her türlü kimyasalı kullanıyorlar. Yani o devrin şartlarına göre.

VTR: Biz Kudüs mitingindeyiz. İnşaAllah İsrail için hepimiz birer taş atmış olacağız.

ADNAN OKTAR: Canımın içi işte o taş değil de keşke sevgiyle halletseniz. Taş atılınca o taş geri sekiyor. Öyle olmaz. Ben senin iyi niyetli olduğunu biliyorum. Sevgi dolu olduğunu da biliyorum. Allah için hareket ettiğini de biliyorum. Ama taş atan kan buluyor. Kan atan taş buluyor. Öyle olmaz. Mutlaka sevgi, bilgi, kültür, kalite, estetik, sanat ve dostlukla, muhabbetle, aşkla halledilecek. Peygamberimiz (sav)’in yolu bu. Bütün peygamberlerin yolu bu. Biz de bu yolda olacağız.

Evet.

VTR: Hiç din değiştirmeyi düşündünüz mü?

ADNAN OKTAR: Sen nasıl güzel kızsın bir kere? Görünüşün çok çok güzel. Her yerin güzel maşaAllah. Allah senin güzelliğini daha da artırsın. Çok duru ve temiz bir yüze sahipsin. Nurlu yüzün, ışıklı.

Din zaten değiştirilemez. Yani Allah kaderde verdiği dini insan değiştiremez. Kaderde bir insan Müslümansa Müslüman kalır. Kaderde dinini değiştirmesi gerekiyorsa da o illaki değiştirir. Ama İslam dini en mükemmel dindir. Değişmemiş bir din ve bütün dinleri de içinde barındırır. Nuhilik’i, Hz. İbrahim (as)’ın dinini, İshak (as)’ın, Yakub (as)’ın dinini, Hz. Yusuf (as)’ın dinini ve Musevilik’i, İsevilik’i. Bütün dinleri içinde barındırır. Müslüman olan bütün dinleri de yaşamış olur. Bütün peygamberlere uymuş olur. Dolayısıyla din değiştirmenin bir mantığı yok. Çünkü Hristiyan olmak istiyorsa zaten Hristiyan, Müslüman aynı zamanda. Yani İsevi’dir zaten. Musevi olmak istiyorsa zaten Musevi. Tevrat’a zaten uyuyor. Kuran’a uyduğu için Tevrat’a uymuş oluyor. Dolayısıyla din değiştirmenin bir mantığı anlamı yok. Müslüman olan zaten bütün dinlere uyduğu için yani özetle.

BÜLENT SEZGİN: Bir video gösterebilir miyim?

ADNAN OKTAR: Evet. Kardeşim bunlar yani insan doyamıyor. Mesela şimdi bak Tomasin’i aldım. Ama insan doyamıyor. Şimdi bak adama kafam takıldı. O tırmanmalar falan o olaylar. Hiç normal değil. O bakış, o dili dışarı çıkartmış. O dilini falan ısıracağım onun ben.

Biraz da olsa uyusunlar. Hemen gidelim de yatsınlar.

BÜLENT SEZGİN: İnşaAllah. Yarın görüşmek üzere hoşça kalın. 


DEVAMINI GÖSTER

iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
CUMHURİYET SAVCISI SERDAR AKAN GÖREV YERİ DEĞİŞTİRİLDİĞİ HALDE, YENİ GÖREV...
DEVLET BÜYÜKLERİMİZE VE SİYASİ PARTİ LİDERLERİMİZE AÇIK MEKTUP
YENİ AÇILAN CEZAEVLERİYLE ÖVÜNEN BİR ÜLKE OLMAMALIYIZ
RASİM OZAN KÜTAHYALI'NIN İDDİALARINA CEVAPLARIMIZ VE BAZI TAVSİYELERİMİZ
BAZI EMNİYET VE YARGI MENSUPLARININ SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARI...
GAZETECİ HAKAN EROL'UN SON İDDİALARINA İLİŞKİN CEVAPLARIMIZ VE BAZI...
FİKREN İKTİDAR OLMAK, SAYIN ADNAN OKTAR'IN DARWINİZMİ VE MATERYALİZMİ...
DEĞERLİ AĞABEYİMİZ NAZİF OKUMUŞ’UN DÜŞÜNMEYİ GÖZ ARDI ETTİĞİ BAZI ÖNEMLİ...
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ’A AÇIK MEKTUP
YENİ PARALEL DEVLET YAPILANMALARINA DİKKAT
BURHANİYE T TİPİ KAPALI CEZAEVİNDE BULUNAN ARKADAŞLARIMIZIN CAN...
MUHAFAZAKAR VE DİNDAR CAMİALARDAKİ KARDEŞLERİMİZE ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
ADALET, SADECE KENDİNDEN OLAN İÇİN DEĞİL HERKES İÇİN SAVUNULMALIDIR
SAYIN BARIŞ PEHLİVAN’A DOSTANE BİR HATIRLATMA
MÜSLÜMAN, ONA BAKANIN TAM OLARAK KENDİSİNİ GÖRDÜĞÜ TERTEMİZ BİR AYNA...
GAZETECİ MİNE G. KIRIKKANAT’IN 18.05.2021 TARİHLİ SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMINA...
SAYIN ADNAN OKTAR’IN EDİRNE'DEN BATMAN BEŞİRİ CEZAEVİNE NAKLEDİLME...
SAYIN ADNAN OKTAR’A SUİKAST PLANLARI MI YAPILIYOR? BATMAN KAPALI CEZA...
SAVCI SERDAR AKAN'A GÜVENMİYORUZ
İNSANLARI AÇIKÇA VE SAYISIZ KERELER ÖLÜMLE TEHDİT EDEN ÖZKAN MAMATİ'NİN...
ALİ EYÜBOĞLU, YOK HÜKMÜNDEKİ BİR MAHKEME KARARINI SAVUNMAK YERİNE,...
KİN VE NEFRETLE YOĞRULMUŞ KÜÇÜK, SEFİL VE HAYSİYETSİZ BİR GÜRUHUN...
SAYIN ADNAN OKTAR’I ÖVMEK SUÇ DEĞİLDİR
DİNSİZ-ATEİST ARDINDAN DA KOMÜNİST BİR TÜRKİYE OLUŞTURMAK İSTEYENLERİN...
YARGIDAKİ ADALETSİZ VE ANORMAL UYGULAMALAR ULUSAL BASININ TEPKİSİZLİĞİNDEN...
“ÇAMUR AT KURTUL!” AHLAKSIZLIĞI HUKUK ADINA DAYATILAMAZ
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUPTUR
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN BEYEFENDİYE AÇIK MEKTUPTUR
TBAV’DAN CUMHURİYET GAZETESİNİN "MÜGE ÖĞÜTÇÜ" KONULU HABERİNE TEKZİPTİR
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP–BAZI ÖZEL SEÇİLMİŞ HAKİM VE SAVCILARIN...
TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ BEKA SORUNLARINDAN BİRİ GENÇ KESİMLE İLETİŞİMİ...
EMNİYET GENEL MÜDÜR YARDIMCISI MUSTAFA ÇALIŞKAN 2018 SENESİNDEKİ...
BULUNDUKLARI YERE, SAYIN ADNAN OKTAR’IN 40 YILLIK FİKRİ MÜCADELESİ...
TÜM DOSYANIN YALAN VE İFTİRA DOLU OLDUĞU MÜGE ÖĞÜTCÜ’NÜN "SÖZDE" ETKİN...
HAKAN EROL İSİMLİ KİŞİNİN İFTİRALARINA CEVAPLAR
DÖRT AYAKLI ORGANİZE BİR YAPININ BASKI VE ZORLAMALARI ALTINDA SÜRDÜRÜLEN...
HASTA BİR İNSANIN GÖZ GÖRE GÖRE CEZAEVİNDE ÖLÜME TERK EDİLMESİNİ SAVUNMAK...
SABAH MEDYA GURUBU İSA TATLICAN'A KARŞI DİKKATLİ OLMALIDIR
ZAFER ARAPKİRLİ'NİN KRT TV'DE HAKAN EROL İLE YAPMIŞ OLDUĞU RÖPORTAJDA...
BARIŞ TERKOĞU VE AYŞENUR ARSLAN HAKKINDA NE YAZIK Kİ YANILMIŞIZ
CÜBBELİ AHMET HOCA’YA NEFRET ÜSLUBU YAKIŞMIYOR. TÜM MÜSLÜMAN CEMAAT VE...
SAYIN AYŞENUR ARSLAN HANIMEFENDİ'YE AÇIK MEKTUP
AV. SN. CELAL ÜLGEN'İN SAMİMİYETLE İMTİHANI
BİZLERE YÖNELİK BİTİP TÜKENMEYEN SALDIRI VE İFTİRALAR, TEHLİKELİ BİR CAMİA...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN 15 MART 2021 TARİHLİ CEZAEVİ FOTOĞRAFI UÇANKUŞ TV...
ÖZKAN MAMATİ’NİN, TUTUKLANMAKTAN KURTULMAK İÇİN, NEFRET VE HUSUMET...
SAYIN ADNAN OKTAR’A YÖNELİK TEHDİT VE SUİKAST HAZIRLIĞINDA OLAN BAZI...
SAĞ VE SOL BİRBİRİNİN DÜŞMANI DEĞİL AYNI VATANIN GÜZEL İNSANLARI, AYNI...
DİNİN TAHRİF EDİLMESİNDEN ENDİŞE DUYANLAR ASIL, İSLAM’LA DARWİNİZMİ...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN GÜZEL SÖZLERİNDEN, SEVGİ SANATI
DECCALİYETİN KULLANIŞLI SİLAHI DARWİNİZMİ ELİNDEN ALMAK, HÜKÜMETİMİZE...
SABAH GAZETESİ YAZARI SN. FERHAT ÜNLÜ HABER VE YORUMLARINDA SAMİMİ VE...
DÜNYADAKİ DECCALİYET ŞU AN İNGİLİZ DERİN DEVLETİDİR
MEHDİYETİ ANLATMANIN DEVLETİN BEKASINA YÖNELİK HİÇBİR TEHDİT...
ADNAN OKTAR DAVASINDA YAŞANAN TARİHTE GÖRÜLMEMİŞ HUKUK FACİASI TÜRKİYE'DE...
DEĞERLİ BASIN MENSUPLARIMIZ! EN DOĞRU VE BAŞARILI YAYIN VİCDANINIZA UYAN...
KALABALIKLAŞAN CEZAEVLERİ İLE KÖTÜLEŞEN KOŞULLAR VE GEBZE KADIN KAPALI...
AKİT MEDYA GRUBU SAHİBİ SAYIN KARAHASANOĞLU KARDEŞLER VE GAZETENİN ÖNDE...
CAMİAMIZLA FETÖ VE IŞİD ARASINDA ZORAKİ BENZERLİK KURMA ÇABALARI...
ÖZKAN MAMATİ İSİMLİ KİŞİNİN İFTİRA VE YALAN İHBARLARINA İTİBAR EDEREK...
BİTMEK TÜKENMEK BİLMEYEN DİJİTAL ARŞİV MASALLARI
GİZLİ DOSYA ADI ALTINDA YÜRÜTÜLEN KARANLIK VE HUKUKSUZ FAALİYETLER...
HASTA BİR İNSANIN GÖZ GÖRE GÖRE CEZAEVİNDE ÖLÜME TERKEDİLMESİNİ SAVUNMAK...
SAYIN PERİNÇEK VE AYDINLIK CAMİASINI ARAMIZDAKİ İDEOLOJİK FİKİR...
BUGÜN SAYIN ADNAN OKTAR’I DEKOLTE SEBEBİYLE ELEŞTİRENLER GEÇMİŞTE TAM...
“BU DOSYADAN CEZA ÇIKMAZ YENİ BİR OPERASYON YAPIN” MANTIĞI, BİR HUKUK...
1999 YILINDAKİ KAN KAMPANYASININ, DEVLETİN KURUMLARI TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN...
GENÇLERİMİZİN DİNDEN UZAKLAŞMALARI HIZLA ÖNLEM ALINMASI GEREKEN ÖNEMLİ BİR...
BASIN MENSUPLARI ADLİ EMANETTEKİ ARKADAŞLARIMIZA AİT RUHSATLI VE HİÇBİR...
İSTİNAF MAHKEMELERİNİN ETKİSİZ OLDUKLARINA DAİR SÖYLENTİLER HAKKINDA SAYIN...
SAYIN ADNAN OKTAR HİÇBİR ZAMAN KORONA OLMAMIŞTIR. ŞAİBELİ BİR KORONA TESTİ...
AÇIK GÖRÜŞLERİN KAYIT ALTINA ALINMASI EN TEMEL İNSAN HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNE...
ODA TV’NİN PROVOKATİF YAZILARA DEĞİL HUKUKU, ADALETİ, BİRLİĞİ VE...
VERYANSIN TV, TARAFSIZ, DÜRÜST, İLKELİ BİR YAYIN ANLAYIŞINI BENİMSEMELİDİR
GEBZE KADIN KAPALI CEZAEVİNDE KORONA BULAŞTIRILAN ARKADAŞIMIZIN HAYATINDAN...
ADALET VE ŞEFKAT HERKES İÇİN İSTENMEDİKÇE TÜRKİYE’DE HUKUKSUZLUK, ZULÜM VE...
HUKUK DIŞI YILDIRMA OPERASYONLARI SADECE CAMİAMIZI DEĞİL HÜKÜMETİMİZİ VE...
SAYIN YAŞAR OKUYAN'IN CAMİAMIZA GÜYA OPERASYONUN BİLGİSİNİ VERDİĞİ İDDİASI...
GEBZE CEZAEVİNDE KORONAYA KARŞI GEREKLİ ÖNLEMLER ACİLEN ALINMALI
PROF. DR. SEFA SAYGILI’NIN SAYIN ADNAN OKTAR HAKKINDAKİ AÇIKLAMALARI...
SÖZCÜ GAZETESİ YAZARI SAYIN AYTUNÇ ERKİN, KENDİSİNİN DE ÇOK İYİ BİLDİĞİ...
ESER ÇÖMLEKÇİOĞLU'NUN HAYAL ÜRÜNÜ KİTABI, ADNAN OKTAR’IN İSMİYLE ÜNLÜ OLMA...
SAYIN HAKAN URAL'IN “NELER OLUYOR HAYATTA” İSİMLİ PROGRAMDA CAMİAMIZ...
ARKADAŞ CAMİAMIZA YÖNELİK GAYRİ HUKUKİ TEHDİTLER DEVAM EDİYOR; HUSUMETLİ...
CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUP
VERYANSIN TV’DE YAYINLANAN AV. ESER ÇÖMLEKÇİOĞLU RÖPORTAJINA CEVABIMIZDIR
UÇAN KUŞ TV ADLI KANALIN YÖNETİCİLERİ VE PROGRAM YAPIMCILARI KİN VE NEFRET...
SABAH GAZETESİ GERÇEKLERİ ÇARPITMADAN, TARAFSIZ VE İLKELİ HABERCİLİK...
"ADNAN OKTAR DAVASI"NDA HALA KULLANILMAYA ÇALIŞILAN ETKİN PİŞMANLIK...
ADALET BAKANIMIZ SAYIN ABDÜLHAMİT GÜL'E AÇIK MEKTUP
T.C. ADALET BAKANLIĞI CEZA VE TEVKİF EVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE AÇIK MEKTUP...
T.C. ADALET BAKANLIĞI CEZA VE TEVKİF EVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE AÇIK MEKTUP...
CÜBBELİ AHMET HOCA'YA NUR SURESİ'NİN 23. AYETİNİ TEKRAR HATIRLATIYORUZ
DEVLETİMİZDEN DEĞİL DE ANGLOSAKSON BARONLARDAN EMİR ALAN SİYASİLER ACİLEN...
CAMİAMIZA KENDİLERİNCE İFFET DERSİ VERMEYE KALKANLARIN ASIL MESELESİ FİKRİ...
GECEYARISI CEZAEVİ NAKİLLERİ VE GERİ PLANDAKİ SAVCI TALİMATI
GAZETECİ RUŞEN ÇAKIR'A AÇIK MEKTUP
@DREYFUS.TURK İSİMLİ INSTAGRAM SAYFASININ CAMİAMIZLA HİÇBİR İLGİSİ VE...
ASTRONOMİK CEZALAR İÇİN "HAYALİ KIZLARIN İFFETİNİ KORUMA" GEREKÇESİ
ADNAN OKTAR DAVASI: YARGILANMADAN MÜEBBET
ANAL TECAVÜZ TEKNİK OLARAK İMKANSIZDIR. BU KONUDA ALEYHİMİZE YAPILAN...
YARGILAMA HAKKINDAKİ GERÇEKLER VE BAZI BASINDAKİ BOŞA SEVİNÇ NİDALARI
KUMPASÇILARIN HEDEFİNDE BU KEZ DE INSTAGRAM, TWITTER VE DİĞER SOSYAL MEDYA...
SAYIN BARIŞ TERKOĞLU’NA AÇIK MEKTUP
TEK CÜMLELİK İFTİRAYLA MASUM BİR GENÇ KIZA 40 YIL HAPİS CEZASI
ADNAN OKTAR DAVASINDA "18 YAŞIN ALTINDAKİ KIZLARIN İSTİSMARI" YALANI
EBRU ŞİMŞEK OLAYININ İÇYÜZÜ
SAYIN ADNAN OKTAR’IN 10 BİN YILLIK CEZAYI GÜLEREK KARŞILAMASI BAZI...
DAVA DOSYAMIZDA TEK BİR DOĞAL MÜŞTEKİ YOKTUR
CAMİAMIZDA EVLİLİK BEKLENTİSİNE KAVUŞAMAYAN BAZI KIZLAR BUNUN HINCIYLA...
GERÇEK DIŞI HABERCİLİĞİ BENİMSEYEN BİR KISIM BASIN HALKIN GÖZÜNDE GÜVEN VE...
HİÇBİR SUÇ OLMADIĞINI ÇOK İYİ BİLDİKLERİ İÇİN RESMİ MAKAMLAR ARAMIZA POLİS...
DOSYADAKİ SADECE 25 MÜŞTEKİ VE ETKİN PİŞMAN SANIĞIN İFADELERİNDEKİ 1000'E...
YABANCI HUKUKÇU VE AKADEMİSYENLER, ADNAN OKTAR DAVASINDAKİ ETKİN PİŞMAN...
CUMHURİYET GAZETESİNE CEVAP
SAYIN ADNAN OKTAR'IN YAKIN ZAMANDA MAHKEMEYE SUNDUĞU BAZI KISA BEYAN...
ETKİN PİŞMAN OLMAYA ZORLANAN ARKADAŞLARIMIZA OYNANAN OYUN
SAYIN ADNAN OKTAR'IN YAKIN ZAMANDA MAHKEMEYE SUNDUĞU BAZI KISA BEYAN...
"FİKREN İKTİDAR OLMAK" ANCAK SAYIN ADNAN OKTAR'IN İLMİ VE FİKRİ...
TÜRKİYE'DE HUKUK RAFA MI KALKTI?
'ORAL YOLDAN TECAVÜZ' İDDİALARI GERÇEK DIŞIDIR
CAMİAMIZA YÖNELİK 2 YILLIK GİZLİ TEKNİK TAKİPTE TEK BİR SUÇ DELİLİ DAHİ...
ESKİ TAKİPSİZLİK VE ZAMAN AŞIMI KARARLARI YARGILANANLAR ALEYHİNDE...
ÇİZGİ ROMANLARLA, PORNO FİLMLERDEN ALINAN GÖRÜNTÜLERLE KARALAMALAR YAPMAYA...
ADNAN OKTAR HİÇBİR ZAMAN “NAMAZI MİNİ ETEKLE KILABİLİRSİNİZ” DEMEMİŞTİR...
Sn. Adnan Oktar’ın Mahkemede Söylediği Son Sözü
BASIN MENSUPLARIMIZI ADİL VE TARAFSIZ HABERCİLİĞE DAVET EDİYORUZ
GAZETECİ SAYIN İSMAİL SAYMAZ 'A AÇIK MEKTUP
SAYIN ADNAN OKTAR’IN İSMİNİ KOYMASININ ARDINDAN BİRÇOK DEVLET BÜYÜĞÜMÜZ VE...
ADNAN OKTAR DAVASINDAKİ HTS KAYITLARI HUKUKEN SUÇLAYICI YÖNDE DELİL OLARAK...
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ GECESİ SN. ADNAN OKTAR'IN A9 TV'DEN GECE BOYUNCA...
CAMİAMIZA DÜZENLENEN OPERASYONDA "GENELEV VE FUHUŞ MAFYASI" ÖNEMLİ BİR ROL...
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI ÇIKMAK, FETÖ'NÜN İNFAZ LİSTESİNE GİRMEK...
İDDİANAMEDE, KANDİLLİ'DEKİ EVDE SÖZDE "KULE" OLARAK ADLANDIRILAN BİR ODADA...
SN. ADNAN OKTAR, ESKİ GAZETECİ MEHMET BARANSU İLE SADECE BİR KEZ, 2011...
İDDİANAMEDE, SN ADNAN OKTAR'IN KENDİSİNİ GÜYA "MEHDİ RESUL" İLAN ETTİĞİNE...
İDDİANAMEDEKİ EVLİLİK KONUSUNDAKİ SUÇ İSNATLARI GEÇERSİZDİR
15 ARALIK 2020 SALI GÜNÜ YAYINLANAN "ADNAN OKTAR ARKADAŞ GRUBUNA...
FETÖ’YE YARDIM İDDİASI BÜYÜK BİR İFTİRADIR
CUMHURBAŞKANLIĞI YÜKSEK İSTİŞARE KURULU (YİK) ÜYESİ SAYIN CEMİL ÇİÇEK...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN HİÇBİR ZAMAN MEHDİLİK İDDİASI OLMADIĞI GİBİ MEHDİLİK...
GERÇEKTE YAŞANTISI ÇİLE VE SIKINTILARLA DOLU OLAN SN. ADNAN OKTAR’IN “LÜKS...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN, DEĞERLİ OSMANLI PADİŞAHI SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN'I...
İSRAİLLİ SİYASİLER VE SANHEDRİN HAHAMLARI, TÜRKİYE-İSRAİL İLİŞKİLERİ...
ARKADAŞIMIZ AYŞE KOÇ'UN, 13 KASIM 2020 TARİHİNDE KATILDIĞI BİR TV...
MİLLİYET GAZETESİ MAGAZİN YAZARI SN. ALİ EYÜBOĞLU’NA AÇIK MEKTUP–2
KUMPAS ÇETESİ SON ÇAREYİ KASET İMASI YALANINA SARILMAKTA ARIYOR
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ SİVİL DİPLOMASİ FAALİYETLERİNİN...
HALK TV, MEDYA MAHALLESİ PROGRAMINDA ORTAYA ATILAN İDDİALARA CEVAPLARIMIZ
ESKİ SAĞLIK BAKANIMIZ SAYIN OSMAN DURMUŞ’UN VEFATI ÜZERİNE ÇIKAN HABERLERE...
MAVİ MARMARA FACİASINDA, İSRAİL'İN TÜRKİYE'DEN ÖZÜR DİLEYİP TAZMİNAT...
FOSİLLERİN ARTIK DEVLETİMİZ ELİYLE MÜZELERDE SERGİLENECEK OLMASI...
FETÖ BAĞLANTISI YALANI
ŞEREF MALKOÇ AĞABEYİMİZDEN RİCAMIZDIR
MEDYAMIZ ÖZKAN MAMATİ İSİMLİ KİŞİNİN GERÇEK YÜZÜNÜ MUTLAKA BİLMELİDİR
HAKLARINDA HİÇBİR KESİN YARGI KARARI OLMAYAN SN. ADNAN OKTAR VE...
MERVE BÜYÜKBAYRAK AKIL HASTANESİNE SEVK TALEBİ GEREKTİRECEK NE YAPTI?
BASINA ÖZEL HAZIRLANAN SENARYOLARLA HAKKIMIZDA ALGI OLUŞTURULMAYA...
MİLLİYET GAZETESİ MAGAZİN YAZARI SAYIN ALİ EYÜBOĞLU’NA AÇIK MEKTUP
AYRILIP DAĞILMA GİBİ BİR NİYETİMİZ ASLA YOK!
YENİ ŞAFAK GAZETESİ YAZARI SAYIN HASAN ÖZTÜRK’E AÇIK MEKTUP
SAYIN ÖZLEM GÜRSES'E AÇIK MEKTUP
SAYIN MİNE UZUN'A AÇIK MEKTUP
DAVA DOSYASI BOMBOŞ ÇIKINCA MEDET UMULAN ESKİ BİR İFTİRA: "GİZLİ TÜNELDEN...
KONUNUN TARAFLARINA SÖZ HAKKI VERMEDEN TEK TARAFLI YAYIN YAPMASI HABERTÜRK...
SAYIN AHMET HAKAN'A AÇIK MEKTUP
HALK TV'YE AÇIK MEKTUP
OZAN SÜER ARKADAŞIMIZIN TUTUKLANMASIYLA İLGİLİ OLARAK AV. SENA AKKAYA...
TÜRK İNSANI ADİL, TARAFSIZ, DÜRÜST, İLKELİ VE SEVGİ DOLU BİR BASIN ÖZLEMİ...
İFTİRA ÜZERİNE KURULAN DAVAMIZIN TEMELİNDEKİ SEBEP: "HUSUMET"
HÜRRİYET GAZETESİ VE YAZARLARINA CESARETLE VE ISRARLA DOĞRUDAN YANA OLMAK...
SEVGİ, KARDEŞLİK VE SELAM GÖNDERME İDDİALARI TUTUKLAMA GEREKÇESİ OLAMAZ
MEHDİYET İNANCI SEBEBİYLE SAYIN ADNAN OKTAR’IN YANINDAN AYRILMADIĞIMIZ...
TOPLU BİR AKIL TUTULMASI: "GALEYAN"
ELVAN KOÇAK BEY’İN YANLIŞ BİLGİLENDİRİLDİĞİ HUSUSLAR
AV. CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP–3
İNGİLİZ DERİN DEVLETİNİN ÜLKEMİZDEKİ ALÇAK, HAİN VE AŞAĞILIK KRİPTO...
SAYIN MİNE KIRIKKANAT HANIMEFENDİ’YE BİR KEZ DAHA DOSTLUK VE SEVGİ...
MÜŞTEKİ İFADELERİ HAKKINDA BASINDA YER ALAN GERÇEK DIŞI HABERLER
SEVGİDEN VAZGEÇMEK ZULÜM OLUR, TEK İSTEĞİMİZ SEVGİ TOPLUMU OLUŞMASI
2 YILDAN BU YANA CAMİAMIZA KARŞI YAPILAN HAK VE HUKUK İHLALLERİ, ZULÜM VE...
ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU KARDEŞİMİZ MASUMİYET KARİNESİNE VE SAVUNMA HAKKINA...
ATV KAHVALTI HABERLERİNDEKİ ASILSIZ İTHAMLARA CEVABIMIZDIR
MİLLİ ÇÖZÜM DERGİSİ BAŞYAZARI AHMET AKGÜL’ÜN İFTİRALARA DAYANARAK YAPTIĞI...
SEVGİYE DAİR HER DAVRANIŞIN SUÇ KAPSAMINA SOKULMA GAYRETİNDEN ENDİŞE...
AV. SN. CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ’DAN MÜSLÜMANLAR HAKKINDA KONUŞURKEN ADİL, DÜRÜST VE...
İSTİKLAL İNTERNET HABER SİTESİ YAZARLARINDAN SAYIN ÖMER AKDAĞ’A...
MADDİ GELİR ELDE ETMEK UĞRUNA TERTEMİZ, NUR GİBİ İNSANLARI ACIMASIZCA YOK...
DOSYAMIZDA ETKİN PİŞMANLIK İFADELERİ DEĞİL, CAN HAVLİYLE KENDİNİ...
SAYIN MİNE KIRIKKANAT HANIMIN SAVUNMA HAKKINI VE DEĞERLİ AVUKATLARI HEDEF...
BASIN KORKU DEĞİL ADALET, DÜRÜSTLÜK VE TARAFSIZLIK ÜZERİNE KURULU YAYIN...
AKİT'TEKİ KARDEŞLERİMİZ YAYINLARINDAKİ HAKARETAMİZ ÜSLUBA KARŞI MUTLAKA...
SN. ADNAN OKTAR DURUŞMALAR BOYUNCA MASKE KULLANMIŞ, GENEL SAĞLIĞIN...
MÜMİN ALLAH’TAN GELEN İŞARETLERİ GÖRÜR VE HAYRA YORAR
KANAL D ANA HABER PROGRAMINI HUKUK VE VİCDAN SINIRLARI İÇİNDE YAYIN...
ARKADAŞIMIZ BÜLENT SEZGİN'DEN SAYIN AYŞENUR ARSLAN HANIMEFENDİ’YE AÇIK...
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARINI GÜYA TEHLİKELİYMİŞ GİBİ GÖSTERME OYUNU
ARKADAŞIMIZ SERDAR SUPHİ TOGAY'IN MAHKEME İFADESİNDEN BASINA YANSIYAN...
SÖZDE ETKİN PİŞMAN OLMAK ZORUNDA BIRAKILAN ARKADAŞIMIZ ALİ ŞEREF GİDER’İN...
TURNİKE İFTİRASINA İTİBAR EDİP DİLE GETİRENLERİN ASIL ÖNCELİĞİ...
AKİT CAMİASINDAKİ KARDEŞLERİMİZ BİZİM İYİ NİYETİMİZİ YAKINDAN BİLİR VE...
GERÇEKLER SAYIN DOĞAN KASADOLU'NUN HAYAL DÜNYASINDA YAŞADIĞINDAN VE...
ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU KARDEŞİMİZE HANIMLAR HAKKINDA SAYGILI VE NEZAKETLİ...
MUHAFAZAKAR CAMİADA HAKKIMIZDA MERAK EDİLEN BAZI SORULARA CEVAPLAR
DURUŞMADA YÖNELTİLEN SORULAR İDDİANAMEDE YER ALAN SUÇLAMALARIN ASILSIZ...
ARKADAŞIMIZ SEDAT ALTAN'DAN DEĞERLİ GAZETECİMİZ SAYIN AHMET HAKAN'A AÇIK...
ARKADAŞIMIZ MERVE BÜYÜKBAYRAK'IN MİNE KIRIKKANAT HANIMEFENDİ'YE AÇIK...
ARKADAŞIMIZ KARTAL İŞ'TEN SAYIN DOĞU PERİNÇEK’E AÇIK MEKTUP
AV. SN. KEREM ALTIPARMAK’IN “İNTERNET ERİŞİM ENGELLERİ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ”...
"NİHAYET DERGİSİ"NDE, CAMİAMIZ HAKKINDA YAPILMIŞ GERÇEK DIŞI, ÇİRKİN BİR...
HALKI, HALKA EZDİREN SİSTEM SON BULMALI
KONU DEKOLTE DEĞİL, SEVGİMİZE VE DOSTLUĞUMUZA DUYULAN ÖFKE
INDEPENDENT-TÜRKÇE'NİN MÜSLÜMANLARA EVRİM TEORİSİNİ KABUL ETTİRME TAKTİĞİ
BUGÜN BAZI GAZETECİLERİN TUTUKLANMASINI ELEŞTİREN CNN TÜRK GECE GÖRÜŞÜ...
DEKOLTE GİYDİLER DİYE MASUM İNSANLARA YÜZLERCE YIL HAPİS CEZASI İSTEYİP...
SN. ADNAN OKTAR’IN MEHDİLİK İLAN EDEREK DEVLETİ ELE GEÇİRECEĞİ İTHAMI AKLA...
ARKADAŞIMIZ EMRE BUKAĞILI'NIN SN. FAZIL SAYIN AÇIKLAMALARINA CEVABI
SÜLEYMAN ÖZIŞIK KARDEŞİMİZİN DE CEMAATLERİN MİLLETİMİZ İÇİN DEĞERİNİ ÇOK...
ADNAN OKTAR OLMASAYDI...
SAYIN ERGUN YILDIRIM’IN “YENİ MEHDİLER” BAŞLIKLI KÖŞE YAZISINA...
NORMAL VE LEGAL BİR YAŞAMDAN YAPAY SUÇLAR ÜRETİLEREK "HAYALİ BİR SUÇ...
SAYIN ADNAN OKTAR’IN TUTUKLANMASININ ARDINDAN...
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ MÜSLÜMANLARA ATILAN İFTİRALARA İTİBAR ETMEMELİDİR
ODATV GENEL YAYIN YÖNETMENİ SN. BARIŞ PEHLİVAN'A AÇIK MEKTUP
KOMPLOCULAR, KORKUTARAK "SÖZDE" İTİRAFÇI YAPTIKLARI ARKADAŞLARIMIZ...
CUMHURİYET GAZETESİNE AÇIK MEKTUP
GENİŞ HAYAL GÜCÜ İLE KURGULANAN DAVA DOSYASI
MODERNLİK İSLAM’IN GELİŞİP YAYILMASINDA EN ETKİLİ YÖNTEMDİR
SN. ENVER AYSEVER’İN PROGRAMINDA GÜNDEME GELEN İTHAMLARIN CEVAPLARI
SN. ADNAN OKTAR: "ALLAH'IN VERECEĞİ KARARI TALEP EDİYORUM"
MİNE KIRIKKANAT GİBİ AYDIN VE DEMOKRAT BİR HANIMA HUKUKUN TEMEL İLKELERİNE...
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
YENİ AKİT GAZETESİ VE ODA TV’DE YER ALAN “UYAP’TAN SANIĞIN ADI SİLİNDİ”...
SAYIN BİRCAN BALİ'YE CEVAP
SAYIN AVUKAT CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
SAYIN ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU'NA CEVAP
SAYIN ADNAN OKTAR VE CAMİAMIZA YÖNELİK MANEVİ LİNÇ
SN. DOĞU PERİNÇEK VE SN. PROF. DR. ALİ DEMİRSOY'UN ÖNEMLİ OLDUĞUNU...
SAYIN PROF. DR. NURAN YILDIZ'A AÇIK MEKTUP
SN. ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ İSRAİL VE MUSEVİLERLE OLAN...
CAMİAMIZA YÖNELİK "YURTDIŞI LOBİ FAALİYETLERİ" İSNADI İLE İLGİLİ...
FETÖ'YE KARŞI EN GÜÇLÜ ELEŞTİRİLERİ SN. ADNAN OKTAR YAPMIŞTIR
DELİL VE ŞAHİT OLMADAN SUÇSUZ İNSANLARI CEZALANDIRMAK KUR’AN’A UYGUN...
ARKADAŞLARIMIZ MUAZZEZ VE YILDIZ ARIK’IN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI...
İNSANLARA NEREDE VE KİMLERLE YAŞAYACAKLARINA DAİR BASKI VE DAYATMADA...
ARKADAŞIMIZ BERİL KONCAGÜL’ÜN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARINA...
KANAL D'NİN UYDURMA HABERİ
MERVE BOZYİĞİT'İN DURUŞMADAKİ AÇIKLAMALARI KUMPASI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ !!!
ARKADAŞLARIMIZ ALTUĞ ETİ, BURAK ABACI VE CEYHUN GÖKDOĞAN'IN...
KUMPASÇILARIN ARKADAŞLARIMIZA BASKI VE TEHDİTLE DAYATTIĞI GERÇEK DIŞI...
"NORMAL HAYATIN SUÇMUŞ GİBİ GÖSTERİLMESİ" ANORMALLİĞİ
ARKADAŞIMIZ ÇAĞLA ÇELENLİOĞLU'NUN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
YENİ ŞAFAK VE GÜNEŞ GAZETELERİNDEKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARA CEVAP
SAVUNMA HAKKIMIZ NASIL ENGELLENDİ?
ARKADAŞIMIZ ECE KOÇ'UN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
ARKADAŞLARIMIZ MUSTAFA ARULAR VE EMRE TEKER'İN DURUŞMALARINDAKİ...
ARKADAŞIMIZ AYÇA PARS'IN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
KAMU VİCDANI YALANI
DEVLETİMİZİN VERDİĞİ SİLAH RUHSATLARI CAMİAMIZA DUYDUĞU GÜVENİN AÇIK BİR...
ASIL HEDEF İSLAM ALEMİ, TÜRKİYE, SAYIN ERDOĞAN VE AK PARTİ HÜKÜMETİ
GERÇEK MODERNLİK İSLAM DİNİNDEDİR
TV PROGRAMLARINDA SEVGİ DİLİ ESAS ALINMALIDIR
"Allah'tan tahliyemizi istirham ediyorum"
AKİT GRUBUNA AÇIK MEKTUP
"....Allahvar.com sitesi kapatıldı, düşmanım bu siteyi yapmış olsa...
GARDIROP YALANI
SAYIN DOĞU PERİNÇEK'E AÇIK MEKTUP
'CRACKED.COM' SİTESİNDEKİ İDDİALARA CEVAP
1999 KAN KAMPANYASI TAMAMEN MEŞRU VE LEGAL BİR ORGANİZASYONDUR
HARUN YAHYA KÜLLİYATININ İMHASI ÇOK VAHİM VE TARİHİ BİR HATA OLUR
HAKİM VE SAVCILARIMIZ YALNIZCA KANUN, HUKUK VE VİCDANI ESAS ALMALIDIR
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI RAPORUNA CEVAP
İLERİ DERECEDE MODERN GÖRÜNÜM VE DEKOLTE GİYİM TARZININ NEDENLERİ
"Adnan Bey’in çevresindeki her insan hayat dolu, mutlu, cıvıl cıvıl.”
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
"Müslümanlar Kardeştir..."
"Biz silahlı suç örgütü değiliz"
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
"Zorla alıkonma, İzole bir hayat yaşama iddialarını asla kabul etiyorum"
"Adnan Bey bizi çok sever, hep onore eder"
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
"Ortada silahlı suç örgütü değil sadece birbirini çok seven arkadaş...
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."