Sayın Adnan Oktar'ın 5 Şubat 2018 tarihli sohbetinden önemli başlıklar

A9 TV, 5 Şubat 2018

 

(“Mehdi (as) zuhur ettiğinde yüzü tanıdık olacak mı?” izleyici sorusu)

Mehdi (as) zuhur ettiğinde tabii biz çok rahat, içimiz huzur içerisinde onun Mehdi (as) olduğuna kalben içimizden kanaat getireceğiz. Çünkü Allah kalbimize vahiy edecek. Ama çok zorlu günler olacak, çok büyük olaylar olacak yani Türkiye'nin içinde dışında çok büyük olaylar olacak. Dedim bak zaten gördünüz “2018 böyle başlayacak” dedim şak anında başladı görüyorsunuz. Muazzam tırmanacak, çok büyük olaylar olacak.

Bediüzzaman diyor ki Sözler sayfa 343’e “Belki nur-u imanın dikkatiyle” iman ışığının dikkatiyle “o eşhası Ahir Zaman” Mehdi “tanınabilir.” Ahir zamanda; bak Mehdi (as) için bunu söylüyor “belki imanın nuru ile tanınabilir” diyor “kendisi dahi kendisini bilmez” diyor mübarek için.

 

Açık Şuurla Bir İnsan Asla Allah’ı İnkar Edemez. Öyle Bir Şeye Gücü Yetmez, İmkansız

Ruh sahibi olarak cehennem yani bir insanın takatinin üstündedir. Yani insan takatinin yapacağı gibi değil ancak ölünün kalabileceği bir yerdir cehennem. Zaten açık şuurla bir insan Allah'ı inkar edemez yani mümkün değildir. Açık şuurlu olacak; delirir insan, cinnet geçirir mahvolur yani vücudu falan parçalanır darmadağın olur öyle bir şeye gücü yetmez. Yani şuuru açık bir insanın, bilinçli bir insanın, ruh sahibinin Allah'ı inkar ettiği görülmemiştir, imkansız. Ancak ruh sahibi olmaması lazım. Mesela münafıklar ruh sahibi değildir ölüdür. Zaten ‘Ölüler Diyarı’ diye geçer Tevrat'ta da.

 

(“İnsan manen nasıl güçlenebilir?” izleyici sorusu)

Serbest ve rahat düşünmek lazım. İnsanlar çok kasıyor kendini ve Allah'ın aleyhine düşünme eylemini çok fazla verir şeytan. Sürekli Allah'ın lehine düşünülürse insanın beyni açılır, yolu da gittikçe açılır. Allah'a olumlu bakılırsa yol hem düz olur, hem yol gittikçe genişler. Ama Allah'tan şüphe etmeye başladın mı yol oynamaya başlar ve çıkış daralır. Allah'a sürekli müspet bakılması lazım, sevgi ile yaklaşması lazım, hüsnü-zan edilmesi lazım. O zaman Allah açar yani şimdi atomu bu kadar düzgün yaratıyor, her şeyi bu kadar düzgün yaratıyor bakacak kâinattaki düzene Allah'a güvenecek. Allah'a güvenmeyince Allah da ona güvenmez, olmaz.

 

Dünyadaki Sevgisizliğin En Büyük Nedenlerinden Birisi İnsanların Birbirlerini Affetmemesidir. Oysa Allah Ayetlerinde Affetmeyi Tavsiye Ediyor

Dünyadaki sevgisizliğin en büyük nedenlerinden biri affetmeme. Her şeye öfkeleniyorlar ve hiçbir şekilde de affetmiyorlar. O ondan ayrılıyor o ondan ayrılıyor, o onu sevemiyor, o onu sevemiyor. Affetme diye bir konu yok, şeytanın oyunu bu. Çünkü şeytan düşünüyor “sevgiyi nasıl yok edebilirim?” Vefasızlıkla, affetmemekle, sadakatsizlikle, egoistlikle, bencillikle ne kadar kötü şey varsa şeytan bütün silahlarını kullanıyor, bu oyuna gelmemek lazım. Affetmedin mi şeytanın oyununa gelirsin Allah esirgesin.

 

(“Nabza göre şerbet vermek Kuran'a uygun mudur?” izleyici sorusu)

Mesela çocuk olur çocuğa çocuk gibi davranırsın. Dededir mesela abuk sabuk konuşuyordur yani bunama vardır onun da gönlünü alırsın. O biraz nabza göre şerbet vermeye gider yani o laf. Ama tabii bir de bunun kötü kullanılışı var; adam herkese döner mesela kötü adama bile onunla hemen uyum sağlar, ondan çıkar sağlamak için. Gelenekçi falan bilmem ne falan tiptir birdenbire döner onun kafasındaymış gibi konuşur. Bu yönüyle kötü tabii ama insanlara uyum sağlamak da güzel yani halden anlamak da güzel. İkisini birbirinden ayırt etmek lazım.

 

(Soner Yalçın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçmişte Suriye Lideri Esad'a ‘kardeşim’ dediğini Bodrum'da birlikte tatil yaptığını hatırlatarak “Ne oldu da birden Esad'a düşman kesiliverdin? Esad, Esed oluverdi. Kim nerede ne yaptı?” diye sordu ve Sayın Erdoğan'ın Esad karşıtlığını eleştirdi. Ayrıca ÖSO için de şunları söyledi: “Biz ÖSO'ya güvenmiyoruz çünkü Vahabi ve Selefidir. AK Parti'nin sicili nedeniyle ve ÖSO’nun sicili nedeniyle bu ittifak bizde şüphelere yol açıyor. ÖSO Türkiye'nin başına bela olabilir.” Dedi.)

Yok canım ne bela olacak? Yani Türkiye 83 milyon. Biz gücümüzün orada binde birini bile kullanmıyoruz, bize yamuk yapanı darmadağın ederiz öyle bir şey olmaz. Ayrıca ÖSO garibanlardan oluşan bir topluluk, zavallı Müslümanlar yani gariban Müslümanlar, ezilmiş Müslümanlar, anası kesilmiş, babası kesilmiş, dövülmüş, sövülmüş insanlar. Çaresizliğin verdiği ızdırapla mücadele ediyorlar. Ne bilsin Vahabi, Selefi işte neyse ne Sünni; namazını niyazını kılıyor adam yani oturup onu ince ince düşünecek durumları yok. İdeolojiyle uğraşacak halleri yok. Ne demek Vahabi, Selefi falan adam onunla niye uğraşsın? Namazını kılıyor La İlahe İllaAllah Muhammeden Resulullah o kadar.

 

(“Kalp sıkıntısından nasıl kurtuluruz?” izleyici sorusu)

Bir kere kendini sıkma. Yani çok kısa bir hayat, bir ekran hayatı var ekranın başında yaşıyorsun. Kendini Allah'a bırak, huzurlu ol. Her şeyde bir hayır vardır. O minik güzel kalbin, o sevimli kalbin eğer vesvese edersen, tevekkül edemezsen sıkıntıyla sana işaret verir. “Bak tevekkülü unuttun hemen kendini toparla yani Allah'ın gücünü hemen aklına getir, kalbini Allah'a teslim et rahatla” der Allah. Kalp sıkılması çok manidardır. Allah'a teslim olduğunda, hemen Allah'a kendini bıraktığında; “Ya Rabbi beni koru, Senin gücün her şeye yeter. Şirkten Sana sığınırım bütün güç sahibi Sensin. Dolayısıyla kafama taktığım konularda da bunun boş olduğunu anladım. Senin gösterdiğin her şeye ben razıyım” diye kendini bırakırsa kalp sıkıntısı hemen kalkar.

 

(“İnsanları etkileme isteğinin altında yatan sebep nedir?” izleyici sorusu)

İnsanları etkileme isteğinin altında yatan sebep çeşit çeşit olabilir. Adam dindar olur etkilemek ister bu müspet, güzel ama dinsizdir etkilemek istiyordur bu kötü. Ama tabii insan etrafındaki insanların kendisi gibi olmasını ister. Mesela bir ateist etrafında ateistin çok olmasını ister. Münafık, münafığın çok olmasını ister, Müslüman da Müslüman’ın çok olmasını ister. Bu doğal bir istek, zaten imtihan için bu gerekiyor. Dolayısıyla makul bir duygu. Kötü yönde kullananlarla iyi yönde kullananların bir mücadelesi var. Kötüler hep mağlup olur, iyiler de kazanır.

 

(“Kendinizi kötü hissettiğiniz zamanlarda ne yaparsınız?” izleyici sorusu)

İki-üç türlü olur kötü hissetme. Bir psikolojik kötü hissetme olabilir, bir de rahatsızlık olur. Mesela ne bileyim bir insan susuz kalmıştır yahut aç kalmıştır veyahut grip, nezle olmuştur. Duruma göre hemen süratle tedbir almak lazım. Mesela havasız bir ortamda olabilir, orada sıkabilir insanı o. Açarsın pencereyi falan havalandırır rahat edersin ama psikolojik nedendense tevekkül etmiyorsundur o anda. Yani Allah'ı unutmuştur şahıs, Allah vermesin;  “Ya Rabbi beni affet. Seni asla ben unutmayayım, hep kalbim Seninle olsun. Senin gücünü bana hiç unutturma Ya Rabbi” dersin hemen o saat ferahlarsın. Daima Allah'ı zikretmek, Allah'ı anmak ama akıllıca, candan bir bağlantı kurmak meseleyi kökünden halleder.

 

Heyecan Güzeldir. Zeki ve Akıllı Bir İnsanda Sürekli Allah’ın Sanatını Görmenin Heyecanı Vardır, Sakin Olamaz

Sakin olmak çok kötü. Yani şizofren gibi oluyor Allah esirgesin. Yanında bomba patlasa sakin sakin bakıyor. Korku filmi gibi ya, “ne oldu?” falan diyor. Allah vermesin çok ciddi bir hastalıktır. Daima heyecanlı olmak lazım. Kadın heyecan dolu olacak, erkek de heyecan dolu olması lazım. Zeki bir insanda, akıllı bir insanda durulmaz bir heyecan vardır. Allah'ın sanatını bu kadar gören bir insan nasıl sakin yaşar?

 

(“Mutluluğun en yüksek derecesine nasıl ulaşılır?” izleyici sorusu)

Eğer samimi olunursa Allah insana öyle bir güç verir ama bak hep Allah'ın lehine olmak lazım. Allah'ın aleyhine olunduğunda yol daralır ve müthiş çapraşık hallere girer. İnsan yerin altına girmeye başlar. Sakın ha, “ben uyanığım, ben akıllıyım” işte “Allah'ı araştırırım, Allah'ın aleyhinde delillere bakarım.” Bu şeytanın ahmaklığıdır, şeytanın oyunudur. Ne düşünürsen düşün onu Allah düşündürür. Allah'ın dışında bir güç yoktur. Allah'a tam teslim olunursa, samimi olarak Allah'a yaklaşılırsa Allah yolu açar. Açar açar açar çok berraklaştırır. Mesela bak göreceksiniz 2023’lerde falan çok harika haller olacak. 2033’lerde falan da muazzam harika haller olacak. Çok metafizik olacak dünya, her yer metafizik olacak. Dolayısıyla insanlarda çok yüksek bir iman oluşmuş olacak. Gittikçe bunun dozu artıyor. Bütün konu samimiyettir, Allah'a karşı samimi olmak. Allah’ı aşkla sevmek ama en derin aşkla sevmek, o kadar.

 

(“Bir insan yaptığı günahlar kadar cehennemde cezasını aldıktan sonra cennete gidebilir mi?” izleyici sorusu)

Eğer ruh sahibiysen sen yani “ben gördüğümü görüyorum, duyduğumu duyuyorum, hissediyorum yani benim içimde duyan biri var, gören biri var” diyorsan şuur sahibisindir. Eğer samimiysen sana cehennem haram olur, mümkün değil cehenneme gitmezsin. İmkânsızdır yani o olacak iş değil. Samimi müminsen, samimi insansan ve bilincin açıksa, şuurun açıksa ruh sahibisin demektir. Cehenneme gitmezsin, cehenneme gidenler ölüdürler. Allah onların ölü olduğunu söylüyor. Özel yaratılmış, “Cehennem için yarattım onları” diyor Allah. “Bu söz Benden bir kere çıktı ve onları Ben cehenneme doldurdum zaten” diyor. Ölü cennete alındığını farz edelim, ne yapsın ölü cennette ne yapar, neye yarar? Ölü yani, bir şey anlamaz onun için, ona iyilik yapmış olmazsın. O cehennemde kalırsa olur. Yani cennet halkına da zulüm olur o. Allah öyle bir şey yapmaz. O yüzden yani bilincin açıksa ve samimiysen gönlün çok rahat olsun.

 

(“Çevremize daha şuurlu nasıl bakabiliriz? izleyici sorusu)

Allah'ın unutulması çok tehlikelidir. Bir de Allah'la dostluğun kesilmesi çok tehlikelidir. İnsanlarda genellikle Allah’a negatif bakma eğilimi vardır yani Allah'ı eleştirme eğilimi vardır, çok yaygındır. Hep Allah’ta kusur bulma işte Allah'ın ona bir kötülük yapacağını düşünme. Yani bu kadar nimete rağmen, bu kadar güzelliğe ve bu kadar muhteşem bir akla rağmen yani sonsuz aklı görmesine rağmen o küçük aklıyla hep aleyhte düşünme eğilimindedir. O zaman boğuluyor işte, o zaman Allah'ı darıltmış olur. Çirkin bir hareket yapmış oluyor. Daima Allah'a dost olursa kafası çok berrak olur, çok keskinleşir ama hiç aklına fluluk getirmezse hayret edecek şekilde aklı keskinleşir. Yani akla ziyan hiçbir şey getirilmemesi lazım. Akla leke sürüldüğünde akıl müthiş boğulur. Yani milim zehir kabul etmez akıl, hiç zarar vermemek gerekiyor. Çok berrak oldu mu açılır da açılır insanın beyni, aklı ve Allah'ı daha keskin, daha net görmeye başlar.

 

Allah Ahirette Hiçbir Mazereti Kabul Etmeyecek. Ancak Allah Orada Cehennem Ehlini Sorgulayacak ve Konuşturacak

Ahirette çok kötü konuma düşüyor tabii küfür. Allah, onların bir kısmını hiç konuşturmuyor, direkt cehenneme atıyor. Çok arsız oldukları için. Bir kısmı da zırvalıyor. Konuşturuyor ama kendi eline cevap verdiriyor, mesela eliyle bir kötülük yapmış eli konuşuyor, “ben yaptım” diyor. Mesela kendi gözü konuşuyor, “ben gördüm” diyor. O da şaşırıyor “buna ne oluyor?” diye. Allah, böyle bela verecek yani Allah rezil edecek. Mazeretlerini de Allah, ahmaklıklarını onlara göstermek için konuşturuyor. Tabii ki hiçbir şekilde kabul olmaz. Allah biliyor zaten onun cevabını, zaten öyle yaratmış en başta. Sadece rezilliklerini göstermek için insanlara ve cehennemi neden hak ettiklerini göstermek için bir manevi şölen şeklinde müminlere gösteriyor.

 

Ahir Zamanda Savaşların, Kavgaların, Anlaşmazlıkların Gereksizliğini Herkes Anlayacak. Velayet Sistemi Olacak ve Büyük Bir Fedakarlık Sistemi Ortaya Çıkacak

Velayet sistemi, o biraz süreç alacak. Hemen birden olmayacak. Ama bir süre sonra, velayet sistemini bütün dünya kabul edecek. Herkes, herkesle dost olacak. Savaşın, kavganın anlamsızlığı anlaşılacak. Herkes, herkese selam verecek. Herkes, herkesi koruyacak. Nasıl 15 Temmuz'da bir dostluk, arkadaşlık ruhu vardı. Bir anda velayet sistemi oluştu. Değil mi? Herkes vatan için canını veriyor, arkadaşı için neredeyse canını veriyor, tankın altına yatıyorlar bu, nedir? Velayet sistemi, işte böyle bir fedakârlık ruhu ortaya çıkacak. Dolayısıyla mal, eşit seviyede herkes tarafından birbirlerine dağıtılacak. İnsanlar, zengin olmaktan utanacaklar. O, ona malını dağıtacak o, ona malını dağıtacak ve sonunda mal sahah üzere yani denge üzerine dağıtılmış olacak. Ve herkes zengin olacak.

 

Olaylara ya da Kişilere Benlik Vermek, Sanki Kendilerine Ait Güçleri Varmış Gibi Düşünmek Hem Şirk, Hem de Allah’a Karşı Zalimce Bir Tavır Olur

Doğrudan her şeyi Allah yarattığı için olaylara ya da kişilere benlik vermek şirk olur. Allah'a karşı zulüm, Allah'a karşı zalimce bir tavır olmuş olur ve yalan; çünkü belli ki her şeyi Allah yaratıyor sen, ayrıca onu ilahlaştırmış oluyorsun ayrı bir put halinde, ayrı bir müstakil güç olarak gösteriyorsun. Çok çirkin olur. Kim yaparsa çok çirkin olur ama benim canım bunun sırrını bildiği için insanlar duysun diye soruyor, yoksa bilmediğinden değil; biliyor ve bunu yaşayan bir insan olduğu yüzünden anlaşılıyor. Doğru söylüyorsun. Benlikten, insanlara benlik vermekten, şiddetle kaçınıp hep Allah'ın, tecellisi gözüyle bakmak lazım.

 

Başarının Tek Yolu Samimiyet ve Allah Hakkında Sürekli Olumlu Düşünmektir. Berrak Bir Akıl, Berrak Bir Sevgi, Berrak Bir İman ve Samimi Olmak Tek Yoldur

Bir tane başarının yolu vardır; samimi olmaktır. Sadece samimiyet ve Allah hakkında sürekli kesinlikle olumlu düşünmek. Bakın, bu çok hayati. İnsanlarda hep Allah hakkında az da olsa şüphe etme eğilimi vardır. Allah'ı eleştirme, hatta bu züppe münafıklarda falan çok şiddetli boyutlardadır bu. Kendilerini Allah gibi gördükleri için daha Allah'tan üstün görürler. Ama insanların birçoğu böyle Allah'ı şaka yollu eleştirir, başka türlü eleştirir. Yobazlar da falan da vardır bu. Dinle alay etmek, meleklerle alay etmek, peygamberlerle alay etmek böyle ahmakça tavırlara girerler. Müslümanda böyle bir şey kesinlikle olmaz. Çok dikkat etmek lazım. Berrak bir akıl, Allah'a berrak bir sevgi, berrak bir iman; hiçbir şekilde Allah'ın aleyhine düşünmemek ve samimi olmak. Bu yeterli.

 

(Suriye muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Sağlık Bakanı Firas el-Cundi, Esad'ın, sivil halka kimyasal silah kullandığını iddia etti. “Rejim güçleri, İdlib'in Serakin ilçesine klor gazıyla saldırdı. Silahtan aralarında çocukların da bulunduğu 7 sivil etkilendi” dedi. İdlib son iki aydır yoğun hava saldırılarına maruz kalıyor. Yalnızca ocak ayındaki saldırılarda 211 sivil hayatını kaybetti, 1447 sivilde yaralandı.)

Olan işte o halka oluyor. Oradaki müminlere oluyor. Deccal kan dökmek istedi ve bunu kararlılıkla sürdürüyor. Şu an Müslüman alemi birleşmediği için bu kan dökme bütün şiddeti ile devam ediyor. İslam alemi birleşse o gün biter bu iş. Kesin çözüm, İslam aleminin birleşmesi durumunda o gün, o saat bu kavga biter. İslam aleminin birleşmemesi bütün Müslümanlara bu günahı yüklemiş oluyor. Ne kadar kolay bir şey. Diyecekler ki, “birleşmek istiyoruz.” Bütün Müslümanlar diyecek ki, “biz birleşmek istiyoruz” bu kadar. Bunu dediklerinde hemen Allah birleştirir. Bunu demiyorlar bak bir kelime, “Müslümanlar birleşsin” bunu deseler kurtulacaklar. Bunu demedikleri için bela kol geziyor.

 

(“Hz. İsa (as), Kuran'ı okuyunca yaşadıklarını hatırlar mı?” izleyici sorusu)

O imtihan olacak göreceksiniz. Normal yakışıklı bir delikanlı, öyle zannettiğiniz gibi olmayacak konuştuğunuzda da anlarsınız. Geçmişinden hiçbir şey hatırlamaz. Sadece geçmişini hatırlayamıyor o kadar. Şüphe üzerine İsa (as) olduğunu anlayacak insanlar. Çok zeki olmasından, ahlakından, kişiliğinden yoksa geçmişini hatırlaması diye bir konu olmaz. İmtihan oluyor. Göğe alındığını falan hiçbirini hatırlamaz. Hatırladı mı imtihan kalkar o zaman diğer insanlarla arasında aklın ihtiyarının alınması konusunda müthiş bir farklılık olur. Öyle bir şey olmaz.

 

(“LGBT ne zaman son bulacak?” izleyici sorusu)

İngiliz derin devleti ne zaman son bulursa o zaman LGBT son bulur. Çünkü İngiliz derin devletinin himayesi altında bir teşkilat ve dünya çapında gizli bir örgüt bu aslında. Açık gibi görünen ama gizlice birbirlerini koruyup kollayan bir örgüt yapılanması. O renkleri, o deseni, o üslubu görenler birbirlerini koruyup kolluyorlar. Bu, Galata Kulesi’yle bazen remzediliyor, bazen fille remzediliyor ama en çok bu homoseksüel renkleri, en çok onunla birbirlerini tanıyorlar.

 

(“Okuma yazma bilmeyen insanlar Kuran'dan sorumlu mu?” izleyici sorusu)

Okuma yazma bilip bilmemesi önemli değil, Kuran'ı zaten ona Allah öğretecek şekilde onu yaratıyor. Mesela; Peygamberimiz (sav) de ümmiydi, okuma yazması yoktu. Ama Kuran ona öğretildi. Ümmi olmak Kuran'ı öğrenemeyecek anlama gelmiyor. Allah onu yaratırken Kuran'ı öğrenecek şekilde yaratıyor. Ona mutlaka Kuran'ı öğretecek, anlatacak birisi oluyor o zaman. Hiçbir mümin boşta kalmaz. Mutlaka ona Kuran'ı anlatan birisi ile birlikte yaratılır. Kuran'ı öğretecek birisi ile birlikte yaratılır mümin. Başıboş yaratılmaz.

 

(“Bir insan kesin olarak cennete girebileceğini düşünebilir mi?” izleyici sorusu)

Kuvvetle ihtimal verir cennete ama kesin demesi Allah'a karşı adaba ve edebe yakışmaz. İçinde korku olması gerekir “acaba cehenneme gidebilir miyim?” Diyecek. Ama şuuru açık bir insan tabii ki bilinci açık, samimi bir insan cehenneme gitmez. Ama Allah “o korku olsun içinizde” diyor. “Tamamen onu bırakmayın” diyor. Hayır o, berekettir o, insana fayda verir. Reddedilmesi çok çok riskli, bambaşka bir boyuta girersin o zaman. O zaman akıl gider. Mutlaka cehennem ihtimalinden mümin rahatsız olacak, çekinecek ve korkacak.

 

(“Peygamberimiz (sav)’in sözleri Kuran'a eşdeğer tutulabilir mi?” izleyici sorusu)

Tabii ki olmaz. Allah zaten o konuda tehdit ediyor. “Sakın kendinden bir şey söylemeye kalkma şah damarını koparırım senin” diyor “ve seni kurtaran da olmaz Benden” diyor. Yani “Kimse Benden alamaz seni, mahvederim seni sakın ha” diyor “eğer sana güç ve kuvvet vermeseydim az da olsa onlara meyledecektin bu konuda” diyor “sakın ha sakın” diyor Allah Peygamber (sav)’e. Dolayısıyla Peygamberimiz (sav)’in şiddetle kaçındığı bir konu. Ama sonra tabii Hazreti Resulullah (sav)'ın vefatından sonra Hz. Ali (kv)'yi şehit ettiler, Hz. Osman (ra)'ı şehit ettiler, ehlibeyti şehit ettiler ve ortamı müsait buldular ve dediklerini yapmaya başladılar. Şimdi de biz bunlara gerekeni yapıyoruz ilimle irfanla, kanunla hukukla bunların yaptığı tahribatı temizlemeye çalışıyoruz.

 

Evlilik Bir İbadettir. İnsan Evlenerek Sonsuz Ahiret Arkadaşını Seçmiş Olur. Allah Aşkı İçin, Sevgiyi, Tutkuyu ve En Güzel Olan Duyguları Tam Olarak Yaşamak İçin Evlenilir

Evlilik Allah'ı sevmek için olur yani Allah'ın tecellisi ile beş duyu ile bağlantı içindir. Aşık olmak için evlenilir. Tutku için evlenilir. Allah sevgisini doya doya tatmak için, dostluğu, şefkati, merhameti, vefayı en güzel duyguları tatmak için evlenilir amaç budur. Ama şu an bazı insanlar bunu şeytani amaçla kullanıyor. Kavgayı, nefreti, kini, öfkeyi, intikamcılığı tatmak için yapıyorlar, sakın. Tam tersine evlilik tam anlamıyla bir ibadettir. Cennet arkadaşını seçmiş oluyor insan, doyasıya aşkı ve tutkuyu yaşamak için evlenilir amaç sadece bu olması lazım.

 

(Genelkurmay Başkanlığı Zeytin Dalı Harekâtı’nda bugün havanlı saldırı neticesinde bir askerimizin şehit olduğunu açıkladı. Şehidimiz Ahmet Aktepe.) 

Ahmet ismin de güzel kendin de güzelsin. Ne mutlu sana. Hz. Osman (ra)’la, Hz. Resulullah (sav)’la, Hz. Ebubekir (ra)’le, Hz. Musa (as)’yla, Bediüzzaman Hazretleri’yle ile birlikte akşam bak biz buradayız sen onlarla orada yemektesin. Ne mutlu sana, ne mutlu annene, babana. Şehadetini tebrik ediyoruz, maşaAllah diyoruz sana. Allah, sana en güzel makamı vermiş. İnşaAllah bizlere de o makamı nasip eder. Annene, babana Allah, sabr-ı cemil nasip etsin ve uzun ömür inşaAllah.

 

(“Öğretmenlerin atanırken ahlaki özelliklerine bakılmalı mı?” izleyici sorusu)

Tabii ki bakılması lazım. Yani hatta mümkünse psikolog, psikiyatrist de bulunması lazım, bir heyet. Bir yarım saatlik falan bir konuşma olabilir. Durumunu anlamaları lazım. Adam psikopat olabilir, bazen homoseksüel oluyor, bazen PKK'lı oluyor. Manyak çıkabiliyor, akıl hastası oluyor falan şakası olmaz bu işin. Konuşturup, bir heyet tarafından konuşturup durumunu anlamak lazım. Ondan sonra atanması lazım. Mutlaka mülakat şart.

 

(“Erkekler kadınlara niye yalan söylerler?” izleyici sorusu)

Herhalde onun karşısında pozisyonunu uygun hale getirmek için falan herhalde anladığım kadarıyla. Fakir olduğu halde zenginim diyor, tahsili olmadığı halde tahsilim var diyor. Yazık tabii çok kötü bir durum. Kız da onu öğrendiğinde facia oluyor, acayip saldırganlaşıyor. Bayağı bir kepazelik çıkıyor çoğu zaman, acı bir son oluyor. Hâlbuki neyse o yani onu söylemesi lazım. Dürüstlüğü ile asıl sevilmesi lazım. Çünkü yalan söylediğinde insan onun yüzüne bakamaz yani yalan söylediği bir insanın. Daima dürüst olmak lazım.DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
KANAL D ANA HABER PROGRAMINI HUKUK VE VİCDAN SINIRLARI İÇİNDE YAYIN...
ARKADAŞIMIZ BÜLENT SEZGİN'DEN SAYIN AYŞENUR ARSLAN HANIMEFENDİ’YE AÇIK...
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARINI GÜYA TEHLİKELİYMİŞ GİBİ GÖSTERME OYUNU
ARKADAŞIMIZ SERDAR SUPHİ TOGAY'IN MAHKEME İFADESİNDEN BASINA YANSIYAN...
SÖZDE ETKİN PİŞMAN OLMAK ZORUNDA BIRAKILAN ARKADAŞIMIZ ALİ ŞEREF GİDER’İN...
TURNİKE İFTİRASINA İTİBAR EDİP DİLE GETİRENLERİN ASIL ÖNCELİĞİ...
AKİT CAMİASINDAKİ KARDEŞLERİMİZ BİZİM İYİ NİYETİMİZİ YAKINDAN BİLİR VE...
GERÇEKLER SAYIN DOĞAN KASADOLU'NUN HAYAL DÜNYASINDA YAŞADIĞINDAN VE...
ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU KARDEŞİMİZE HANIMLAR HAKKINDA SAYGILI VE NEZAKETLİ...
MUHAFAZAKAR CAMİADA HAKKIMIZDA MERAK EDİLEN BAZI SORULARA CEVAPLAR
DURUŞMADA YÖNELTİLEN SORULAR İDDİANAMEDE YER ALAN SUÇLAMALARIN ASILSIZ...
ARKADAŞIMIZ SEDAT ALTAN'DAN DEĞERLİ GAZETECİMİZ SAYIN AHMET HAKAN'A AÇIK...
ARKADAŞIMIZ MERVE BÜYÜKBAYRAK'IN MİNE KIRIKKANAT HANIMEFENDİ'YE AÇIK...
ARKADAŞIMIZ KARTAL İŞ'TEN SAYIN DOĞU PERİNÇEK’E AÇIK MEKTUP
AV. SN. KEREM ALTIPARMAK’IN “İNTERNET ERİŞİM ENGELLERİ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ”...
"NİHAYET DERGİSİ"NDE, CAMİAMIZ HAKKINDA YAPILMIŞ GERÇEK DIŞI, ÇİRKİN BİR...
HALKI, HALKA EZDİREN SİSTEM SON BULMALI
KONU DEKOLTE DEĞİL, SEVGİMİZE VE DOSTLUĞUMUZA DUYULAN ÖFKE
INDEPENDENT-TÜRKÇE'NİN MÜSLÜMANLARA EVRİM TEORİSİNİ KABUL ETTİRME TAKTİĞİ
BUGÜN BAZI GAZETECİLERİN TUTUKLANMASINI ELEŞTİREN CNN TÜRK GECE GÖRÜŞÜ...
DEKOLTE GİYDİLER DİYE MASUM İNSANLARA YÜZLERCE YIL HAPİS CEZASI İSTEYİP...
SN. ADNAN OKTAR’IN MEHDİLİK İLAN EDEREK DEVLETİ ELE GEÇİRECEĞİ İTHAMI AKLA...
ARKADAŞIMIZ EMRE BUKAĞILI'NIN SN. FAZIL SAYIN AÇIKLAMALARINA CEVABI
SÜLEYMAN ÖZIŞIK KARDEŞİMİZİN DE CEMAATLERİN MİLLETİMİZ İÇİN DEĞERİNİ ÇOK...
ADNAN OKTAR OLMASAYDI...
SAYIN ERGUN YILDIRIM’IN “YENİ MEHDİLER” BAŞLIKLI KÖŞE YAZISINA...
NORMAL VE LEGAL BİR YAŞAMDAN YAPAY SUÇLAR ÜRETİLEREK "HAYALİ BİR SUÇ...
SAYIN ADNAN OKTAR’IN TUTUKLANMASININ ARDINDAN...
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ MÜSLÜMANLARA ATILAN İFTİRALARA İTİBAR ETMEMELİDİR
ODATV GENEL YAYIN YÖNETMENİ SN. BARIŞ PEHLİVAN'A AÇIK MEKTUP
KOMPLOCULAR, KORKUTARAK "SÖZDE" İTİRAFÇI YAPTIKLARI ARKADAŞLARIMIZ...
CUMHURİYET GAZETESİNE AÇIK MEKTUP
GENİŞ HAYAL GÜCÜ İLE KURGULANAN DAVA DOSYASI
MODERNLİK İSLAM’IN GELİŞİP YAYILMASINDA EN ETKİLİ YÖNTEMDİR
SN. ENVER AYSEVER’İN PROGRAMINDA GÜNDEME GELEN İTHAMLARIN CEVAPLARI
SN. ADNAN OKTAR: "ALLAH'IN VERECEĞİ KARARI TALEP EDİYORUM"
MİNE KIRIKKANAT GİBİ AYDIN VE DEMOKRAT BİR HANIMA HUKUKUN TEMEL İLKELERİNE...
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
YENİ AKİT GAZETESİ VE ODA TV’DE YER ALAN “UYAP’TAN SANIĞIN ADI SİLİNDİ”...
SAYIN BİRCAN BALİ'YE CEVAP
SAYIN AVUKAT CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
SAYIN ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU'NA CEVAP
SAYIN ADNAN OKTAR VE CAMİAMIZA YÖNELİK MANEVİ LİNÇ
SN. DOĞU PERİNÇEK VE SN. PROF. DR. ALİ DEMİRSOY'UN ÖNEMLİ OLDUĞUNU...
SAYIN PROF. DR. NURAN YILDIZ'A AÇIK MEKTUP
SN. ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ İSRAİL VE MUSEVİLERLE OLAN...
CAMİAMIZA YÖNELİK "YURTDIŞI LOBİ FAALİYETLERİ" İSNADI İLE İLGİLİ...
FETÖ'YE KARŞI EN GÜÇLÜ ELEŞTİRİLERİ SN. ADNAN OKTAR YAPMIŞTIR
DELİL VE ŞAHİT OLMADAN SUÇSUZ İNSANLARI CEZALANDIRMAK KUR’AN’A UYGUN...
ARKADAŞLARIMIZ MUAZZEZ VE YILDIZ ARIK’IN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI...
İNSANLARA NEREDE VE KİMLERLE YAŞAYACAKLARINA DAİR BASKI VE DAYATMADA...
ARKADAŞIMIZ BERİL KONCAGÜL’ÜN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARINA...
KANAL D'NİN UYDURMA HABERİ
MERVE BOZYİĞİT'İN DURUŞMADAKİ AÇIKLAMALARI KUMPASI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ !!!
ARKADAŞLARIMIZ ALTUĞ ETİ, BURAK ABACI VE CEYHUN GÖKDOĞAN'IN...
KUMPASÇILARIN ARKADAŞLARIMIZA BASKI VE TEHDİTLE DAYATTIĞI GERÇEK DIŞI...
"NORMAL HAYATIN SUÇMUŞ GİBİ GÖSTERİLMESİ" ANORMALLİĞİ
ARKADAŞIMIZ ÇAĞLA ÇELENLİOĞLU'NUN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
YENİ ŞAFAK VE GÜNEŞ GAZETELERİNDEKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARA CEVAP
SAVUNMA HAKKIMIZ NASIL ENGELLENDİ?
ARKADAŞIMIZ ECE KOÇ'UN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
ARKADAŞLARIMIZ MUSTAFA ARULAR VE EMRE TEKER'İN DURUŞMALARINDAKİ...
ARKADAŞIMIZ AYÇA PARS'IN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
KAMU VİCDANI YALANI
DEVLETİMİZİN VERDİĞİ SİLAH RUHSATLARI CAMİAMIZA DUYDUĞU GÜVENİN AÇIK BİR...
ASIL HEDEF İSLAM ALEMİ, TÜRKİYE, SAYIN ERDOĞAN VE AK PARTİ HÜKÜMETİ
GERÇEK MODERNLİK İSLAM DİNİNDEDİR
TV PROGRAMLARINDA SEVGİ DİLİ ESAS ALINMALIDIR
"Allah'tan tahliyemizi istirham ediyorum"
AKİT GRUBUNA AÇIK MEKTUP
"....Allahvar.com sitesi kapatıldı, düşmanım bu siteyi yapmış olsa...
GARDIROP YALANI
SAYIN DOĞU PERİNÇEK'E AÇIK MEKTUP
'CRACKED.COM' SİTESİNDEKİ İDDİALARA CEVAP
1999 KAN KAMPANYASI TAMAMEN MEŞRU VE LEGAL BİR ORGANİZASYONDUR
HARUN YAHYA KÜLLİYATININ İMHASI ÇOK VAHİM VE TARİHİ BİR HATA OLUR
HAKİM VE SAVCILARIMIZ YALNIZCA KANUN, HUKUK VE VİCDANI ESAS ALMALIDIR
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI RAPORUNA CEVAP
İLERİ DERECEDE MODERN GÖRÜNÜM VE DEKOLTE GİYİM TARZININ NEDENLERİ
"Adnan Bey’in çevresindeki her insan hayat dolu, mutlu, cıvıl cıvıl.”
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
"Müslümanlar Kardeştir..."
"Biz silahlı suç örgütü değiliz"
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
"Zorla alıkonma, İzole bir hayat yaşama iddialarını asla kabul etiyorum"
"Adnan Bey bizi çok sever, hep onore eder"
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
"Ortada silahlı suç örgütü değil sadece birbirini çok seven arkadaş...
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."