Sayın Adnan Oktar'ın 30 Ocak 2018 tarihli sohbetinden önemli başlıklar

A9 TV, 30 Ocak 2018

 

Türkiye Şu Anda Hayati Bir Mücadele Veriyor. Bu Mücadeleyi Desteklememek İhanet Olur

Türkiye’nin etrafını saran İngiliz derin devletidir. Türkiye hayat-memat mücadelesi veriyor. Bunun desteklenmemesi hıyanet olur. Sakın ha sakın ha, çok münasebetsizlik olur. Eğer bölgede PKK devletini kabul edersen zaten Türkiye’yi almasını da kabul ediyorsun demektir. Oraya senin böğrüne geldiyse zaten ondan gerisi tamam. Adamın içeri dalması kalmış oluyor geriye. O yüzden devlet, millet kendini koruyor, bir meşru müdafaa var. Bunun desteklenmemesi çok dengesiz bir hareket olur. Hoş o tip dengesiz adamların desteğine ihtiyacımız yok ama bilinmesinde fayda var.

 

(“Şeytan neden saptırdıklarının ahirette yanında olmuyor?” izleyici sorusu)

Zaten onun görevi Allah’ı haşa kendince mahcup etmek ve kendinin haklı olduğunu göstermek, büyüklüğünü göstermek kendi kafasına göre. Münafıktaki karakterin aynısıdır. Kendini büyük görür şeytan, züppedir. Münafıklar da züppe olurlar. Şeytan sürekli İslam’la Müslümanlarla uğraşır. Münafık sürekli İslam’la Müslümanlarla uğraşır. Dolayısıyla orada amacına ulaştığı için kendi kafasına göre orada yine züppelik yapıyor adam. Adamlara diyor ki “ben Allah’ı seviyorum saygı duyuyorum, inanıyorum. Ben sizi çağırdım siz de geldiniz” onları bu sefer orada aşağılıyor, taraftarlarını aşağılıyor. Yine kendini yüceltmek için yapıyor. “Ben büyüğüm siz küçüksünüz” diyor taraftarlarına. Ben sizi çağırdım siz de kafanız çalışmadığı için peşimden geldiniz, gelmeseydiniz” diyor. “Kafanız çalışmadığı için peşimden geldiniz” diyor. “Halbuki ben inanıyorum Allah’a” diyor “ama siz inanmadınız” diyor. Dolayısıyla “ben yine büyüğüm yine haklıyım” orada da züppeliğe devam etmiş oluyor özetle.

 

(Hatay’da Alevi kanaat önderleri Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerler için toplu olarak dua ettiler. Nasreddin Eskiocak yaptığı konuşmada “Ordumuz ve askerlerimize dua etmek için toplandık. Bölünmez bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti’nin başta ulusal güvenliği olmak üzere ilimizi ve ülkemizi tehdit eden unsurlara karşı başlatılan harekatı sonuna kadar destekliyoruz” dedi.)

Başında adam katil olarak bekliyor cinayet işlemeye hazır, adam on binlerce kişiyi oraya yığmış  “her an gelebilirim” diyor. Türkiye de “biz her an gelebiliriz” diyor. Konu bu. Adam öldürmeye azmetmiş, askerlerimizi şehit etmeye azmetmiş azgın katiller orada kıtalar halinde hazır tutulursa Türkiye Cumhuriyeti’nin de bunlara sessiz kalmasını istemek çok aptalca ve akılsızca bir şey. Cevap vermeye dahi gerek yok buna ama mecburen cevap veriyoruz. Böyle densizlik olur mu? Adam elin almış bıçağı biliyor, “Türk milletini doğrayacağım” diyor, oradaki adamı tabii ki oradan kovalayacaksın. Bunun lamı cimi olmaz. Aksine konuşanlar da sırf muhalefet olsun başka bir şey değil. Hiçbir mantığı yok, hiçbir açıklaması yok. Yarın bir gün Türk milletini bunlar boğmaya kalkarsa ne yapacak bu adamlar? Seyredecek. Buna müsaade etmeyiz.

 

(“Ashab-ı Kehf Efes’te mi?” izleyici sorusu)

 

Ashab-ı Kehf Efes’te değil. Ashab-ı Kehf İstanbul’da, İstanbul’da arayın. İlla mağara arıyorsan mağaradan çok bir şey yok. İstanbul’da Ayasofya’nın altında arayın, oralardaki tünellerde arayın, her yerde arayın. Dikili taşın altında arayın. Niye Efes’te aransın? Dikili taşın altında çok fazla kanallar var. Oraya buraya giden yerler var tam cinlerin falan toplandığı bir yer. O taş da zaten şeytan çağırmada kullanılıyordu daha önce. Firavun devrinde şeytan çağırmada kullanılan taştır o sivri taş. Mason toplantılarında da aynı onun benzeri olur. Mason mabetlerinde de kullanılır o aynısıdır. Altına üstüne bir baksınlar oraların bayağı bir şey bulurlar.

 

(“Bir kesim çok lüks yaşıyor, diğer kesim sürünüyor. Bunu nasıl çözebiliriz?” izleyici sorusu)

İşte bu ancak İslam’daki o güzel sistem yani velayet sistemiyle. Onun dışında hiçbir şekilde çözüm olmaz. Komünizmle çözüm almaya kalkıyorlar. Orada da idareciler saltanat yaşarlar halk yine ezilir, bütün halk ezilir bu sefer. Ama velayet sisteminde bütün halk zengin huzur ve refah içindedir.

“Ümmetimden Mehdi çıkacaktır” diyor Peygamberimiz (sav) “Allahu Teala Hazretleri insanları zengin kılmak için onu gönderecektir. O zaman ümmetim nimetlenecek, hayvanlar bolluk içinde ve arzın nebatatı çok fazla olacak.” Nebatat yani meyve sebze. “Hz. Mehdi insanlara eşit şekilde bol bol malı dağıtacaktır.” Nerede geçiyor? El-Kavlu'l Muhatasar Fi Alamet-İl Mehdiyy-İl Muntazar, sayfa 23.

“Mal da o kadar çok çoğalacaktır ki Mehdi devrinde hiçbir kimse mal kabul edemeyecek hale gelecektir.” Nerede? Sünen-i İbni Mace, Sahih Hadis Kitabı. Ehlisünnetin temel kitaplarındandır Sünen-i İbni Mace.

“Mehdi devrinde ümmetim iyisi kötüsü hepsi de mislini görmedikleri nimetlerle nimetlenirler.” (Kitab-ül Burhan Fi Alameti-il Mehdiyy-il Ahir Zaman)

“Mehdi insanlara malı ve eşyayı dağıtırken saymadan bol bol dağıtacaktır.” (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alameti'l-Mehdiyyi'l-Muntazar, sayfa 21)

 

(“İnsanlar neden eleştirilmekten kaçınırlar?” izleyici sorusu)

Eleştiri evet insanları genellikle kızdırıyor. İnsanlar gururlu olduğu için çok komik bir durum. İnsanın bir aczi ve bir mucizedir. Halbuki eleştirilme çok büyük bir nimet. Sen manevi bir aynaya bakıyorsun, adam sana eksiklerini söylüyor. Sen de onu düzeltip mükemmel hale getiriyorsun. Büyük bir nimetken bunun insanları kızdırması çok şaşırtıcı. İnsanın yaratılışındaki o mucize yön. Normalde hiçbir şekilde rahatsız olmaması lazım. Çünkü son derece lehine nimet bir durum.

 

 

(“Sporu nasıl sevdirebiliriz insanlara?” izleyici sorusu)

Sporun faydalarını söylemek lazım. Olmamasında nasıl riskler meydana geliyor mesela kas erimesi meydana gelir çok tehlikeli. Eklem bozuklukları oluşur çok tehlikeli. Omurgada bozukluklar, kol adalelerinde bozukluklar, kol ve parmak eklemlerinde bozukluklar meydana gelebilir. Ayrıca tansiyonu dengeleyen bir nimettir spor, tansiyon makul hale gelir. Kalp ritmini düzenler, kalp daha güçlü olur. Kalp ritmindeki bozuklukları giderir. Kolesterolü düşürür. Yani faydaları akıllı bir şekilde anlatılırsa detaylı çok çok etkili olur.

 

(“Moda konusunda gençlere tavsiyeniz ne olurdu?” izleyici sorusu)

Modadan ziyade bence yakışanı yapmak lazım. Ne yakışıyorsa ne hoşunuza gidiyorsa beğendiğiniz. 70’lerin modasına da uyabilir, 1940’ların modasına da uygun olabilir, 90’ların modasına da uygun olabilir mühim olan yakışması. Çeşit çeşit olması lazım. Mesela benim zamanımda 70’lerde İspanyol paça vardı herkesin ayağında İspanyol paça, körüklü ceket, favori, uzun saç yani biraz olmuyor. Yani görünüşü hoş olmuyor. Herkes aynı, fabrikadan çıkmış gibi. Herkesin saçları uzun, herkes İspanyol paça, herkes körüklü ceket, herkeste uzun bir favori, duruşlar aynı, gözlükler aynı. Şu köprülü gözlükler var ya ortadan aşağı doğru olan Özal gözlükleri. Herkeste aynı gözlük çeşidi. Kısa kollu gömleğin şekli modeli aynı. Yani böyle bir moda olmaz. Poliüretan topuklu ayakkabılar, onlarda alt kısım daha yüksekti eskiden ayakkabıların. Poliüretan oluyordu alt kısmı kösele değil, yüksek, topuğu da yüksek. Bir garip duruyordu yani bir acayip. Bence hiç yakışmıyordu. Moda olması bir şeyi değiştirmez. Bence yakışan olması lazım. Keşke klasik giyinselerdi de o haller olmasaydı.

 

(“Çocuk sahibi olanlara her çocuk için maaş verilmeli mi?” izleyici sorusu)

Hem teşvik olur hem de kolaylık olur. Çünkü çocuk yetiştirmek vatana millete devlete bir hizmet ve katkı. Ağır bir görev kolay bir şey değil. Çocuk yetiştiren her insana, çocuğu olan her insana her çocuk başına onu rahatça geçindirebilecek bakabilecek bir maaş verilmesi gerekir diye düşünüyorum. Doğru o. Hem nüfus artışına sebep olur iyi olur, hem kaliteli eğitime sebep olur. Her yönden faydalı olur. Ama şu an herhalde yapılıyor bu zaten. Bir defaya mahsus olmak üzere 300-400 lira veriliyor benim bildiğim. Mümkünse daha artırmak lazım, şevklendirmek lazım. Ama bence üçüncü çocuktan sonra vermek lazım. İlk iki de değil üç dörtten sonra gittikçe artan olması lazım para. Mesela üçüncüye 500 ise dördüncüye 700, beşinciye 1000 öyle artarak gitmesi lazım.  

 

(“Neden kadınlar siyasette yer almıyor?” izleyici sorusu)

Kadınların siyasette yer alması için kadınlara siyasetin kolaylaştırılması lazım. Siyaset çok çetin, zorlu, vefası olmayan bir sistemdir. Yani çok acımasızdır siyaset. İçine girenler bilirler kıran kıranadır. Bir kadının o sistemin içerisinde tek başına mücadele vermesi çok çok güç olur. Ama mecburi bir kontenjan meydana getirilirse mesela yarı yarıya bir kontenjan o zaman kadınların işi daha kolaylaşır. Ve siyasette de onların desteklenmesi maddi yönden de desteklenmesi, siyasi propagandada güç ve imkan tanıtılması da çok önemli.

 

(ODA TV “Bekir Bozdağ’dan Suriye’ye HDP modeli çözüm” başlıklı bir haber yaptı. Haberde, “HDP uzun zamandır merkezi hükümetler yerine her bölgenin kendi oluşturacağı yerel yönetimlerle idare edilmesini istiyor. Bozdağ da aynı şeyi önerdi” denildi. Bozdağ’ın şu sözlerine yer verildi: “Huzur ve güvene kavuştuktan sonra bölge burada yaşayan gerçek sahiplerine bırakılacak. Yani burası terör örgütlerine bulaşmamış Kürt, Türkmen, Arap kardeşlerimize bırakılacak. Ve onlar kendi kurdukları meclislerle kendi bölgelerini yöneteceklerdir” sözleri eklendi.)

Türkiye sınırı dışında onlar ne yapıyorsa yapsınlar bizi ilgilendirmez. Ama Suriye hükümeti öyle bir şeye müsaade etmez. Suriye hükümetiyle bağlantılı olması gerekiyor. Bir sorun çıkartabilir o. Ama tabii Suriye hükümetini de halk pek tasvip etmiyor. Şimdilik bir rahat etsinler de o sonra düşünülür. Şu an Türkiye’nin garantörlüğünde normal düzene bir kavuşsun orası. Sonra onları düşünürüz. Ama bu Türkiye’de uygulanacak bir şey değil. Yurtdışında geçici bir çözüm olarak düşünülebilir. Aslında dindar bir hükümet, Türkiye’ye yakın bir hükümet olmuş olsa hiçbir sorun çıkmaz.

 

Gaddarlıkta Ruh Ölür, İnsan Şiddetli Acı Çeker. İstediği Kadar Zenginlik İçinde Olsun O İnsan Hayatının Her Anında Acı İçindedir

Adam mesela müdür oluyor gaddar acımasız. Ama adam yaşayamıyor ki. Yani cehennem azabı çekiyor. O hayat mı? Şiddetli acı çektikten sonra. Gaddarlık çünkü çok zordur, ruh ölür gaddarlıkta, insan perişan olur. Allah ayette diyor “onları bir dalga bürümüştür, o dalganın üstünde bir dalga daha, bir dalga daha” diyor “ve karanlıklar içinde kalmışlardır” diyor. “Elini çıkarsa elini göremez” diyor. Yani manyağa dönmüş oluyor adeta. Öyle adam yaşasa ne olur yaşamasa ne olur. Ölmüş zaten mahvolmuş. Dolayısıyla onların özenilecek bir yönü yok. Başarılı olması adamın şöyle olur; adam mutlu yaşar huzur içindedir sevinç içindedir onu aklım alır. Ama huzursuz perişan yaşayan bir adamın ne mutluluğu olabilir?

 

(“Ermeni sizce ırkçı bir söylem midir?” izleyici sorusu)

Yani birisine Ermeni demek. Yok, Ermeni olmak onurdur. Benim Ermeni tanıdıklarım var bayağı kaliteli güzel insanlar, Osmanlı terbiyesiyle yetişmiş, sanatçıdır çoğu. Çok kaliteli doktorlar var, sanatçılar var. Lafını sözünü bilen temiz, özenli, kibar, saygılı, namuslu dürüst insanlardır. Ermeni olmak bir şereftir. Niçin öyle bir şey olsun? Daha önceki ırkçı söylemlerden belki insanların bilinçaltında öyle bir şey kalmış olabilir. 1910’larda, 1920’lerde falan Darwinizm, ırkçılık çok gelişmişti. Belki onun etkisiyle söylenmiş sözler olabilir onların kıymeti yok.

 

(Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin halkına yönelik üç dilde hazırlanan bildirileri havadan dağıttı. “Afrinli kardeşlerimiz” diye hitap edilen bildiride bölgede barış, huzur, güven ve refahın tesis edilmesi için birlikte çalışma çağrısında bulunuldu. Duyuruda şöyle söyleniyor: “Komşusuna silah çeken, camilerimizi yıkan hain PKK, PYD, YPG ve DEAŞ’lı teröristlerin baskı ve zulmüne son verme zamanı. Teröristlere karşı hep birlikte olalım. Teröristlerden uzak durun. Afrin Afrinlilerindir. Allah’ın izniyle Afrin’de barış, sağlık, huzur, güven ve bereket dolu günlere.”)

Şahane. Çok iyi olmuş uçaktan o tip bildiri atılması. Sorumluluğu dao kaldırır hem halk da uyandırılmış olur. Hem gerekçe anlaşılmış olur. Çünkü halkın o bilgiye ulaşması mümkün değil çok zor. Ama şimdi o kulaktan kulağa herkese yayılır. Çok büyük isabet olmuş hayır olmuş.

 

(31 Ocak Çarşamba günü aralarında Türkiye’nin de bulunduğu pek çok ülke gökyüzünde kanlı ay, mavi ay, süper ay adı verilen üç gök olayını birden aynı gece görebilecek. Bu, yüz elli yılda gerçekleşen bir gök olayı. Mavi ay aynı takvim içinde iki dolunay görünmesine deniyor. Süper ay dünyaya en yakın olduğu noktada ayın normalden büyük görünmesine verilen ad. Kanlı ay ise, ay tutulması öncesi dünyanın gölgesinin aya düşmesiyle oluşuyor. Bu üç olay aynı gece en son 31 Mart 1866’da yaşanmıştı.)

MaşaAllah maşaAllah maşaAllah. Bu seferki zamanlama açısından çok manidar. 31’e 1. Kuran’da baktığımızda 31. surenin 1. ayetine ne var? Ayın 31’inde. Birinci ay. 31/1/2018. Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla şeytandan Allah’a sığınırım. “Elif, Lam, Mim.” [Lokman Suresi, 1] Üç ay var değil mi orada? Elif birinci aya, lam ikinci aya, mim üçüncü aya. “Bunlar hikmetli Kitabın ayetleridir;” [Lokman Suresi, 2] “Muhsin olanlara bir hidayet ve bir rahmettir.” [Lokman Suresi, 3] “Onlar, namazı dosdoğru kılarlar, zekatı verirler. Ve onlar kesin bir bilgiyle ahirete inanırlar.” [Lokman Suresi, 4] Mehdiyet vasıflarıdır bunlar. “İşte onlar, Rab'lerinden bir hidayet üzerindedirler ve felah bulanlar da onlardır.” [Lokman Suresi, 5] Evet ayın üç şeklini işareten “Elif, Lam, Mim.”  Ebcedi de manidar görünüyor.

Şeytandan Allah’a sığınırım “ulâike” işte onlar, “ala huden” hidayet üzerinde, mehdi, “min Rabbihim” Rablerinden, “ve ulâike” işte onlar, “hum” onlar, “el muflihûne”  felaha erenlerdir, diyor Allah. Lokman Suresi’nde “Görmüyor musunuz ki?” diyor Allah. Bak yine aynı sure. “Görmüyor musunuz ki, şüphesiz Allah, göklerde ve yerde olanları emrinize amade kılmış, açık ve gizli sizin üzerinizdeki nimetlerini genişletip-tamamlamıştır. (Buna rağmen) İnsanlardan öyleleri vardır ki, hiçbir ilme dayanmadan, bir yol gösterici ve aydınlatıcı bir kitap olmadan Allah hakkında mücadele edip durur.” [Lokman Suresi, 20] Yani Kuran’a dayandırmadan Kuran’ın dışında kendi kafalarına göre hareket ederler diyor. Yine Lokman Suresi’nde “Görmüyor musun ki, gerçekten Allah, geceyi gündüze bağlayıp-katar, gündüzü de geceye bağlayıp-katar. Güneş ile ayı emre amade kılmıştır. Her biri, adı konulmuş bir süreye kadar akıp gider…” [Lokman Suresi, 29] Sürenin vakti belli 31/1. “Elif, Lam, Mim.” [Lokman Suresi, 1] Ayın üç haline işaret.

 

(“Çocukların hastalığı çocuklar için bir imtihan mıdır?” izleyici sorusu)

Eğer çocuklara bir şey olmazsa imtihan olmaz. O çok önemli. Çocuklara ölüm de gelir, hastalık da gelir, yaralanma da gelir. Çocuklar özellikle korunuyor olsa imtihan biter. Hiçbir şekilde imtihan olmaz. Ama zor yani öyle dayanılmaz bir şeyle karşılaşmaz çocuklar. Herkes imtihan olur, çocuklar da imtihan olurlar. Yani onlar imtihan olmuyor diye bir şey yok, onlar da imtihan olurlar. Fakat dayanılmaz bir şeyle hiçbir zaman için karşılaşmazlar. Olsa ben görürdüm. Bak altmış beş yaşındayım hiç öyle bir şeyle karşılaşmadım evvelAllah.

 

(Cadde ortasında bir kişinin genç bir kadını dövdüğünü gören Yedikule Spor’un lisanslı futbolcusu Yunus Emre İzol olaya müdahale etti. Ancak genç kadını kurtarmak isterken çıkan tartışmada saldırgan tarafından kalbinden bıçaklanan Yunus Emre İzol hayatını kaybetti.)

Allah imanıyla inşaAllah cennete almıştır onu, inşaAllah şehit olmuştur. Çünkü orada bir insanı kurtarmak isterken olduğu için, ibadet halindeyken şehit olmuş. Allah şehadetini makbul etsin, kabul etsin. Fakat tabii bu gibi şeylerde elinde bıçak falan varsa mutlaka karşı bir şey kullanılması lazım. Yani en azından bir ağaç parçası veya tabure bir şey olması lazım. Mesela eline, koluna da kalınca bir palto bir şey sarması gerekiyor ki isabet almasın ve mutlaka eline vurulması lazım. Yani bıçak tutan eline vurulması yahut koluna, omzuna vurulabilir. Çok güçlü şekilde vurulması lazım ki onu tutamayacak hale gelsin.

 

(“Rahmani pişmanlık nasıl olur?” izleyici sorusu)

Bir insan bir hatası olur, o hatasını samimi olarak yapmamaya karar verir. Aklı başında bir insan Allah’tan korktuğu için özen gösterir, buna Rahmani pişmanlık denir. Zaten bir tane pişmanlık vardır, aklı başında pişmanlık. Küfürde pişmanlık olmaz, münafıkta da pişmanlık olmaz. Onun şuurunda değildir çünkü bilmez, pişmanlık nedir diye bilmez.

 

Egoist İnsan Sevgiyi Yaşayamaz. Duygusaldır, Yalana Eğilimdir, Kendiyle Savaş Halindedir. Kendisi Kendisinin Belası Olduğu İçin Sevgiyi Bilmesi ve Yaşaması Mümkün Değildir

Şeytan diyor ki; “Sevgi diye bir şey yoktur” diyor şeytan. Yani Allah ile kendince inatlaştığı ve Allah’a böyle dikleniyor kendince haşa. Diyor ki “Sevgi diye bir şey yok. İnsanlar zalimdir, gaddardır, nankördür.” Ama kendisinin iyi olduğu kanaatinde şeytan. “Bunları gereksiz yarattın ve bana “Adem’e secde et” diyorsun. Halbuki o secde edilecek bir durumda değil” diyor. “Bir kere ben ateşten yaratıldım, o topraktan yaratılmış” diyor. “Oradan bile başlıyor konu. Dolayısıyla ben Senin o “secde et” sözünü kabul etmiyorum” diyor Allah’a. “Ve bunu Sana ispat ederim” diyor. “Bana vakit verirsen” diyor. “Sevgiyi unutacaklar” diyor. “Sevgi diye bir şey olmayacak” diyor. Onun için şeytan bütün gücüyle gayret etti. Ne yaptı? Darwinizm’i, materyalizmi ta beş bin yıl evvel ortaya çıkardı materyalist, Darwinist düşünceyi. Gelenekçi putperest düşünceyi de yine beş bin yıl önce ortaya çıkarttı. İkisiyle insanları ezim ezim ezdi. Bunun sonucunda mesela gelenekçi sistemde kadın dövülüyor, aşağılanıyor, şeytan konumuna konuyor. Cehennemi dolduracak bir varlık olarak görülüyor. Aklı yarım, kendisi yarım, insanla hayvan karışımı bir mahluk olarak görülüyor haşa. Darwinistler ne diyor? “Köpekten daha iyidir” diyor. “Yarım bir varlıktır. İnsan olma aşamasına gelmemiş, hayvanlık aşamasında kalmış bir mahluktur” diyor. Böylece sevginin ana damarını koparmış oluyorlar. Çünkü sevgi kadında yaşanır. Beş duyuyla sevginin yaşanacağı varlık kadındır. Oradan ana damarı koparmış oluyor. O yüzden homoseksüellik yayıldı ve insanlar sevgi deyince şimdi şaşırıyor birçok insan. “O da nesi?” falan diyor. Halbuki hayatın gayesi, imtihanın gayesi, dinin gayesidir. Bütün kainatın meydana getirilmesinin sebebi sevgidir. Beş duyunun amacı sevgidir. Göz sevgi için yaratılmıştır. Sevgiyi oluşturmak içindir. Burun sevgiyi oluşturmak içindir. Ağız yani dil, tat duyusu, duyma, dokunma, hepsi sevgi için yaratılmıştır. Çiçeklerin güzel yaratılmasının hepsinin amacı sevgidir. Böceklerin, insanların, hayvanların, bitkilerin, bütün varlıkların, gülün, karanfilin, her şeyin güzel yaratılmasının tek sebebi sevgidir. Ama sevgi elinden alınınca insanların bunların hepsi insanlar için anlamsız hale geldi. Bunu deccaliyet yaptı.

Bir kere sevgi için karşındaki insanın egoist, bencil olmaması lazım. Dürüst olması lazım, Allah’tan korkması lazım, Allah’a kendini adamış olması lazım. Egoist, bencilse zaten deli gibi olur yani çok dengesiz olur. Yalan söyler, oyun oynar, içine kapalı olur, duygusal olur, münasebetsizlik yapar, patavatsızdır. Kendiyle uğraşır yani kendiyle bir savaş halindedir. Kendi kendine bela haline gelir yani kendisi kendisinin belası olur. Ayette diyor ya Allah; “Şüphesiz Allah, insanlara hiç bir şeyle zulmetmez. Ancak insanlar, kendi nefislerine zulmediyorlar.” (Yunus Suresi, 44) diye, kendine zulmeder. Yani böyle yarı divane şekilde gezer Allah ile bağlantısı olmadığında. Allah’a tevekkül ettiğinde normal olabilir, dengeli olabilir. Allah’ı gerçekten seviyorsa, egoist, bencil değilse insan çok mükemmel ahlaka sahip olur, yüksek bir ahlaka sahip olur. Tavrı da, her şeyi de çok güzel olur ve öyle insanı sevmek çok zevklidir ve çok güzel olur. Allah onu bir nimet olarak yaratır. Dolayısıyla sevgiyi yaşamak için her iki tarafın da egoistlikten, bencillikten kurtulmuş olması lazım. Her iki tarafın da Allah’a teslim olması gerekir, onun dışında olmaz.

 

Münafık Şeytanın Beden Bulmuş Halidir. Münafık atakları Müslümanlara Yönelik Şeytan Ataklarıdır. Bu Ataklar Müminlerin İmtihanının Kalitesinin Artmasına Vesile Olur

Münafıklar çok inatçıdır ve “hay inatçı şeytan” derler ya “hay aksi şeytan” derler. Şeytanla bedeni iç içe girdiği için yani orada biz münafık denilen varlıkla muhatap oluyormuşuz gibi görünmekle beraber doğrudan şeytanla ve şeytanın zekasıyla muhatap oluruz. Dolayısıyla Müslümanların en mükemmel imtihan olacakları sistem meydana getirir münafıklar. Bakın dikkat ederseniz şeytani ataklar gittikçe artmaya başladı. Bu münafık organizasyonuyla elde ediliyor. Yani münafık organize etmeden onun alt yapısını yapmadan yani beyni olmadan böyle bir hareket olmaz. Yani münafık onu organize eder. Organizasyonunu yapar. Bunun dışında da çok sıradan bir mücadele olur. Ama münafık devreye girdiğinde daha akılcı, daha keskin bir mücadele meydana gelir. Yani daha sevabı çok olan, daha atak bir mücadele meydana gelir. Hakikaten münafıkların özelliği Müslümanlarda güce sebep olur. Yani mesela daha sayısı çoğalır, imkanı çoğalır, her türlü gücü kuvveti artar Müslüman’ın. Bu görülür. Ama bu münafığı daha azgınlaştırır, daha saldırganlaştırır. O arttıkça da Müslümanların gücü orantılı olarak artar. O yüzden Allah hepsini hayırla, hikmetle yaratır.DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
KANAL D ANA HABER PROGRAMINI HUKUK VE VİCDAN SINIRLARI İÇİNDE YAYIN...
ARKADAŞIMIZ BÜLENT SEZGİN'DEN SAYIN AYŞENUR ARSLAN HANIMEFENDİ’YE AÇIK...
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARINI GÜYA TEHLİKELİYMİŞ GİBİ GÖSTERME OYUNU
ARKADAŞIMIZ SERDAR SUPHİ TOGAY'IN MAHKEME İFADESİNDEN BASINA YANSIYAN...
SÖZDE ETKİN PİŞMAN OLMAK ZORUNDA BIRAKILAN ARKADAŞIMIZ ALİ ŞEREF GİDER’İN...
TURNİKE İFTİRASINA İTİBAR EDİP DİLE GETİRENLERİN ASIL ÖNCELİĞİ...
AKİT CAMİASINDAKİ KARDEŞLERİMİZ BİZİM İYİ NİYETİMİZİ YAKINDAN BİLİR VE...
GERÇEKLER SAYIN DOĞAN KASADOLU'NUN HAYAL DÜNYASINDA YAŞADIĞINDAN VE...
ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU KARDEŞİMİZE HANIMLAR HAKKINDA SAYGILI VE NEZAKETLİ...
MUHAFAZAKAR CAMİADA HAKKIMIZDA MERAK EDİLEN BAZI SORULARA CEVAPLAR
DURUŞMADA YÖNELTİLEN SORULAR İDDİANAMEDE YER ALAN SUÇLAMALARIN ASILSIZ...
ARKADAŞIMIZ SEDAT ALTAN'DAN DEĞERLİ GAZETECİMİZ SAYIN AHMET HAKAN'A AÇIK...
ARKADAŞIMIZ MERVE BÜYÜKBAYRAK'IN MİNE KIRIKKANAT HANIMEFENDİ'YE AÇIK...
ARKADAŞIMIZ KARTAL İŞ'TEN SAYIN DOĞU PERİNÇEK’E AÇIK MEKTUP
AV. SN. KEREM ALTIPARMAK’IN “İNTERNET ERİŞİM ENGELLERİ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ”...
"NİHAYET DERGİSİ"NDE, CAMİAMIZ HAKKINDA YAPILMIŞ GERÇEK DIŞI, ÇİRKİN BİR...
HALKI, HALKA EZDİREN SİSTEM SON BULMALI
KONU DEKOLTE DEĞİL, SEVGİMİZE VE DOSTLUĞUMUZA DUYULAN ÖFKE
INDEPENDENT-TÜRKÇE'NİN MÜSLÜMANLARA EVRİM TEORİSİNİ KABUL ETTİRME TAKTİĞİ
BUGÜN BAZI GAZETECİLERİN TUTUKLANMASINI ELEŞTİREN CNN TÜRK GECE GÖRÜŞÜ...
DEKOLTE GİYDİLER DİYE MASUM İNSANLARA YÜZLERCE YIL HAPİS CEZASI İSTEYİP...
SN. ADNAN OKTAR’IN MEHDİLİK İLAN EDEREK DEVLETİ ELE GEÇİRECEĞİ İTHAMI AKLA...
ARKADAŞIMIZ EMRE BUKAĞILI'NIN SN. FAZIL SAYIN AÇIKLAMALARINA CEVABI
SÜLEYMAN ÖZIŞIK KARDEŞİMİZİN DE CEMAATLERİN MİLLETİMİZ İÇİN DEĞERİNİ ÇOK...
ADNAN OKTAR OLMASAYDI...
SAYIN ERGUN YILDIRIM’IN “YENİ MEHDİLER” BAŞLIKLI KÖŞE YAZISINA...
NORMAL VE LEGAL BİR YAŞAMDAN YAPAY SUÇLAR ÜRETİLEREK "HAYALİ BİR SUÇ...
SAYIN ADNAN OKTAR’IN TUTUKLANMASININ ARDINDAN...
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ MÜSLÜMANLARA ATILAN İFTİRALARA İTİBAR ETMEMELİDİR
ODATV GENEL YAYIN YÖNETMENİ SN. BARIŞ PEHLİVAN'A AÇIK MEKTUP
KOMPLOCULAR, KORKUTARAK "SÖZDE" İTİRAFÇI YAPTIKLARI ARKADAŞLARIMIZ...
CUMHURİYET GAZETESİNE AÇIK MEKTUP
GENİŞ HAYAL GÜCÜ İLE KURGULANAN DAVA DOSYASI
MODERNLİK İSLAM’IN GELİŞİP YAYILMASINDA EN ETKİLİ YÖNTEMDİR
SN. ENVER AYSEVER’İN PROGRAMINDA GÜNDEME GELEN İTHAMLARIN CEVAPLARI
SN. ADNAN OKTAR: "ALLAH'IN VERECEĞİ KARARI TALEP EDİYORUM"
MİNE KIRIKKANAT GİBİ AYDIN VE DEMOKRAT BİR HANIMA HUKUKUN TEMEL İLKELERİNE...
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
YENİ AKİT GAZETESİ VE ODA TV’DE YER ALAN “UYAP’TAN SANIĞIN ADI SİLİNDİ”...
SAYIN BİRCAN BALİ'YE CEVAP
SAYIN AVUKAT CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
SAYIN ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU'NA CEVAP
SAYIN ADNAN OKTAR VE CAMİAMIZA YÖNELİK MANEVİ LİNÇ
SN. DOĞU PERİNÇEK VE SN. PROF. DR. ALİ DEMİRSOY'UN ÖNEMLİ OLDUĞUNU...
SAYIN PROF. DR. NURAN YILDIZ'A AÇIK MEKTUP
SN. ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ İSRAİL VE MUSEVİLERLE OLAN...
CAMİAMIZA YÖNELİK "YURTDIŞI LOBİ FAALİYETLERİ" İSNADI İLE İLGİLİ...
FETÖ'YE KARŞI EN GÜÇLÜ ELEŞTİRİLERİ SN. ADNAN OKTAR YAPMIŞTIR
DELİL VE ŞAHİT OLMADAN SUÇSUZ İNSANLARI CEZALANDIRMAK KUR’AN’A UYGUN...
ARKADAŞLARIMIZ MUAZZEZ VE YILDIZ ARIK’IN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI...
İNSANLARA NEREDE VE KİMLERLE YAŞAYACAKLARINA DAİR BASKI VE DAYATMADA...
ARKADAŞIMIZ BERİL KONCAGÜL’ÜN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARINA...
KANAL D'NİN UYDURMA HABERİ
MERVE BOZYİĞİT'İN DURUŞMADAKİ AÇIKLAMALARI KUMPASI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ !!!
ARKADAŞLARIMIZ ALTUĞ ETİ, BURAK ABACI VE CEYHUN GÖKDOĞAN'IN...
KUMPASÇILARIN ARKADAŞLARIMIZA BASKI VE TEHDİTLE DAYATTIĞI GERÇEK DIŞI...
"NORMAL HAYATIN SUÇMUŞ GİBİ GÖSTERİLMESİ" ANORMALLİĞİ
ARKADAŞIMIZ ÇAĞLA ÇELENLİOĞLU'NUN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
YENİ ŞAFAK VE GÜNEŞ GAZETELERİNDEKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARA CEVAP
SAVUNMA HAKKIMIZ NASIL ENGELLENDİ?
ARKADAŞIMIZ ECE KOÇ'UN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
ARKADAŞLARIMIZ MUSTAFA ARULAR VE EMRE TEKER'İN DURUŞMALARINDAKİ...
ARKADAŞIMIZ AYÇA PARS'IN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
KAMU VİCDANI YALANI
DEVLETİMİZİN VERDİĞİ SİLAH RUHSATLARI CAMİAMIZA DUYDUĞU GÜVENİN AÇIK BİR...
ASIL HEDEF İSLAM ALEMİ, TÜRKİYE, SAYIN ERDOĞAN VE AK PARTİ HÜKÜMETİ
GERÇEK MODERNLİK İSLAM DİNİNDEDİR
TV PROGRAMLARINDA SEVGİ DİLİ ESAS ALINMALIDIR
"Allah'tan tahliyemizi istirham ediyorum"
AKİT GRUBUNA AÇIK MEKTUP
"....Allahvar.com sitesi kapatıldı, düşmanım bu siteyi yapmış olsa...
GARDIROP YALANI
SAYIN DOĞU PERİNÇEK'E AÇIK MEKTUP
'CRACKED.COM' SİTESİNDEKİ İDDİALARA CEVAP
1999 KAN KAMPANYASI TAMAMEN MEŞRU VE LEGAL BİR ORGANİZASYONDUR
HARUN YAHYA KÜLLİYATININ İMHASI ÇOK VAHİM VE TARİHİ BİR HATA OLUR
HAKİM VE SAVCILARIMIZ YALNIZCA KANUN, HUKUK VE VİCDANI ESAS ALMALIDIR
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI RAPORUNA CEVAP
İLERİ DERECEDE MODERN GÖRÜNÜM VE DEKOLTE GİYİM TARZININ NEDENLERİ
"Adnan Bey’in çevresindeki her insan hayat dolu, mutlu, cıvıl cıvıl.”
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
"Müslümanlar Kardeştir..."
"Biz silahlı suç örgütü değiliz"
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
"Zorla alıkonma, İzole bir hayat yaşama iddialarını asla kabul etiyorum"
"Adnan Bey bizi çok sever, hep onore eder"
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
"Ortada silahlı suç örgütü değil sadece birbirini çok seven arkadaş...
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."