Sayın Adnan Oktar'ın 29 Ocak 2018 tarihli sohbetinden önemli başlıklar

A9 TV, 29 Ocak 2018

 

Her İnsanın İzlediği Görüntüye Hakim Olan Sonsuz Güç Haklı Olarak Kendisiyle Sürekli Bağlantı Halinde Olunmasını İster

İnsanlığı iyiliğe ulaştıracak en temel özellik tabii ki her şeyin kontrolü elinde olan güce tam bağlanmak. Bu ekrandaki görüntüye hakim olan, her insanın gözünün önündeki ekrandaki görüntüye hakim olan sonsuz büyük güç Kendisiyle sürekli bağlantı kurulmasını ister ve Kendisinin sevilmesini ister haklı olarak. Kendisini seviyorsa kullar, Kendisiyle bağlantı halindeyse he şey çok güzel olur. Kendisiyle bağlantı halinde değilse her şey çok terse gider. Bunun ikinci bir yolu yok. Çektiğimiz sıkıntının nedeni de odur, Allah ile bağlantının kesilmiş olması dünyada.

 

(“Macerayı sever misiniz?” izleyici sorusu)

Macera olur da şu ortamda olmaz. İslam hakim olsa her yer huzurlu, güvenli olsa buradan yola çıkarsın Hindistan’a kadar gidersin geze geze. Müslümanların evinde kalırsın misafir olursun tanışırsın. Mümin müminin kardeşidir hoşlarına da gider. Oraya kadar hatta Hindistan’a kadar yanına hiç para pul almasına bile gerek yok. Hiçbir şey yapmasına gerek yok her yere gidebilir. Çünkü velayet sistemi olduğu için herkes birbirini koruyup-kollar. Ama şu an 50 kilometreyi bile sağlıklı gidebilirse bir insan maşaAllah. Dövülmeden sövülmeden. Baksana tahammülsüzlük her yerde var. Sokakta adam “niye bakıyorsun?” diyor yürürken “adam gibi yürü” diyor birbirlerine, bayağı ufacık bir şeyde silahlı kavgaya olayı çevirebiliyorlar. Değil ki sevgi ve saygı. Dolayısıyla şu an dünyayı düzeltmek dünyayı güzelleştirmek için uğraşmamız lazım. Böyle bir şeye vakit ayıramayız maceraya. Maceraya vakit ayrılırsa bu konularla hiç ilgilenmiyoruz anlamı çıkar ortaya. Yani bizi hiç ilgilendirmiyor anlamına gelir onu yapamayız. Ama bazı gençler var hakikaten Carlmont’a gidiyor motosikletle falan, işin doğrusu onu hiçbir şey ilgilendirmiyor, ne Irak, ne Suriye, ne Afganistan, ne insanların sürünmesi acı çekmesi, ne savaşlar. Dolayısıyla bir macera tutkunluğu olabilir o tip insanlarda. Ama vicdan azabı çeken insanlar bunu yapamazlar. Özelikle şu ortamda hiç yapamazlar.

 

(“Resim yapmak günah mı?” izleyici sorusu)

İnanmayın öyle bir şeye. Öyle bir şey şeytani bir hurafe başka bir şey değil. Resim ne güzel, resmi yapan da Allah’tır. Resim bir nimettir ve güzelliktir. Cennette de resimler vardır, cennet çarşılarında her yerde posterler resimler vardır. O hurafenin ayette olmadığını da biliyorsun benim gördüğüm. Bu da çok güzel. Ne kadar şuurlu ne kadar İslam ruhuyla yaşadığınız da buradan anlaşılıyor. Demek istiyorsun ki “Hocam olmadığı halde adamlar haram diye ortaya çıkıyorlar. Kuran’da da yok ama siz bunu bir duyurun anlatın” demişsin. Haklısın doğrusun ayet de yok. Tamamen bir hurafe öyle bir şey yok. Resim, heykel hepsi helaldir. Olmaz öyle şey.

 

Şahsın Allah’a Olan Sevgisinde Eksiklik Olduğunda Allah O Kişiye Kulunun Sevgisini Nasip Etmez. Allah’a Az Sevgi Sunana Sevgi Nasip Olmaz

Bir insan eğer donuksa tek nedeni vardır sevgisizlik. Donukluğun ana nedeni sevgisizliktir. Ama şahsın Allah’a olan sevgisinin eksikliği sorundur. Yani Allah’a olan sevgisinde eksiklik vardır. O yüzden ona Allah sevgiyi kuluyla sundurmaz. Kulunu kapar ona karşı kul da ona sevgi gösteremez. O yüzden donuklaşır cezadır Allah’tan ona. Allah’ı az sevdiği için Allah da ona sevgiyi az sundurur kuluna, dolayısıyla Allah’tan ona bir ceza olmuş olur. Allah’ı çok severse Allah sevginin kapısını açar sevgi denizinde adeta yüzer, açılır, neşeli olur, canlanır.

 

(“Cinlerin bir cinsiyeti varsa, şeytanın da bir cinsiyeti var mı?” izleyici sorusu)

Evet, dişi ve erkek olarak var şeytan ama fark etmiyor aynı kafadalar. Genellikle şeytan homoseksüeldir yani cinsiyet kabul etmez. Bütün şeytanlar homoseksüeldir. Cinsiyeti kabul etmiyorlar, kadın-erkek ayrımını kabul etmiyorlar. Lut Kavmine geldiklerinde insan şekline geliyorlar. İnsan şekline geldiklerinde zaten homoseksüel olarak görünüyorlar. İlk o şekilde Lut Kavmiyle ilişkiye giriyor iblis, şeytanlar yani. Ondan sonra homoseksüellik dünyada başladı zaten.

 

(“Sürekli şüpheci olan insanlar hakkında ne düşünürsünüz?” izleyici sorusu)

Allah’a tevekkül eksikliğinde oluyor. Şimdi makul bir şüphecilik olur ama delilik derecesinde şüpheci. Geliyor önce bir tavana bakıyor “şu an ben izleniyor muyum?” diyor. “Kamera var mı, mikrofon var mı?” Dışarıdan araba geçiyor “ha bak beni izleyen bir araba geçti şu an” diyor. İlk şizofren başlangıcı alametleri yani. Kardeşim millet seninle ne alaka? Sokakta gidiyor dönüp dönüp arkasına bakıyor “takip ediliyorum herhalde” diyor. Yemek yiyor “beni zehirleyecekler herhalde” diyor. Akla hayale gelmedik şeyler. Gazetede bir yazı çıkıyor “beni kastetmişler burada” diyor “aslında amaç benim” diyor. Zor tabii şüpheci bir insanla uğraşmak çok zor deli gibi. Dost olmaz o, arkadaş olmaz, güvenmez. Hayat ona zehirdir etrafına da zehir etmek ister. Allah yardımcısı olsun. Tabii ikna etmek konuşmak lazım, kendi haline bırakmamak lazım. Tevekküllü olmasını istemek gerekiyor.

 

(“Menfaat peşinde koşmak doğru mu?” izleyici sorusu)

Doğru tabii ki insan menfaat peşinde koşacak. Para kazanmak isteyeceksin, iyi bir ev, iyi bir araba, güzel bir bahçe, güzel yiyecekler ama dağıtacaksın ve kullandıracaksın onu. Mesela güzel bir evin varsa her gün Müslümanları çağırabilirsin, her gün sohbet, çaylar kahveler börekler ne güzel. Herkesi ağırlarsın hal-hatır sorarsın. Mesela adamın üstü-başı yoktur orada ona hazır bir elbise aldırırsın hemen gönderirsin. Ayakkabısı yoktur ayakkabı alırsın. Bir neşe bu, bir sevinç vesilesidir. Sofrandan hiç misafir eksik olmaz dolu olur misafir mesela çok çok güzel. Dolayısıyla şahsi menfaat değil müminlerin menfaati, İslam’ın Kuran’ın menfaati düşünerek menfaat peşinde olunur gayet de güzel olur.

 

(“Ortadoğu’nun galibi kim olur, bu coğrafyada kim liderlik eder?” izleyici sorusu)

Normalde şu an Rusya’yla Amerika çekişiyor. Eğer Türkiye istemezse Suriye bölünmez. Ama şartı şu; Suriye devletini tanımaları lazım, hükümetini tanımaları lazım, devlet başkanını tanımaları lazım. İşbirliği yapıp Rusya, Türkiye, İran birlikte Suriye’nin bütünlüğünü sağlayabilirler. Öbür türlü bir kovalamaca devam eder. PKK’nın da bölgede duracağını tahmin ediyorum, öbür bölgelerde durur gibi görünüyor. Oralara yerleşmiş çünkü. Özellikle orada Amerikan askerleriyle beraber bir oturum oluşturdularsa, bir sistem oluşturdularsa biraz zor. Ama Mehdiyet tarzında, İttihad-ı İslam tarzında çıkış yapılırsa konu kökünden hallolur. Bir anda mesele biter. Ne PKK kalır ne şu ne bu hiçbir şey, bütün örgütler falan hepsi ortadan kalkar. Derhal İttihad-ı İslam’ın güzelliği oluşur hakim olur. Bütün Ortadoğu’da kavga kalkar bir tek orada değil. Çünkü bu küçük bir bölge, Suriye, Türkiye, İran bir çatışma alanı içindeler ama küçük bölgelerde var çatışma. Bütün İslam coğrafyasında bir savaş var şu an. Bu ancak Mehdiyet’le durur. Hadi orayı hallettin diyelim, Mısır kan ağlıyor, Irak kan ağlıyor. Bir de Suriye’de bölgelerde hakimiyet savaşı var şu an. Rusya’nın hakim olduğu bölgeler var, Amerika’nın hakim olduğu bölgeler var, Türkiye’nin hakim olduğu bölgeler var. İttihad-ı İslam olduğunda hepsi kökünden hallolur en olumlu şekilde.

 

(“Müçtehit nedir, kime denir?” izleyici sorusu)

Müçtehit içtihat yapabilecek derecede ilmi olan, bilgisi olan kişi anlamına geliyor. Yani Kuran’dan ve hadisten anlam çıkarıp ibadetleri fıkhı kendine göre düzenleyip bir din disiplini içerisinde anlatan kişi. Ama müçtehitler birbirleriyle anlaşamazlar genellikle. Hiçbir müçtehit hiçbir müçtehitle anlaşamaz. İmam-ı Hanefi, İmam-ı Hanbeli, İmam-ı Maliki, İmam-ı Şafii dördü de birbirlerini yanlış bilgi sahibi olmak, yanlış düşünmek, yanlış teşhis koymak, yanlış anlatmak, yanlış hadisleri nakletmek, yanlış fıkhi hükümlerde bulunmak, fıkhı yanlış açıklamak gibi iddialarla birbirlerini tanıtıyorlar. Dolayısıyla Kuran’a uymadın mı bu kavganın durması mümkün değil. Bu yanlışın durması da mümkün değil.

 

(“Şeytanın fırkası kimlerdir?” izleyici sorusu)

Şeytanın fırkası özel Allah tarafından yaratılmış bir ekip. İnsanlardan oluşur, ölülerden oluşur, bu ölülerin içine şeytan girer. Çünkü ölü olduğu için boş bir beden, boş olan bedene şeytan akar içine yani bir akım şeklinde üstünü kaplar, ondan sonra o bedeni, o ölüyü kullanmaya başlar. Şeytanın fırkası denilen budur yani şeytanın kontrol altına aldığı ölüler. Milyonlarca ölü insan vardır, şeytanın fırkası olarak hizmet ederler. Ama şöyle yani küfre tabidirler, küfür münafık karakterde hareket ederler ama onları gören Müslümanlar direnç ve kuvvet kazanırlar. Zenginlik ve güç kazanırlar, imanları derinleşir, şevkleri artar, birliktelik ruhu artar. Liderlerine karşı saygı, bağlılık daha artar. Her türlü nimet gelişir artar.

 

İnsan Sürekli Değişir, Karakteri Sürekli Mükemmelleşir. Ben Buyum Değişmem Demek Doğru Bir Mantık Değildir

Çok samimiyetsiz bir ifade. “Ben ne yapayım böyleyim” falan. Sen tunçtan heykel misin ne demek yani? İnsan sürekli değişir. Bir günü bir gününe benzemez, sürekli karakteri mükemmelleşir. Muhtemelen ölüdür o yani ölü ifadesidir, diri olan bunu söylemez. Diri gelişir çünkü, ölü sabittir. Ölüyse sabittir hakikaten gelişmez. 

 

(Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünkü konuşmasında eğer askere ihtiyaç olursa herkesten önce kendisinin gideceğini belirten şöyle bir konuşma yaptı: “Afrin’de 20 kadar gerek Mehmetçik gerekse ÖSO olmak üzere şehitlerimiz var. Tüm şehitlerimizin ruhları için El-Fatiha. İnşaAllah Afrin için komuta merkezine gittim ziyaret ettim. Komuta merkezinden bizim ihtiyacımız var dendiği zaman önce ben ondan sonra da siz benimle beraber gideriz. Biz şu terbiyeyle yetiştik; yürüyeceksin millet yürüyecek arkandan.”)

Yok yok olmaz Tayyip Hocam olur mu lider o. Biz onu korumakla mükellefiz öyle riskli işlerin içine onu sokmayız. Gerekirse lideri korumak için can verilir ama lider öyle riskli işlerin içine sokulmaz. Hiçbir şekilde öyle bir şeye müsaade etmeyiz hiçbir şekilde. Daima lideri korumak lazım çünkü beyin o. Beyin dağıldı mı çok tehlikeli olur. Dolayısıyla Tayyip Hocam şevklendirici güzel konuşmalarıyla bize hal verecek, inşaAllah. Faydalı fikirleriyle yol gösterecek. Lider her yerde her zaman korunur.

 

(“Sizce OHAL bitmeli mi?” izleyici sorusu)

OHAL tamam biraz ürkütücü gibi görünüyor ama hükümete hareket kolaylığı sağlıyor yoksa çok uzar. Bürokrasi anladığın gibi değil yani uzar da uzar. Ama suiistimal ediliyor mudur? Edenler olabilir. Ama genelinde Türkiye iyi benim gördüğüm, genel yapısında iyi görünüyor. Yani yüzde 90 iyi, yüzde 80-90 iyi. Bir olağanüstü dönemden geçtiğimiz için OHAL’i de normal karşılamak gerekiyor. Ne var OHAL’den neden rahatsız oluyorlar biliyor musunuz? Belli değil. Neden rahatsız olduklarını söylerlerse ona göre bir açıklama yapabilirim.

 

Allah’a Sadakat Güç Anlarda Belli Olur. Aynı Anda 3-5 Olayla Karşı Karşıya Geldiğinde Mümin Çok Güçlüyse Bu Çok Makbuldür

Allah’a sadakat güç anlarda belli olur. Hatta bazen katlamalı olur. Adam mesela farz edelim hem grip olur aynı anda ayağı burkulur, aynı anda bir şeyleri kaybeder. Aynı anda üç, beş olay peş peşe olabilir. Böyle şey de mümin çok güçlüyse çok makbuldür. Ama eğilip bükülüyorsa çok çirkin tabii Allah vermesin. Mesela Peygamberimiz (sav) savaşıyordu. İki taraftan çembere aldılar hem alttan hem üstten yani vadide, vadinin üst tarafından da alt tarafından da çok tehlikeli bir durum. Yani kuşatma zaten bunun sonucu kitle katliamıdır. Kuşatma oldu mu ondan kurtuluş olmaz. Alttan üstten gelirler bitirirler. İki taraf sonunda karşılaşır. Çünkü her tarafta sırttan sarılmış oluyorsun. Nereden ne geleceği belli değil. Bak diyor ki ayette “Allah ve Resulü hakkında kötü zanlarda bulunuyordunuz” diyor. Kim? Bak bir Allah sonra Peygamber. Her ikisi hakkında kötü zanlar. “Allah var mı?” diyor “Peygamber (sav) doğru mu?” Ve “Hançereye dayanmıştı” diyor. “Ruhları neredeyse olayın şiddetinden gözler dönmüştü” diyor Allah. Ne oldu? Müslümanlar sonunda yine kazandı. Hayır hepsi şehit de olabilirdi hiç fark etmez. Ama kaybettiler işte orada şüphe edenler kaybetmiş oldular. Çok çirkin yani düzeltse bile o yarayı almış oluyor. Çok ayıp yani çok çirkin.

 

(“Münafık ayrılması hangi yıla kadar sürer?” izleyici sorusu)

İslam hakimiyeti, Mehdi (as)’ın çıkışına kadar sürer. Münafık yine çıkar. Nitelikli olarak da çıkabilir. Niteliksiz olarak da çıkabilir. Ama İslam hakim oluncaya kadar çıkar. Çünkü Mehdiyet’e saldırı oldukça münafık eğilimli olan insanlar korkar hemen kaçarlar. Peygamberimiz (sav) zamanında da öyleydi. Müslümanlara saldırı olduğunda münafıklar hemen ayrılıp kaçıyorlardı. Hatta üç yüz kişi birden korktu alçaklar kaçtılar. Peygamberimiz (sav)’i yalnız bıraktılar. Can kaybı olacak diye korktular. Çok aşağılık herifler yani. Genellikle saldırı anında mesela Bizans tehlikesinde, Sasani tehlikesinde münafıklar acayip kuduruyorlardı. Yani dış saldırı ihtimali olduğunda kuduruyorlardı. O zaman da çok fazla münafık zuhur ediyordu. Onda beyinleri bulanıyor. Menfaate göre yaşadıkları için menfaatinin gideceğini ve enayi konumuna düşeceğini düşünerek sapıtıyorlar ki asıl enayi o zaman olmuş oluyorlar. Gerçekten enayi oluyorlar.

 

İslam Birliği Oluştuğunda Her Gün Bayram Olacaktır. Velayet Sistemi Olacağı İçin Herkes Herkesi Korumakla Sorumlu Olacaktır

İslam birliğinde her gün bayram ben sana söyleyeyim her gün. Gençlere uyku tutarsa helal olsun. Gerçekten uyuyamazlar yani. Gece gündüz eğlence her gün. Birlikte çalışmak, birlikte gayret, bağlık bahçelik süper güzel olur her şey. Çünkü velayet sistemi var. Herkes herkesi korumakla mükellef. Yani gelecek kaygısı, korkusu öyle bir şey yok. “Ne yiyeceğim, ne içeceğim?” de yok. Hep Allah'a tevekkül süper rahat. “Hadi ben gidiyorum” diyor mesela biniyor arabaya Kayseri'ye gidiyor. Orada ne yiyeceğim, ne içeceğim derdi yok. Her yer Müslüman kardeşi. “Selamün aleyküm Allah misafiriyim” diyor. Adam büyük bir sevinçle karşılar. O ruhu verecek Mehdiyet’tir işte Mehdi (as)’dır. O sevgi ruhunu verecek odur. Sevgi Mehdi (as)’ın elinde. Allah ona vermiş o emaneti. Hidayet ve sevgi onun vesilesiyle olacak inşaAllah. Allah onu vesile edecek.

 

(“ ‘Şeyh Sadık (ra) babası Saad’dan, o da Abi Bin Umeyr’den nakletti: Cafer’in şunu sorduğunu duydum. Kaim’in İsa bin Meryem'e benzerliği nedir? Dedi ki İsa ve Kaim’in benzerliği Her ikisinin de öldü zannedilmesidir.’ (Bihar'ul Envar 51-52-53) Şimdi Hocam Hz. Mehdi (as)'ın bir gaybet dönemi olduğunu siz de anlatmışsınız bir sohbetiniz de inşaAllah. Bu gaybetin süresi Hz. Musa (as)'nın Tur Dağı’nda geçirdiği 30-40 güne mi tekabül edecek? Araf Suresi 142. Ayette bu anlatılıyor. Acaba bu ayet, bu gaybet süresine mi işaret ediyor?” izleyici sorusu)

Kırk gün; kırk günü zamanı gelince göreceğiz. Kırk günün özel bir anlamı var. Öldü zannedilmesi de diyecekler ki “Bu kişi öldü fakat onun yerine bu kişi geldi başka bir kişi geldi” diyecekler. Öldü zannedilmesi budur yani. “Şu gördüğünüz kişi var ya” diyecekler “bu o değil o öldü. “O bir yerde öldü onun yerine bunu gönderdiler. Bu gerçeği değil. Gerçeği ölü diyecekler. Onun yerine gönderilmiş bir adam var” diyecekler. Bu, kastedilen budur.

 

(“İnsanların çoğu neden inatçı?” izleyici sorusu)

Facia tarzı gurur oluyor, büyüklük hissi, enaniyet hissi. Haşa öyle bir boyuta gelir ki o kendini Allah'tan da büyük görür. Mesela “ben olsam” diyor “cehennemi yaratmam” diyor. “Allah'ın yerinde olsam” haşa çok da duyarsınız. “Olur mu ya?” diyor “Niye cehenneme girsin insan?” Mesela “cenneti ben olsam şöyle yapardım” diyor. Yani Allah'tan daha akıllı olduğu kanaatinde. O zaman zaten onu zapt etmek mümkün değil çok zor. Dolayısıyla inatçı olur. “Muannit, inatçı her zorbayı” diyor Allah ayette de vardır. Çok çirkin bir huydur ve Allah'ın varlığının da delilidir. Mucize, mesela inatçı oluyor. Normalde olmaması lazım. İnatçı olmak mucizedir, çok şaşırtıcıdır. Mesela yalancı olmak, sahtekar olmak bu mucizedir. Bir insanın canı yanar bundan yapmaması lazım. Ama Allah yaratınca oluyor yani mucize olarak olur.

 

(“Rüyayı gören ruhumuz mu?” izleyici sorusu)

Evet ruh görür. Bir de bilinç seviyelerinin nasıl olduğunu da Allah gösteriyor. Mesela ruh rüya görüyor ama bilinç seviyesi bu dünyadaki bilinç seviyesiyle kıyaslanmayacak şekilde alt. Ama yaşanıyor yani gayet de rahat yaşıyor insan ve şikayetçi değil o bilinçten. Yani hiç şikayetçi olmuyor. “Bu nasıl bir bilinç, bu nasıl bir zayıf akıl, bu nasıl bir zayıf mantık?” falan demiyor gayet uyanık olduğu kanaatinde. Her şeyi gayet güzel kurtardığı kanaatinde.

 

(“Birçok kadın neden erkekler tarafından bakışlarıyla rahatsız ediliyor?” izleyici sorusu)

Sevgileri yok ki. Şefkat da duymuyorlar,  saygı da duymuyor, değer de vermiyor. Onu bakışla rahatsız etmek yahut eliyle rahatsız etmek yahut diliyle rahatsız etmek o sadistlik, o ahlaksızlık hoşuna gidiyor adamın. Yani kendini daha üstün görüyor. Mesela güzel bir kadın asla ulaşamayacağı belli ona küfür ediyor mesela uzaktan, hakaret ediyor, onun asabını bozmaya çalışıyor. Veyahut elle sarkıntılık ediyor veyahut bakışlarıyla. Pis pis bakarak böyle onu korkutmaya çalışarak, onu tedirgin ederek o iğrenç, pis bakışlarıyla onu kendince taciz edeceğini düşünüyor. İşte delikanlıların, kabadayıların sayısının çok olması durumunda bunlar çok olmaz. “Ne oluyor?” dersin “böyle sığır gibi bakıyorsun. Aklını başına al” dersin gerekirse. Öbürleri de katılır “çok ayıp böyle, bu tertemiz bir insan, senin kardeşin sayılır. Bu nasıl bir bakış böyle? Neden rahatsız ediyorsun, ayıp değil mi?” falan deseler biter. Yani topluca karar verilmesi lazım. Herkesin de birbirini kollaması lazım öyle bir şey de. Hatta kadınlar da katılabilir. “Ayıp ya koskoca insanın sen aklını başına al. Neden bu tertemiz insanı rahatsız ediyorsun?” diyebilirler. Sözlüde zaten direkt karakola götürülmesi lazım. “Aman” diyeceksin “bir dakika sakin ol. Şöyle in aşağı bakayım çök çök” dersin. Hemen polis çağırırsın 155. “Sen sakın bir yere kıpırdama” dersin. “Sen alenen bu hanımefendiyi burada rahatsız ettin.” Ve kanun değiştirilip anında tutuklama yapılması lazım. Kanun değiştirilecek tabii. Mesela savcıya çıkaracaksın. Savcı hemen nöbetçi mahkemeye çıkaracak. Tak tutuklama hadi git içeri. Yatsın bir, iki ay yatsın. İki ay sonra durumu değerlendirilsin. İki ay sonra durumu değerlendirip direkt hapse. Bak bakayım bir daha yapabiliyorlar mı?

 

(“Neden kitap dağıtıyorsunuz?” izleyici sorusu)

Kitap en güzel hediyedir. Kitabın üstüne hediye yoktur. Bir kitabın vereceği huzur, sevinç, neşe, kalp ferahlığı, hidayet coşkusu tarifi mümkün değildir. Küplerle altın dağıtsan o kadar makbule geçmez. En güzel nimettir. Çünkü orada Darwinizm’in geçersizliği anlatılıyor. Deccalden yakayı kurtarıyorsun Darwinizm’in geçersizliğini anlatarak. İman hakikatleri okuyorsun muhteşem bir şey. Orada internet sitelerinin adresleri var. Oradan da kitaplara ücretsiz olarak giriyor müthiş bir nimet. Önemli bir ibadettir kitap dağıtmak.

 

(“Yakışıklı bir erkek illa güzel bir kızla mı çıkmalı?” izleyici sorusu)

Yo normal makul bir güzelliktedir ama çok akıllıdır, kendine iyi bakıyordur, güzel bakıyordur, kişiliği çok güzeldir. Bak samimi olarak söylüyorum. Tecelli olarak, Allah'ın tecellisi olarak eğer o insan gerçekten çok akıllıysa, derinse, güzel bir kadından daha etkileyici olur. Teselli olarak söylemiyorum gerçekten böyledir. Güzel bir kadından kat kat kat daha etkileyici olur aklını iyi kullanırsa. Aklını kullanmıyorsa güzel bir kadın zaten gücünü kaybeder. Yani etkileme gücü olmaz sadece güzeldir. Teknik anlamda güzeldir. Derinlik ve tutku nimetinden mahrum olur. Yani en büyük nimetten mahrum olmuş olur.

 

(“Ailelerin çocuklarına nasıl sevgisi artar?” izleyici sorusu)

Ailenin imanlı olması lazım. Allah'ı seviyor olması lazım. O zaman zaten Allah'ın emaneti çocuk, Allah'ın tecellisi. Melek gibidir zaten çocuk. Buluğ çağına kadar melek hükmündedir masum. Dolayısıyla Allah'ın tecellisi olarak mümin bir aile, Allah'ı seven bir aile Allah'ın yarattığı bu misafire sevgi duyar. Çünkü onlar yaratmış değil. Anneden doğmuş gibi gösterirler, öyle değil o. Zer aleminden gelir. Anneden doğma ile falan alakası yok. Ne babayla ne anayla alakası olmaz. Sperm falan bunların hepsi sebeptir. Uzaktan yakından alakası yok. Doğrudan Allah yaratır. Dolayısıyla iman, samimi iman olduğunda çok coşkun sevgi olur.

 

(Sayın Devlet Bahçeli Giresun İl Teşkilatı’ndan gelen misafirlerini makamında ağırladı. Hediye gelen kara kalpak ve tüfek ile poz veren Sayın Bahçeli, “Artık Afrin’deki bölücü unsurlar düşünsün” dedi.)

Hay maşaAllah efeye bak sen efeye, maşaAllah. Tam efe kıyafeti yakışır. Sayın Bahçeli çok olgun aklı başında bir insan ve daha da iyi oldu çok çok daha iyi oldu, geçen yıllar geçen zaman onu daha mükemmel çizgiye getirdi, maşaAllah. Allah daha da iyi olmasını nasip etsin

 

(“Nimetlerden mahrum olmak nasıl bir duygu?” izleyici sorusu)

Şimdi nimet araba olabilir mesela lüks bir araba adam Range olur böyle ferah bir araba nimettir mahrum olur hoşuna gitmez tabii ki. Mesela Kuşadası’na gidip tatil yapmak ister nimetlerden mahrum olur. Ama bence söylüyorum, küçük bahçeli bir gecekonduda müminler varsa, temiz insanlar varsa hayat orada güzel olur. Yani Kuşadası’ndan çok çok daha güzel olur.DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
KANAL D ANA HABER PROGRAMINI HUKUK VE VİCDAN SINIRLARI İÇİNDE YAYIN...
ARKADAŞIMIZ BÜLENT SEZGİN'DEN SAYIN AYŞENUR ARSLAN HANIMEFENDİ’YE AÇIK...
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARINI GÜYA TEHLİKELİYMİŞ GİBİ GÖSTERME OYUNU
ARKADAŞIMIZ SERDAR SUPHİ TOGAY'IN MAHKEME İFADESİNDEN BASINA YANSIYAN...
SÖZDE ETKİN PİŞMAN OLMAK ZORUNDA BIRAKILAN ARKADAŞIMIZ ALİ ŞEREF GİDER’İN...
TURNİKE İFTİRASINA İTİBAR EDİP DİLE GETİRENLERİN ASIL ÖNCELİĞİ...
AKİT CAMİASINDAKİ KARDEŞLERİMİZ BİZİM İYİ NİYETİMİZİ YAKINDAN BİLİR VE...
GERÇEKLER SAYIN DOĞAN KASADOLU'NUN HAYAL DÜNYASINDA YAŞADIĞINDAN VE...
ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU KARDEŞİMİZE HANIMLAR HAKKINDA SAYGILI VE NEZAKETLİ...
MUHAFAZAKAR CAMİADA HAKKIMIZDA MERAK EDİLEN BAZI SORULARA CEVAPLAR
DURUŞMADA YÖNELTİLEN SORULAR İDDİANAMEDE YER ALAN SUÇLAMALARIN ASILSIZ...
ARKADAŞIMIZ SEDAT ALTAN'DAN DEĞERLİ GAZETECİMİZ SAYIN AHMET HAKAN'A AÇIK...
ARKADAŞIMIZ MERVE BÜYÜKBAYRAK'IN MİNE KIRIKKANAT HANIMEFENDİ'YE AÇIK...
ARKADAŞIMIZ KARTAL İŞ'TEN SAYIN DOĞU PERİNÇEK’E AÇIK MEKTUP
AV. SN. KEREM ALTIPARMAK’IN “İNTERNET ERİŞİM ENGELLERİ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ”...
"NİHAYET DERGİSİ"NDE, CAMİAMIZ HAKKINDA YAPILMIŞ GERÇEK DIŞI, ÇİRKİN BİR...
HALKI, HALKA EZDİREN SİSTEM SON BULMALI
KONU DEKOLTE DEĞİL, SEVGİMİZE VE DOSTLUĞUMUZA DUYULAN ÖFKE
INDEPENDENT-TÜRKÇE'NİN MÜSLÜMANLARA EVRİM TEORİSİNİ KABUL ETTİRME TAKTİĞİ
BUGÜN BAZI GAZETECİLERİN TUTUKLANMASINI ELEŞTİREN CNN TÜRK GECE GÖRÜŞÜ...
DEKOLTE GİYDİLER DİYE MASUM İNSANLARA YÜZLERCE YIL HAPİS CEZASI İSTEYİP...
SN. ADNAN OKTAR’IN MEHDİLİK İLAN EDEREK DEVLETİ ELE GEÇİRECEĞİ İTHAMI AKLA...
ARKADAŞIMIZ EMRE BUKAĞILI'NIN SN. FAZIL SAYIN AÇIKLAMALARINA CEVABI
SÜLEYMAN ÖZIŞIK KARDEŞİMİZİN DE CEMAATLERİN MİLLETİMİZ İÇİN DEĞERİNİ ÇOK...
ADNAN OKTAR OLMASAYDI...
SAYIN ERGUN YILDIRIM’IN “YENİ MEHDİLER” BAŞLIKLI KÖŞE YAZISINA...
NORMAL VE LEGAL BİR YAŞAMDAN YAPAY SUÇLAR ÜRETİLEREK "HAYALİ BİR SUÇ...
SAYIN ADNAN OKTAR’IN TUTUKLANMASININ ARDINDAN...
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ MÜSLÜMANLARA ATILAN İFTİRALARA İTİBAR ETMEMELİDİR
ODATV GENEL YAYIN YÖNETMENİ SN. BARIŞ PEHLİVAN'A AÇIK MEKTUP
KOMPLOCULAR, KORKUTARAK "SÖZDE" İTİRAFÇI YAPTIKLARI ARKADAŞLARIMIZ...
CUMHURİYET GAZETESİNE AÇIK MEKTUP
GENİŞ HAYAL GÜCÜ İLE KURGULANAN DAVA DOSYASI
MODERNLİK İSLAM’IN GELİŞİP YAYILMASINDA EN ETKİLİ YÖNTEMDİR
SN. ENVER AYSEVER’İN PROGRAMINDA GÜNDEME GELEN İTHAMLARIN CEVAPLARI
SN. ADNAN OKTAR: "ALLAH'IN VERECEĞİ KARARI TALEP EDİYORUM"
MİNE KIRIKKANAT GİBİ AYDIN VE DEMOKRAT BİR HANIMA HUKUKUN TEMEL İLKELERİNE...
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
YENİ AKİT GAZETESİ VE ODA TV’DE YER ALAN “UYAP’TAN SANIĞIN ADI SİLİNDİ”...
SAYIN BİRCAN BALİ'YE CEVAP
SAYIN AVUKAT CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
SAYIN ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU'NA CEVAP
SAYIN ADNAN OKTAR VE CAMİAMIZA YÖNELİK MANEVİ LİNÇ
SN. DOĞU PERİNÇEK VE SN. PROF. DR. ALİ DEMİRSOY'UN ÖNEMLİ OLDUĞUNU...
SAYIN PROF. DR. NURAN YILDIZ'A AÇIK MEKTUP
SN. ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ İSRAİL VE MUSEVİLERLE OLAN...
CAMİAMIZA YÖNELİK "YURTDIŞI LOBİ FAALİYETLERİ" İSNADI İLE İLGİLİ...
FETÖ'YE KARŞI EN GÜÇLÜ ELEŞTİRİLERİ SN. ADNAN OKTAR YAPMIŞTIR
DELİL VE ŞAHİT OLMADAN SUÇSUZ İNSANLARI CEZALANDIRMAK KUR’AN’A UYGUN...
ARKADAŞLARIMIZ MUAZZEZ VE YILDIZ ARIK’IN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI...
İNSANLARA NEREDE VE KİMLERLE YAŞAYACAKLARINA DAİR BASKI VE DAYATMADA...
ARKADAŞIMIZ BERİL KONCAGÜL’ÜN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARINA...
KANAL D'NİN UYDURMA HABERİ
MERVE BOZYİĞİT'İN DURUŞMADAKİ AÇIKLAMALARI KUMPASI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ !!!
ARKADAŞLARIMIZ ALTUĞ ETİ, BURAK ABACI VE CEYHUN GÖKDOĞAN'IN...
KUMPASÇILARIN ARKADAŞLARIMIZA BASKI VE TEHDİTLE DAYATTIĞI GERÇEK DIŞI...
"NORMAL HAYATIN SUÇMUŞ GİBİ GÖSTERİLMESİ" ANORMALLİĞİ
ARKADAŞIMIZ ÇAĞLA ÇELENLİOĞLU'NUN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
YENİ ŞAFAK VE GÜNEŞ GAZETELERİNDEKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARA CEVAP
SAVUNMA HAKKIMIZ NASIL ENGELLENDİ?
ARKADAŞIMIZ ECE KOÇ'UN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
ARKADAŞLARIMIZ MUSTAFA ARULAR VE EMRE TEKER'İN DURUŞMALARINDAKİ...
ARKADAŞIMIZ AYÇA PARS'IN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
KAMU VİCDANI YALANI
DEVLETİMİZİN VERDİĞİ SİLAH RUHSATLARI CAMİAMIZA DUYDUĞU GÜVENİN AÇIK BİR...
ASIL HEDEF İSLAM ALEMİ, TÜRKİYE, SAYIN ERDOĞAN VE AK PARTİ HÜKÜMETİ
GERÇEK MODERNLİK İSLAM DİNİNDEDİR
TV PROGRAMLARINDA SEVGİ DİLİ ESAS ALINMALIDIR
"Allah'tan tahliyemizi istirham ediyorum"
AKİT GRUBUNA AÇIK MEKTUP
"....Allahvar.com sitesi kapatıldı, düşmanım bu siteyi yapmış olsa...
GARDIROP YALANI
SAYIN DOĞU PERİNÇEK'E AÇIK MEKTUP
'CRACKED.COM' SİTESİNDEKİ İDDİALARA CEVAP
1999 KAN KAMPANYASI TAMAMEN MEŞRU VE LEGAL BİR ORGANİZASYONDUR
HARUN YAHYA KÜLLİYATININ İMHASI ÇOK VAHİM VE TARİHİ BİR HATA OLUR
HAKİM VE SAVCILARIMIZ YALNIZCA KANUN, HUKUK VE VİCDANI ESAS ALMALIDIR
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI RAPORUNA CEVAP
İLERİ DERECEDE MODERN GÖRÜNÜM VE DEKOLTE GİYİM TARZININ NEDENLERİ
"Adnan Bey’in çevresindeki her insan hayat dolu, mutlu, cıvıl cıvıl.”
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
"Müslümanlar Kardeştir..."
"Biz silahlı suç örgütü değiliz"
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
"Zorla alıkonma, İzole bir hayat yaşama iddialarını asla kabul etiyorum"
"Adnan Bey bizi çok sever, hep onore eder"
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
"Ortada silahlı suç örgütü değil sadece birbirini çok seven arkadaş...
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."