Sayın Adnan Oktar'ın 21 Ocak 2018 tarihli sohbetinden önemli başlıklar

A9 TV, 21 Ocak 2018

 

(Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Afrin operasyonu sahada fiilen başlamıştır. Bunu Münbiç takip edecek” sözleriyle Afrin operasyonu dün akşam saatlerinde başladı.)

Allah mübarek etsin, Allah zafer versin, Allah düşmanı kahrı perişan etsin, ordumuzu muzaffer etsin, Allah küfrü, münafıkları helak etsin. Oyuncuları, düzenbazları helak etsin, kalplerine korku salsın, Allah Türk milletini dünya hakimi yapsın. Allah Hz. Mehdi (as)’ı çıkartsın, Hz. İsa Mesih (as)’ı zahir etsin. İslam’ı dünyaya hakim etsin. Bizleri de Hz. Mehdi (as)’a, Hz. İsa Mesih (as)’a talebe etsin, inşaAllah. Ne dedim? “2018’de büyük olaylar başlayacak” dedim. Bismillah daha başlangıcındayız.

 

İslam’ı Hürriyetten Uzak, Neşesiz, İçe Kapalı Bir Din Diye Gösterdiler. Allah’ın Kuran’da Anlattığı Din Kolay Olandır

İslam, yaşanması imkansız bir din olarak gösterildi. Nerede kolay gösterildi? Öyle bir şey yok. Resulullah (sav) zamanında kolaydı. Hz. Osman (ra)’ı şehit ettiler fitne başladı. Hz. Ali (kv)’yi şehit ettiler fitne başladı. Hz. Ömer (ra)’ı şehit ettiler. Yani bu belayı durduracak kişileri, şirki durduracak kişileri şehit ettiler sonra müşrikler olayı ele aldı. Sonra kendi istedikleri dini yerleştirdiler. Kendi istedikleri din. Akıl almaz, içinden çıkılmaz bir din meydana getirdiler. Bir dehşet ve korku dini meydana getirdiler, o şu ana kadar geldi. Yine iyi Allah korudu yani mucize. Yaşanacak gibi değil her şey yasak, her şey yasak. Aslında gösterdikleri din dehşet, sopa, hürriyetten yoksun olma, acı, sanat estetik ve güzelliğin yok olduğu, kalitesizliğin hakim olduğu bir dehşet ve vahşet yapısı. Ama yine onu ulema bir şekilde şekillendirmiş falan, biraz azaltmışlar dozunu, pratikte uygulamamışlar. Yoksa onları uygulamaya kalksalardı dehşet diz boyu olurdu. Ama pratikte mesela insanlar namaz kılamamış onların gösterdiği namazı. Onların gösterdiği dini yaşayamamışlar. Halen de halk yaşayamıyor. Halkta, mesela kapalı hanımların bile büyük bir bölümü namaz kılmıyor. Sakallı amcaların büyük bölümü namaz kılmıyor, sabah namazına kalkmıyorlar. Çünkü çok zor göstermişler. İçinden çıkılmaz bir din olarak göstermişler. Hepsi için herkes için bunu söylemiyorum ama böyle.

 

(Afrin operasyonuyla ilgili Sayın Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada “Devletimiz, milletimiz için hayırlı olsun, Allah ordumuzu muvaffak etsin” dedi. Genelkurmay Başkanımız Orgeneral Hulusi Akar, sadece teröristler ve onların her türlü malzemesinin hedef alındığını belirterek, “Sivil ve masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilecektir” dedi.)

Ordumuz dünyanın en merhametli ordusudur. Kesin hakikaten. Dünyada Türk ordusu kadar merhametli bir ordu yoktur. Ve Türk milleti kadar da merhametli bir millet yoktur. Çok merhametlilerdir çocuk gibi yani çocuk merhameti gibidir. Türk ordusu merhameti hayret edilecek derecededir. Mesela yabancı ordularda falan öyle olmuyor, Fransız, İngiliz, Alman ordularında falan yakıp-yıkıp gidiyor adam hiç gözünün yaşına bakmıyor. Mesela gittiler Afganistan’a, adamların gariplerin kulaklarını kestiler kurutup kolye gibi boyunlarına astılar. Parmaklarını kestiler kuruttular kolye diye astılar. Dehşet verici yani. Ama tabii Türkiye-Suriye sorununda Esad hükümetinin tanınması önemli. Devletinin, hükümetinin ve başının tanınması önemli. Öbür türlü bu işin içinden çıkamayız. Dost olup düzeltip eski mecrasına sokmak lazım. Bu bir garip yol olmuş oldu, çok dönen bir yol çok dolambaçlı bir yol karmakarışık, karmakarışık kimin ne olduğu belli değil. Halbuki net, “kardeşim Esad’ın başkanı olduğu bir devlet var, hükümet var. Suriye de Suriyelilerin, burada yabancı hiçbir unsur kalmasın” bitti. “Herkes çıkıyor, evet beyler boşaltın burayı” dersin bu kadar kimse de bir şey diyemez. Ama şu an öyle bir görüntü yok. Türk hükümeti Esad’ı kabul etmesi gerekiyor. Hatta Mısır’da da hükümeti kabul etmesi gerekiyor. Biz kucaklayıcı olacağız başka türlü olmaz. Ha katil mi? Katil tamam doğru. Rusya katil değil mi? Amerika’da katil yok mu? Amerika 4 milyon insanı öldürdü. Müttefikiz değil mi? Müttefikiz. Irak ve Afganistan’da işgalci güçler küçük erkek çocuklarını mesela annesinin yanından alıyorlar, çocuğa tecavüz ediyorlar, onun filmini annesine gösteriyorlar. Annesine tecavüz edip çocuğuna gösteriyorlar. Onların eğlencelerinden biri de buydu. Kepazeliğe bak yani. Ama sonra da adamlar kimi IŞİD’çi oldu, kimi Talibancı oldu falan deliye döndü millet. Askerler de aklını oynattı intihara başladılar. Hep Darwinist eğitim, hep Darwinist eğitim, bela hep oraya dönüyor. Mesela şu anki Suriye’deki çatışma. PKK neden çıktı? Darwinizm’den çıktı. Suriye’deki rejimin bozukluğunun nedeni ne? Darwinizm. Irak’taki rejimin bozukluğunun nedeni ne? Darwinizm. Arap ülkelerindeki bozukluğun nedeni ne? Darwinizm. Allah’ı inkar sistemi.

 

(Cumhurbaşkanı Erdoğan dün yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Türkiye’nin son dönem siyasi tarihindeki birçok karanlık ve kanlı hadisenin gerisinde FETÖ aklı, FETÖ’cülerin parmak izi vardır. Milletimizi birbirine düşürmeye çalışan provokasyonların çoğunun planlayıcıları, uygulayıcıları bu örgüt mensuplarıdır. Devletin bünyesinde yeni paralel yapılar oluşmasına asla izin vermeyeceğiz. Elbette insanlarımızın manevi dünyasında önemli yeri olan gönüllü kuruluşlarımızın, vakıflarımızın, derneklerimizin başımızın üzerinde yeri vardır. Elbette ülkemizdeki ve dünyamızdaki tüm mazlumlar tüm mağdurlar için gece-gündüz demeden koşturanları el üstünde tutacağız. Ancak hiçbir yapının kendi tebliğ, etki ve eğitim sınırları dışına çıkıp devlet, siyaset, ticaret alanında tahakküm kurmasına izin vermeyeceğiz. Bu ülkede 28 Şubat döneminin o baskıcı politikaları hükmünü yitirmiştir. Allah’ın izniyle hiçbir güç Türkiye’yi o eski karanlık günlerine döndüremeyecektir. Son günlerde aslı astarı olmayan haberler üzerinden bu millet için dişini tırnağına takan gönüllü kuruluşlarımızın yıpratılmaya çalışıldığını görüyoruz. CHP zihniyetinin ve adı-sanı belli din düşmanı çevrelerin eski Türkiye’yi hortlatmaya yönelik saldırılarına kesinlikle rıza göstermeyeceğimizin bilinmesini istiyorum.” )

Tayyip Hocam, bir de diyorlar ki “Tayyip Hoca’yı niye destekliyor?” işte buyur. Ne konuşsa hayırlı, ne konuşsa dürüst, ne konuşsa samimi. Bir de düşündüm de, Allah nasıl bir imkan veriyor. Bir insanın takatinin üstünde bu. Akşam sabah, sabah bakıyoruz tak canlı yayında orada, öğleden sonra bir başka yerde, akşam bir yerde. Bir insanın takati buna nasıl yeter? Ve irticalen çok güzel konuşuyor. Bu çok acayip. İnsanın aklına gelmez şaşırır karıştırır, bağlantı aklına gelmeyebilir yani unutabilir falan hiç yok. Bir de akışı çok güzel ayarlıyor müthiş bir hitabet var. Müthiş bir hitabet var bu olacak iş değil. Çalışıyor falan değil hazırlık da yapmıyor, ayaküstü kalkıyor orada hemen söylüyor. Çalışsa da yapılacak iş değil, çalışma yapacak zamanı da yok. Onunla görüşüyor, onunla görüşüyor, onunla görüşüyor nefes almıyor. Ama bak konuşmadaki irticalen olan o akışa bak, düzgünlüğe bak ve hikmete bak. Hep isabetli hep isabetli, tak tak tak, maşaAllah.

 

Camilerde Fetih Suresi okunmasını yabancı basın işte Hristiyan alemi, Musevi alemi yanlış anlıyor. İşte “fethetmeye mi gittiniz, oraları yakıp-yıkmaya mı gittiniz?” Kardeşim, fetih olur mu? Orada bir nefsi müdafaa var ama bu da fetihtir. Yani insanın kendini kurtarması fetihtir. Vatandaşını kurtarıyor, milletini kurtarıyor. Adam senin gırtlağına yapışmış hırsız, gaspçı yakana yapışmış, ne yapıyorsun? İtip atıyorsun adamı, bu da bir fetihtir. Fethetmiş oluyorsun. Yani nefsi müdafaa da fetihtir. Burada yapılan nefsi müdafaadır. Türk milletine, Türk devletine, Türk halkına bir saldırı yapılmıştır, orada bir kurtuluş sağlıyorsun. Yani şeytanı yenip hakkı hakim ediyorsun. Şeytanı yenmek bir fetihtir. Yoksa toprak gaspı değil. Türkiye açıkladı, “Biz Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılıyız” dedi. Biz gidip o toprağı alacağız gasp edeceğiz demiyor, zaten olacak iş değil o yani.

 

(“Ülkemizin siyasi partileri niye birbirlerine bu kadar düşmanlar?” izleyici sorusu)

Aslında Türkiye’de klasik siyaset böyledir zaten. 70’leri görmemişler kardeşlerimiz, akıl almaz sertti. Hatta bir ara muazzam bir polemik vardı, çok sert olur. Siyaset biraz acımasızdır o bilinmiyor. Hatta siyasi kongreler yapılır millet birbirine kafa-göz girer. Mesela CHP kongrelerinde kavga olmadığı çok nadirdir olmaması. Eskiler bilir. Mesela Adalet Partisi kongrelerinde de sille-tokat birbirlerine girerlerdi kafa-göz yararlardı. Diğer partilerin birçoğunda da oluyordu bu. Acayip yani o ona o ona. Bu normal bir şey olarak bilinir yani demokrasinin gereği olarak. Biraz Darwinizm’den kaynaklanan bir şey. Yani çatışma düşüncesi var ya diyalektik felsefe, onun bir uygulaması olarak zaten gerekiyor diye düşünürler. Yani çatışma, tez ve antitez çatışır yeni bir fikir meydana gelir diye inanıyorlar. Onun için zaten kainatta bir çatışma vardır inancı var. Ve çatışmanın orada da olması gerektiğine inanıyorlar. Darwinist felsefeden kaynaklanıyor o. Dolayısıyla partiler de birbiriyle çatışır güçlü olan kazanır inancı var. Ama bu çatışmanın acımasızca olması da son derece normal karşılanıyor. Darwinist felsefeye dayalıdır bu. Modern siyasi felsefe Darwinist felsefeden çıkmıştır. O yüzen orada kanunların müsaade ettiği ölçüleri de aşacak şekilde kıyasıya bir mücadele olur. Eskiden beri bu böyledir.

 

(Bitlis’te operasyondaki askeri timin üzerine çığ düştü, 2 askerimiz şehit oldu 7 askerimiz yaralandı. Kayıp 3 askerimiz de aranıyor.)

Vatan savunmasında olduğu için her ne olursa olsun orada hayatını her kaybeden kardeşimiz şehit olur. Ne surette olursa olsun düşman kurşunu şart değil. Mühim olan vatan savunmasında mı değil mi ona bakılır. Cenab-ı Allah ona bakar yani.

 

(“Cehennemin her tabakasında farklı cezalar var mıdır?” izleyici sorusu)

Bir kere cehennem yani böyle ruh sahibi birisi cehenneme gitmez. Ölüdür onlar, münafıklar falan ölüdür. Çünkü bir adam o kadar anormal olmaz. Mesela münafıklara baktığımızda hayvani bir bozukluk görülüyor, çok şiddetli bir bozukluk var. Belli ki bir mahluk, bunlar cehenneme giderler. Tabii ki bunları, Allah dereceleri daha ağır olduğu için cehennemin en dibine alıyor. Fakat bu onlara etki etmez mümine etki eder. Müminde olumlu etki yapar. Cehennemin amacı sevgidir yine. Yani sevgiyi pekiştiren, sevgiyi güçlendiren, kıyasla sevginin değerini daha yücelten bir vesiledir cehennem. Yani ceza yeri gibi olarak düşünülür ama aslında sevgiyi yücelten bir sistemdir.

 

Bazı İnsanlar Kibirli Birini Gördüklerinde Onun Yanında Ezilmemek İçin Kibirli Olmak Gerektiğine İnanır. Halbuki Kibir İnsanın Kendisini Aşağılayan ve Küçük Düşüren Bir Haldir

Kibirli olmayı hakikaten bir sükse gibi görüyorlar. Ama şimdi öbür türlü ezileceğini düşünüyor o da özeniyor. Bakıyor kibirlinin yanında acz içinde kalmış, kendi de kibirli olunca, ondan daha kibirli olunca onu geçtiğini görünce kibirli olmanın önemli ve kıymetli bir şey olduğunu düşünüyor. Kötü bir durum olduğunu gördüğü halde o kötülüğe sarılmaya devam ediyor. İşte din ahlakı, dinin ölçüsü olmayınca ölçü şaşıyor yol da şaşıyor, yol artık sapalaşıyor. İnsan zikzak çizmeye başlıyor sarhoşa dönüyor. Dinin önemi burada. Allah birçok yerde ama burada da Kendini gösteriyor. Dolayısıyla Kuran ahlakıyla olaylara bakan bir insan meseleleri tam, düz ve doğru yol olarak anlıyor. Aksinde hiç anlayamaz. Mesela liselerde falan bilirim hakikaten kibirli kızlar, kibirli gençler daha çok dikkat çeker. Onların etrafında daha çok insan olur. Aslında nefret ederler. Onun kötü olmasını ister ama aynı zamanda ona saygı da duyarlar. Yani onun beğenisini kazanmaya çalışırlar. Bu, onlara Kuran ahlakının sunulmamasından kaynaklanan çeşitli hastalıklardan biridir. Çok fazla hastalık olur bir hastalık türü de budur.

 

(HDP Afrin operasyonuna karşı halkı sokağa çağırarak “Protestolar yapılmalı, halklarımızı sokakta sesini yükseltmeye ve demokratik tepkisini vermeye çağırıyoruz” dedi.)

Ne diyecekmiş? Vaz mı geçmelerini istiyor? Sen Türkiye’nin burnunun dibine Marksist, Leninist, Stalinist, komünist, Darwinist, Allahsız, Kitapsız katil canilerden oluşan terörist bir yapılanmayı oluştur Akdeniz’e açılmaya hazırlan. Çünkü Akdeniz’e de açıldığında orada İngiliz gemileri o zaman hepsi rahatça gelecek. Silah sevkiyatı da çok rahat olacak onun için istiyorlar. Buna müsaade etmeyeceğimiz belli. Türkiye’nin yekunu tamamı bunu kabul etmez.

 

(“Kıskançlıkla koruma duygusu arasındaki fark nedir?” izleyici sorusu)

Şimdi adam kıskanıyor “böyle kıyafet giyme” diyor “niye?” diyor “erkekler bakar” diyor. Bakarsa baksın. Peki nedir? “Sende belki hani onunla böyle bir durum olabilir” diyor. Bu ne demek yani şimdi? Kız gidiyor mesela bir yere “kız arkadaşımın evine gittim” diyor. “Şimdi ben sana nasıl güveneyim? Bir aç şu telefonu bakayım rica edeyim” diyor konuşuyor. “Çevir çevir” diyor “etrafında her yeri yavaş yavaş bir çevir” diyor. “Hakikaten güzel iyi” diyor. “Orada odalar gördüm ben odalara da girsene sen tek tek sıradan” diyor. Odalara da giriyor. “Orada bir oda daha var” diyor “orası mutfak” diyor “olsun oraya da bir gir bakayım” diyor “orada da bir evir çevir” diyor. Yani kadının dost tuttuğuna inanıyor, fuhuş yapacağına inanıyor. Onu fuhuş halinde yakalamak istiyor telefonla. Akılsızlığa bak. “Niye bunu yapıyorsun? diyoruz, “ben kıskancım” diyor. Kardeşim, senin adama karşı tavrın, insanlara karşı tavrın samimiyetsiz. O genç kıza karşı ne diyorsun sen? “Sen ahlaksızsın” diyorsun haşa, “güvenilmezsin, potansiyel fuhuş yapacak bir adamsın, senden her şey beklenir ben de seni yakalamak istiyorum” diyorsun. “Ne yapayım ağabey kıskancım” diyor. Kıskanç falan değilsin hakaret ediyorsun ve karşındaki insanı adam yerine koymuyorsun, saygı duymuyorsun, değer vermiyorsun şimdi bu ayrı. Ama öbüründe, dışarı çıkar yanında gidersin, niye? Birisi saldırmasın, kötülük yapmasın, canını yakmasın veyahut birisi saldırır canını ortaya korsun. Bu kıskanmadır. Dini, imanı, İslam'ı anlatırsın, o cahillik etse bile sen cahillik etmezsin, onun iffetine, haysiyetine, namusuna dikkat edersin bu kıskanmadır. Dinine, diyanetine, imanına katkıda bulunmak için bütün gücünle gayret edersin, bu kıskanmadır. Yemesine, içmesine, sağlığına, sıhhatine, sporuna, her şeyine dikkat edersin bu da kıskanmadır. Hastalandığında her şeyiyle ilgilenirsin bu da kıskanmadır. Bu doğru kıskanma öbürü yanlış.

 

(“Genç kızlara kalite eğitimi verilmeli mi?” izleyici sorusu)

Okullarda bir kere kalite dersi olması lazım. Çocuklar bir kere niye yaşadığından bile haberi yok birçoğunun. Hayatın gayesini bilmiyorlar, çocuklar bunalım içinde bir kısmı gidiyor intihar ediyor niye okuduğunu da bilmiyor. Sorsan bilmez kendi bulmaya çalışıyor, olur mu öyle şey çocuğa anlatsana. Mesela bir genç kızın kaliteyi öğrenmesi ne kadar hayati bir şey, bir gencin kaliteyi öğrenmesi ne kadar önemli. Kaliteli bir genç nasıl olur, kaliteli bir genç kız nasıl olur, kaliteli bir yüz, kaliteli bir saç, kaliteli bir makyaj, kaliteli kıyafet, kaliteli yiyecek, kaliteli sofra binlerce sayılır. Bunların hepsinin öğretilmesi lazım. Hayatın en hayati konusu kalitedir. Cennetin en güzel yönü kalitesidir. Cennet kaliteden dolayı güzeldir.

 

(“Namazı gençlere nasıl sevdirmeliyim?” izleyici sorusu)

İlk Allah'ı sevdirerek başla, Allah'ın varlığının delillerini anlat. Kuran mucizelerini anlat ama en önemlisi Allah'ın varlığının delilleridir. Allah'ın delillerini anlatırken, kendi üstündeki hazır delil en iyisidir. Çünkü o delille beraber gider insan öbür delilleri aramak lazım, ağaç görmesi lazım, çiçek görmesi lazım, hayvan görmesi lazım, kromozomu incelemesi lazım yahut okuması lazım ama kendindeki delillerde bir kolaylık var. Çünkü her an üzerinde, gözünü açtı mı hemen o delille karşılaşıyor. Bakar bakmaz renkli güzel bir dünyayla karşılaşıyor. Bir ekran mesela bu bir ekran Allah'ın varlığının müthiş bir delilidir, renkli, kaliteli görüntünün oluşturduğu en kaliteli televizyon fabrikasının bile yapamayacağı mükemmel bir ekran ve filmin hazırlanışı Allah tarafından. Kusursuz hazırlanmış gölge, ışık, her şey mükemmel. İnsanlar var içerisinde, görüntüler var sırf bundan insan iman edebilir. Bunu anlatsan namaz da kılar, secdeye de kapanır hiçbir şey demene gerek kalmaz.

 

(Cumhurbaşkanı Erdoğan HDP'nin, sokak çağrısı için şunları söyledi; “Sakın ha bu çağrıya uyup da meydanlara çıkma yanlışına uyan olmasın, uyan olursa bedelini çok ağır öderler. Bunu açık söylüyorum. Bu bir milli mücadeledir, karşımıza kim çıkarsa çıksın ezer geçeriz.”)

Tayyip Hocam’ı zor duruma sokup, bunu karışıklık vesilesi olarak görmek, hakikaten çok ağır bir suç olur. Çünkü vatan savunması var millet kendini savunuyor, bir istiklal savaşı gibi bir şey bu, sen de içeride kargaşa çıkartmaya kalkıyorsun cezası hükmü çok ağır olur. Başsavcılık da istiyorsa bilmiyorum olur mu açıklama yapsın yani çok ağır cezası olur. İlgili kanun maddeleri de hatırlatılsın. Ne demek bu? PKK istediği gibi elini, kolunu sallayarak hareket etsin diyorsun ona gelir o, o anlama gelir.

 

Suriye Konusunda Türkiye, Suriye, İran ve Rusya’nın İttifak Etmesi, Suriye’nin Toprak Bütünlüğünün Korunması ve Suriye Devletiyle Türkiye’nin Bağlantı Kurması Gerekir

Suriye'yle sonunda Türkiye anlaşacak Esad'la başka çözümü yok. Hiçbir mantığı yok öbür türlü. Çünkü bak Türkiye Afrin'i kurtarsa da, Menbiç'i de kurtarsa da bunun elli misli büyüklüğünde toprak PKK'nın elinde, uçsuz bucaksız koskoca. Yani bir ülke hâkim, ülke ülke artık yani ucu bucağı yok. Yani o toprakların yüz misli belki, ucu bucağı yok. Adamların oralardan çıkması mümkün değil. Onu çıkartsan IŞİD var, onu çıkartsan El-Nusra var yani karmakarışık. Tamamının çıkması için ne yapılacak? Türkiye, İran, Rusya hatta Kazakistan, hatta mümkünse Çin bir araya gelecekler. Buraya mühimmat yığınağı yapılacak ama Çin çekinir böyle şeyden ama Kazakistan yapar. Rusya bin tank, Türkiye bin tank, İran bin tank tıngır tıngır gelecek hepsi dizilecek, çok fazla roket. “Arkadaş” diyeceksin, “size yetmiş iki saat müsaade burayı terk edin” yani vazgeçin, “ya teslim olun yani “bu araziyi boşaltın veyahut da teslim olun.” Neyse artık hukuki prosedür neyse bilmiyorum. Olmadı mı, tak basarsın aşağı ama bunun hukuki olması için, hiçbir ülkenin itiraz etmemesi için diyecek ki Suriye devleti, Suriye hükümeti ve Suriye devlet başkanı, “Buyurun bekliyoruz” diyecek. Türkiye, İran ve Rusya'yı davet edecek. Buna hiçbir ülke hiçbir itirazda bulunmaz. Yani Amerika'nın itiraz hakkı yok, hiçbir şekilde hukuki mümkün değil olmaz. Birleşmiş Milletler de hayır diyemez, herkesin kabul edeceği bir durum. Ama şu an ne diyoruz biz Türkiye olarak? “Biz Suriye devletini kabul etmiyoruz” diyoruz, “hükümetini kabul etmiyoruz, devlet başkanını kabul etmiyoruz.” O zaman başıbozuk sahipsiz bir ülke var. İşte o zaman önüne gelen girer. Onu kovalıyorsun o geliyor, onu kovalıyorsun o geliyor. Bunlar çözüm değil. Yani Türkiye tamam hepsini belki zamanla kovalar ama bu Türkiye’ye çok enerji harcatır. Çok yorar Türkiye’yi, çok yorar. Belki yıllarca sürecek ve akıl almaz yorar. Çünkü o derinlere gidilecek daha da. Suriye çok büyük bir ülke. Bir kere Menbiç, Rakka falan oralarda silahlı kuvvetler bulunduracaksın, sabit. Sonra da oralara hareketli birlikler göndereceksin aşağıya. Bütün ülkedeki işgali kıracaksın, bu çok güç. Bir de Türkiye’de PKK ile uğraşacaksın. İç güvenlik için de, dış güvenlik için de ayrıca asker bulunduracaksın Türkiye’de, zor. O yüzden Türkiye’nin Suriye hükümetini tanıması gerekiyor, Mısır hükümetini de tanıması gerekiyor. Bizim böyle bir lüksümüz olamaz. Katillik iddiası da hiç geçerli değil çünkü Rusya'da da var katil, Amerika'da da var katil, İsrail'de de var katil, efendim Mısır'da da var, her yerde var. O zaman hiçbirisiyle görüşmememiz gerekiyor. Böyle bir gerekçe olmaz, başka hiçbir çözüm yok. Esad’la aranın düzeltilmesi lazım.DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
KANAL D ANA HABER PROGRAMINI HUKUK VE VİCDAN SINIRLARI İÇİNDE YAYIN...
ARKADAŞIMIZ BÜLENT SEZGİN'DEN SAYIN AYŞENUR ARSLAN HANIMEFENDİ’YE AÇIK...
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARINI GÜYA TEHLİKELİYMİŞ GİBİ GÖSTERME OYUNU
ARKADAŞIMIZ SERDAR SUPHİ TOGAY'IN MAHKEME İFADESİNDEN BASINA YANSIYAN...
SÖZDE ETKİN PİŞMAN OLMAK ZORUNDA BIRAKILAN ARKADAŞIMIZ ALİ ŞEREF GİDER’İN...
TURNİKE İFTİRASINA İTİBAR EDİP DİLE GETİRENLERİN ASIL ÖNCELİĞİ...
AKİT CAMİASINDAKİ KARDEŞLERİMİZ BİZİM İYİ NİYETİMİZİ YAKINDAN BİLİR VE...
GERÇEKLER SAYIN DOĞAN KASADOLU'NUN HAYAL DÜNYASINDA YAŞADIĞINDAN VE...
ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU KARDEŞİMİZE HANIMLAR HAKKINDA SAYGILI VE NEZAKETLİ...
MUHAFAZAKAR CAMİADA HAKKIMIZDA MERAK EDİLEN BAZI SORULARA CEVAPLAR
DURUŞMADA YÖNELTİLEN SORULAR İDDİANAMEDE YER ALAN SUÇLAMALARIN ASILSIZ...
ARKADAŞIMIZ SEDAT ALTAN'DAN DEĞERLİ GAZETECİMİZ SAYIN AHMET HAKAN'A AÇIK...
ARKADAŞIMIZ MERVE BÜYÜKBAYRAK'IN MİNE KIRIKKANAT HANIMEFENDİ'YE AÇIK...
ARKADAŞIMIZ KARTAL İŞ'TEN SAYIN DOĞU PERİNÇEK’E AÇIK MEKTUP
AV. SN. KEREM ALTIPARMAK’IN “İNTERNET ERİŞİM ENGELLERİ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ”...
"NİHAYET DERGİSİ"NDE, CAMİAMIZ HAKKINDA YAPILMIŞ GERÇEK DIŞI, ÇİRKİN BİR...
HALKI, HALKA EZDİREN SİSTEM SON BULMALI
KONU DEKOLTE DEĞİL, SEVGİMİZE VE DOSTLUĞUMUZA DUYULAN ÖFKE
INDEPENDENT-TÜRKÇE'NİN MÜSLÜMANLARA EVRİM TEORİSİNİ KABUL ETTİRME TAKTİĞİ
BUGÜN BAZI GAZETECİLERİN TUTUKLANMASINI ELEŞTİREN CNN TÜRK GECE GÖRÜŞÜ...
DEKOLTE GİYDİLER DİYE MASUM İNSANLARA YÜZLERCE YIL HAPİS CEZASI İSTEYİP...
SN. ADNAN OKTAR’IN MEHDİLİK İLAN EDEREK DEVLETİ ELE GEÇİRECEĞİ İTHAMI AKLA...
ARKADAŞIMIZ EMRE BUKAĞILI'NIN SN. FAZIL SAYIN AÇIKLAMALARINA CEVABI
SÜLEYMAN ÖZIŞIK KARDEŞİMİZİN DE CEMAATLERİN MİLLETİMİZ İÇİN DEĞERİNİ ÇOK...
ADNAN OKTAR OLMASAYDI...
SAYIN ERGUN YILDIRIM’IN “YENİ MEHDİLER” BAŞLIKLI KÖŞE YAZISINA...
NORMAL VE LEGAL BİR YAŞAMDAN YAPAY SUÇLAR ÜRETİLEREK "HAYALİ BİR SUÇ...
SAYIN ADNAN OKTAR’IN TUTUKLANMASININ ARDINDAN...
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ MÜSLÜMANLARA ATILAN İFTİRALARA İTİBAR ETMEMELİDİR
ODATV GENEL YAYIN YÖNETMENİ SN. BARIŞ PEHLİVAN'A AÇIK MEKTUP
KOMPLOCULAR, KORKUTARAK "SÖZDE" İTİRAFÇI YAPTIKLARI ARKADAŞLARIMIZ...
CUMHURİYET GAZETESİNE AÇIK MEKTUP
GENİŞ HAYAL GÜCÜ İLE KURGULANAN DAVA DOSYASI
MODERNLİK İSLAM’IN GELİŞİP YAYILMASINDA EN ETKİLİ YÖNTEMDİR
SN. ENVER AYSEVER’İN PROGRAMINDA GÜNDEME GELEN İTHAMLARIN CEVAPLARI
SN. ADNAN OKTAR: "ALLAH'IN VERECEĞİ KARARI TALEP EDİYORUM"
MİNE KIRIKKANAT GİBİ AYDIN VE DEMOKRAT BİR HANIMA HUKUKUN TEMEL İLKELERİNE...
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
YENİ AKİT GAZETESİ VE ODA TV’DE YER ALAN “UYAP’TAN SANIĞIN ADI SİLİNDİ”...
SAYIN BİRCAN BALİ'YE CEVAP
SAYIN AVUKAT CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
SAYIN ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU'NA CEVAP
SAYIN ADNAN OKTAR VE CAMİAMIZA YÖNELİK MANEVİ LİNÇ
SN. DOĞU PERİNÇEK VE SN. PROF. DR. ALİ DEMİRSOY'UN ÖNEMLİ OLDUĞUNU...
SAYIN PROF. DR. NURAN YILDIZ'A AÇIK MEKTUP
SN. ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ İSRAİL VE MUSEVİLERLE OLAN...
CAMİAMIZA YÖNELİK "YURTDIŞI LOBİ FAALİYETLERİ" İSNADI İLE İLGİLİ...
FETÖ'YE KARŞI EN GÜÇLÜ ELEŞTİRİLERİ SN. ADNAN OKTAR YAPMIŞTIR
DELİL VE ŞAHİT OLMADAN SUÇSUZ İNSANLARI CEZALANDIRMAK KUR’AN’A UYGUN...
ARKADAŞLARIMIZ MUAZZEZ VE YILDIZ ARIK’IN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI...
İNSANLARA NEREDE VE KİMLERLE YAŞAYACAKLARINA DAİR BASKI VE DAYATMADA...
ARKADAŞIMIZ BERİL KONCAGÜL’ÜN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARINA...
KANAL D'NİN UYDURMA HABERİ
MERVE BOZYİĞİT'İN DURUŞMADAKİ AÇIKLAMALARI KUMPASI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ !!!
ARKADAŞLARIMIZ ALTUĞ ETİ, BURAK ABACI VE CEYHUN GÖKDOĞAN'IN...
KUMPASÇILARIN ARKADAŞLARIMIZA BASKI VE TEHDİTLE DAYATTIĞI GERÇEK DIŞI...
"NORMAL HAYATIN SUÇMUŞ GİBİ GÖSTERİLMESİ" ANORMALLİĞİ
ARKADAŞIMIZ ÇAĞLA ÇELENLİOĞLU'NUN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
YENİ ŞAFAK VE GÜNEŞ GAZETELERİNDEKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARA CEVAP
SAVUNMA HAKKIMIZ NASIL ENGELLENDİ?
ARKADAŞIMIZ ECE KOÇ'UN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
ARKADAŞLARIMIZ MUSTAFA ARULAR VE EMRE TEKER'İN DURUŞMALARINDAKİ...
ARKADAŞIMIZ AYÇA PARS'IN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
KAMU VİCDANI YALANI
DEVLETİMİZİN VERDİĞİ SİLAH RUHSATLARI CAMİAMIZA DUYDUĞU GÜVENİN AÇIK BİR...
ASIL HEDEF İSLAM ALEMİ, TÜRKİYE, SAYIN ERDOĞAN VE AK PARTİ HÜKÜMETİ
GERÇEK MODERNLİK İSLAM DİNİNDEDİR
TV PROGRAMLARINDA SEVGİ DİLİ ESAS ALINMALIDIR
"Allah'tan tahliyemizi istirham ediyorum"
AKİT GRUBUNA AÇIK MEKTUP
"....Allahvar.com sitesi kapatıldı, düşmanım bu siteyi yapmış olsa...
GARDIROP YALANI
SAYIN DOĞU PERİNÇEK'E AÇIK MEKTUP
'CRACKED.COM' SİTESİNDEKİ İDDİALARA CEVAP
1999 KAN KAMPANYASI TAMAMEN MEŞRU VE LEGAL BİR ORGANİZASYONDUR
HARUN YAHYA KÜLLİYATININ İMHASI ÇOK VAHİM VE TARİHİ BİR HATA OLUR
HAKİM VE SAVCILARIMIZ YALNIZCA KANUN, HUKUK VE VİCDANI ESAS ALMALIDIR
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI RAPORUNA CEVAP
İLERİ DERECEDE MODERN GÖRÜNÜM VE DEKOLTE GİYİM TARZININ NEDENLERİ
"Adnan Bey’in çevresindeki her insan hayat dolu, mutlu, cıvıl cıvıl.”
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
"Müslümanlar Kardeştir..."
"Biz silahlı suç örgütü değiliz"
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
"Zorla alıkonma, İzole bir hayat yaşama iddialarını asla kabul etiyorum"
"Adnan Bey bizi çok sever, hep onore eder"
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
"Ortada silahlı suç örgütü değil sadece birbirini çok seven arkadaş...
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."