Sayın Adnan Oktar'ın 12 Mart 2018 tarihli sohbetinden önemli başlıklar

A9 TV, 12 Mart 2018

 

(Mina Başaran ve arkadaşlarının vefatının ardından sosyal medyada çok fazla çirkin yorum yapıldı. “Biraz da zenginlerin canı yansın. Bizim acımız onların umurunda değil. Onların acısını da biz umursamıyoruz. Haram yiyenin sonu böyle olur” tarzında çok fazla sayıda twit atıldı. Bu durum toplumda büyük tepkiye neden oldu, bu tarz yanlış düşünceler.)

İşte nefret dolu bir kitle oluştu. Onu gece-gündüz söylüyorum. Sevgiyi insanların elinden aldılar. Nur gibi genç kızlar bayağı sevimli hepsi de kaliteli hoş kızlar. Allah rahmet etsin, Allah gani gani rahmet etsin. Böyle bir üslup için hiçbir neden yok. Bir de haram kazandığını nerden biliyorsun? Meşru legal iş yapan işadamlarının kızları ve aslan gibi genç kızlar. Böyle bir üslup için çok çok çok katı ve vicdanının tamamen iflas etmiş olması lazım bir insanın. Bu kadar merhametsiz, bu kadar şefkatsiz, bu kadar kaba olmanın anlaşılır bir yönü yok. Deccaliyet mahvetmiş insanları. Gece-gündüz söylüyorum, milli politika olarak sevgiyi, merhameti anlatalım. Bu sevgisizlik, bu nefret ve kin dolu milli bir felaket, milli bir bela dedim, bunu çok önemli gördüm önemli olduğunu söyledim. Daha hala bu konuda bir kıpırtı yok. Toplumda sevgiyi bilen insan sayısı çok az. Muazzam bir nefret eğilimi var. Herkese her şeye karşı öfke, her şeye karşı muhalefet, her şeye karşı nefret üslubu geliştirme eğilimi var. Bunu devlet istese durdurabilir. Hem sevginin, merhametin, şefkatin önemini anlatan çok fazla yayın yapabiliriz, hem anlayışlı, makul, tutarlı olmanın önemini anlatabiliriz. Hem de böyle gaddar ve zalim olmanın da ahlak çöküntüsü olduğunu anlatabiliriz. Bunlar teşvik ediliyor, kötü konuşanlar teşvik ediliyor, takdir ediliyor. Ağzını bozanlar takdir ediliyor. Bu, kökünden yasaklanmalı, durdurulmalı. Devlet esaslı bir politika uygulayarak bu felaketi durdurmak için gayret etmeli hiç vakit kaybetmeden. Müthiş bir merhametsizlik ve müthiş bir gaddarlık ruhu var. Birbirinden güzel genç kızlar bir arada bir uçak içerisindeler bir kaza olmuş ve vefat etmişler. Allah gani gani rahmet etsin. Böyle bir üslup geliştirilmesi çok çok çok büyük vicdansızlık ve zulüm. Olmaz.

 

(“Şehrimizin sokaklarını nasıl güzelleştirebiliriz?” izleyici sorusu)

Herkes evine çiçek, sarmaşık ekebilir güzelleştirebilir. En güzel yeşillikle olur. Evlerin önünü çok kapatıyorlar. Ufak ufak yerler açsa belediye küçük küçük. Yani toprağa ulaşmak imkansız adeta. Beton ve taşa ulaşabiliyorsun. Halbuki toprağa ulaşabilmek gerekir. Yer yer evlerin bitişiğinde boş alanlar, küçük alanlar açması gerekiyor belediyenin asfaltın dışında. Oralara da mesela üzüm sarmaşığı ekilebilir, elma ağacı ekilebilir her şey ekilebilir gayet de güzel olur. Özellikle sarmaşık çiçekler çok güzel olur. Balkonlara çiçekler olabilir. Ama tabii evler çok korkunç genel görünümü. Çünkü çok biçimsiz bir yapı politikası izlenmiş zamanında çok daha evvel. Sadece işlevsel olarak yapılmış, estetikten tamamen uzak berbat evler var. Çok fazla berbat görünümlü evler var. En başta onların yıkılması gerekiyor. Yıkılıp geniş güzel alanlar açıp oralara bahçeler, böyle Osmanlı mimarisinde yahut modern mimaride barok stili de olabilir, çok güzel binalar yapılması gerekiyor. Ama şu an bu pek mümkün görünmüyor. Ancak Mehdiyet devrinde bu mümkün. Peygamberimiz (sav)’in hadisi o şekilde. “Mehdi sizin yirmi yılda yaptığınızı bir yılda yapar” diyor. İnşaAllah Mehdiyet devrinde.

 

(Bu akşam CNN TÜRK’te canlı yayına katılan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Diyanet’in kaynak gösterdiği kaynaklarda kadına şiddete dair bir şey olmadığını söyledi ve şöyle konuştu: “Kadına şiddetle ilgili her yorumu, düşünceyi biz Diyanet İşleri Başkanlığı olarak reddediyoruz. Ne Peygamberimiz (sav)’in hayatında ne de bizim kaynaklarımızda kadına şiddeti tavsiye eden hiçbir kaynak yoktur” diyor Ali Erbaş. Programın sunucusu Hakan Çelik “Geçtiğimiz günlerde siz bazı televizyon yayınlarıyla ilgili düşüncelerinizi ortaya koydunuz, bazı yayınların sakıncalı olduğunu söylemiştiniz” diyor. Ali Erbaş da cevaben “Doğru dini bilgiye dayanmayan, sahih bilgiye dayanmayan konuların sanki doğruymuş gibi aktarılması yanlıştır. Bu bilginin paylaşılmasına zemin hazırlayan kardeşlerimizi duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.)

Evet. Bu da bizim başarımız yine. Diyanet’in tarihinde ilk defa böyle bir açıklama oldu. Buhari’de, Müslim’de, Tırmizi’de, İbni Mace’de, Sünen-i Nesai’de, Sünen-i Davut’ta açık ifadelerle kadına şiddet varken resmi olarak Diyanet bunların tamamını reddetmiş oldu. Bu bizim başarımız. Yıllardan beri, aylardan beri yaptığımız anlatımlar sonucunda bunu Diyanet’e söyletmiş olduk Allah’a şükür. Ayrıca Kuran’da da “kadını dövün sopa atın” diye bir hüküm olmadığını da Diyanet açıklamış oldu. Ve dolayısıyla bu da bizim başarımız oldu. Tabii, bunu tek söyleyeniz. Gece-gündüz anlatan biziz. Bu hocalara da dikkat çeken benim, sadece benim, bilinmiyordu bu adamlar. Gece-gündüz gündem yapınca hükümet açıklama yapmak durumunda kaldı, Diyanet de açıklama yapmak durumunda kaldı. Ve dediklerimizi aynen tekrar etmiş oldular mükemmel oldu. Tebrik ediyoruz Diyanet İşleri Başkanı’nı. Yıllardan beri verdiğimiz emek elhamdülillah neticelenmiş oldu. 

 

(“Güzel kadın nasıl olmalı?” izleyici sorusu)

Bir kere en önemli şey kadında tabii temizlik. Yani çok çok temiz olması, çok özenli olması temizliğe. Ve kalben, vicdanen çok üstün bir ahlaka sahip olması, egoist bencil olmaması. Dengeli, tutarlı, makul, kabili hitap olması, Allah’tan korkan, Allah’ı aşkla seven bir insan olması, temel yapı olarak bu gerekir. Ama onun dışında tabii sözün biraz geniş anlam taşıyor. Ben de şöyle diyebilirim; klasik anlamda güzel olması gerekir diyeyim. Çünkü çok detaylandırabilirim, ama sorun genişletilecek gibi. Dar planda sorsaydın dar planda da anlatabilirdim. Ama klasik anlamda güzel olması, çok temiz olması, bakımlı olması, anlayışlı ve nezaketli olması böyle diyeyim.

 

(RTÜK, TMSF, BDDK ve STK gibi üst kurullara yapılacak atamalar da, artık Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kontrolü ve yetkisinde olacak.)

Şimdi olmuş, şimdi olmuş. Yani çok vahim bir durumdu, güzel bir düzeltme olmuş. Ama Tayyip Hocam’a daha iyi sahip çıkalım, iyi koruyalım ve iyi destekleyelim. Allah ömrünü uzun etsin, Allah hayırla onu sarsın, melekleriyle desteklesin. Çok iyi koruyalım. Gençler özellikle iyi yetiştirsinler kendilerini. Tayyip Hocam’ın çok yardımcıya ihtiyacı var. İyi olur, güzel olur, iyi olmuş, hayırlı olmuş.

 

Dünya Çok Geniş, Tüm İnsanlar Hep Birlikte Huzur İçinde Yaşayabiliriz. Paylaşamadığınız Nedir? Gelin Birlikte Barış İçinde Yaşayalım

Aslında dostluk, sevgi hem çok zevkli hem çok kolay. Hem zaten insanın ruhunda, fıtratında, zemininde olan ana duygudur. Bunu nasıl zorla körleştirip yerine nefreti ve kini koyuyorlar, bir mucize. O kadar zor ki kin ve nefret. Çok zor, sıkıcı, azap verici, pislik ve kirli bir şey. Sevgi temiz, ferah, heyecanlandırıcı, çok nurlu, müthiş hoş bir şey. Allah Allah, sevgiyi yok ediyorlar nefreti, kini akıl almaz tırmandırıyorlar. Kan gövdeyi götürüyor dünyada. Toplanıp bir araya adamlar meseleyi halledemiyor. Ya kardeşim Suriye’nin, İran’ın yöneticileri yok mu? Tamam, her fikirden adamları toplarsın, “Ya zorunuz nedir kardeşim?” dersin. Toprak mı? Tamamı sizin olsun ya, tamam Allah Allah. İstediğiniz yere gelin, zorunuz ne yani? Asıp kesmekle ne kazanıyorsunuz? “Sevgiyle rahat edin” dersin. Yani petrolse alın gel kullan, ne yapacaksan yap. Ya bu kadar azmaya kudurmaya ne gerek var? Hadi petrolü, parayı aldın ne yapacaksın parayı? Mesela yetmiş yaşında adam, seksen yaşına gelmiş adam ne yapacaksın parayı? Yemek yiyemiyorsun zaten, çoğu şeker hastası, kolesterol hastası, yolda yürüyemiyor. Bu azgınlığın sebebi nedir, ben bunu anlayabilmiş değilim. Suriye, bak görüyorsunuz Türk ordusu Afrin'e girdi. Git git bitmiyor, Afrin gibi bir yer. Türkiye gibi büyük ya. Git git bitmiyor, bomboş her yer. Tarlalar, her yer bomboş. Herkese yeter, ne oluyorsunuz? Yani çok gereksiz bir kin ve nefret kafası var. Çocuklara bile küsmeyi öğretiyorlar, öfkeyi öğretiyorlar. Buna da gülüyor. Mesela çocuk üç yaşında çocuk, iki yaşında çocuğa küsmeyi öğretmişler onu gösteriyorlar. Tersi mesela bağırmayı gösteriyorlar çocuğa, kafa tutmayı gösteriyorlar onunla övünüyorlar, seviniyorlar. Çok korkunç. El kadar çocuğa niye öyle pis şeyler öğretiyorsunuz, kötü şeyler? Sevgiyi öğretsene, merhameti değil mi? Çocuk sevgiden anlar niye öyle kötü şeyleri çocuğun ruhuna, kalbine, ilkah ediyorsunuz da onu kirletmeye çalışıyorsunuz? Bayağı kolay İsrail, Suriye, Irak, İran. İran’ın topraklarının ucu bucağı yok bomboş her yer. İran’da in cin top oynuyor yani akıl almaz geniş bir arazi var. İsrail bomboş oralar, Ürdün toprakları ya kardeşim elli kilometre gidiyorsun bir adama rastlamıyorsun, bomboş her yer. Ne oluyorsunuz, alıp veremediğiniz nedir, kapışılamayan nedir, sökülemeyen nedir, nedir derdiniz?  Gelin hepiniz kullanın bir şey yok.

 

(“Akılsız erkek başa bela olur mu?” izleyici sorusu)

Kızları çok yıldıran bir sistem o. Akılsız erkekler, hemen hemen bütün kızların yangın olduğu bir konu. Benim konuştuğum hemen hemen her kız o beladan bir geçmiş. Yani akılsız erkek belasını mutlaka hissetmiş ve ruhunda da çok şiddetli bir travma meydana getirmiş yani kızlar da buna şahittir. Her kız konuşabilir. Lise, üniversite falan herkesin bildiği bir konu. Akılsız erkek travması çok yaygın genç kızlarda. Hakikaten başlarına her yönüyle bela oluyorlar. Bir kere sevgi konusunda çok sarsıyorlar çocukları. Sevgi konusunda sükutu hayale uğratıyorlar, sevmeyi korkacak hale getiriyorlar. Şimdi bu bir yönü ama asıl tehlike adam akılsız olunca, kız diyor ki, “Görüşmeyelim eğer uygun görüyorsan” diyor, nezaketiyle “ben uygun görmüyorum kendi açımdan, takdir senin” diyor. “Sana saygı duyuyorum, güzellikle ayrılalım” diyor. “Olur” diyor, “gel” diyor “parka, orada bir son defa görüşelim, konuşalım, olsun bitsin” diyor. Geliyor, adam ekmek bıçağıyla 70 yerinden, 75 yerinden bıçaklıyor. Manyak yani o kadar çok ki böyle psikopat. Kızlar da, çocuklar da, o yüzden çok yangınlar. En azından küfür ediyor, hakaret ediyor, aşağılıyor kendi kafasınca. Kendini aşağılıyor, o ayrı mesele de. En çok da herhalde beraber çekilmiş fotoğraflarını kullanma eğiliminde oluyorlar. Onunla ilişkiye girdiğini falan vurgulayarak ailesine, amcasına, dayısına falan o çocuğu mahcup edip açmaza sokma yönünden. Bu tehdit sonucunda baş eğen de bayağı bir genç kız oluyordur tahmin ediyorum oluyor herhalde. Halbuki her seferinde rezil kepaze etmeleri lazım. Ailesi de birleşip, “getir resmi görelim” diye. Babası, değil mi eve çağırsın amcası, dayısı falan hep beraber “bir görelim” desin. Ondan sonrasını ben anlatmak istemiyorum ama yani yaptığına yapacağına bin kere pişman etmek lazım. Yani o öyle olmaz, böyle olur gibisinden. Tabii kanunla, hukukla bunun hallolması gerekiyor. Dolayısıyla haklı benim güzel yüzlüm. Akılsız erkeklerden hanımlar çok çekiyorlar. İnce düşünemeyen, kaz kafalı, küt, bir de kendini çok akıllı zanneden; kompleksli, dengesiz, kaba, egoist, bencil birçok ahmak var. Genç kızların başına esaslı şekilde bela oluyorlar. Çocuklar da önce, ilk başta anlamıyorlar. İlk başta, daha kibar, daha bakımlı, daha dürüst davranıyorlar. Böyle sabırlı, genç kızlar da “Aa ne kadar sabırlı, aferin ne kadar iyi” falan diyor. Hâlbuki o, son haddini kullanmış oluyor o ana kadar. Birden kudurmuş köpek gibi saldırmaya ve çocuğu zor duruma sokacak bir hale gelmeye başlıyorlar. Çok dikkatli olması lazım genç kızların çok. 30 kere tartmaları lazım. Gerçekten çok riskli birçoğu. Allah'tan korkmuyorsa, Allah'a karşı boyun eğici değilse, samimi anlamda dindar değilse; egoistlikten, bencillikten, kurtulmamışsa, diğergam değilse, merhameti ve şefkati yoksa Aman aman aman sakın sakın. İşte kaşı şöyle, gözü böyle falan yani maymunda da var şekil şemail. Aman ha, öyle şeylere kanıp veyahut işte arabası var, evi var falan. Aman ha, çok tehlikeli olur Allah esirgesin.

 

Namaz İnsanı Ferahlatan, Açan, Güçlendiren Çok Büyük Bir Nimettir. Namazı Terk Tahayyül Dahi Edilemez

Kişi eğer namaz kılmıyorsa zaten galiz bir hata yapıyordur. Bir açıklaması yok ki. Belki yani unuttuysa, bilemiyorsa, hatırlatılmadıysa bir derece de ama bilerek ve kasten namaz kılmamak yani çok anormal bir hareket. Allah zaten ayette söylüyor, şeytandan Allah’a sığınırım; “Cehennem ehline sorulur: ‘Sizi buraya getiren, cehenneme getiren en önemli nedenler ne, sizin kanaatinizce?’ diye sorarlar” diyor. Onların ilk aklına gelen, “biz namaz kılanlardan değildik” diyorlar. Namaz niye kılınmasın? Son derece kolay ve çok güzel, zevkli bir ibadet. Allah’a teşekkür. Terki inanılır gibi değil, tahayyül dahi edilemez. Beş vakit namaz ferahlatıcı, insanı açan, güçlendiren büyük bir nimettir. Mesela benim arkadaşlarım namazı terk yılda bir olur, ayda bir olur. Bazen sabah namazını kaçırdıkları olur falan. Aa deriz, hepimiz hayretler içinde kalırız. Nasıl olmuş? Gözlerimize inanamayız. Telefonu kapalı oluyor aynı anda saat çalışmamış oluyor, başka bir şey çalışmamış oluyor. Biz her seferinde öyle bir olay olduğunda hep şaşırmışızdır. Senede bir kere, iki kere duyarız namazını kaçıran. Ama onun dışında namazlarını arkadaşlarımız maşaAllah muntazam ve kusursuz kılarlar elhamdülillah.

 

(Emine Erdoğan annemiz Cumhurbaşkanlığı devlet konuk evinde Zeytin Dalı Harekatı’nda görevli özel harekat polislerinin eşleri ve anneleri ve bazı kadın özel harekat polisleriyle bir araya geldi. Ve birlikte yemek yendi.)

Anne elinden geldiği kadar katkıda bulunmaya çalışıyor. Hayır faaliyetlerinde bulunuyor. İyi yapmış. O gelen gençler falan onların içi açılmıştır, şevklenmişlerdir. Anneye helal olsun, iyi. Anne mübarek anne, anne temiz anne. Anne modern. Anne modern Müslüman. Anne zeki. İyi, herhalde köşkte de böyle bir yer var anladığım kadarıyla, uygun yerler var. Hem dindar hem dava insanı. Çok iyi. Tayyip Hocam’ı Allah ona göre yaratmış. İyi bir hanım vermiş ki ona, yardımcı olsun diye. İyi oldu, o anne de hakikaten hakkını verdi.

 

(“Sevgi için emek vermek nasıl olur?” izleyici sorusu)

Zaten sevgi kolay elde edilen bir nimet değildir; sabır gerektirir, itina gerektirir. Temizlik, nezaket, fedakarlık belki yüze yakın şartı vardır. O kilitler açıldıktan sonra sevginin kilidi açılır. Yoksa herkes sevgiye ulaşır. Sevgi Allah’tan bir nur ve en büyük nimettir. Allah onu öyle kolay elde edilir bir şey olarak yaratmıyor. Emek verene onu yaratıyor Allah. Emek vermeyen onu elde edemez. Yüz anahtarla açacaksın. Yüz tane anahtar taşıyacaksın sevgiye ulaşmak için. Her kilidi açman lazım. Bir-iki-üç tamamını.

 

(2013-2017 yılları arasını kapsayan araştırmaya göre, Amerika’nın Ortadoğu’ya yaptığı silah satışı yüzde 26 oranında arttı. Dünyanın en büyük silah satıcısı olan beş ülke; ABD, Rusya, Fransa, Almanya ve Çin. Bu ülkeler dünya silah ticaretinin yüzde 74’ünü elinde bulunduruyor. En çok silah satılan bölge de Ortadoğu bölgesi.)

Rezalet, tam rezalet yani. O silahlar da sırf Müslüman öldürmede kullanılıyor. Halbuki birleşseler acayip bir sevgi ortamı olacak. O silaha verdikleri parayla da sanayiye, tarıma yatırım yapacaklar, gıdaya yatırım yapacaklar. Bolluk, bereket içinde yaşayacaklar. Sırf inatlarından dolayı İttihat-ı İslam olmuyor, bilmişliklerinden dolayı İttihat-ı İslam olmuyor. En takva Müslümanım diyene bile baktığımızda, “Mehdi’ye daha çok var. İttihat-ı İslam’a gerek yok.” kafasında oluyorlar. Çok samimiyetsiz bir ortam oluyor. O yüzden azap ve elem devam ediyor.

 

(Türkiye sınırını geçen iki Yunan askerinin tutuklanmasının ardından, Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, “Türkiye bizi mecbur bırakırsa, atalarımızın yaptığını yaparız.” ifadeleriyle Türkiye’yi tehdit etmişti. Daha önce de Kardak’a yaklaşan bir Yunan gemisi sahil güvenlik ekiplerimiz tarafından arkadan çarpılarak bölgeden uzaklaştırılmıştı. Tüm bu gerginliklerin üzerine Yunanistan bir hamle daha yaptı ve Türkiye sınırına yakın bölgelerde askeri tatbikat yapacağını açıkladı.)

Yapsın iyi, ayakları açılır. Ayaklarının pası gider iyi olur. Yunanistan ayıp yapıyor. Gerek yok o tip şeylere. Bir kere konumları itibariyle böyle bir şeye hiç yanaşmamaları lazım. Türkiye 11-12 saatte konuyu bitirir. Çok çok büyük hata yapıyor. Adalar dahil hepsi, her yer yani. En fazla 12 saat sürer. Biz dostuz, arkadaşız. Öyle münasebetsiz şeylere gerek yok. O tip üsluba da gerek yok. Cıvıklık istemiyoruz.

 

(Alanya’da Toni isimli bir köpek kaybolmuştu Adnan Bey. Onu bulan vatandaşlar pet shop sahibi Funda Gül isimli hanıma teslim etmişler. Funda Hanım minik köpeği 7 saat Alanya’da dolaştırıyor. Sonunda bir marketin önünden geçerken köpek huysuzlanıp havlamaya başlıyor. Direkt markete giriyor ve sahibini bulmuş oluyor köpek.)

Allah Allah hayret. Çok şaşırtıcı ama zaten gazete ilanı da verilmiş. Nasıl şey yapamadı acaba? İnternette öyle ilan versinler aslında, köpeği kedisi kaybolanlar. Bulanlar da oradan bakıp haber verebilirler. Kedi köpek kayıp ilanı yeri olsun internette. Bir site yapsınlar. Orada kayıp köpekler ve arayanlar karşılaşırlar, kolay olur.

 

(“Darwinizm olmasaydı kadınlar değer görür müydü?” izleyici sorusu)

Tabii, bir kere Allah'ın varlığına insanlar inanırdı daha çok. Kutsal olduğuna inanırlardı kadının değer verirlerdi. Ama adam ne diyor? “Bilimsel açıdan bir hayvandır o” diyor yani “evrimini tamamlamamış bir hayvan.” Aydın kitle, büyük bir aydın kitle kadını evrimini tamamlamamış bir hayvan olarak görüyor. Gelenekçi Ortodoks sistemde de kadın yine gelişmemiş bir hayvan olarak görülüyor. İnsanla hayvan arası görülüyor buçuk tabir ediliyor. Zaten Buhari'de diyor, “Kadının dini ve aklı yarımdır.” Niye? Çünkü gelişimini tamamlamamış bir hayvan olarak görüyor, buçuk görüyor. “Buçuk olduğu için, aklı da buçuktur” diyor. “Dini de yarımdır” yani dinsizdir diyor. “Aklı da yoktur” diyor özetle. Buçuk ne demek? Yarım akıllı ne demek? Aklı yok demektir. Yarım dinli ne demek? Dini yok demektir. Din bir bütündür çünkü din ya vardır ya yoktur. Dini yarımsa dini yok demektir, aklı yarımsa aklı hiç yok demektir. Böyle hakaret ediyor gelenekçi anlayış. Biz bu rezalet anlayışı asla kabul etmiyoruz. Tayyip Hoca’nın da işte dümdüz olduğunu ve asla kabul etmeyeceğini söylediği konular da bunlardır. Bunlar yok olacak yani.

 

(“Güven vermeyen birine karşı yine iyimser mi olmalıyız?” izleyici sorusu)

Allah sana öyle ilham ediyorsa güven duyamıyorsan bir şey vardır. Durduk yere olmaz o. Allah sana bir işaret vermiş oluyor. Güven duymuyorsan duymuyorsundur. Karşındaki güven duyacağın bir karakter, kişilik göstermiyor demektir. Çünkü Allah’tan korktuğunu, Allah’ı sevdiğini, diğergam olduğunu her yönüyle göstermesi lazım. Göstermiyorsa sen niye fedakarlık gösteresin ki? Öyle bir şeyde fedakarlıkla konu çözülmez hiçbir zaman için çözülmez. Daha kötüye gidebilir.

 

Kadınlar Çok Derin ve İnce Düşünme Yeteneğine Sahiptir, 5 Duyuları da Çok Güçlüdür. Erkekler Olayları Daha Kaba Değerlendirir

Kadınlar, duygusal düşünür ama merhamet, şefkat, acıma hissi daha galip gelerek düşünürler. Ve daha olayın sanat yönüne ağırlık vererek, estetik yönüne ağırlık vererek düşünürler. Bir de çok girift ve çok detay düşünürler. Yani ince ince; şekilleri, görüntüleri, tadı, kokuyu her şeyi. Beş duyuyu çok daha keskin kavrar kadınlar, daha hassasiyeti vardır. Erkeklerinki daha tutuktur o konuda. Mesela kokuyu daha kabaca hisseder, rengi daha bütün bütün hisseder; yani detaylarıyla o kadar göremez, sanat yönüne de o kadar önem vermez. Mesela kadın, 100 alternatif düşünür, erkek en fazla üç alternatif düşünür. Genellikle de ikidir, yani o ikiden birini tercih eder konuyu bitirir. Kadın, o yüz alternatif olduğu için, onun için de biraz fazla dolaşmış oluyor; yani fazla yorulur ama görüş gücü çok keskindir. Yani analiz gücü çok daha yüksektir kadının. Yani aşka, tutkuya o yüzden çok açıktır. Mesela erkeğin öyle bir gücü pek yoktur. Tutkunun asıl sahibi kadındır. O tutku aşk denizine çeken kadın olur. Ama tabii bunun için de akıllı bir erkeğe ihtiyacı vardır. Akıllı bir erkek olmazsa kadın kilitlenir. Her ne yaparsa yapsın o kendi kilidini açamaz. Kadının kendi o aşk, tutku kilidini açabilmesi için mutlaka akıllı, derin akıllı bir erkeğe ihtiyaç vardır. O erkekle karşılaştığında kadın, o işte aşk ve tutkunun engin denizinin kapısını açar, gözlerini açar; açtı mı artık ucu bucağı olmayan tutku okyanusuna doğru gidersin, sonsuza doğru gidersin. Ama tabii, iki tarafın da imanlı olması, Allah'tan korkması durumunda bu olur.

 

(“İnsanın baş düşmanı kimdir?” izleyici sorusu)

İnsanın baş düşmanı, tabii ki Kuran'ın açıklamasıyla şeytandır. Çünkü homoseksüel, züppe, çakal, isyankar, manyak tiynetli, kural tanımayan, dengesiz, manyak bir yapıdadır. Dolayısıyla insanların da öyle olmasını ister. Zaten uyanda da hemen bunu görürsünüz yüzündeki manyaklığı. Göz möz akar, ağzı mağzı akar, şuuru kapanır. Şeytanın etkisine girenlerde klasiktir yani gözdeki donukluk, anlamsızlık, içine kapanma, konuşmada zırvalama, deli hareketleri, böyle züppe hareketleri, kontrolsüz manyaklıklar şeytanın etkisine girenlerde bu klasik görülen alametlerden birisidir. Mümin, şeytana karşı tavır koyduğunda öyle bir etki olmaz yani hiçbirini yapamaz şeytan.

 

(“Uyurgezer insanların bilinci var mı?” izleyici sorusu)

İşte ölü olarak geziyor. Ölüyü merak edenler oradan da anlayabilirler. Uyurgezerin hatta gözü açık oluyor. Uyurgezer konuşuyor, “ne yapıyorsun?” diyorsun, “gezeceğim, dışarı çıkacağım” diyor, “yapma istersen” diyorlar “git yatağına dön” diyorlar, “oraya uzan” diyorlar, “tamam” diyor, dönüyor uzanıyor. “Yat, uzan, rahat et kendini yorma” falan diyorlar. Uyuyor, devam ediyor. Sabah kalkıyor, “hatırlıyor musun?” diyorsun, katiyen hatırlamıyor, ölü. Halbuki gözü açık, gözü açık o konuşuyor. Mesela nasılsın dersen, iyiyim diyor ama şuuru tamamen kapalı, ölü o anda. Yani ruhunu teslim etmiş. İşte dışarıda da öyle oluyor insanlar ölü oluyor. İnsanlar, fark etmiyorlar. Konuşuyor işte oraya buraya gidiyor, geliyor; yiyor, içiyor, “Aa” diyorlar “tamam bu canlıdır.” Halbuki ölü. İkinci benle yaşıyor.

 

(“Hz. Mehdi (as) zuhur ettiğinde talebeleri yanında mı olacak internetten mi bakacaklar?” izleyici sorusu)

Herhalde pek internet kabul etmezler gibi geliyor bana. Önemli bir şey olduğu için. Zuhur derken biat olarak anlıyorum ben yani biat töreni, Hz. İsa Mesih (as)’la karşılaşması. Ama internetten de izleyen olabilir tabii. Televizyondan seyredenler olur. Bütün dünya televizyonlarında yayınlanacaktır aynı anda. İnternetten de aynı anda yayınlanacaktır. Hz. İsa Mesih (as)’ı bütün insanlar aynı anda görecekler. Ama biz tabii “şu Mehdi’dir bu da İsa Mesih’tir” demeyeceğiz ama anlaşılacak. Çünkü İslam aleminin birleşmesine vesile olmuş bir insan var, Hristiyan aleminin de Müslüman olmasına vesile olmuş bir insan var, kim olur bu? Başka kimse olamayacağına göre “herhalde onlar” diyeceğiz, inşaAllah.



DEVAMINI GÖSTER

iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
DİNSİZ-ATEİST ARDINDAN DA KOMÜNİST BİR TÜRKİYE OLUŞTURMAK İSTEYENLERİN...
YARGIDAKİ ADALETSİZ VE ANORMAL UYGULAMALAR ULUSAL BASININ TEPKİSİZLİĞİNDEN...
“ÇAMUR AT KURTUL!” AHLAKSIZLIĞI HUKUK ADINA DAYATILAMAZ
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUPTUR
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN BEYEFENDİYE AÇIK MEKTUPTUR
TBAV’DAN CUMHURİYET GAZETESİNİN "MÜGE ÖĞÜTÇÜ" KONULU HABERİNE TEKZİPTİR
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP–BAZI ÖZEL SEÇİLMİŞ HAKİM VE SAVCILARIN...
TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ BEKA SORUNLARINDAN BİRİ GENÇ KESİMLE İLETİŞİMİ...
EMNİYET GENEL MÜDÜR YARDIMCISI MUSTAFA ÇALIŞKAN 2018 SENESİNDEKİ...
BULUNDUKLARI YERE, SAYIN ADNAN OKTAR’IN 40 YILLIK FİKRİ MÜCADELESİ...
TÜM DOSYANIN YALAN VE İFTİRA DOLU OLDUĞU MÜGE ÖĞÜTCÜ’NÜN "SÖZDE" ETKİN...
HAKAN EROL İSİMLİ KİŞİNİN İFTİRALARINA CEVAPLAR
DÖRT AYAKLI ORGANİZE BİR YAPININ BASKI VE ZORLAMALARI ALTINDA SÜRDÜRÜLEN...
HASTA BİR İNSANIN GÖZ GÖRE GÖRE CEZAEVİNDE ÖLÜME TERK EDİLMESİNİ SAVUNMAK...
SABAH MEDYA GURUBU İSA TATLICAN'A KARŞI DİKKATLİ OLMALIDIR
ZAFER ARAPKİRLİ'NİN KRT TV'DE HAKAN EROL İLE YAPMIŞ OLDUĞU RÖPORTAJDA...
BARIŞ TERKOĞU VE AYŞENUR ARSLAN HAKKINDA NE YAZIK Kİ YANILMIŞIZ
CÜBBELİ AHMET HOCA’YA NEFRET ÜSLUBU YAKIŞMIYOR. TÜM MÜSLÜMAN CEMAAT VE...
AV. SN. CELAL ÜLGEN'İN SAMİMİYETLE İMTİHANI
BİZLERE YÖNELİK BİTİP TÜKENMEYEN SALDIRI VE İFTİRALAR, TEHLİKELİ BİR CAMİA...
SAYIN AYŞENUR ARSLAN HANIMEFENDİ'YE AÇIK MEKTUP
SAYIN ADNAN OKTAR'IN 15 MART 2021 TARİHLİ CEZAEVİ FOTOĞRAFI UÇANKUŞ TV...
ÖZKAN MAMATİ’NİN, TUTUKLANMAKTAN KURTULMAK İÇİN, NEFRET VE HUSUMET...
SAYIN ADNAN OKTAR’A YÖNELİK TEHDİT VE SUİKAST HAZIRLIĞINDA OLAN BAZI...
SAĞ VE SOL BİRBİRİNİN DÜŞMANI DEĞİL AYNI VATANIN GÜZEL İNSANLARI, AYNI...
DİNİN TAHRİF EDİLMESİNDEN ENDİŞE DUYANLAR ASIL, İSLAM’LA DARWİNİZMİ...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN GÜZEL SÖZLERİNDEN, SEVGİ SANATI
DECCALİYETİN KULLANIŞLI SİLAHI DARWİNİZMİ ELİNDEN ALMAK, HÜKÜMETİMİZE...
SABAH GAZETESİ YAZARI SN. FERHAT ÜNLÜ HABER VE YORUMLARINDA SAMİMİ VE...
DÜNYADAKİ DECCALİYET ŞU AN İNGİLİZ DERİN DEVLETİDİR
MEHDİYETİ ANLATMANIN DEVLETİN BEKASINA YÖNELİK HİÇBİR TEHDİT...
DEĞERLİ BASIN MENSUPLARIMIZ! EN DOĞRU VE BAŞARILI YAYIN VİCDANINIZA UYAN...
ADNAN OKTAR DAVASINDA YAŞANAN TARİHTE GÖRÜLMEMİŞ HUKUK FACİASI TÜRKİYE'DE...
KALABALIKLAŞAN CEZAEVLERİ İLE KÖTÜLEŞEN KOŞULLAR VE GEBZE KADIN KAPALI...
AKİT MEDYA GRUBU SAHİBİ SAYIN KARAHASANOĞLU KARDEŞLER VE GAZETENİN ÖNDE...
CAMİAMIZLA FETÖ VE IŞİD ARASINDA ZORAKİ BENZERLİK KURMA ÇABALARI...
ÖZKAN MAMATİ İSİMLİ KİŞİNİN İFTİRA VE YALAN İHBARLARINA İTİBAR EDEREK...
BİTMEK TÜKENMEK BİLMEYEN DİJİTAL ARŞİV MASALLARI
GİZLİ DOSYA ADI ALTINDA YÜRÜTÜLEN KARANLIK VE HUKUKSUZ FAALİYETLER...
HASTA BİR İNSANIN GÖZ GÖRE GÖRE CEZAEVİNDE ÖLÜME TERKEDİLMESİNİ SAVUNMAK...
SAYIN PERİNÇEK VE AYDINLIK CAMİASINI ARAMIZDAKİ İDEOLOJİK FİKİR...
BUGÜN SAYIN ADNAN OKTAR’I DEKOLTE SEBEBİYLE ELEŞTİRENLER GEÇMİŞTE TAM...
“BU DOSYADAN CEZA ÇIKMAZ YENİ BİR OPERASYON YAPIN” MANTIĞI, BİR HUKUK...
1999 YILINDAKİ KAN KAMPANYASININ, DEVLETİN KURUMLARI TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN...
GENÇLERİMİZİN DİNDEN UZAKLAŞMALARI HIZLA ÖNLEM ALINMASI GEREKEN ÖNEMLİ BİR...
BASIN MENSUPLARI ADLİ EMANETTEKİ ARKADAŞLARIMIZA AİT RUHSATLI VE HİÇBİR...
İSTİNAF MAHKEMELERİNİN ETKİSİZ OLDUKLARINA DAİR SÖYLENTİLER HAKKINDA SAYIN...
SAYIN ADNAN OKTAR HİÇBİR ZAMAN KORONA OLMAMIŞTIR. ŞAİBELİ BİR KORONA TESTİ...
AÇIK GÖRÜŞLERİN KAYIT ALTINA ALINMASI EN TEMEL İNSAN HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNE...
ODA TV’NİN PROVOKATİF YAZILARA DEĞİL HUKUKU, ADALETİ, BİRLİĞİ VE...
VERYANSIN TV, TARAFSIZ, DÜRÜST, İLKELİ BİR YAYIN ANLAYIŞINI BENİMSEMELİDİR
GEBZE KADIN KAPALI CEZAEVİNDE KORONA BULAŞTIRILAN ARKADAŞIMIZIN HAYATINDAN...
ADALET VE ŞEFKAT HERKES İÇİN İSTENMEDİKÇE TÜRKİYE’DE HUKUKSUZLUK, ZULÜM VE...
HUKUK DIŞI YILDIRMA OPERASYONLARI SADECE CAMİAMIZI DEĞİL HÜKÜMETİMİZİ VE...
SAYIN YAŞAR OKUYAN'IN CAMİAMIZA GÜYA OPERASYONUN BİLGİSİNİ VERDİĞİ İDDİASI...
GEBZE CEZAEVİNDE KORONAYA KARŞI GEREKLİ ÖNLEMLER ACİLEN ALINMALI
PROF. DR. SEFA SAYGILI’NIN SAYIN ADNAN OKTAR HAKKINDAKİ AÇIKLAMALARI...
SÖZCÜ GAZETESİ YAZARI SAYIN AYTUNÇ ERKİN, KENDİSİNİN DE ÇOK İYİ BİLDİĞİ...
ESER ÇÖMLEKÇİOĞLU'NUN HAYAL ÜRÜNÜ KİTABI, ADNAN OKTAR’IN İSMİYLE ÜNLÜ OLMA...
SAYIN HAKAN URAL'IN “NELER OLUYOR HAYATTA” İSİMLİ PROGRAMDA CAMİAMIZ...
ARKADAŞ CAMİAMIZA YÖNELİK GAYRİ HUKUKİ TEHDİTLER DEVAM EDİYOR; HUSUMETLİ...
CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUP
VERYANSIN TV’DE YAYINLANAN AV. ESER ÇÖMLEKÇİOĞLU RÖPORTAJINA CEVABIMIZDIR
UÇAN KUŞ TV ADLI KANALIN YÖNETİCİLERİ VE PROGRAM YAPIMCILARI KİN VE NEFRET...
SABAH GAZETESİ GERÇEKLERİ ÇARPITMADAN, TARAFSIZ VE İLKELİ HABERCİLİK...
"ADNAN OKTAR DAVASI"NDA HALA KULLANILMAYA ÇALIŞILAN ETKİN PİŞMANLIK...
ADALET BAKANIMIZ SAYIN ABDÜLHAMİT GÜL'E AÇIK MEKTUP
T.C. ADALET BAKANLIĞI CEZA VE TEVKİF EVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE AÇIK MEKTUP...
T.C. ADALET BAKANLIĞI CEZA VE TEVKİF EVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE AÇIK MEKTUP...
CÜBBELİ AHMET HOCA'YA NUR SURESİ'NİN 23. AYETİNİ TEKRAR HATIRLATIYORUZ
DEVLETİMİZDEN DEĞİL DE ANGLOSAKSON BARONLARDAN EMİR ALAN SİYASİLER ACİLEN...
CAMİAMIZA KENDİLERİNCE İFFET DERSİ VERMEYE KALKANLARIN ASIL MESELESİ FİKRİ...
GECEYARISI CEZAEVİ NAKİLLERİ VE GERİ PLANDAKİ SAVCI TALİMATI
@DREYFUS.TURK İSİMLİ INSTAGRAM SAYFASININ CAMİAMIZLA HİÇBİR İLGİSİ VE...
GAZETECİ RUŞEN ÇAKIR'A AÇIK MEKTUP
ASTRONOMİK CEZALAR İÇİN "HAYALİ KIZLARIN İFFETİNİ KORUMA" GEREKÇESİ
ADNAN OKTAR DAVASI: YARGILANMADAN MÜEBBET
ANAL TECAVÜZ TEKNİK OLARAK İMKANSIZDIR. BU KONUDA ALEYHİMİZE YAPILAN...
YARGILAMA HAKKINDAKİ GERÇEKLER VE BAZI BASINDAKİ BOŞA SEVİNÇ NİDALARI
KUMPASÇILARIN HEDEFİNDE BU KEZ DE INSTAGRAM, TWITTER VE DİĞER SOSYAL MEDYA...
SAYIN BARIŞ TERKOĞLU’NA AÇIK MEKTUP
TEK CÜMLELİK İFTİRAYLA MASUM BİR GENÇ KIZA 40 YIL HAPİS CEZASI
ADNAN OKTAR DAVASINDA "18 YAŞIN ALTINDAKİ KIZLARIN İSTİSMARI" YALANI
EBRU ŞİMŞEK OLAYININ İÇYÜZÜ
SAYIN ADNAN OKTAR’IN 10 BİN YILLIK CEZAYI GÜLEREK KARŞILAMASI BAZI...
DAVA DOSYAMIZDA TEK BİR DOĞAL MÜŞTEKİ YOKTUR
CAMİAMIZDA EVLİLİK BEKLENTİSİNE KAVUŞAMAYAN BAZI KIZLAR BUNUN HINCIYLA...
GERÇEK DIŞI HABERCİLİĞİ BENİMSEYEN BİR KISIM BASIN HALKIN GÖZÜNDE GÜVEN VE...
HİÇBİR SUÇ OLMADIĞINI ÇOK İYİ BİLDİKLERİ İÇİN RESMİ MAKAMLAR ARAMIZA POLİS...
DOSYADAKİ SADECE 25 MÜŞTEKİ VE ETKİN PİŞMAN SANIĞIN İFADELERİNDEKİ 1000'E...
YABANCI HUKUKÇU VE AKADEMİSYENLER, ADNAN OKTAR DAVASINDAKİ ETKİN PİŞMAN...
CUMHURİYET GAZETESİNE CEVAP
SAYIN ADNAN OKTAR'IN YAKIN ZAMANDA MAHKEMEYE SUNDUĞU BAZI KISA BEYAN...
ETKİN PİŞMAN OLMAYA ZORLANAN ARKADAŞLARIMIZA OYNANAN OYUN
SAYIN ADNAN OKTAR'IN YAKIN ZAMANDA MAHKEMEYE SUNDUĞU BAZI KISA BEYAN...
"FİKREN İKTİDAR OLMAK" ANCAK SAYIN ADNAN OKTAR'IN İLMİ VE FİKRİ...
TÜRKİYE'DE HUKUK RAFA MI KALKTI?
ESKİ TAKİPSİZLİK VE ZAMAN AŞIMI KARARLARI YARGILANANLAR ALEYHİNDE...
CAMİAMIZA YÖNELİK 2 YILLIK GİZLİ TEKNİK TAKİPTE TEK BİR SUÇ DELİLİ DAHİ...
'ORAL YOLDAN TECAVÜZ' İDDİALARI GERÇEK DIŞIDIR
ÇİZGİ ROMANLARLA, PORNO FİLMLERDEN ALINAN GÖRÜNTÜLERLE KARALAMALAR YAPMAYA...
ADNAN OKTAR HİÇBİR ZAMAN “NAMAZI MİNİ ETEKLE KILABİLİRSİNİZ” DEMEMİŞTİR...
Sn. Adnan Oktar’ın Mahkemede Söylediği Son Sözü
GAZETECİ SAYIN İSMAİL SAYMAZ 'A AÇIK MEKTUP
BASIN MENSUPLARIMIZI ADİL VE TARAFSIZ HABERCİLİĞE DAVET EDİYORUZ
SAYIN ADNAN OKTAR’IN İSMİNİ KOYMASININ ARDINDAN BİRÇOK DEVLET BÜYÜĞÜMÜZ VE...
ADNAN OKTAR DAVASINDAKİ HTS KAYITLARI HUKUKEN SUÇLAYICI YÖNDE DELİL OLARAK...
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ GECESİ SN. ADNAN OKTAR'IN A9 TV'DEN GECE BOYUNCA...
CAMİAMIZA DÜZENLENEN OPERASYONDA "GENELEV VE FUHUŞ MAFYASI" ÖNEMLİ BİR ROL...
SN. ADNAN OKTAR, ESKİ GAZETECİ MEHMET BARANSU İLE SADECE BİR KEZ, 2011...
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI ÇIKMAK, FETÖ'NÜN İNFAZ LİSTESİNE GİRMEK...
İDDİANAMEDE, KANDİLLİ'DEKİ EVDE SÖZDE "KULE" OLARAK ADLANDIRILAN BİR ODADA...
İDDİANAMEDE, SN ADNAN OKTAR'IN KENDİSİNİ GÜYA "MEHDİ RESUL" İLAN ETTİĞİNE...
İDDİANAMEDEKİ EVLİLİK KONUSUNDAKİ SUÇ İSNATLARI GEÇERSİZDİR
15 ARALIK 2020 SALI GÜNÜ YAYINLANAN "ADNAN OKTAR ARKADAŞ GRUBUNA...
FETÖ’YE YARDIM İDDİASI BÜYÜK BİR İFTİRADIR
CUMHURBAŞKANLIĞI YÜKSEK İSTİŞARE KURULU (YİK) ÜYESİ SAYIN CEMİL ÇİÇEK...
GERÇEKTE YAŞANTISI ÇİLE VE SIKINTILARLA DOLU OLAN SN. ADNAN OKTAR’IN “LÜKS...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN HİÇBİR ZAMAN MEHDİLİK İDDİASI OLMADIĞI GİBİ MEHDİLİK...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN, DEĞERLİ OSMANLI PADİŞAHI SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN'I...
İSRAİLLİ SİYASİLER VE SANHEDRİN HAHAMLARI, TÜRKİYE-İSRAİL İLİŞKİLERİ...
ARKADAŞIMIZ AYŞE KOÇ'UN, 13 KASIM 2020 TARİHİNDE KATILDIĞI BİR TV...
MİLLİYET GAZETESİ MAGAZİN YAZARI SN. ALİ EYÜBOĞLU’NA AÇIK MEKTUP–2
KUMPAS ÇETESİ SON ÇAREYİ KASET İMASI YALANINA SARILMAKTA ARIYOR
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ SİVİL DİPLOMASİ FAALİYETLERİNİN...
HALK TV, MEDYA MAHALLESİ PROGRAMINDA ORTAYA ATILAN İDDİALARA CEVAPLARIMIZ
ESKİ SAĞLIK BAKANIMIZ SAYIN OSMAN DURMUŞ’UN VEFATI ÜZERİNE ÇIKAN HABERLERE...
MAVİ MARMARA FACİASINDA, İSRAİL'İN TÜRKİYE'DEN ÖZÜR DİLEYİP TAZMİNAT...
FOSİLLERİN ARTIK DEVLETİMİZ ELİYLE MÜZELERDE SERGİLENECEK OLMASI...
FETÖ BAĞLANTISI YALANI
ŞEREF MALKOÇ AĞABEYİMİZDEN RİCAMIZDIR
MEDYAMIZ ÖZKAN MAMATİ İSİMLİ KİŞİNİN GERÇEK YÜZÜNÜ MUTLAKA BİLMELİDİR
HAKLARINDA HİÇBİR KESİN YARGI KARARI OLMAYAN SN. ADNAN OKTAR VE...
MERVE BÜYÜKBAYRAK AKIL HASTANESİNE SEVK TALEBİ GEREKTİRECEK NE YAPTI?
BASINA ÖZEL HAZIRLANAN SENARYOLARLA HAKKIMIZDA ALGI OLUŞTURULMAYA...
MİLLİYET GAZETESİ MAGAZİN YAZARI SAYIN ALİ EYÜBOĞLU’NA AÇIK MEKTUP
AYRILIP DAĞILMA GİBİ BİR NİYETİMİZ ASLA YOK!
YENİ ŞAFAK GAZETESİ YAZARI SAYIN HASAN ÖZTÜRK’E AÇIK MEKTUP
SAYIN ÖZLEM GÜRSES'E AÇIK MEKTUP
SAYIN MİNE UZUN'A AÇIK MEKTUP
DAVA DOSYASI BOMBOŞ ÇIKINCA MEDET UMULAN ESKİ BİR İFTİRA: "GİZLİ TÜNELDEN...
KONUNUN TARAFLARINA SÖZ HAKKI VERMEDEN TEK TARAFLI YAYIN YAPMASI HABERTÜRK...
SAYIN AHMET HAKAN'A AÇIK MEKTUP
HALK TV'YE AÇIK MEKTUP
OZAN SÜER ARKADAŞIMIZIN TUTUKLANMASIYLA İLGİLİ OLARAK AV. SENA AKKAYA...
TÜRK İNSANI ADİL, TARAFSIZ, DÜRÜST, İLKELİ VE SEVGİ DOLU BİR BASIN ÖZLEMİ...
İFTİRA ÜZERİNE KURULAN DAVAMIZIN TEMELİNDEKİ SEBEP: "HUSUMET"
HÜRRİYET GAZETESİ VE YAZARLARINA CESARETLE VE ISRARLA DOĞRUDAN YANA OLMAK...
SEVGİ, KARDEŞLİK VE SELAM GÖNDERME İDDİALARI TUTUKLAMA GEREKÇESİ OLAMAZ
MEHDİYET İNANCI SEBEBİYLE SAYIN ADNAN OKTAR’IN YANINDAN AYRILMADIĞIMIZ...
TOPLU BİR AKIL TUTULMASI: "GALEYAN"
ELVAN KOÇAK BEY’İN YANLIŞ BİLGİLENDİRİLDİĞİ HUSUSLAR
AV. CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP–3
İNGİLİZ DERİN DEVLETİNİN ÜLKEMİZDEKİ ALÇAK, HAİN VE AŞAĞILIK KRİPTO...
SAYIN MİNE KIRIKKANAT HANIMEFENDİ’YE BİR KEZ DAHA DOSTLUK VE SEVGİ...
MÜŞTEKİ İFADELERİ HAKKINDA BASINDA YER ALAN GERÇEK DIŞI HABERLER
SEVGİDEN VAZGEÇMEK ZULÜM OLUR, TEK İSTEĞİMİZ SEVGİ TOPLUMU OLUŞMASI
2 YILDAN BU YANA CAMİAMIZA KARŞI YAPILAN HAK VE HUKUK İHLALLERİ, ZULÜM VE...
ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU KARDEŞİMİZ MASUMİYET KARİNESİNE VE SAVUNMA HAKKINA...
ATV KAHVALTI HABERLERİNDEKİ ASILSIZ İTHAMLARA CEVABIMIZDIR
MİLLİ ÇÖZÜM DERGİSİ BAŞYAZARI AHMET AKGÜL’ÜN İFTİRALARA DAYANARAK YAPTIĞI...
SEVGİYE DAİR HER DAVRANIŞIN SUÇ KAPSAMINA SOKULMA GAYRETİNDEN ENDİŞE...
AV. SN. CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ’DAN MÜSLÜMANLAR HAKKINDA KONUŞURKEN ADİL, DÜRÜST VE...
İSTİKLAL İNTERNET HABER SİTESİ YAZARLARINDAN SAYIN ÖMER AKDAĞ’A...
MADDİ GELİR ELDE ETMEK UĞRUNA TERTEMİZ, NUR GİBİ İNSANLARI ACIMASIZCA YOK...
DOSYAMIZDA ETKİN PİŞMANLIK İFADELERİ DEĞİL, CAN HAVLİYLE KENDİNİ...
SAYIN MİNE KIRIKKANAT HANIMIN SAVUNMA HAKKINI VE DEĞERLİ AVUKATLARI HEDEF...
BASIN KORKU DEĞİL ADALET, DÜRÜSTLÜK VE TARAFSIZLIK ÜZERİNE KURULU YAYIN...
AKİT'TEKİ KARDEŞLERİMİZ YAYINLARINDAKİ HAKARETAMİZ ÜSLUBA KARŞI MUTLAKA...
SN. ADNAN OKTAR DURUŞMALAR BOYUNCA MASKE KULLANMIŞ, GENEL SAĞLIĞIN...
MÜMİN ALLAH’TAN GELEN İŞARETLERİ GÖRÜR VE HAYRA YORAR
KANAL D ANA HABER PROGRAMINI HUKUK VE VİCDAN SINIRLARI İÇİNDE YAYIN...
ARKADAŞIMIZ BÜLENT SEZGİN'DEN SAYIN AYŞENUR ARSLAN HANIMEFENDİ’YE AÇIK...
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARINI GÜYA TEHLİKELİYMİŞ GİBİ GÖSTERME OYUNU
ARKADAŞIMIZ SERDAR SUPHİ TOGAY'IN MAHKEME İFADESİNDEN BASINA YANSIYAN...
SÖZDE ETKİN PİŞMAN OLMAK ZORUNDA BIRAKILAN ARKADAŞIMIZ ALİ ŞEREF GİDER’İN...
TURNİKE İFTİRASINA İTİBAR EDİP DİLE GETİRENLERİN ASIL ÖNCELİĞİ...
AKİT CAMİASINDAKİ KARDEŞLERİMİZ BİZİM İYİ NİYETİMİZİ YAKINDAN BİLİR VE...
GERÇEKLER SAYIN DOĞAN KASADOLU'NUN HAYAL DÜNYASINDA YAŞADIĞINDAN VE...
ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU KARDEŞİMİZE HANIMLAR HAKKINDA SAYGILI VE NEZAKETLİ...
MUHAFAZAKAR CAMİADA HAKKIMIZDA MERAK EDİLEN BAZI SORULARA CEVAPLAR
DURUŞMADA YÖNELTİLEN SORULAR İDDİANAMEDE YER ALAN SUÇLAMALARIN ASILSIZ...
ARKADAŞIMIZ SEDAT ALTAN'DAN DEĞERLİ GAZETECİMİZ SAYIN AHMET HAKAN'A AÇIK...
ARKADAŞIMIZ MERVE BÜYÜKBAYRAK'IN MİNE KIRIKKANAT HANIMEFENDİ'YE AÇIK...
ARKADAŞIMIZ KARTAL İŞ'TEN SAYIN DOĞU PERİNÇEK’E AÇIK MEKTUP
AV. SN. KEREM ALTIPARMAK’IN “İNTERNET ERİŞİM ENGELLERİ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ”...
"NİHAYET DERGİSİ"NDE, CAMİAMIZ HAKKINDA YAPILMIŞ GERÇEK DIŞI, ÇİRKİN BİR...
HALKI, HALKA EZDİREN SİSTEM SON BULMALI
KONU DEKOLTE DEĞİL, SEVGİMİZE VE DOSTLUĞUMUZA DUYULAN ÖFKE
INDEPENDENT-TÜRKÇE'NİN MÜSLÜMANLARA EVRİM TEORİSİNİ KABUL ETTİRME TAKTİĞİ
BUGÜN BAZI GAZETECİLERİN TUTUKLANMASINI ELEŞTİREN CNN TÜRK GECE GÖRÜŞÜ...
DEKOLTE GİYDİLER DİYE MASUM İNSANLARA YÜZLERCE YIL HAPİS CEZASI İSTEYİP...
SN. ADNAN OKTAR’IN MEHDİLİK İLAN EDEREK DEVLETİ ELE GEÇİRECEĞİ İTHAMI AKLA...
ARKADAŞIMIZ EMRE BUKAĞILI'NIN SN. FAZIL SAYIN AÇIKLAMALARINA CEVABI
SÜLEYMAN ÖZIŞIK KARDEŞİMİZİN DE CEMAATLERİN MİLLETİMİZ İÇİN DEĞERİNİ ÇOK...
ADNAN OKTAR OLMASAYDI...
SAYIN ERGUN YILDIRIM’IN “YENİ MEHDİLER” BAŞLIKLI KÖŞE YAZISINA...
NORMAL VE LEGAL BİR YAŞAMDAN YAPAY SUÇLAR ÜRETİLEREK "HAYALİ BİR SUÇ...
SAYIN ADNAN OKTAR’IN TUTUKLANMASININ ARDINDAN...
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ MÜSLÜMANLARA ATILAN İFTİRALARA İTİBAR ETMEMELİDİR
ODATV GENEL YAYIN YÖNETMENİ SN. BARIŞ PEHLİVAN'A AÇIK MEKTUP
KOMPLOCULAR, KORKUTARAK "SÖZDE" İTİRAFÇI YAPTIKLARI ARKADAŞLARIMIZ...
CUMHURİYET GAZETESİNE AÇIK MEKTUP
GENİŞ HAYAL GÜCÜ İLE KURGULANAN DAVA DOSYASI
MODERNLİK İSLAM’IN GELİŞİP YAYILMASINDA EN ETKİLİ YÖNTEMDİR
SN. ENVER AYSEVER’İN PROGRAMINDA GÜNDEME GELEN İTHAMLARIN CEVAPLARI
SN. ADNAN OKTAR: "ALLAH'IN VERECEĞİ KARARI TALEP EDİYORUM"
MİNE KIRIKKANAT GİBİ AYDIN VE DEMOKRAT BİR HANIMA HUKUKUN TEMEL İLKELERİNE...
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
YENİ AKİT GAZETESİ VE ODA TV’DE YER ALAN “UYAP’TAN SANIĞIN ADI SİLİNDİ”...
SAYIN BİRCAN BALİ'YE CEVAP
SAYIN AVUKAT CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
SAYIN ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU'NA CEVAP
SAYIN ADNAN OKTAR VE CAMİAMIZA YÖNELİK MANEVİ LİNÇ
SN. DOĞU PERİNÇEK VE SN. PROF. DR. ALİ DEMİRSOY'UN ÖNEMLİ OLDUĞUNU...
SAYIN PROF. DR. NURAN YILDIZ'A AÇIK MEKTUP
SN. ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ İSRAİL VE MUSEVİLERLE OLAN...
CAMİAMIZA YÖNELİK "YURTDIŞI LOBİ FAALİYETLERİ" İSNADI İLE İLGİLİ...
FETÖ'YE KARŞI EN GÜÇLÜ ELEŞTİRİLERİ SN. ADNAN OKTAR YAPMIŞTIR
DELİL VE ŞAHİT OLMADAN SUÇSUZ İNSANLARI CEZALANDIRMAK KUR’AN’A UYGUN...
ARKADAŞLARIMIZ MUAZZEZ VE YILDIZ ARIK’IN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI...
İNSANLARA NEREDE VE KİMLERLE YAŞAYACAKLARINA DAİR BASKI VE DAYATMADA...
ARKADAŞIMIZ BERİL KONCAGÜL’ÜN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARINA...
KANAL D'NİN UYDURMA HABERİ
MERVE BOZYİĞİT'İN DURUŞMADAKİ AÇIKLAMALARI KUMPASI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ !!!
ARKADAŞLARIMIZ ALTUĞ ETİ, BURAK ABACI VE CEYHUN GÖKDOĞAN'IN...
KUMPASÇILARIN ARKADAŞLARIMIZA BASKI VE TEHDİTLE DAYATTIĞI GERÇEK DIŞI...
"NORMAL HAYATIN SUÇMUŞ GİBİ GÖSTERİLMESİ" ANORMALLİĞİ
ARKADAŞIMIZ ÇAĞLA ÇELENLİOĞLU'NUN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
YENİ ŞAFAK VE GÜNEŞ GAZETELERİNDEKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARA CEVAP
SAVUNMA HAKKIMIZ NASIL ENGELLENDİ?
ARKADAŞIMIZ ECE KOÇ'UN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
ARKADAŞLARIMIZ MUSTAFA ARULAR VE EMRE TEKER'İN DURUŞMALARINDAKİ...
ARKADAŞIMIZ AYÇA PARS'IN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
KAMU VİCDANI YALANI
DEVLETİMİZİN VERDİĞİ SİLAH RUHSATLARI CAMİAMIZA DUYDUĞU GÜVENİN AÇIK BİR...
ASIL HEDEF İSLAM ALEMİ, TÜRKİYE, SAYIN ERDOĞAN VE AK PARTİ HÜKÜMETİ
GERÇEK MODERNLİK İSLAM DİNİNDEDİR
TV PROGRAMLARINDA SEVGİ DİLİ ESAS ALINMALIDIR
"Allah'tan tahliyemizi istirham ediyorum"
AKİT GRUBUNA AÇIK MEKTUP
"....Allahvar.com sitesi kapatıldı, düşmanım bu siteyi yapmış olsa...
GARDIROP YALANI
SAYIN DOĞU PERİNÇEK'E AÇIK MEKTUP
'CRACKED.COM' SİTESİNDEKİ İDDİALARA CEVAP
1999 KAN KAMPANYASI TAMAMEN MEŞRU VE LEGAL BİR ORGANİZASYONDUR
HAKİM VE SAVCILARIMIZ YALNIZCA KANUN, HUKUK VE VİCDANI ESAS ALMALIDIR
HARUN YAHYA KÜLLİYATININ İMHASI ÇOK VAHİM VE TARİHİ BİR HATA OLUR
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI RAPORUNA CEVAP
İLERİ DERECEDE MODERN GÖRÜNÜM VE DEKOLTE GİYİM TARZININ NEDENLERİ
"Adnan Bey’in çevresindeki her insan hayat dolu, mutlu, cıvıl cıvıl.”
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
"Müslümanlar Kardeştir..."
"Biz silahlı suç örgütü değiliz"
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
"Zorla alıkonma, İzole bir hayat yaşama iddialarını asla kabul etiyorum"
"Adnan Bey bizi çok sever, hep onore eder"
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
"Ortada silahlı suç örgütü değil sadece birbirini çok seven arkadaş...
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."