Kandil'de PKK sığınaklarının olduğu sarp alanlar düz ova haline getirilmeli

PKK’nın eğitim, lojistik ve gizlenme alanı olarak kullandığı Kandil’in yüksek, sarp, mağaralık yerlerinin ova haline getirilmesi terörle mücadelede etkili bir çözüm olacaktır.

 

Nasıl ki baraj vs yapımı gibi durumlarda bir bölgenin coğrafi yapısı yeterli miktarda patlayıcı kullanılarak kolaylıkla değiştiriliyorsa, Kandil’in sarp, kayalık yapısı da kolaylıkla değiştirilebilir.

 

Ancak mutlaka öncelikle sivil halkın bölgeyi boşaltması sağlanmalı, yapılacak çalışma duyurularak PKK’ya da tahliye çağrısı yapılmalıdır. Kandil’in düz ova haline getirilmesindeki amaç kan dökülmesi değil terör örgütünün altyapısının yok edilmesidir.

 

Kuran ayetlerinde de dağların parçalanıp atılmış yün gibi olmasına dikkat çekilmiştir.

 

(Şuanda izlediğiniz videoda dağlık bir alanın düz arazi haline nasıl kolay getirilebildiği görülmektedir.)

 

... YERYÜZÜ VE DAĞLAR TİTREMEYE-TUTULUR VE DAĞLAR GÖÇEN BİR KUM YIĞINI OLUR. (Müzemmil Suresi, 14)

 

DAĞLARIN 'ETRAFA SAÇILMIŞ' RENKLİ YÜNLER GİBİ OLACAKLARI (GÜN) (Kaari’a Suresi, 5)

 

Hadislerde de, Mehdi’nin küfre karşı ilmi mücadelesinde dağların engel olamayacağı bildirilmiştir.

 

Peygamberimiz (sav)’in Hz. Mehdi’nin karşısına çıkan dağları ezip geçeceğini bildirmesi, Mehdiyetin karşısındaki deccali bir sistem olan PKK’nın etkisiz hale getirilme şekline de işaret etmektedir.

 

“Mehdi... KARŞISINA DAĞLAR BİLE DİKİLSE ONLARI EZİP GEÇECEK, O DAĞLARDA KENDİSİNE YOL BULACAKTIR.” (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 39)

 

Bir hadiste ise Mehdi’nin İstanbul’u ve Cebel, yani dağı fethedeceği bildirilmiştir:

 

"O (Mehdi) Konstantiniyye'yi (istanbul’u) ve CEBEL (dağı)'İ FETHEDECEKTİR" (Mer'iy b. Yusuf b. Ebi bekir b. Ahmet b. Yusuf el-Makdi'si "Feraidu Fevaidi'l Fikr Fi'l İmam El-Mehdi El-Muntazar)

 

*(Arapça) Cebel: dağ demektir

 

DAĞLARIN YÜRÜTÜLECEĞİNİ, YANİ YIKILIP COĞRAFİ YAPISININ DEĞİŞECEĞİNİ BİLDİREN AYETİN EBCEDİ 2016 TARİHİNİ VERMEKTEDİR.

 

Dağlar, yürütüldüğü zaman (Tekvir Suresi, 3)

 

Ebcedi (Şeddesiz) Hicri 1437 yani Miladi 2016

 

Görüldüğü gibi teröristlerin saklanma ve eğitim alanı olan Kandil’in ova haline getirilmesi Kuran’da ve hadislerde işaret edilen bir mücadele yöntemidir ve uygulanması son derece kolaydır. Bu yöntemin amacı, kan dökülmesi değil PKK’nın alt yapısının tamamen etkisiz hale getirilmesidir.DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler