Imran Khan, Tehreek-e-Insaf Siyasi Partisi Başkanı, Pakistan

Sayın Imran Khan ile Ekim 2012 tarihinde yapılan röportaj


 

OKTAR BABUNA: Merhaba. Bugün çok seçkin bir konuğumuz var; Sayın Imran Khan. Sayın Imran Khan Niazi Pakistan Parlementosu'nun bir üyesi. Politik yönünün yanı sıra, Sayın Imran Khan aynı zamanda bir yardımsever, bir kriket yorumcusu ve Braadford Üniversitesi'nde Şansölye. Kendisi aynı zamanda UNICEF iyi niyet elçisi. 1992 Dünya Kupasında Pakistan'a ilk kez birinciliği getiren dünya çapında bir kriketçi olarak muhteşem kariyerinden emekli olduktan sonra, Sayın Khan insanların hayatına pozitif, sağlıklı bir değişiklik getirmeyi amaç edindi. İnsani alandaki başarılarının en önemlilerin arasında, merhum annesinin adını alan ve %75 ücretsiz tedavi veren ve bağışlarla kurulan Pakistan'ın ilk ve tek kanser hastanesi Shaokot Khan Memorial Kanser Araştırma Merkezi'nin kurulması geliyor. Imran şu anda Karaçi'de başarılı Lahore modeline göre ikinci bir hastane kuruyor. Sayın Khan eğitim, sağlık ve temel sosyal hizmetler alanlarında bağış toplayan birisi. Yakın dönemde meydana gelen sellerden sonra, Imran Khan Vakfı'nı kurdu: sellerden hemen sonra Imran Khan Vakfı yiyecek, çadır ve battaniye gibi çok acil ihtiyaçları sağlayabildi. Birkaç ay içinde Vakıf, milyonlarca Pakistanlıyı kötü bir şekilde etkileyen tahrip olmuş ekinleri yerine koyabildi ve aynı zamanda ilk etapta tahmini olarak yüz adet köy kurulmasını sağlayacak bir köy geliştirme projesini hayata geçirdi. Son olarak, 6 Ekim 2012'de, Sayın Khan İslamabad'dan Pakistan'ın Güney Waziristan bölgesindeki Kotai köyüne giden bir karavana öncülük etti; bu protestonun amacı Pakistan'daki kabile bölgelerindeki İslami militanlara karşı Amerika'nın başlattığı uzaktan kumandalı füze saldırılarıydı. Sayın Khan aynı zamanda bir çok Amerikalı'nın da desteğini aldı, bunların arasında Amerika tabanlı bir barış grubu olan Code Pink'in üyeleri de bulunuyordu. Sn Khan hoş geldiniz. Çok güzel bir özgeçmiş; barış için çalışıyorsunuz ve sadece Pakistan'da değil, dünya çapında.

IMRAN KHAN: Evet. Teşekkürler, ama bir şeyi söylemeyi unuttunuz; önümüzdeki yıl yapılacak seçimlerde ortalığı silip süpürecek bir politik partinin başkanı olduğumu inşaAllah.

OKTAR BABUNA: İnşaAllah, inşaAllah. O halde bazı sorularım olacak. Bildiğiniz üzere, Orta Doğu'da zorlu durumlar var; Pakistan'ı, Suriye'yi ve diğer ülkeleri yakından ilgilendiren sorunlar ve çatışmalar yaşanıyor. Sizin bu konularla ilgili düşüncenizi sormak istiyorum, sonuçta bir politikacısınız. İlk sorum şu; lütfen izleyenlerimiz için politik partinizin temel ideolojisini açıklar mısınız?

IMRAN KHAN: Politik partim olan Tehreek-e-Insaf ideolojisi Pakistan'ın ideolojisi ile aynıdır. Pakistan modern, refah bir İslam devleti olacaktı. Bu Pakistan'ı kuran kişilerin hayalinde olan şeydi, ve bu bizim de bir politik parti olarak vizyonumuz. Pakistan'ın bir refah devleti olmasını istiyoruz, insanlarına bakan bir devlet, onlara sağlık, eğitim, adalet, iş sağlayan bir devlet ve kesinlikle kanunlarla yönetilen bir devlet. Şu anın aksine, eğer zenginler için bir kanun ve fakirler için başka bir kanun değil, demokratik bir devlet. Türkiye'den ve Türkiye'yi değiştiren Başbakan Erdoğan'dan çok fazla ilham alıyoruz. Pakistan'ın bir refah devleti, insani bir devlet olmasını istiyoruz.

OKTAR BABUNA: Evet. Ve tabii ki bizde aynı şeyi istiyoruz, bizim de hedefimiz aynı. Pakistan'ın iyi olmasını istiyoruz, Türkiye'nin iyi olmasını istiyoruz, tüm İslam ülkelerinin iyi olmalarını istiyoruz. Bildiğiniz gibi, Pakistan'da ciddi bir yozlaşma var, sizce bunu sona erdirmenin en iyi yolu nedir, ve bunu başarmak için planınız nedir?

IMRAN KHAN: Şimdi yozlaşma kötü yönetimin bir göstergesi. Yönetim sisteminiz ne kadar iyi olursa, kanunun işleyişi ne kadar iyi olursa, yozlaşma da o kadar az olur. Üçüncü Dünya ülkeleri çoğu zaman fakirler ama bunun nedeni kaynaklarının yeterli olmaması değil. Bu ülkeler fakirler çünkü yönetim sistemleri çok zayıf, ve bu nedenle yozlaşmış bir elit tabaka ülkeyi ele geçirmiş durumda. Pakistan'da da aynı durum söz konusu; en yozlaşmış kişi bizim Cumhurbaşkanımız konumunda ve ne yazık ki elit tabaka yozlaşmış olunca, tüm sistem çöküyor. Bu nedenle güçlü kurumlar, daha iyi yönetim oluşturmak, polisi , bürokrasiyi politikadan uzak tutmak, kuvvetli bir adalet sistemi oluşturmak ve bağımsızlık meydana getirmek, ekonomik sistemi merkezileştirmeden çıkarmak; yani diğer bir deyişle daha bağımsız bir yönetim sistemi istiyoruz. Bu nedenle hazır bir planımız var, ve bence Pakistan'ın büyük bir çoğunluğunun ülkeyi yönetecek en iyi parti olduğumuzu düşünüyor olmasının nedeni bizim yozlaşmayı bitirecek bir programı olan tek parti olmamız.

OKTAR BABUNA: Evet. Sizce bunda dinin önemi ve rolü nedir? Örneğin, Türkiye'de AKP daha dindar bir parti, ve Türkiye'yi değiştirmede çok başarılı oldular. Size göre dinin önemi nedir?

IMRAN KHAN: Bence bizi insan yapan şey din. Sadece dinler materyalizme karşı mücadele verebilir. Dünya materyalistler ve spiritüalistler olarak ikiye bölünmüş durumda. Sadece maneviyat bir kimsenin diğer insanları düşünmesini sağlayabilir, çünkü tüm dinler aynı şeyi söylüyor; tüm dinler adaletten ve insan olmaktan bahsediyor, bu da bizim insanların iyiliğini gözetmek dediğimiz şey. Tüm dinler aynı şeyi söylüyor; ki bu da neo-liberal ekonominin getirdiği çıplak materyalizme zıddı. Zengin daha zenginleşiyor; fakir daha fakirleşiyor, ve zengin ülkeler daha zenginleşiyor, ve fakir ülkeler daha da fakirleşiyor. Bu nedenle din bizi akıllı hayvanlar yerine insan yapıyor, çünkü hayvanlar aleminde güçlü olan haklı ve güçlü olanın hayatta kalması fikri geçerli, ancak bir insan topluluğunu insani yapan şey adalet ve şefkatten ibaret.

OKTAR BABUNA: Kesinlikle size katılıyorum. İnsanların bilinçaltlarına savaş veren hayvanlar olduklarını, hayatta kalmak için mücadele etmeleri gerektiğini ve daha güçlü olanların zayıf olanları ezmesi gerektiğini, ve çatışmanın gelişim için bir şart olduğunu sokarsanız, işte bu tür fikirler 20. yüzyılın komünizm, faşizm, anarşizm, terörizm gibi sapkın fikirlerine yol açar; bu ideolojiler hep tür fikirler üzerine kuruludur.

IMRAN KHAN: Güçlü olan zayıf olanın kaynaklarını ele geçirdiğinde, hayvan gibi davranmaya başlıyor. Bu hayvanların yaptığı şey. Ve Kuran'da bir ayette şöyle bildiriliyor, "İnsanlar Allah tarafından yaratılan en üstün varlıklarıdır. Ancak düştüğü zaman, hayvandan daha aşağılık bir seviyeye düşüyor." Hayvanlar sadece ihtiyaçları kadar yerler, ancak insanlardaki açgözlülük hissi çok güçlüdür. Tüm bu banka sistemindeki çöküş, hiçbir şeyin hiçbir zaman yeterli gelmediği, daima daha fazlasının istendiği düpedüz açgözlülüğün göstergelerinden biri. Hayvanlar sadece ihtiyaçları kadar yerler. Bu nedenle şu anda gördüğünüz şey tüm çatışmaların temelindedir; tüm bu teröre karşı savaş – Neden Amerika Irak'a saldırdı? Irak'ın terörle ne ilişkisi vardı? Bu sadece petrolle alakalıydı. Bunu insanoğlunun tarihinde hep görüyoruz; güçlü olan her zaman daha zayıf olanın kaynaklarını ele geçirmeye çalışıyor.

OKTAR BABUNA: Evet, kesinlikle haklısınız. Size göre, tarihsel deneyimlere bakıldığında Türkiye'nin barışın sağlanmasındaki rolü nedir, bölgede bir lider olarak rolü nedir ?

IMRAN KHAN: İlk kez Türkiye'nin aktif bir rol aldığını görüyoruz; ilk kez Türkiye'yi İslam aleminde bir lider olarak görüyoruz. Normalde hatırladığım kadarıyla Türkiye sadece Avrupalılaşmak ile ilgileniyordu. Bazı Türkler ikinci sınıf Avrupalılar, sahte Avrupalılar gibi davranarak Avrupalılar tarafından kabul edilmeye çalışıyorlardı. Ve son 10 yıldır Türklerde bu gururu görüyoruz, Türk milliyetçiliği ve kendine güvende bir canlanma görüyoruz. Bu Müslüman dünyası için çok güzel karşılanan bir değişim, çünkü Türkiye, Başbakan Erdoğan'ın öncülüğünde bir liderlik vasfı kazanıyor. İstanbul Ekonomi Forumu'nda bir konuşmasını dinledim ve dinlediğim en etkileyici konuşmalardan biriydi; yolu gösteren bir lider gibiydi. Bu çok iyi bir işaret.

OKTAR BABUNA: Evet çok fazla şey olup bitiyor. Sadece Pakistan'da değil, Filistin'de, Suriye'de, Irak'ta, Mısır'da, Tunus'ta ve Ürdün'de kan dökülüyor: ciddi iç sorunlar ve çatışmalar var. Sizce bir İslam Birliği, bir Türk İslam Birliği altında bir araya gelmek Pakistan, Suriye, Ürdün, Mısır ve Tunus'taki tüm sorunları çözer mi?

IMRAN KHAN: Müslüman dünyasındaki sorun Müslüman ülkelerin demokratik olmamasından kaynaklanıyor. Bu nedenle Arap Baharı'nda demokratik bir hareketin başlangıcını gördük, Pakistan'da da aynı şekilde. Partimin bu demokratik hareketin öncüsü olduğunu düşünmek istiyorum. Gerçek demokrasi istiyoruz; bağımsız bir adalet sistemi istiyoruz; bağımsız bir seçim komitesi istiyoruz; özgür ve adil seçimler istiyoruz. Doğal liderliğin gelişmesini istiyoruz. Türkiye'de olanlar çok ilgi çekici, çünkü demokratik bir transformasyon yaşadınız. Pakistan'da yaşadığımız sorunları Türkiye de yaşadı; demokrasi sürekli ordu tarafından müdaheleye uğradı. Bu nedenle biz bir adım attık, ordu bir adım attı ve sonra biz bir adım geri attık. Ancak şimdi Pakistan'da gördüğünüz, zor zamanlar geçiriyor olmamıza rağmen, kurumlarda bir çöküş yaşandı, her yerde bir kargaşa var, teröre karşı bir savaş var, vahşet var, ancak bütün bunların ortasında değişim için kuvvetli bir hareket var; benim partim de bunu yansıtıyor ve bu nedenle de Pakistan'daki en popüler parti. Arap Baharı Orta Doğu'daki gençliğin demokrasi için bir çağrısı; yıllardan beri oturup duran bu diktatörlerden, soylulardan bıkmış durumdalar; insanlar haklarını ve temsil edilmeyi istiyor.

OKTAR BABUNA: Evet. Tamamen haklısınız. Ancak bunun arkasında bir de ideoloji var. Mesela Irak'taki Saddam Hüseyin rejimi esnasında, Baas partisi ve Arap sosyalizmi, şiddetli bir milliyetçilik ile birleşmişti. Suriye'de aynı durum vardı, Mısır'da Nasir Marksistti; Filistin'de Habbash bir Marksistti. Yani Marksizm birçok Müslüman ülkeyi kontrol eden bir ideolojiydi ve dejenerasyona neden oldu ve bu ideoloji insanları din ahlakından uzaklaştırdı, bu da radikalizme ve yobazlığa neden oldu, ve sonuç olarak da Müslümanlar, Allah'ın haram olarak bildirdiği şekilde bölündü. Allah (Şeytandan Allah'a sığınırım.) Kuran'da “Allah'ın ipine sımsıkı sarılın” diye bildiriyor, ve Allah'ın ipi Kuran'dır ve Allah ayrılmayın diyor. Bu nedenle, örneğin, eğer Pakistan Türkiye ile birleşirse, ve daha sonra Mısır ile birleşirse, sonra da İran ile, bu barış, zenginlik ve sonunda da bölgede bilim, teknoloji ve sanatta gelişme getirecektir.

IMRAN KHAN: Öncelikle Marksizm ve Sosyalizm bazı yönlerden İslam'a oldukça yakınlar; tabii ki ateist olmaları ve Allah'a inanmamaları dışında. Ancak bu eşitlikçi bir toplum düşüncesi, örneğin, eğer Peygamberimiz (sav)'den sonraki Müslüman toplumuna bakacak olursak, Medine'deki en eşitlikçi toplumlardan birini oluşturdu; tüm insanlar kanunlar karşısında eşitti ve bu insanlık tarihindeki ilk refah devletiydi. Zayıflar ve fakirler devletin sorumluluğundaydı; zayıf olanlar, dullar, sakatlar, yetimler devlet tarafından korunuyordu. Bu nedenle bazı yönlerden bu sosyalist ideal aslında İslam ile başladı. Hindistan'da Shah Waliullah adında büyük bir alim vardı ve eğer onun yazılarını okursanız, sosyalizme oldukça benzediğini göreceksiniz. Çünkü sosyalizmin temel konsepti çok iyi; eşitlikçi bir toplum olması ve zenginlerin fakirlerin sorumluluğunu alması - bunlar harika idealler. Ancak sorun şu: ateist oldular, ya da toplumdan Allah inancını çıkardılar, Komünizm gibi, bu nedenle başarısızlığa mahkumdular. Çünkü Müslüman halklar ile aynı tınıda değillerdi. Bu nedenle Müslüman ülkelerde orijinal bir düşünce yapısını canlandırmayaihtiyacımız var; ve orijinal düşünce derken şunu kastediyorum; Müslümanların dünyada düşünce, eğitim ve bilim alanında lider olmasını sağlayan şey neydi? Ve bir toplum daha eşitlikçi olursa, toplumun yükselme olasılığı daha fazla olur; eğer zenginle fakir arasındaki fark büyürse, o zaman toplumun gelişme ihtimali düşer.

OKTAR BABUNA: Bu gerçekte İslam'a karşı. Allah adaleti emreder. Sizin de söylediğiniz gibi adalet ve eşitlik olması gerekir. Aslında Karl Marx bu düşünceyi Tevrattan aldı, çünkü kendisi haham bir aileden gelmişti. Ancak bunu deccali bir sistemde, ateist bir sistemde oluşturmaya çalıştı, ki bu tabii ki imkansızdır. Çünkü komünist ülkelerde, 150 milyondan fazla insan katledildi; kan dökme komünist ideolojinin ayrılmaz bir parçasıdır. Ancak İslam'da, 3 İbrahimi dinde de, şefkat, merhamet, sevgi, zayıf olanları koruma esastır, ve inşaAllah bu günleri göreceğiz.

IMRAN KHAN: Bakın, tüm dinler, Kuran'da Allah bize bildirmiştir; "tüm insanlara, tüm toplumlara bir mesaj gönderdim," demister. Yani aslında İslam tüm dinleri kabul eder. Allah'ın mesajının tüm insanlara gönderildiğini kabul ediyoruz, ve herkese gönderilen temel mesaj her yerde aynı; ki bu şefkattir. Bu en önemli mesajdır; şefkat. Ve ikincisi de adil olmak. Bu iki mesaj tüm insan topluluklarına gönderildi. Şimdi ne yazık ki, her ideoloji insanoğlu tarafından kendi şahsi çıkarları için çarpıtılmıştır; (İslam dışındaki) tüm dinler tahrif oldu. Komünizm tahrif oldu; orijinal komünizm fikri kötü değildi ama o da bozuldu. Milyonlarca insanın öldürülmesi; bir fikri nasıl milyonları öldürerek empoze edebilirsiniz? Ve aynı şekilde neo-liberalizme bakın; o da bir yönden insanları öldürüyor. Zenginler daha zengin oluyor, fakirler zenginleri sübvanse ediyor. Zengin bankacılar milyarlar kazandı ve sistem çöktüğünde zayıf olanlar onların doyumsuzluklarının bedelini ödedi. Bu nedenle her ideoloji insanlar tarafından tahrif edilebilir. Ama en saf haliyle, din en güzel sonucu sağlar.

OKTAR BABUNA: Pakistan'da kan, terör ve kargaşa var, ve herkes bu durumdan muzdarip ve birlik olmak çok önemli. Müslümanlar arasındaki bu düşmanlık ve nefretin nedeni nedir ve bu nasıl düzeltilebilir?

IMRAN KHAN: Aşırıcılığın nedenlerinden biri Müslüman toplumların tehdit altında hissetmeleri; insanlar yaşam tarzlarının risk altında olduğunu düşündüklerinde, hemen silaha sarılıyorlar. Ancak bir diğeri de; Müslüman toplumlar içinde bölünmeler var. Ve bu Kuran'da lanetleniyor; ayrılmamamız gerekiyor, mezheplerin olması Kuran'da yasaklanıyor- dağılıp ayrılmayın deniyor. Ancak kendi çıkarları için bilerek Müslüman toplumlarını bölen insanlar var.

OKTAR BABUNA: Çok önemli bir şey söylediniz. Radikalizm varsa, radikaller ve bağnaz kişiler varsa, tabii ki çözüm bu insanları öldürmek değil, onları eğitmek. Lütfen bunu biraz açar mısınız?

IMRAN KHAN: Söylediğim gibi, 1935 yılında vefat eden ve en önde gelen Müslüman alimlerden olan Ikbal, -ki kendisi bana da ilham veren biriydi- ilmi yollarla aşırı bağnazlıkla mücadele etti. Bu dar kafalı aşırıcı radikal düşünce yapısına herhangi birinden çok daha fazla zarar verdi. İlmi yollarla İkbal'in yaptığını yapabilecek hiçbir silah yoktur. Bu nedenle, bu insanları hapse attığınızda, ki Pakistan'da bu şekilde oldu, onları yakalamaya başladığınızda, sadece daha fazla aşırıcı yobaz oluşturuyorsunuz; bu kişilere şehit gözüyle bakılıyor, daha fazla insan onları izlemeye başlıyor ve sonuçta bölünen bir toplum oluşuyor ki Pakistan'da olan da buydu.

OKTAR BABUNA: Amerika Birleşik Devletleri Pakistan'la ilişkileri geliştirmek için neler yapabilir ve tam tersi olarak, Pakistan bu konuda ne yapabilir?

IMRAN KHAN: Bakın, Amerika'nın yapması gereken Afganistan ile ilişkisini kesmek. Amerika Afganistan'da ne kadar uzun süre kalırsa, Afganistan'da aşırıcılık o kadar gelişecektir. Ve kabile bölgelerinde de öyle, çünkü karışım olarak sadece din değil; aynı zamanda Peştun milliyetçiliği de var. Çünkü temelde Peştun'lar sınırın iki tarafında da savaşıyorlar; Taliban Peştunlardan oluşuyor. Afganistan'da Peştun tarafında faaliyet gösteriyorlar ve Pakistan'ın kabile bölgelerinde savaşan Peştunlar var. Bu savaşı durdurmanın yolu Amerika'nın ayrılması ve Afganistan işgaline son vermesi. Bu olduğu anda her şey yatışmaya başlayacak. İkinci olarak, bu uzaktan hava saldırıları; bu saldırılar daha fazla aşırıcılığa neden oluyor; ciddi bir anti-Amerikancılığa neden oluyorlar ve anti-Amerikancılık ne kadar artarsa, militanlarda o kadar artıyor ve militanlara daha fazla yardım geliyor. Yani bu aşırıcılığı besliyor; nefret ve öfke yaratıyor. “Şüphelilerin” ortadan kaldırılması tüm insani kanunlara aykırı. Bu bir savaşı sürdürmenin ve insanları öldürmenin en barbarca yolu, çünkü sadece bir televizyon ekranının karşısında oturup bir düğmeye basıyorsunuz ve insanlar ölüyor. Ve tabii ki, birçok masum insan da hayatını kaybediyor ve sevdiklerini kaybeden kişiler özellikle de kabile bölgelerde- zaten savaşçı kişiler oldukları için hepsi gidip militanlara katılıyorlar. Bu tamamen ters tepecek bir durum. Sonra Pakistanlı güvenlik güçlerine karşı intikam arayışı içine giriyorlar, çünkü bunun Pakistan ordusunun rızası ile gerçekleştiğini düşünüyorlar.

OKTAR BABUNA: Çok açık, bütün bu sorunların tek çözümü birlik; Müslüman ülkelerin bir araya gelmeleri. Yani, örneğin, eğer Pakistan ve Türkiye birleşirse, bunu diğer ülkeler mutlaka takip eder. Tek çözüm bu. Örneğin, Osmanlı İmparatorluğu dönemine bakın. Bu askeri bir modeldi, ve tabii ki bugün Osmanlı modeline ihtiyacımız yok, daha demokratik, daha iyi bir yöntem var. Ancak o zaman birlik vardı ve kan dökülmüyordu, sorun yoktu. Yani Allah bize bir model gösterdi. Peygamberimizin (sav) zamanında da aynı şekilde. Bu nedenle, bir birliğe yol verecek ve diğer ülkeleri de yönlendirecek şekilde Pakistan ve Türkiye arasındaki bağı kuvvetlendirmek için ne yapabiliriz?

IMRAN KHAN: Evet, Pakistan ve Türkiye'nin her zaman yakın ilişkileri oldu ve bu Hindistan'daki Hilafet hareketine kadar gidiyor. 1920lerde Türkiye'ye tüm cephelerden saldırılırken Türkiye'ye yardım edilmesi için büyük bir hareket vardı ve sonra General Kemal Atatürk Türkiye'yi kurtardı. Ancak bu hareket şu anda Pakistan olan Hindistan'dan çok fazla para toplanmasını gerektirdi, ve bu paralar Türkiye'ye gönderildi. Bu nedenle Türk ve Pakistan insanları arasında her zaman yakın bir bağ olmuştur. Ancak Müslüman toplumundaki sorun şu; Müslüman ülkeler demokratikleşmeden Avrupa Birliği benzeri bir yapıya kavuşamazlar. Demokratikleştikleri zaman işbirliği için doğal bir istekleri olacaktır. Diktatörlükler oldukça ve demokrat olmayanlar Müslüman dünyasını yönettikçe, ve insanlar kendilerini ifade edemedikçe, bu ülkeler manipüle edilebilir ve birbirlerine karşı kullanılabilirler.

OKTAR BABUNA: Evet. İnşaAllah bu günler gelecek. Sizce modern demokratik bir hükümette ibadet, düşünce, vicdan ve birlik özgürlüğü önemli mi, ve bu sadece Pakistan'da değil ama tüm İslam coğrafyasında nasıl uygulanabilir?

IMRAN KHAN: Bir ülke daha demokratik oldukça, insanlara daha fazla özgürlükler tanınıyor. Örneğin, Pakistan'da, Hıristiyanlar, Hindular ve çeşitli mezhepler var, ve eğer Pakistan demokratik bir devlet olsaydı, her parti doğal olarak oy isterdi. Oylarını almak için onlara özgürlükler verirlerdi, ancak bir ülke demokratikleştikçe, insanların demokratik eşitlik kazanmak için daha fazla fırsatı oluyor.

OKTAR BABUNA: Evet. Ve inşaAllah, bizim işbirliğimiz ve sizin gibi hikmet sahibi kişilerin biraraya gelmesiyle ve diğer alimlerin biraraya gelmesiyle inşaAllah bu şekilde savaşların ve çatışmaların olmadığı bir dünyanın kapılarını aralayacağız, ve Peygamberimiz (sav)'in bu günlerin gelmesi ile ilgili çok sayıda müjdesi var. Allah dünyayı değiştiriyor; bu ekonomik kriz, Arap Baharı, tüm bu olaylar bir değişimin yaklaştığını bize gösteriyor. Allah insanları daha dindar, daha merhametli, şefkatli ve toleranslı olmaya zorluyor ve birlik oluşmasını sağlıyor inşaAllah.

IMRAN KHAN:Bakın, doyumsuzluk dünyayı daha çok sardıkça, dünya daha materyalist bir hale geldikçe, insanlar içlerinde insanlar içlerinde daha büyük bir boşluk hissederler. Bir şeylerin eksik olduğu hissi. İyi durumda olmanız, “mutlu” olduğunuz anlamına gelmiyor; mutluluk ve mutmainlik bedenin ve ruhun dengeli olması durumunda oluşur. Bu nedenle eğer sadece bedensel isteklerinize göre hareket ederseniz, dengeniz bozulur. İnsanların bu boşluk hissine, bu kötü hislere sahip olmalarının nedeni bu. Materyalizmin hakim olduğu, materyalizm adı verilen bu batıl ilahın tapıldığı ve bunun mutluluk zannedildiği batılı toplumlarda çok fazla vakit geçirdim - bir süre sonra böyle olmadığının farkına varıyorlar. Ve bir şeyin eksik olduğunu fark ediyorlar ve bu boşluğu doldurabilecek tek şey maneviyat. Ne yazık ki Müslüman toplum şu anda kötü bir halde; Müslümanlar İslam'ın iyi birer temsilcisi değiller ve insanlar İslam'a materyalizmin oluşturduğu bu boşluğu doldurabilecek bir şey gözüyle bakmıyorlar. Ancak bence adım adım, dünyada İslam'ın ışığının yayıldığını gördükçe, insanların İslam'a farklı bir gözle baktıklarını göreceğimizi düşünüyorum.

OKTAR BABUNA: İnşaAllah, inşaAllah. Kesinlikle haklısınız. Batı'daki bu sözde İslamofobinin nedeni bir çok Müslüman ülkesinde gerçek İslam'ı temsil etmeyen bu yobazlığı görüyor olmaları. Gerçek İslam herkes için çok güzeldir. Söylediklerinizde haklısınız, Batı dünyasında gördüğümüz Darwinist/Materyalist düşünce dünyadan sevgiyi, şefkati aldı ve bunun yerine bencillik, enaniyet meydana getirdi, ve örneğin bu da şu andaki ekonomik krizin oluşmasına neden oldu.

IMRAN KHAN: Bu doğru. Örneğin paranın mutluluk getireceği fikri. İnsanlar hayatlarında bir noktaya geldiklerinde farkediyorlar ki; paraları var ama mutlu değiller. Mutluluk aslında ruhun tatmin bulmasından gelir ve tüm dinler öncelikli olarak aynı şeyi söyler: şefkatli olduğunuzda, sahip olduklarınızı verdiğiniz zaman, daha fazlasına sahip olursunuz ve daha az imkanlara sahip olan kişilere karşı daha fazla sorumluluğunuz vardır. Bu temel olarak tüm dinlerin mesajıdır, ve insanlar ancak vererek mutlu ve mutmain olabilirler. Eğer almaya devam eder ve yalnızca kendiniz için yaşarsanız, ki materyalizmin öne sürdüğü budur, sonuçta mutlaka mutsuz olursunuz.

OKTAR BABUNA: Elhamdülillah. Sizinle konuştuğumuzda akıl sahibi bir insan görüyoruz maşaAllah, yüksek düzeyde bir eğitim sahibi, Kur'an'a uygun hareket eden bir insan görüyoruz inşaAllah. Ve herkes için barış, demokrasi, düşünce özgürlüğü isteyen bir insan. Umarım Allah sizin yolunuzu açar, ve inşaAllah bu Pakistan'ın, Türkiye'nin, İran, Tunus, Ürdün, Mısır'ın birleşmesine ve aynı zamanda Türk İslam Birliğinin kurulmasına vesile olur, çünkü bu birlik aynı zamanda Hıristiyanları ve Musevileri de içine alıyor.

IMRAN KHAN: Bu doğru; İslam herkesi kapsar, kucaklayıcı bir dindir. İnsanlar dine sanki bir futbol maçı gibi davranıyorlar; öyle değil. Allah tüm insanların Rabbi, ve bence bu tüm dinlerin temel mesajı, insanlığın birleşmesi. Kendinizi değil, başkalarını, insanları düşünmek temeldir. Bu materyalizme karşı olan tek anlayış ve çıplak materyalizm dünyada çok fazla tahribata neden oluyor. Bu açgözlülük, bu sınırsız tüketimcilik, tüketim Dünya'ya da zarar veriyor; ve bunun karşısında sadece tek bir şey var; Maneviyat.

OKTAR BABUNA: Bu güzel sohbetin sonuna geldik. Türk halkına ve İslam dünyasına yönelik mesajınızı alabilir miyiz?

IMRAN KHAN: Evet, umarım hep birlikte bu sorunlardan kurtulacağız ve Türkiye maşaAllah çok iyi gidiyor. Pakistan, bence mevcut durumundan kurtulmak aşamasında, ben iyimserim bu konuda.

OKTAR BABUNA: İnşaAllah. Güzel günler kapıda inşaAllah. On yıl içinde inşaAllah dünya çok farklı olacak, ve bu günleri hatırlayacağız inşaAllah, ve tüm çatışmalar çözümlenecek, daha fazla kan dökülmeyecek ve Altın Çağ geliyor inşaAllah.

IMRAN KHAN: Eğer inancınız varsa, o zaman ümitvar olursunuz. İnançsızlık ümitsizliği getirir. İnanç umut oluşturur, bu nedenle ben her zaman ümitvarım.

OKTAR BABUNA: MaşaAllah. Sizi konuk etmek bir zevkti. Çok çok teşekkürler.

IMRAN KHAN: Ben teşekkür ederim.

 


DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler

iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
DİNSİZ-ATEİST ARDINDAN DA KOMÜNİST BİR TÜRKİYE OLUŞTURMAK İSTEYENLERİN...
YARGIDAKİ ADALETSİZ VE ANORMAL UYGULAMALAR ULUSAL BASININ TEPKİSİZLİĞİNDEN...
“ÇAMUR AT KURTUL!” AHLAKSIZLIĞI HUKUK ADINA DAYATILAMAZ
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUPTUR
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN BEYEFENDİYE AÇIK MEKTUPTUR
TBAV’DAN CUMHURİYET GAZETESİNİN "MÜGE ÖĞÜTÇÜ" KONULU HABERİNE TEKZİPTİR
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP–BAZI ÖZEL SEÇİLMİŞ HAKİM VE SAVCILARIN...
TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ BEKA SORUNLARINDAN BİRİ GENÇ KESİMLE İLETİŞİMİ...
EMNİYET GENEL MÜDÜR YARDIMCISI MUSTAFA ÇALIŞKAN 2018 SENESİNDEKİ...
BULUNDUKLARI YERE, SAYIN ADNAN OKTAR’IN 40 YILLIK FİKRİ MÜCADELESİ...
TÜM DOSYANIN YALAN VE İFTİRA DOLU OLDUĞU MÜGE ÖĞÜTCÜ’NÜN "SÖZDE" ETKİN...
HAKAN EROL İSİMLİ KİŞİNİN İFTİRALARINA CEVAPLAR
DÖRT AYAKLI ORGANİZE BİR YAPININ BASKI VE ZORLAMALARI ALTINDA SÜRDÜRÜLEN...
HASTA BİR İNSANIN GÖZ GÖRE GÖRE CEZAEVİNDE ÖLÜME TERK EDİLMESİNİ SAVUNMAK...
SABAH MEDYA GURUBU İSA TATLICAN'A KARŞI DİKKATLİ OLMALIDIR
ZAFER ARAPKİRLİ'NİN KRT TV'DE HAKAN EROL İLE YAPMIŞ OLDUĞU RÖPORTAJDA...
BARIŞ TERKOĞU VE AYŞENUR ARSLAN HAKKINDA NE YAZIK Kİ YANILMIŞIZ
CÜBBELİ AHMET HOCA’YA NEFRET ÜSLUBU YAKIŞMIYOR. TÜM MÜSLÜMAN CEMAAT VE...
AV. SN. CELAL ÜLGEN'İN SAMİMİYETLE İMTİHANI
BİZLERE YÖNELİK BİTİP TÜKENMEYEN SALDIRI VE İFTİRALAR, TEHLİKELİ BİR CAMİA...
SAYIN AYŞENUR ARSLAN HANIMEFENDİ'YE AÇIK MEKTUP
SAYIN ADNAN OKTAR'IN 15 MART 2021 TARİHLİ CEZAEVİ FOTOĞRAFI UÇANKUŞ TV...
ÖZKAN MAMATİ’NİN, TUTUKLANMAKTAN KURTULMAK İÇİN, NEFRET VE HUSUMET...
SAYIN ADNAN OKTAR’A YÖNELİK TEHDİT VE SUİKAST HAZIRLIĞINDA OLAN BAZI...
SAĞ VE SOL BİRBİRİNİN DÜŞMANI DEĞİL AYNI VATANIN GÜZEL İNSANLARI, AYNI...
DİNİN TAHRİF EDİLMESİNDEN ENDİŞE DUYANLAR ASIL, İSLAM’LA DARWİNİZMİ...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN GÜZEL SÖZLERİNDEN, SEVGİ SANATI
DECCALİYETİN KULLANIŞLI SİLAHI DARWİNİZMİ ELİNDEN ALMAK, HÜKÜMETİMİZE...
SABAH GAZETESİ YAZARI SN. FERHAT ÜNLÜ HABER VE YORUMLARINDA SAMİMİ VE...
DÜNYADAKİ DECCALİYET ŞU AN İNGİLİZ DERİN DEVLETİDİR
MEHDİYETİ ANLATMANIN DEVLETİN BEKASINA YÖNELİK HİÇBİR TEHDİT...
DEĞERLİ BASIN MENSUPLARIMIZ! EN DOĞRU VE BAŞARILI YAYIN VİCDANINIZA UYAN...
ADNAN OKTAR DAVASINDA YAŞANAN TARİHTE GÖRÜLMEMİŞ HUKUK FACİASI TÜRKİYE'DE...
KALABALIKLAŞAN CEZAEVLERİ İLE KÖTÜLEŞEN KOŞULLAR VE GEBZE KADIN KAPALI...
AKİT MEDYA GRUBU SAHİBİ SAYIN KARAHASANOĞLU KARDEŞLER VE GAZETENİN ÖNDE...
CAMİAMIZLA FETÖ VE IŞİD ARASINDA ZORAKİ BENZERLİK KURMA ÇABALARI...
ÖZKAN MAMATİ İSİMLİ KİŞİNİN İFTİRA VE YALAN İHBARLARINA İTİBAR EDEREK...
BİTMEK TÜKENMEK BİLMEYEN DİJİTAL ARŞİV MASALLARI
GİZLİ DOSYA ADI ALTINDA YÜRÜTÜLEN KARANLIK VE HUKUKSUZ FAALİYETLER...
HASTA BİR İNSANIN GÖZ GÖRE GÖRE CEZAEVİNDE ÖLÜME TERKEDİLMESİNİ SAVUNMAK...
SAYIN PERİNÇEK VE AYDINLIK CAMİASINI ARAMIZDAKİ İDEOLOJİK FİKİR...
BUGÜN SAYIN ADNAN OKTAR’I DEKOLTE SEBEBİYLE ELEŞTİRENLER GEÇMİŞTE TAM...
“BU DOSYADAN CEZA ÇIKMAZ YENİ BİR OPERASYON YAPIN” MANTIĞI, BİR HUKUK...
1999 YILINDAKİ KAN KAMPANYASININ, DEVLETİN KURUMLARI TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN...
GENÇLERİMİZİN DİNDEN UZAKLAŞMALARI HIZLA ÖNLEM ALINMASI GEREKEN ÖNEMLİ BİR...
BASIN MENSUPLARI ADLİ EMANETTEKİ ARKADAŞLARIMIZA AİT RUHSATLI VE HİÇBİR...
İSTİNAF MAHKEMELERİNİN ETKİSİZ OLDUKLARINA DAİR SÖYLENTİLER HAKKINDA SAYIN...
SAYIN ADNAN OKTAR HİÇBİR ZAMAN KORONA OLMAMIŞTIR. ŞAİBELİ BİR KORONA TESTİ...
AÇIK GÖRÜŞLERİN KAYIT ALTINA ALINMASI EN TEMEL İNSAN HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNE...
ODA TV’NİN PROVOKATİF YAZILARA DEĞİL HUKUKU, ADALETİ, BİRLİĞİ VE...
VERYANSIN TV, TARAFSIZ, DÜRÜST, İLKELİ BİR YAYIN ANLAYIŞINI BENİMSEMELİDİR
GEBZE KADIN KAPALI CEZAEVİNDE KORONA BULAŞTIRILAN ARKADAŞIMIZIN HAYATINDAN...
ADALET VE ŞEFKAT HERKES İÇİN İSTENMEDİKÇE TÜRKİYE’DE HUKUKSUZLUK, ZULÜM VE...
HUKUK DIŞI YILDIRMA OPERASYONLARI SADECE CAMİAMIZI DEĞİL HÜKÜMETİMİZİ VE...
SAYIN YAŞAR OKUYAN'IN CAMİAMIZA GÜYA OPERASYONUN BİLGİSİNİ VERDİĞİ İDDİASI...
GEBZE CEZAEVİNDE KORONAYA KARŞI GEREKLİ ÖNLEMLER ACİLEN ALINMALI
PROF. DR. SEFA SAYGILI’NIN SAYIN ADNAN OKTAR HAKKINDAKİ AÇIKLAMALARI...
SÖZCÜ GAZETESİ YAZARI SAYIN AYTUNÇ ERKİN, KENDİSİNİN DE ÇOK İYİ BİLDİĞİ...
ESER ÇÖMLEKÇİOĞLU'NUN HAYAL ÜRÜNÜ KİTABI, ADNAN OKTAR’IN İSMİYLE ÜNLÜ OLMA...
SAYIN HAKAN URAL'IN “NELER OLUYOR HAYATTA” İSİMLİ PROGRAMDA CAMİAMIZ...
ARKADAŞ CAMİAMIZA YÖNELİK GAYRİ HUKUKİ TEHDİTLER DEVAM EDİYOR; HUSUMETLİ...
CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUP
VERYANSIN TV’DE YAYINLANAN AV. ESER ÇÖMLEKÇİOĞLU RÖPORTAJINA CEVABIMIZDIR
UÇAN KUŞ TV ADLI KANALIN YÖNETİCİLERİ VE PROGRAM YAPIMCILARI KİN VE NEFRET...
SABAH GAZETESİ GERÇEKLERİ ÇARPITMADAN, TARAFSIZ VE İLKELİ HABERCİLİK...
"ADNAN OKTAR DAVASI"NDA HALA KULLANILMAYA ÇALIŞILAN ETKİN PİŞMANLIK...
ADALET BAKANIMIZ SAYIN ABDÜLHAMİT GÜL'E AÇIK MEKTUP
T.C. ADALET BAKANLIĞI CEZA VE TEVKİF EVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE AÇIK MEKTUP...
T.C. ADALET BAKANLIĞI CEZA VE TEVKİF EVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE AÇIK MEKTUP...
CÜBBELİ AHMET HOCA'YA NUR SURESİ'NİN 23. AYETİNİ TEKRAR HATIRLATIYORUZ
DEVLETİMİZDEN DEĞİL DE ANGLOSAKSON BARONLARDAN EMİR ALAN SİYASİLER ACİLEN...
CAMİAMIZA KENDİLERİNCE İFFET DERSİ VERMEYE KALKANLARIN ASIL MESELESİ FİKRİ...
GECEYARISI CEZAEVİ NAKİLLERİ VE GERİ PLANDAKİ SAVCI TALİMATI
@DREYFUS.TURK İSİMLİ INSTAGRAM SAYFASININ CAMİAMIZLA HİÇBİR İLGİSİ VE...
GAZETECİ RUŞEN ÇAKIR'A AÇIK MEKTUP
ASTRONOMİK CEZALAR İÇİN "HAYALİ KIZLARIN İFFETİNİ KORUMA" GEREKÇESİ
ADNAN OKTAR DAVASI: YARGILANMADAN MÜEBBET
ANAL TECAVÜZ TEKNİK OLARAK İMKANSIZDIR. BU KONUDA ALEYHİMİZE YAPILAN...
YARGILAMA HAKKINDAKİ GERÇEKLER VE BAZI BASINDAKİ BOŞA SEVİNÇ NİDALARI
KUMPASÇILARIN HEDEFİNDE BU KEZ DE INSTAGRAM, TWITTER VE DİĞER SOSYAL MEDYA...
SAYIN BARIŞ TERKOĞLU’NA AÇIK MEKTUP
TEK CÜMLELİK İFTİRAYLA MASUM BİR GENÇ KIZA 40 YIL HAPİS CEZASI
ADNAN OKTAR DAVASINDA "18 YAŞIN ALTINDAKİ KIZLARIN İSTİSMARI" YALANI
EBRU ŞİMŞEK OLAYININ İÇYÜZÜ
SAYIN ADNAN OKTAR’IN 10 BİN YILLIK CEZAYI GÜLEREK KARŞILAMASI BAZI...
DAVA DOSYAMIZDA TEK BİR DOĞAL MÜŞTEKİ YOKTUR
CAMİAMIZDA EVLİLİK BEKLENTİSİNE KAVUŞAMAYAN BAZI KIZLAR BUNUN HINCIYLA...
GERÇEK DIŞI HABERCİLİĞİ BENİMSEYEN BİR KISIM BASIN HALKIN GÖZÜNDE GÜVEN VE...
HİÇBİR SUÇ OLMADIĞINI ÇOK İYİ BİLDİKLERİ İÇİN RESMİ MAKAMLAR ARAMIZA POLİS...
DOSYADAKİ SADECE 25 MÜŞTEKİ VE ETKİN PİŞMAN SANIĞIN İFADELERİNDEKİ 1000'E...
YABANCI HUKUKÇU VE AKADEMİSYENLER, ADNAN OKTAR DAVASINDAKİ ETKİN PİŞMAN...
CUMHURİYET GAZETESİNE CEVAP
SAYIN ADNAN OKTAR'IN YAKIN ZAMANDA MAHKEMEYE SUNDUĞU BAZI KISA BEYAN...
ETKİN PİŞMAN OLMAYA ZORLANAN ARKADAŞLARIMIZA OYNANAN OYUN
SAYIN ADNAN OKTAR'IN YAKIN ZAMANDA MAHKEMEYE SUNDUĞU BAZI KISA BEYAN...
"FİKREN İKTİDAR OLMAK" ANCAK SAYIN ADNAN OKTAR'IN İLMİ VE FİKRİ...
TÜRKİYE'DE HUKUK RAFA MI KALKTI?
ESKİ TAKİPSİZLİK VE ZAMAN AŞIMI KARARLARI YARGILANANLAR ALEYHİNDE...
CAMİAMIZA YÖNELİK 2 YILLIK GİZLİ TEKNİK TAKİPTE TEK BİR SUÇ DELİLİ DAHİ...
'ORAL YOLDAN TECAVÜZ' İDDİALARI GERÇEK DIŞIDIR
ÇİZGİ ROMANLARLA, PORNO FİLMLERDEN ALINAN GÖRÜNTÜLERLE KARALAMALAR YAPMAYA...
ADNAN OKTAR HİÇBİR ZAMAN “NAMAZI MİNİ ETEKLE KILABİLİRSİNİZ” DEMEMİŞTİR...
Sn. Adnan Oktar’ın Mahkemede Söylediği Son Sözü
GAZETECİ SAYIN İSMAİL SAYMAZ 'A AÇIK MEKTUP
BASIN MENSUPLARIMIZI ADİL VE TARAFSIZ HABERCİLİĞE DAVET EDİYORUZ
SAYIN ADNAN OKTAR’IN İSMİNİ KOYMASININ ARDINDAN BİRÇOK DEVLET BÜYÜĞÜMÜZ VE...
ADNAN OKTAR DAVASINDAKİ HTS KAYITLARI HUKUKEN SUÇLAYICI YÖNDE DELİL OLARAK...
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ GECESİ SN. ADNAN OKTAR'IN A9 TV'DEN GECE BOYUNCA...
CAMİAMIZA DÜZENLENEN OPERASYONDA "GENELEV VE FUHUŞ MAFYASI" ÖNEMLİ BİR ROL...
SN. ADNAN OKTAR, ESKİ GAZETECİ MEHMET BARANSU İLE SADECE BİR KEZ, 2011...
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI ÇIKMAK, FETÖ'NÜN İNFAZ LİSTESİNE GİRMEK...
İDDİANAMEDE, KANDİLLİ'DEKİ EVDE SÖZDE "KULE" OLARAK ADLANDIRILAN BİR ODADA...
İDDİANAMEDE, SN ADNAN OKTAR'IN KENDİSİNİ GÜYA "MEHDİ RESUL" İLAN ETTİĞİNE...
İDDİANAMEDEKİ EVLİLİK KONUSUNDAKİ SUÇ İSNATLARI GEÇERSİZDİR
15 ARALIK 2020 SALI GÜNÜ YAYINLANAN "ADNAN OKTAR ARKADAŞ GRUBUNA...
FETÖ’YE YARDIM İDDİASI BÜYÜK BİR İFTİRADIR
CUMHURBAŞKANLIĞI YÜKSEK İSTİŞARE KURULU (YİK) ÜYESİ SAYIN CEMİL ÇİÇEK...
GERÇEKTE YAŞANTISI ÇİLE VE SIKINTILARLA DOLU OLAN SN. ADNAN OKTAR’IN “LÜKS...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN HİÇBİR ZAMAN MEHDİLİK İDDİASI OLMADIĞI GİBİ MEHDİLİK...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN, DEĞERLİ OSMANLI PADİŞAHI SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN'I...
İSRAİLLİ SİYASİLER VE SANHEDRİN HAHAMLARI, TÜRKİYE-İSRAİL İLİŞKİLERİ...
ARKADAŞIMIZ AYŞE KOÇ'UN, 13 KASIM 2020 TARİHİNDE KATILDIĞI BİR TV...
MİLLİYET GAZETESİ MAGAZİN YAZARI SN. ALİ EYÜBOĞLU’NA AÇIK MEKTUP–2
KUMPAS ÇETESİ SON ÇAREYİ KASET İMASI YALANINA SARILMAKTA ARIYOR
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ SİVİL DİPLOMASİ FAALİYETLERİNİN...
HALK TV, MEDYA MAHALLESİ PROGRAMINDA ORTAYA ATILAN İDDİALARA CEVAPLARIMIZ
ESKİ SAĞLIK BAKANIMIZ SAYIN OSMAN DURMUŞ’UN VEFATI ÜZERİNE ÇIKAN HABERLERE...
MAVİ MARMARA FACİASINDA, İSRAİL'İN TÜRKİYE'DEN ÖZÜR DİLEYİP TAZMİNAT...
FOSİLLERİN ARTIK DEVLETİMİZ ELİYLE MÜZELERDE SERGİLENECEK OLMASI...
FETÖ BAĞLANTISI YALANI
ŞEREF MALKOÇ AĞABEYİMİZDEN RİCAMIZDIR
MEDYAMIZ ÖZKAN MAMATİ İSİMLİ KİŞİNİN GERÇEK YÜZÜNÜ MUTLAKA BİLMELİDİR
HAKLARINDA HİÇBİR KESİN YARGI KARARI OLMAYAN SN. ADNAN OKTAR VE...
MERVE BÜYÜKBAYRAK AKIL HASTANESİNE SEVK TALEBİ GEREKTİRECEK NE YAPTI?
BASINA ÖZEL HAZIRLANAN SENARYOLARLA HAKKIMIZDA ALGI OLUŞTURULMAYA...
MİLLİYET GAZETESİ MAGAZİN YAZARI SAYIN ALİ EYÜBOĞLU’NA AÇIK MEKTUP
AYRILIP DAĞILMA GİBİ BİR NİYETİMİZ ASLA YOK!
YENİ ŞAFAK GAZETESİ YAZARI SAYIN HASAN ÖZTÜRK’E AÇIK MEKTUP
SAYIN ÖZLEM GÜRSES'E AÇIK MEKTUP
SAYIN MİNE UZUN'A AÇIK MEKTUP
DAVA DOSYASI BOMBOŞ ÇIKINCA MEDET UMULAN ESKİ BİR İFTİRA: "GİZLİ TÜNELDEN...
KONUNUN TARAFLARINA SÖZ HAKKI VERMEDEN TEK TARAFLI YAYIN YAPMASI HABERTÜRK...
SAYIN AHMET HAKAN'A AÇIK MEKTUP
HALK TV'YE AÇIK MEKTUP
OZAN SÜER ARKADAŞIMIZIN TUTUKLANMASIYLA İLGİLİ OLARAK AV. SENA AKKAYA...
TÜRK İNSANI ADİL, TARAFSIZ, DÜRÜST, İLKELİ VE SEVGİ DOLU BİR BASIN ÖZLEMİ...
İFTİRA ÜZERİNE KURULAN DAVAMIZIN TEMELİNDEKİ SEBEP: "HUSUMET"
HÜRRİYET GAZETESİ VE YAZARLARINA CESARETLE VE ISRARLA DOĞRUDAN YANA OLMAK...
SEVGİ, KARDEŞLİK VE SELAM GÖNDERME İDDİALARI TUTUKLAMA GEREKÇESİ OLAMAZ
MEHDİYET İNANCI SEBEBİYLE SAYIN ADNAN OKTAR’IN YANINDAN AYRILMADIĞIMIZ...
TOPLU BİR AKIL TUTULMASI: "GALEYAN"
ELVAN KOÇAK BEY’İN YANLIŞ BİLGİLENDİRİLDİĞİ HUSUSLAR
AV. CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP–3
İNGİLİZ DERİN DEVLETİNİN ÜLKEMİZDEKİ ALÇAK, HAİN VE AŞAĞILIK KRİPTO...
SAYIN MİNE KIRIKKANAT HANIMEFENDİ’YE BİR KEZ DAHA DOSTLUK VE SEVGİ...
MÜŞTEKİ İFADELERİ HAKKINDA BASINDA YER ALAN GERÇEK DIŞI HABERLER
SEVGİDEN VAZGEÇMEK ZULÜM OLUR, TEK İSTEĞİMİZ SEVGİ TOPLUMU OLUŞMASI
2 YILDAN BU YANA CAMİAMIZA KARŞI YAPILAN HAK VE HUKUK İHLALLERİ, ZULÜM VE...
ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU KARDEŞİMİZ MASUMİYET KARİNESİNE VE SAVUNMA HAKKINA...
ATV KAHVALTI HABERLERİNDEKİ ASILSIZ İTHAMLARA CEVABIMIZDIR
MİLLİ ÇÖZÜM DERGİSİ BAŞYAZARI AHMET AKGÜL’ÜN İFTİRALARA DAYANARAK YAPTIĞI...
SEVGİYE DAİR HER DAVRANIŞIN SUÇ KAPSAMINA SOKULMA GAYRETİNDEN ENDİŞE...
AV. SN. CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ’DAN MÜSLÜMANLAR HAKKINDA KONUŞURKEN ADİL, DÜRÜST VE...
İSTİKLAL İNTERNET HABER SİTESİ YAZARLARINDAN SAYIN ÖMER AKDAĞ’A...
MADDİ GELİR ELDE ETMEK UĞRUNA TERTEMİZ, NUR GİBİ İNSANLARI ACIMASIZCA YOK...
DOSYAMIZDA ETKİN PİŞMANLIK İFADELERİ DEĞİL, CAN HAVLİYLE KENDİNİ...
SAYIN MİNE KIRIKKANAT HANIMIN SAVUNMA HAKKINI VE DEĞERLİ AVUKATLARI HEDEF...
BASIN KORKU DEĞİL ADALET, DÜRÜSTLÜK VE TARAFSIZLIK ÜZERİNE KURULU YAYIN...
AKİT'TEKİ KARDEŞLERİMİZ YAYINLARINDAKİ HAKARETAMİZ ÜSLUBA KARŞI MUTLAKA...
SN. ADNAN OKTAR DURUŞMALAR BOYUNCA MASKE KULLANMIŞ, GENEL SAĞLIĞIN...
MÜMİN ALLAH’TAN GELEN İŞARETLERİ GÖRÜR VE HAYRA YORAR
KANAL D ANA HABER PROGRAMINI HUKUK VE VİCDAN SINIRLARI İÇİNDE YAYIN...
ARKADAŞIMIZ BÜLENT SEZGİN'DEN SAYIN AYŞENUR ARSLAN HANIMEFENDİ’YE AÇIK...
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARINI GÜYA TEHLİKELİYMİŞ GİBİ GÖSTERME OYUNU
ARKADAŞIMIZ SERDAR SUPHİ TOGAY'IN MAHKEME İFADESİNDEN BASINA YANSIYAN...
SÖZDE ETKİN PİŞMAN OLMAK ZORUNDA BIRAKILAN ARKADAŞIMIZ ALİ ŞEREF GİDER’İN...
TURNİKE İFTİRASINA İTİBAR EDİP DİLE GETİRENLERİN ASIL ÖNCELİĞİ...
AKİT CAMİASINDAKİ KARDEŞLERİMİZ BİZİM İYİ NİYETİMİZİ YAKINDAN BİLİR VE...
GERÇEKLER SAYIN DOĞAN KASADOLU'NUN HAYAL DÜNYASINDA YAŞADIĞINDAN VE...
ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU KARDEŞİMİZE HANIMLAR HAKKINDA SAYGILI VE NEZAKETLİ...
MUHAFAZAKAR CAMİADA HAKKIMIZDA MERAK EDİLEN BAZI SORULARA CEVAPLAR
DURUŞMADA YÖNELTİLEN SORULAR İDDİANAMEDE YER ALAN SUÇLAMALARIN ASILSIZ...
ARKADAŞIMIZ SEDAT ALTAN'DAN DEĞERLİ GAZETECİMİZ SAYIN AHMET HAKAN'A AÇIK...
ARKADAŞIMIZ MERVE BÜYÜKBAYRAK'IN MİNE KIRIKKANAT HANIMEFENDİ'YE AÇIK...
ARKADAŞIMIZ KARTAL İŞ'TEN SAYIN DOĞU PERİNÇEK’E AÇIK MEKTUP
AV. SN. KEREM ALTIPARMAK’IN “İNTERNET ERİŞİM ENGELLERİ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ”...
"NİHAYET DERGİSİ"NDE, CAMİAMIZ HAKKINDA YAPILMIŞ GERÇEK DIŞI, ÇİRKİN BİR...
HALKI, HALKA EZDİREN SİSTEM SON BULMALI
KONU DEKOLTE DEĞİL, SEVGİMİZE VE DOSTLUĞUMUZA DUYULAN ÖFKE
INDEPENDENT-TÜRKÇE'NİN MÜSLÜMANLARA EVRİM TEORİSİNİ KABUL ETTİRME TAKTİĞİ
BUGÜN BAZI GAZETECİLERİN TUTUKLANMASINI ELEŞTİREN CNN TÜRK GECE GÖRÜŞÜ...
DEKOLTE GİYDİLER DİYE MASUM İNSANLARA YÜZLERCE YIL HAPİS CEZASI İSTEYİP...
SN. ADNAN OKTAR’IN MEHDİLİK İLAN EDEREK DEVLETİ ELE GEÇİRECEĞİ İTHAMI AKLA...
ARKADAŞIMIZ EMRE BUKAĞILI'NIN SN. FAZIL SAYIN AÇIKLAMALARINA CEVABI
SÜLEYMAN ÖZIŞIK KARDEŞİMİZİN DE CEMAATLERİN MİLLETİMİZ İÇİN DEĞERİNİ ÇOK...
ADNAN OKTAR OLMASAYDI...
SAYIN ERGUN YILDIRIM’IN “YENİ MEHDİLER” BAŞLIKLI KÖŞE YAZISINA...
NORMAL VE LEGAL BİR YAŞAMDAN YAPAY SUÇLAR ÜRETİLEREK "HAYALİ BİR SUÇ...
SAYIN ADNAN OKTAR’IN TUTUKLANMASININ ARDINDAN...
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ MÜSLÜMANLARA ATILAN İFTİRALARA İTİBAR ETMEMELİDİR
ODATV GENEL YAYIN YÖNETMENİ SN. BARIŞ PEHLİVAN'A AÇIK MEKTUP
KOMPLOCULAR, KORKUTARAK "SÖZDE" İTİRAFÇI YAPTIKLARI ARKADAŞLARIMIZ...
CUMHURİYET GAZETESİNE AÇIK MEKTUP
GENİŞ HAYAL GÜCÜ İLE KURGULANAN DAVA DOSYASI
MODERNLİK İSLAM’IN GELİŞİP YAYILMASINDA EN ETKİLİ YÖNTEMDİR
SN. ENVER AYSEVER’İN PROGRAMINDA GÜNDEME GELEN İTHAMLARIN CEVAPLARI
SN. ADNAN OKTAR: "ALLAH'IN VERECEĞİ KARARI TALEP EDİYORUM"
MİNE KIRIKKANAT GİBİ AYDIN VE DEMOKRAT BİR HANIMA HUKUKUN TEMEL İLKELERİNE...
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
YENİ AKİT GAZETESİ VE ODA TV’DE YER ALAN “UYAP’TAN SANIĞIN ADI SİLİNDİ”...
SAYIN BİRCAN BALİ'YE CEVAP
SAYIN AVUKAT CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
SAYIN ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU'NA CEVAP
SAYIN ADNAN OKTAR VE CAMİAMIZA YÖNELİK MANEVİ LİNÇ
SN. DOĞU PERİNÇEK VE SN. PROF. DR. ALİ DEMİRSOY'UN ÖNEMLİ OLDUĞUNU...
SAYIN PROF. DR. NURAN YILDIZ'A AÇIK MEKTUP
SN. ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ İSRAİL VE MUSEVİLERLE OLAN...
CAMİAMIZA YÖNELİK "YURTDIŞI LOBİ FAALİYETLERİ" İSNADI İLE İLGİLİ...
FETÖ'YE KARŞI EN GÜÇLÜ ELEŞTİRİLERİ SN. ADNAN OKTAR YAPMIŞTIR
DELİL VE ŞAHİT OLMADAN SUÇSUZ İNSANLARI CEZALANDIRMAK KUR’AN’A UYGUN...
ARKADAŞLARIMIZ MUAZZEZ VE YILDIZ ARIK’IN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI...
İNSANLARA NEREDE VE KİMLERLE YAŞAYACAKLARINA DAİR BASKI VE DAYATMADA...
ARKADAŞIMIZ BERİL KONCAGÜL’ÜN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARINA...
KANAL D'NİN UYDURMA HABERİ
MERVE BOZYİĞİT'İN DURUŞMADAKİ AÇIKLAMALARI KUMPASI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ !!!
ARKADAŞLARIMIZ ALTUĞ ETİ, BURAK ABACI VE CEYHUN GÖKDOĞAN'IN...
KUMPASÇILARIN ARKADAŞLARIMIZA BASKI VE TEHDİTLE DAYATTIĞI GERÇEK DIŞI...
"NORMAL HAYATIN SUÇMUŞ GİBİ GÖSTERİLMESİ" ANORMALLİĞİ
ARKADAŞIMIZ ÇAĞLA ÇELENLİOĞLU'NUN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
YENİ ŞAFAK VE GÜNEŞ GAZETELERİNDEKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARA CEVAP
SAVUNMA HAKKIMIZ NASIL ENGELLENDİ?
ARKADAŞIMIZ ECE KOÇ'UN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
ARKADAŞLARIMIZ MUSTAFA ARULAR VE EMRE TEKER'İN DURUŞMALARINDAKİ...
ARKADAŞIMIZ AYÇA PARS'IN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
KAMU VİCDANI YALANI
DEVLETİMİZİN VERDİĞİ SİLAH RUHSATLARI CAMİAMIZA DUYDUĞU GÜVENİN AÇIK BİR...
ASIL HEDEF İSLAM ALEMİ, TÜRKİYE, SAYIN ERDOĞAN VE AK PARTİ HÜKÜMETİ
GERÇEK MODERNLİK İSLAM DİNİNDEDİR
TV PROGRAMLARINDA SEVGİ DİLİ ESAS ALINMALIDIR
"Allah'tan tahliyemizi istirham ediyorum"
AKİT GRUBUNA AÇIK MEKTUP
"....Allahvar.com sitesi kapatıldı, düşmanım bu siteyi yapmış olsa...
GARDIROP YALANI
SAYIN DOĞU PERİNÇEK'E AÇIK MEKTUP
'CRACKED.COM' SİTESİNDEKİ İDDİALARA CEVAP
1999 KAN KAMPANYASI TAMAMEN MEŞRU VE LEGAL BİR ORGANİZASYONDUR
HAKİM VE SAVCILARIMIZ YALNIZCA KANUN, HUKUK VE VİCDANI ESAS ALMALIDIR
HARUN YAHYA KÜLLİYATININ İMHASI ÇOK VAHİM VE TARİHİ BİR HATA OLUR
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI RAPORUNA CEVAP
İLERİ DERECEDE MODERN GÖRÜNÜM VE DEKOLTE GİYİM TARZININ NEDENLERİ
"Adnan Bey’in çevresindeki her insan hayat dolu, mutlu, cıvıl cıvıl.”
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
"Müslümanlar Kardeştir..."
"Biz silahlı suç örgütü değiliz"
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
"Zorla alıkonma, İzole bir hayat yaşama iddialarını asla kabul etiyorum"
"Adnan Bey bizi çok sever, hep onore eder"
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
"Ortada silahlı suç örgütü değil sadece birbirini çok seven arkadaş...
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."