Her insanın Allah’a bağlılığı kendisine özgü müdür?

Sayın Adnan Oktar’ın A9TV’deki 10 Şubat 2018 tarihli canlı yayınından.

 


VTR: Her insanın Allah’a bağlılığı kendisine özgü müdür?

ADNAN OKTAR: Evet, yakışıklım öyle görünüyor. Etrafa baktığımızda çünkü bazılarını hiç ilgilendirmiyor ben ona şaşıyorum. Ama genelde insanlar Allah’a pek önem vermiyorlar o şaşırtıcı. Museviler çok önem veriyorlar Allah’a, onlar hakikaten o yönde üstünler benim gördüğüm çok dindarlar. Sabahtan akşama kadar Allah’ı düşünüyorlar. Yeraltı mağaralarında ayakta Tevrat okuyorlar böyle sürekli sallanarak. Ağlayarak dua ediyorlar. Museviler çok dindarlar. Müslümanlardan dindarlar tarikatlarda oluyor bazen. Nakşibendi, Kadiri tarikatlarında ben görüyorum. Nurcularda bazen var dindar kişilere rastlıyorum ama nadir çünkü hayatı kaymış tipler bir kısmı. Süleymancılar dindarlar benim gördüğüm. Hep böyle Kuran kursunda Kuran öğretmek, bayağı gayretli çalışkanlar kendilerini çok adamışlar Allah’a. Ama birçok insan da dindar değil benim gördüğüm hiç alakaları yok.

Dindarlık değişiyor. Ben mesela bazı Katolikler gördüm çok koyu dindarlardı hakikaten. Buraya gelmişler, koskoca adamlar 60-65 yaşında adamlar işi-gücü var bırakmış buraya tebliğ yapmaya gelmişler. Mesela benim yanıma geldiklerinde bile işaret bekliyorlardı bir şeyi yapacakları vakit. Allah’tan işaret bekleyerek hareket ediyorlar. Yine Museviler gelmişti bizim eve, onlara yenidünya kayısı falan sunmuştuk, her birinin ayrı duası var çok koyu dindarlar yani gerçekten dindar Museviler. Zaten yüzlerinden belli oluyor onların, görünümlerinden, yüz ifadelerinden. Yüzleri çok temiz nurlu oluyor yüzleri, çok çok temiz yüzleri ve masum oluyorlar. Çok çekingen, mazlumlar, çok derin düşündükleri anlaşılıyor. Özellikle yüksek dereceli üstat hahamların hakikaten metafizik bir bilgiye sahip oldukları yüzlerinden anlaşılıyor. Normal olmuyorlar yani halk gibi değiller. Ve gece-gündüz Allah’ı düşündükleri anlaşılıyor. Ama pek olmuyor o kişiler çok nadir olur. Ayette geçer “Rabbaniler ve yüksek dereceli hahamlar” diyor Allah ayette “onlara sorabilirsiniz” diyor.

Ne hikmettir insanların Allah’la pek alakaları olmuyor. Ama muhtemelen ölüler öyle kitlevi olarak insanlara gösteriliyor olabilir onlar. Protestanların bir kısmı çok dindar oluyorlar. Şeyh Nazım Hocam mesela çok dindardı. Onun gördüm ben dindar olduğunu. Mahmut Efendi çok dindardır. Pek Nakşibendi şeyhi de kalmadı yani dünyada. Bilmiyorum belki orada burada kenarda köşede kalmış şeyh efendiler olabilir. Erbakan çok dindardı bayağı dindardı. “Kardeşim, sen nasıl Allah’ın hükmünü terk edersin?” diyor bayağı şaşırıyordu çok şekerdi o, maşaAllah. “Cenab-ı Allah’ın hükmü açık” diyor, siyasetçilere açıkça söylüyordu. Zübeyr Gündüzalp onu çok beğeniyor Bediüzzaman, Allahualem o çok dindar anladığım kadarıyla. Zaten Hz. Mehdi (as)’ı bekliyor o. Mesela Süleyman Hilmi Tunahan o çok dindar, açıkça belli oluyor yüzünden ve hayatından, çok koyu dindar. Bir hal ehli olduğu, bayağı sır biliyordur o. Mormonlar çok dindarlar bayağı dindarlar. Budistler de dindar ama yazık onlara, o enerjiyi çok acayip yere sarf ediyorlar. Biraz Kuran öğrenseler Kuran’la birleştirseler Budizm’i olur. Kuran’a, Kuran’daki ana kaidelere uyduktan sonra sabır, sevgi Kuran’la çelişmeyen bütün Budist hükümlerini uygulayabilirler bir mahsuru yok. Ama dindar o kadar çok olmuyor dünyada benim gördüğüm. Hatta dindarlık çok azalmış bazı yerlerde öyle görülüyor. Saadet Partisi çok dindardı eskiden daha dindardı, daha dine karşı coşkuluydu. Yeniden olabilir fakat ev sohbetlerine gelmiyorlar. Ev sohbetlerine yeniden başlamaları lazım otuz kere söyledim. Böyle zenginler var evleri güzel geniş ferah. Halktan insan mesela ayakkabısını çıkarıp geliyor oturuyorlar falan güzel ev sohbetleri olurdu orada. O silsile olarak gelişirdi, herkese çok faydası olurdu. Onu yine tavsiye etmek lazım ev sohbetlerini. AK Parti’nin içinde kabadayılar iyi, kabadayısı çok AK Parti’nin o yönden iyi, dindarlar da yani. Dağılmış partilerin içine belli olmuyor nerede çıkacağı belli değil dindarın. Tayyip Hocam çok dindar bayağı dindar. Ama onu Erbakan Hocam yetiştirdiği için sağlam yetişti o, çok iyi yetişti. Dizinin dibinde yetiştirdi onu Erbakan Hocam, aynı onun bir kopyası gibi oldu. Ama böyle zeki, derin düşünen dindar nadir oluyor. Bir kısmı saftirik oluyor o çok kötü. Dindar ama saftirik kafa pek çalışmıyor. Namaz niyaz hepsi var ama derin düşünemiyor. Nakşibendi ve Kadirilerde böyle yol almış olanlar derin oluyorlar daha iyi oluyorlar. Ama onlar da nadirdir dersli olanlar var özel ders alıyorlar, onlarda oluyor. Ama herhangi bir Nakşibendi, herhangi bir Kadiri’de bu pek olmuyor. Bir kulüp gibi, dernek gibi kabul ediyorlar bir kısmı.

Muhsin Yazıcıoğlu rahmetli o çok dindardı bayağı dindar, hem derin düşünüyordu o, çok efendi, çok mazlumdu. O yaşasa bir taneydi o dehşetti. Mesela onu bir partinin başına getirsen dehşet yani. Çok adil, çok aklı başındaydı. Tayyip Hocam da bak ne yaparsan yap onu kötü bir çizgiye çekemezsin. Vicdansızlığa çekemezsin onu. O vicdanı ne diyorsa onun peşinde gider, Allah’ın kontrolünde olduğunu düşünür. Onun için bazı çakallar it gibi ürüyorlar ama Tayyip Hoca hiç onları kaale almaz. Helale harama Kuran’a göre hareket eder o. Allah ne diyor, vicdanı ne diyor o.

Recai Kutan da çok dindardır. Meclis Başkanı da o da çok hal ehlidir, çok dindardır o. Onlar hep efendi Osmanlı terbiyesi almış insanlar sayıları az değerleri iyi. Ama hayret, Allah onları hep önemli yerlere getiriyor. Hiç gözden kaçmıyorlar. Normalde gözden kaçabilir. Halbuki onların bir hırsı falan da olmuyor “bizi şuraya getirin buraya getirin” falan demiyorlar ama gidip onları buluyorlar Allah’ın hikmeti. Mesela Hocamız’ın öyle bir talebi yoktu, onu özel gidip bulup getirdiler. Hatta çekiniyorlardı bile yani böyle, öyle şeyleri yok. İsmail Kahraman Hocamız, o çok çok efendi çok terbiyelidir tam Osmanlı’dır. Ama kalmadı işte öyle insan, öyle insan yetiştirmek lazım çok önemli, sayısı çok az. Öyle insan bir daha o kadar zor ki. Erbakan Hocamız’ın ekolü. Ehemmiyet vermiyorlar, kardeşim yetişmiyor yeni genç işte yok. Özel yetiştirilmeleri lazım. Tasavvuf terbiyesi alması gerekiyor. Çok vahim olmaması, az olması vahim.


DEVAMINI GÖSTER

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.