Dr. Fazale Rana: "Protein Sentezi: Tüm Tavuk Ve Yumurta Problemlerinin Ana Kraliçesi"


Dr. Rana, protein sentezinin ham maddelerine ve protein sentezi için gerekli diğer enzimlere geldiğimizde, en başta nasıllardı? Yani ilk protein sentezi sırasında? Protein sentezi proteinsiz de gerçekleşebilir mi? Evrimci repertuvarda bunun mantıklı bir açıklaması var mı?

- Söz konusu olan protein sentezi olduğunda tüm tavuk ve yumurta problemlerinin ana kraliçesi diye tanımlayabileceğim şey ile karşılaşırız çünkü proteinlerin üretilmesi için elinizde protein olması gerekir. Proteinler, talimatlar hücre tarafından kopyalanabilsin diye DNA'daki bilgiyi okurlar. Bu talimatlar proteinler tarafından ribozoma taşınır. Çok sayıda proteinden oluşan ribozomda kendileri gibi proteinleri biraraya getiren proteinler vardır. Bundan sonra, yani proteinler üretimlerinden sonra katlanmaya başlarlar. Üretimlerinden sonra, proteinlere katlanmasında yardımcı olanlar yine diğer proteinlerdir. Yani protein olmadan protein elde edemezsiniz. Fakat sorun evrimsel paradigma açısından daha da büyük çünkü daha az verimli olup, tırnak içinde “evrimleşerek” daha verimli olacak proteinlerle yola çıkarsanız, bu senaryo asla gerçekleşmez. Neden? Çünkü elinizde verimsiz, etkisi daha az olan proteinler varsa bu proteinler hatalı proteinler üreteceklerdir ve bu da dolayısıyla proteinleri üreten proteinlerin daha da hatalı hale gelmesine sebep olacaktır. Bu gerçekleşirse elinizde kontrolden çıkmış bir şey var demektir ve protein sentezi için aslında bir ölüm sarmalı anlamına gelir. Yani tavuk ve yumurta meselesi yüzünden, protein sentezi gibi bir şeyin evrimle oluştuğunu düşünmenin imkanı yok.


DEVAMINI GÖSTER

Benzer Eserler

iddialaracevap.blogspot.com ahirzamanfelaketleri.blogspot.com adnanoktarhukuk.com adnanoktarakumpas.com adnanoktargercekleri.com ingilizderindevleti.net